DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 62 z 102
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 102
 #769204  autor: zorian
 10 gru 2014, 16:13
marcinek243 pisze:a ja wyciągam lyce raz na pół roku i jakoś działa ;)
A dlaczego miałoby nie działać?!

Jeżeli ostatnie doładowanie było przed 5 sierpnia 2014, to (podobnie jak ja mam) konto przedłuża na starych zasadach. Jeżeli jednak teraz doładujesz, to ustawią ważność na 90 dni według nowych zasad.
 #769205  autor: marcinek243
 10 gru 2014, 16:24
zorian pisze:
marcinek243 pisze:a ja wyciągam lyce raz na pół roku i jakoś działa ;)
A dlaczego miałoby nie działać?!.
Bo wyciągam raz na pół roku z szuflady :roll:
 #769207  autor: Sig
 10 gru 2014, 16:28
zorian pisze:
marcinek243 pisze:a ja wyciągam lyce raz na pół roku i jakoś działa ;)
A dlaczego miałoby nie działać?!

Jeżeli ostatnie doładowanie było przed 5 sierpnia 2014, to (podobnie jak ja mam) konto przedłuża na starych zasadach. Jeżeli jednak teraz doładujesz, to ustawią ważność na 90 dni według nowych zasad.
No to jest uczciwe rozwiązanie, więc może ponowię pytanie - da się tę ważność konta jakoś sprawdzić? Bo sprawdziłęm włąśnie stan konta na telefonie, który był ładowany przed zmianami i pokazało tylko stan środków, jak zawsze... Czyli co, klient ma sobie sam zapisywać kiedy ostatnio ładował?

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #769209  autor: mi80
 10 gru 2014, 16:35
Historie doladowan mozna sprawdzic przez net.

Pytanie kto zglasza sie do napisania do UKE ws. zmiany regulaminu? Przeciez maja obowiazek miesiac wczesniej poinformowac na pismie lub e-mailem jesli ktos sie zarejestrowal.
 #769211  autor: everymen
 10 gru 2014, 17:07
Sig pisze:No to jest uczciwe rozwiązanie, więc może ponowię pytanie - da się tę ważność konta jakoś sprawdzić? Bo sprawdziłęm włąśnie stan konta na telefonie, który był ładowany przed zmianami i pokazało tylko stan środków, jak zawsze... Czyli co, klient ma sobie sam zapisywać kiedy ostatnio ładował?
Z tą uczciwością to bym się nie zapędzał;) To chyba jedyny przypadek, jaki znam, kiedy operator zabiera Ci środki, których nie wykorzystasz w danym okresie, bez względu na na ważność konta, jak i kolejne doładowania.Wyjaśnię to dokładniej, jak ja to widzę na podstawie zapisów Regulaminu:
doładowujesz konto za 10 zł. 89 dnia wykonujesz połączenie (wysyłasz smsa, korzystasz z transmisji danych), co według § 14 (który nadal tam można znaleźć) przedłuża ważność konta o kolejne 90 dni. Na Twoim koncie pozostało np. 4,80 zł. Kolejnego dnia te pozostałe środki znikają i pomimo ważnego konta, masz 0 środków;( To samo stanie się, kiedy 89 dnia doładujesz konto za kolejne 5 lub 10 zł. Nie będziesz miał spodziewanych 9,80 zł (14,80 zł).

Co do sprawdzania ważności konta, to nie musisz niczego zapisywać. Po upłynięciu 90 dni bez aktywności lub doładowania konta, otrzymasz smsa (albo maila jeśli takowy udostępniłeś) z informacją, po którym masz 30 dni na aktywność lub doładowanie.
 #769251  autor: Przemix
 10 gru 2014, 19:12
Nie da się sprawdzić ważności konta na stronie, jest tylko data poprzedniego doładowania. Jaka wcześniej była ważność, rok? A może 90 dni od poprzedniego połączenia?
 #769260  autor: everymen
 10 gru 2014, 19:20
Przemix pisze:Nie da się sprawdzić ważności konta na stronie, jest tylko data poprzedniego doładowania. Jaka wcześniej była ważność, rok? A może 90 dni od poprzedniego połączenia?
Nikt chyba nie napisał, że można sprawdzić ważność konta na stronie.
Wcześniej ważność konta była taka sama jak teraz - 90+30 dni od ostatniego doładowania/ostatniej aktywności. Od 5 sierpnia pojawił się jednak nowy zapis, który mówi że każde nowe doładowanie będzie wygasało po upływie 90 dni.
 #769262  autor: Blank
 10 gru 2014, 19:27
Według Biura Obsługi Klienta (telefon):

