DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 61 z 102
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 102

 #763249  autor: Blank
 15 lis 2014, 20:42
DaveX,

Dziękuję ;) Z tego co widzę, nie widać w panelu ile zostało minut / jednostek w pakietach, czy może w innym miejscu to jest?

No i nikt nie odpowiedział czy aktywacja pakietu wymaga posiadania telefonu przy sobie (kody SMS czy coś).
Lyca ma dwie wady: własne doładowania (da sie w ogóle doładować z terminala, czy trzeba online?) i naliczanie minetowe. Spróbować spróbuje, a jak naliczanie minutowe będzie zbyt denerwujące to się im podziękuje.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #763253  autor: 111
 15 lis 2014, 20:56
@divhashmorex da się Lycę doładować z terminala w wielu punktach ,nawet w Biedronce jest taka możliwość.

 #763293  autor: DaveX
 15 lis 2014, 22:52
Ale Lyca nie ma minutowego naliczania :( mnie rozlicza w sekundowym
Obecnie nie mam żadnego pakietu włączonego to nie wiem czy się pojawia, jak wcześniej miałem uruchomiony to pozostałe jednostki sprawdzałem za pomocą kodów, tak samo aktywowałem pakiety.

/EDIT
Jako potwierdzenie załączam screen z rozliczeniem połączenia na numer PL (0,29 zł/min)
11 sek. połączenie rozliczone za 5 gr
Tak samo pakiet 'Wszystko w jednym', po wprowadzeniu kodu pojawiała mi się inf. o dostępnych minutach co do sekund :)
Ostatnio zmieniony 15 lis 2014, 23:14 przez DaveX, łącznie zmieniany 2 razy.

 #763299  autor: 111
 15 lis 2014, 23:10
@DaveX,Lyca ma minutowe rozliczanie w pakietach,nawet tych na rozmowy krajowe.Bez pakietów w rozmowach krajowych jest takt sekundowy.
 #768187  autor: Emsi
 06 gru 2014, 14:34
Doszły mnie słuchy, że w Lyca zmieniło się coś w kwestii ważności konta. Kiedyś ważność na połączenia wychodzące automatycznie przedłużana była po wykonaniu połączenie etc., a teraz podobno trzeba doładowywać. Ktoś potwierdzi bądź zaprzeczy?
 #768192  autor: everymen
 06 gru 2014, 15:12
Emsi pisze:Doszły mnie słuchy, że w Lyca zmieniło się coś w kwestii ważności konta. Kiedyś ważność na połączenia wychodzące automatycznie przedłużana była po wykonaniu połączenie etc., a teraz podobno trzeba doładowywać. Ktoś potwierdzi bądź zaprzeczy?
Z tego co widzę, regulamin się nie zmienił i nadal widnieje taki artykuł:
§ 14. Rozwiązanie umowy
Jeżeli Abonent przez okres 90 dni
a) od dnia Aktywacji lub ostatniego skorzystania z usług nie wykona połączenia głosowego, nie wyśle SMS, nie skorzysta z transmisji danych lub Usługi o podwyższonej opłacie (o ile Lycamobile będzie oferować Usługi o podwyższonej opłacie),
b) od dnia Aktywacji lub ostatniego zasilenia Konta nie zasilił ponownie Konta.

Można to chyba więc na razie potraktować jako niepotwierdzoną plotkę;)
 #768235  autor: zorian
 06 gru 2014, 17:12
everymen pisze:Z tego co widzę, regulamin się nie zmienił i nadal widnieje taki artykuł:
§ 14. Rozwiązanie umowy
Jeżeli Abonent przez okres 90 dni
a) od dnia Aktywacji lub ostatniego skorzystania z usług nie wykona połączenia głosowego, nie wyśle SMS, nie skorzysta z transmisji danych lub Usługi o podwyższonej opłacie (o ile Lycamobile będzie oferować Usługi o podwyższonej opłacie),
b) od dnia Aktywacji lub ostatniego zasilenia Konta nie zasilił ponownie Konta.
Ten zapis w regulaminie dotyczy raczej "wyłączenia" numeru.

