DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 63 z 102
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 102
 #769717  autor: DaveX
 12 gru 2014, 16:46
Dokładnie. Ziomeczek tam został na 5 miesięcy i skończyło się tak, że kupił starter Wind a ja do niego dzwoniłem.
Kilka propozycji:
- Klucza - teraz 0,15 zł / min ale nie polecam. W naszym przypadku była okropna jakość połączenia.

- Lycamobila PL - 0,39 zł / min. Niby 2x drożej niż w Kluczu ale jakość rozmów zdecydowanie lepsza. Więc w mojej ocenie warto zapłacić 2x więcej a móc porozumieć się z drugą osobą.
- ewentualnie na karcie Lycamobile można włączyć pakiet 'Wszystko w jednym', gdzie w cenie 15 zł mamy 150 min (wychodzi 0,10 zł / min) lub za 35 zł mamy 300 min (0,12 zł / min) - z tym pakietem jest o tyle na minus to, że jest on odnawialny i jak wykorzystasz np te 150 min to nie możesz wyłączyć pakietu i od razu uruchomić nowego, trzeba czekać aż ważność (30 dni) minie.

Alternatywnie mogę Ci jeszcze dwa narzędzia polecić:
http://www.halonet.pl - usługa VOIP, nowsze telefony mają opcję, gdzie możesz skonfigurować VOIP na swoim telefonie. Łącząc się przez WiFi wykonujesz połączenie na włoski numer. Obecna stawka to 0,39 zł / min a od 01.01.2015 będzie to 0,24 zł / min

lub http://www.toolani.com - Ty dzwonisz na polski numer stacjonarny (obecnie u naszym operatorów są przystępne pakiety na nielimitowane poł. z numerami stacjonarnymi) a sama opłata za połączenie do Włoszech to 0,08 zł / min + 0,20 zł za zainicjowanie połączenia.

/EDIT
Jak patrze na obecne ceny to roaming wychodzi również całkiem zacnie. Połączenia w ramach sieci za darmo, np. w Play są darmowe rozmowy w sieci. Osoba dzwoniąca nic nie płaci, a osoba w roamingu płaci 0,25 zł / min odebranego połączenia z naliczaniem sekundowym :)
 #769955  autor: user_delete57
 13 gru 2014, 14:36
Przed chwilą dostałem odpowiedź z FB:
"Waznosc srodkow wynosi 90 dni od daty doladowania. Kolejne zasilenie karty przedluzy waznosc karty SIM a nie wczesniejszego doladowania.
Pozdrawiamy!"
 #769961  autor: user_delete57
 13 gru 2014, 15:14
A wracając do doładowania i ważności 90 dni. Najlepiej jakby potwierdził ktoś, kto się doładował po 5 sierpnia czy jak zrobił doładowanie do 90 dni to mu środki przedłużyło czy przepadły :-).
 #771295  autor: JacekK
 18 gru 2014, 14:45
Kod: Zaznacz cały
http://mvno-gsm.pl/wiecej-internetu-w-pakietach-internetowych-oraz-do-wszystkich-w-lycamobile-polska/
Ciekawym produktem jest pakiet "Do wszystkich" za 10 zł miesięcznie, w którym mamy:

- 100 minut do wszystkich w Polsce
- 50 SMS-ów krajowych
- 1 GB internetu

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #771315  autor: JacekK
 18 gru 2014, 15:56
Regulamin informuje, że promocja trwa do 5 stycznia. Nie mniej Lycamobile też często wydłużała swoje promocje. Czas pokaże, jak będzie tym razem. Nie mniej pakiet ten (za 10 zł) jest wg mnie rewelacyjny.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #771338  autor: user_delete57
 18 gru 2014, 17:13
Dla mnie lyca to najlepsza sieć na dzień dzisiejszy, pomimo naliczania minutowego w pakietach. Minuta wychodzi nawet po 6 gr. Pakiety internet są cudownie tanie, internet śmiga. Jedynie co mnie dziwi, to czasem zasięg a to niby plus. ps. czy już ktoś wię, czy po 90 dniach środki mu przepadły? Pytam tych, co się doładowali po 5 sierpnia 2014 :-).
 #771352  autor: mi80
 18 gru 2014, 18:27
brzok pisze:Dla mnie lyca to najlepsza sieć na dzień dzisiejszy, pomimo naliczania minutowego w pakietach. Minuta wychodzi nawet po 6 gr. Pakiety internet są cudownie tanie, internet śmiga. Jedynie co mnie dziwi, to czasem zasięg a to niby plus. ps. czy już ktoś wię, czy po 90 dniach środki mu przepadły? Pytam tych, co się doładowali po 5 sierpnia 2014 :-).
A dla mnie to zwykli cwaniacy. Zmieniają regulamin nie informując o tym, człowiek dowiaduje się po 4 miesiącach tu z forum, łamią tym Prawo telekomunikacyjne, do tego w regulaminie zapis z listy klauzul niedozwolonych. Oferta fajna i tania, ale nie zna się dnia ani godziny, kiedy znowu urządzą jakąś "niespodziankę".
 #772940  autor: mofom
 26 gru 2014, 19:05
btw czy startery Lyca, których termin aktywacji 14 miesięcy od daty podanej na opakowaniu już minął z pół roku temu, da się jeszcze aktywować? czy do kosza? Uprzedzając komentarze, nie mam tych starterów pod ręką, nie mogę sam sprawdzić.
 #772955  autor: Emsi
 26 gru 2014, 20:14
mofom, zapewne jak w każdej innej sieci czyli loteria. Teoretycznie starter do kosza, w praktyce może być odwrotnie.
 #772956  autor: ciekawy
 26 gru 2014, 20:19
mofom,

