DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #769589  autor: fusss
 11 gru 2014, 22:59
Witam.
Istnieje jakaś możliwość cesji numeru w nju na abonament? Chciałbym numer od żony w nju (zarejestrowany na teścia) przenieść na siebie i potem zmigrować do orange. Istnieje jakaś szybka możliwość ogarnięcia tego?
 #769592  autor: Eryk42
 11 gru 2014, 23:11
Nie ma możliwości cesji. Temat był wiele razy poruszany tutaj i na FB Nju wiec info pewne.
 #769601  autor: ciekawy
 12 gru 2014, 00:19
to trzeba będzie rozwiązać umowę w nju abonament, jak umowa jest w karcie zacznij od kolejnego punktu niżej, jak w abonamencie to od tego punktu,

jak numer przejdzie na kartę nju to przejść do Orange na kartę wysyłając sms pod jakiś tam numer, dopytaj w Orange czy nju,

w Orange na kartę zarejestrować numer na siebie bo podobno dane po zminie oferty z nju na Orange i na odwrót się kasują, więc w tym etapie możesz zarejestrować numer na siebie
 #769913  autor: Orange Ekspert
 13 gru 2014, 10:18
fusss pisze:Witam.
Istnieje jakaś możliwość cesji numeru w nju na abonament? Chciałbym numer od żony w nju (zarejestrowany na teścia) przenieść na siebie i potem zmigrować do orange. Istnieje jakaś szybka możliwość ogarnięcia tego?
Niestety, usługa cesji nie jest dostępna w nju mobile.
ciekawy pisze:to trzeba będzie rozwiązać umowę w nju abonament, jak umowa jest w karcie zacznij od kolejnego punktu niżej, jak w abonamencie to od tego punktu,

jak numer przejdzie na kartę nju to przejść do Orange na kartę wysyłając sms pod jakiś tam numer, dopytaj w Orange czy nju,

w Orange na kartę zarejestrować numer na siebie bo podobno dane po zminie oferty z nju na Orange i na odwrót się kasują, więc w tym etapie możesz zarejestrować numer na siebie
@ciekawy ma rację. Dokładnie w ten sposób należy to przeprowadzić, jeśli chcesz korzystać z numeru w Orange, zarejestrowanego na Twoje dane.

Po rozwiązaniu umowy na nju z rachunkiem, gdy numer znajdzie się w ofercie nju na kartę, wystarczy wysłać SMS-a, pod numer 601, by przejść do oferty Orange na kartę. W treści SMS-a należy wpisać: FREE, ONE, NoweGo, OPOP lub SMART, w zależności od tego, z jakiego planu chcesz korzystać w Orange.

Pozdrawiam
Alicja
 #769998  autor: ciekawy
 13 gru 2014, 18:49
dodam,że jak chodzi tylko o zmigrowanie numeru do Orange to bez znaczenia jaką taryfę wybierzesz, chodzi tylko o chwilową zmianę na Orange, więc taryfą sobie głowy nie musisz zawracać, to nieważne jaką wybierzesz taryfę,

jak numer będzie w Orange to przechodzisz do nju tak jak do Orange, sms o treści nju na nr 601 i będziesz w karcie nju i w tym etapie możesz zarejestrować numer na siebie w nju przez stronę netową, potem możesz złożyć zamówienie że chcesz nju abonament albo zostać w nju karta
 #771240  autor: PawelPawel
 18 gru 2014, 11:29
Przeniosłem swój numer z Nju z rachunkiem do Nju na kartę , następnie do orange (aby wyczyścić dane), teraz chciałbym wrócić z do nju na kartę aby ponownie zarejestrować mój numer . Wpisując kod : *127*50# pokazuje się komunikat : "Usługa niedostępna w Twoim planie taryfowym". Co robić? Czy jeżeli nie uda mi się zarejestrować numeru w NJu , zarejestrują mi go w salonie Orange? Dodam że po wszystkim chcę przenieść się do RBM na kartę

EDIT:
Czy przeniosą mnie do RBM jeżeli w Nju nie dostałem a co za tym idzie nie opłaciłem jeszcze faktury za ostatni okres rozliczeniowy?
 #771368  autor: ciekawy
 18 gru 2014, 19:48
jak jesteś w Orange to powinni obsłużyć w salonie, nie powinno być problemu,

pytanie do Orange Ekspert,

jest jakiś czas jaki jaki trze odczekać żeby wrócić do nju po przejściu z nju do Orange ?

są w Orange taryfy, w których to przejście do nju nie działa ?

mi to wygląda na jakiś błąd techniczny
 #771387  autor: PawelPawel
 18 gru 2014, 21:02
a jest może jakiś kod żeby anulować migrację ? dowiedziałem się że nie będzie problemu z rejestracją karty w salonie orange. Przenosiny do Nju są mi zbędne
 #771388  autor: ciekawy
 18 gru 2014, 21:05
anulować migracje chyba nie, bo sytem zaczął zmiany więc wątpię czy można to zatrzymać