Od 5 sierpnia w regulaminie dodano jeden akapit w § 4:
Kod: Zaznacz cały
§ 4. Zakres świadczonych publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych, ze wskazaniem elementów składających się na opłatę za świadczenie usług
[...]
Od 5 sierpnia 2014 każde nowe doładowanie będzie wygasało po upływie dziewięćdziesięciu [90] dni od daty doładowania. Aby uniknąć wątpliwości, zasada nie dotyczy doładowań/ stanu konta na Twoim telefonie przed 5 sierpnia 2014.
To w znaczący sposób zmienia zasadę przedłużania konta: od 5 sierpnia każde doładowanie przedłuża ważność środków na 90 dni a wykonywanie połączeń/SMS nie przedłuża już tego okresu.
everymen pisze:Można to chyba więc na razie potraktować jako niepotwierdzoną plotkę;)
Niniejszym potwierdza się plotkę i uznaje za prawdziwą... przynajmniej w teorii, bo w praktyce to różnie może być i może kiedyś ktoś to potwierdzi.
Ja doładowywałem Lyca bardzo dawno i chyba jestem na starych zasadach przedłużania konta; pewnie po najbliższym doładowaniu zacznie mnie obowiązywać nowy zapis regulaminu :-(
 #768257  autor: everymen
 06 gru 2014, 18:37
Rzeczywiście można to tak interpretować:( Bardzo dziwny zapis... Brak szczegółowych informacji i wprowadzenie po cichu. Źle to wygląda.
 #768266  autor: Emsi
 06 gru 2014, 19:01
everymen pisze:Rzeczywiście można to tak interpretować:( Bardzo dziwny zapis... Brak szczegółowych informacji i wprowadzenie po cichu. Źle to wygląda.
No właśnie, to wprowadzanie po cichaczu w tym segmencie staje się na porządku dziennym. Ciekawe czy Klucz pozostanie w porządku wobec klientów, czy też pójdą w taką "politykę".
 #768339  autor: cyanoone
 06 gru 2014, 22:25
@Emsi. Lyca ma bardzo dużo (jak na MVNO) klientów na minusie co kwartał, a Klucz jak mniemam rośnie w siłę :)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #768854  autor: mi80
 08 gru 2014, 23:10
A ja dzisiaj mocno się zdziwiłem (pozytywnie). W iPadzie karta Lyca osiągnęła 12,5 Mb/s odbierania i 1,58 Mb/s wysyłania.
 #768954  autor: mi80
 09 gru 2014, 16:11
IP było brytyjskie, za to Speedtest dobrał serwer Netii. Gdzieś w aplikacji pisali, że serwery dobiera na podstawie najniższego pingu (tu był 109 ms), ale te dla których w tym celu bada ping może brać z lokalizacji urządzenia.
 #769145  autor: user_delete57
 10 gru 2014, 12:31
Jestem użytkownikiem Lyca od prawie 2 lat i chciałem się podzielić taką refleksją: Nigdy nie polegajcie na tym, co mówią Wam w BOK, FB, ect. Zawsze sami sprawdzajcie i tu podam przykład (jest ich mnóstwo), ale z ostatnich 2 tygodni:
1. Zapytałem, ile kosztuje min. z lyca PL do lyca PL po doładowaniu za 5 zł i otrzymałem info:
a) z BOK: 0,29 zł za każdą minutę.
b) z FB: 0,09 zł za każdą minutę.
Jaka prawda?
Po doładowaniu za 5 zł gadam za darmo, po kupieniu pakietu internet za 2 zł gadam za darmo. Dzwonię do BOK i pytam, czy w pakiecie internet za 2 zł są darmowe rozmowy wewnątrz lyca PL i słyszę: "NIE MA", a zamawiam kartę przez neta 10 dni temu i dostaję reklamę, że w każdym pakiecie internetowym są darmowe wewnątrz sieci :-). Potwierdzam, że są bo gadam za darmo po wykupieniu za 2 zł internet, konto doładowałem ostatni raz w lipcu br.
 #769155  autor: Blank
 10 gru 2014, 13:09
Wiadomo już coś o tej "cichej" zmianie?
Nie wygląda to zbyt dobrze. Najpierw Lebara, teraz Lyca (choć raczej powinno być najpierw Lyca, potem Lebara, jeśli chodzi o kolejność wprowadzanych zmian).

5 zł / 3 miesiące to nie jest zły termin ważności, jednakże takie ciche wprowadzanie i regulamin, który tak czy siak wprowadza w błąd (albo na korzyść, albo na niekorzyść) nie jest zbyt poważnym zachowaniem...

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #769193  autor: everymen
 10 gru 2014, 15:35
Tylko pamiętajcie, że wszystkie niewykorzystane środki przepadają po 90 dniach. I teoretycznie 5 zł wystarczy na 209 dni ważności konta, tylko po 90 dniu nie będziecie mieli za co dzwonić:P
 #769199  autor: Sig
 10 gru 2014, 15:53
Ten operator jest dla mnie zagadką. Ma dobrą ofertę, pasującą do niszy, ale... Zmieniło się i da się w końcu kodem sprawdzić ważność konta, czy na to jeszcze nie wpadli? W sumie raz na jakiś czas dzwoniłem z tego numeru, byle przedłużyć ważność i mieć go aktywnego, gdy potrzeba dzwonić za granicę, więc nie wnikałem. Teraz to by się jednak kod przydał.
Czy może tak jak te ich genialne promocje na stronie kiedyś (może to się zmieniło) wisiały sobie długo po zakończeniu i ten zapis jest, ale tak jakby go nie było?

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
  • Strona 61 z 102
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 102
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 102