nie wiesz do póki nie sprawdzisz,

jest tak jak napisał Emsi,

raz po terminie ważności odpalisz starter o będzie działał, a innym razem inny starter będzie nieaktywny, to trzeba sprawdzić na tych kartach sim których się t tyczy, inaczej się nie dowiesz
 #773309  autor: mofom
 28 gru 2014, 14:15
wpadły już w moje ręce i tak:

1. pozytywnie:
a) aktywowały się, mimo 10 miesięcznego przeterminowania, wszystkie czyli aż dwa :-)
b) pakiet 1gb za 5zł odpalił się przy stanie 5zł i internet spokojnie hula mimo zerowego obecnie stanu konta.

2. neutralnie:
a) zakaz tetheringu - używam tylko w smartfonie, więc mi zwisa.

3. negatywnie:
a) puszczenie ruchu przez londyn - strony ładują się odczuwalnie wolniej (mam też klucza więc widzę różnicę). Ale jak ściągam plik, to jest ok. Widocznie mocno obciążone dnsy.
b) nietypowa konfiguracja dostępu do internetu: apn: data.lycamobile.pl, user: lmpl, password: plus Ani na zewnątrz, ani wewnątrz opakowania nie miałem żadnych info o nietypowej konfiguracji.
c) nie mam info czy rozlicza odrębnie dane odbierane i wysyłane.
d) krótki czas życia promocji: 1gb za 5zł w promocji 18.12-05.01

jak dla mnie da się żyć, ale startery na półkę - na polowanie na promocje.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2014, 14:23 przez mofom, łącznie zmieniany 1 raz.
 #773330  autor: Emsi
 28 gru 2014, 15:19
mofom, jeżeli chcesz trzymać startery na półce to musisz uwzględnić, że nie ma opcji RWK. Kiedyś ważność była wydłużana automatycznie o 90 dni od ostatniego zdarzenia, a teraz zdaje się doładowanie 5zł/90 dni.
 #773361  autor: 111
 28 gru 2014, 17:30
Miałem to samo napisać ale,@Emsi mnie uprzedził.Cwaniaki z Lyca po cichu zmienili zasady ważności konta i teraz jest tak jak @ Emsi napisał.
 #773399  autor: mofom
 28 gru 2014, 19:35
to ja myślałem, że raz na 90 dni ring-ring na 321 wystarczy :-)
jak nie, to startery po wyssaniu danych wylądują w koszu.
aż się przejdę jeszcze raz na lycamobile po regulamin - jak mają :-)
 #773408  autor: mofom
 28 gru 2014, 19:53
Emsi, 111: popatrzcie na regulamin z lycamobile.pl i z opakowania: 14.1 dotyczący rozwiązania umowy w starej i w nowej wersji JEST TAKI SAM:

"1. Jeżeli Abonent przez okres 90 dni
a) od dnia Aktywacji lub ostatniego skorzystania z usług nie wykona połączenia głosowego...,
b) od dnia Aktywacji lub ostatniego zasilenia Konta nie zasilił ponownie Konta
Lycamobile zawiadomi... o tym, że Karta SIM zostanie dezaktywowana..."

Wy piszecie o czymś innym :-) od 5.08.2014 każde doładowanie jest ważne 90 dni i potem znika. :-(
 #773425  autor: 111
 28 gru 2014, 21:11
@mofom, zdaje się,że ktoś w tym temacie pisał o tym, iż mimo że w tej kwestii regulamin nie został zmieniony, to jednak nowe zasady ważności konta powiązane z doładowaniem co najmniej raz na 90 dni obowiązują.Ale pewny nie jestem bo simkę tej sieci mam w szufladzie i dawno jej nie używałem,może nawet została już wyłączona.
Teraz nie chce mi się sprawdzać, niech się wypowie ktoś kto ma taki sim i go czasami używa ale od dłuższego czasu nie zasilał i będziemy mieli jasność w temacie.
  • Strona 63 z 102
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 102
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 102