- Ważność konta przedłużana jest na starych zasadach, tzn. dowolna aktywność lub doładowanie przedłuża ważność konta o 90 dni.
- Ważność środków na koncie przedłużana jest na nowych zasadach, tzn. środki są ważne 90 dni od daty ostatniego doładowania.
- Jeżeli W dniu 0 doładujesz dowolną kwotą, to w dniu 91, niewykorzystana kwota doładowania (z zastrzeżeniem poniższego ppkt) przepadnie, niezależnie od ważności konta
- Jeżeli w dniu 0 doładujesz dowolna kwotą, a następnie zrobisz to w dniu 89, to zarówno kwota drugiego doładowania, jak i niewykorzystana kwota z pierwszego doładowania będą ważne do dnia 179.
- Jeżeli użytkownik doładował konto przed 5 sierpnia i po tej dacie nie wykonał doładowania, ważność konta i ważność środków na koncie przedłużana jest na starych zasadach, co oznacza, że dowolna aktywność lub doładowanie przedluża ważność tych środków, jak i ważność konta o 90 dni od daty owej aktywności/doładowania (z zastrzeżeniem ppkt poniżej)
- Począwszy od kolejnego doładowania, każde kolejne doładowanie będzie rozliczane na nowych zasadach, co tyczy się również niewykorzystanej kwoty ze starego doładowania, co oznacza, iż jeżeli ktoś doładował przed 5 sierpnia i doładuje teraz, to cała kwota na koncie będzie rozliczana na nowych zasadach, a nie tylko nowe doladowania.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #769266  autor: everymen
 10 gru 2014, 19:37
divhashmorex pisze:Według Biura Obsługi Klienta (telefon)
- Jeżeli w dniu 0 doładujesz dowolna kwotą, a następnie zrobisz to w dniu 89, to zarówno kwota drugiego doładowania, jak i niewykorzystana kwota z pierwszego doładowania będą ważne do dnia 179.
Dobre i to;) W Regulaminie tego nie znajdziesz, na fejsbuku też Ci nikt tego nie wytłumaczy;) Dzięki divhashmorex za rzeczowe uzupełnienie moich przypuszczeń;) Z drugiej strony ktoś wcześniej napisał, że nie należy ufać także informacjom podawanym przez BOK:P
 #769279  autor: mi80
 10 gru 2014, 20:38
divhashmorex pisze:Według Biura Obsługi Klienta (telefon):

- Ważność środków na koncie przedłużana jest na nowych zasadach, tzn. środki są ważne 90 dni od daty ostatniego doładowania.
- Jeżeli W dniu 0 doładujesz dowolną kwotą, to w dniu 91, niewykorzystana kwota doładowania (z zastrzeżeniem poniższego ppkt) przepadnie, niezależnie od ważności konta
- Jeżeli w dniu 0 doładujesz dowolna kwotą, a następnie zrobisz to w dniu 89, to zarówno kwota drugiego doładowania, jak i niewykorzystana kwota z pierwszego doładowania będą ważne do dnia 179.
Ktoś pytał o to na Fb:

- Ważność środków z każdego doładowania liczona jest osobno, a więc zawsze w 91. dniu po doładowaniu najstarsze środki przepadną

Najgorsze w tym jest to, że zarówno w Lyca jak i Lebarze jest absolutna niestabilność zasad. Ustawowy obowiązek informowania z miesięcznym wyprzedzeniem mają w nosie.
 #769284  autor: Blank
 10 gru 2014, 21:02
Szału można zatem dostać xD
W jednym miejscu piszą jedno, w drugim mówią drugie. Szału można dostać :/

PS. Takie odpowiedzi dostałem z TELEFONICZNEGO Biura Obslugi Klienta.

Dzisiaj już za póxno. Jutro znowu zadzwonię. Zobaczymy co powie kto inny.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #769301  autor: mi80
 10 gru 2014, 22:35
Do UOKiK też się kwalifikują. Naruszanie zbiorowych interesów konsumentów poprzez stosowanie klauzuli abuzywnej:
Sądem właściwym do rozstrzygania wszelkich sporów jest sąd właściwy dla siedziby Lycamobile.

Ja mogę zgłosić do UOKiK, kto chętny na skargę do UKE? ;-)
 #769304  autor: everymen
 10 gru 2014, 22:46
mi80 pisze:Do UOKiK też się kwalifikują. Naruszanie zbiorowych interesów konsumentów poprzez stosowanie klauzuli abuzywnej:
Sądem właściwym do rozstrzygania wszelkich sporów jest sąd właściwy dla siedziby Lycamobile.

Ja mogę zgłosić do UOKiK, kto chętny na skargę do UKE? ;-)
Jeśli mnie naprowadzisz, jak to zrobić, to chętnie;)
Przez ten nowy zapis stracę pewnie jakieś 8 zł i będę musiał wygasić numer, bo bardziej będzie mi się opłacało brać nowy w razie potrzeby (szczególnie, że jest bonus). Nie pieniądze są tu jednak najważniejsze, a zasady, które ewidentnie zostały tutaj naruszone.
 #769415  autor: martin76
 11 gru 2014, 13:26
Napisz przez FB do nich to moze Ci przysla, mi przyslali szwedzka.
 #769418  autor: mi80
 11 gru 2014, 13:32
everymen pisze:
mi80 pisze:Do UOKiK też się kwalifikują. Naruszanie zbiorowych interesów konsumentów poprzez stosowanie klauzuli abuzywnej:
Sądem właściwym do rozstrzygania wszelkich sporów jest sąd właściwy dla siedziby Lycamobile.

Ja mogę zgłosić do UOKiK, kto chętny na skargę do UKE? ;-)
Jeśli mnie naprowadzisz, jak to zrobić, to chętnie;)
Przez ten nowy zapis stracę pewnie jakieś 8 zł i będę musiał wygasić numer, bo bardziej będzie mi się opłacało brać nowy w razie potrzeby (szczególnie, że jest bonus). Nie pieniądze są tu jednak najważniejsze, a zasady, które ewidentnie zostały tutaj naruszone.
http://www.uke.gov.pl/kontakt/

Trzeba napisać, że zmienili regulamin bez powiadomienia o tym abonentów, nie wiadomo kiedy, na stronie też nic o tym nie napisali, a data wejścia w życie regulaminu nie uległa zmianie (nadal jest 2011 rok). I że prosisz o interwencję.
 #769600  autor: DaveX
 12 gru 2014, 00:17
brzok, włoskiej karty SIM od polskiej Lycamobile nie dostaniesz, bo żeby zakupić jakikolwiek starter włoski wymagane jest przedłożenie codice fiscale - jak nie posiadasz, to dowód osobisty.
Z włoską Lycamobile jest tak zabawnie, że przeleciałem trochę Rzymu, Mediolanu i trochę na Sardynii i nigdzie nie mieli, a w większości przypadków, nie słyszeli o czymś takim jak Lycamobile. Chociaż paradoksalnie w samolotach Ryanair mieli całkiem sporo plakatów "Lajki".
 #769631  autor: user_delete57
 12 gru 2014, 09:23
DaveX z tego co wiem, to doładowania mają w Każdej "dziurze" niestety kupić starter graniczy z cudem. Kiedyś widziałem oferty włoskiej sim na allegro, ale niestety już nie ma. Sprzedawali też na ebuy, trzeba było im wysłać ksero dowodu. Nie zrobiłem tego, bo byłem przekonany że kupi moja mama na miejscu. Posiada codice fiscale, no ale co z tego jak nie ma simek :-(.
  • Strona 62 z 102
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 102
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 102