DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 51 z 72
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 72
 #776127  autor: Maciej Loret
 07 sty 2015, 16:38
artix pisze:Nie wiem jak jest w Orange w takim przypadku, prawdopodobnie będziesz musiał zarejestrować numer, kiedy przejdzie na kartę i dopiero wtedy można przenieść numer do innej sieci.
Witam - numer mam prawdopodobnie zarejestrowany (około 10lat abonamentu, handlowiec w salonie Orange kilka miesięcy temu to potwierdził) i mimo to, po przejściu na kartę trzeba będzie go ponownie zarejestrować? Jeśli tak, to można to zrobić zdalnie czy trzeba w salonie Orange?
artix pisze: Idziesz do nowego operatora, składasz wniosek o przeniesienie w trybie jednodniowym i na następny dzień możesz być u nowego operatora. Technicznie to przenoszą numer o północy, przekładasz do telefonu kartę sim od nowego operatora i to wszystko. O ile przeniesienie przebiegnie prawidłowo.
W Virgin Mobile przeniosę przez internet? Czy w salonie (dowolnym?) Play?
A karta SIM od nowego operatora to tylko w salonie Play?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #776130  autor: artix
 07 sty 2015, 16:53
Operatorzy kasują rejestrację przy zmianie z abo na kartę. W VM załatwisz przeniesienie przez internet, przyjdą papiery pocztą razem z kartą sim, odsyłasz na ich koszt i przenoszą numer. Nie wiem, co ma do tego Play.
 #776174  autor: Maciej Loret
 07 sty 2015, 19:53
artix pisze:Operatorzy kasują rejestrację przy zmianie z abo na kartę.
OK. A w niedzielę mi ją zarejestrują? Zdalnie czy w salonie?
artix pisze: W VM załatwisz przeniesienie przez internet, przyjdą papiery pocztą razem z kartą sim, odsyłasz na ich koszt i przenoszą numer. Nie wiem, co ma do tego Play.
Matko i córko...
Chyba lepiej wszystko odkręcić i zostać w Orange przy abonamencie.
Zapytam inaczej - w niedzielę 1.03.2015 od rana powinienem być w Nowym Orange GO. Ile potrwa przeniesienie do np. Virgin Mobile? Tzn. o której godzinie i w jaki dzień będę mógł wykonywać i odbierać połączenia w Virgin Mobile, zakładając że można się do tego jakoś wcześniej przygotować?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #776192  autor: artix
 07 sty 2015, 20:53
Zależy od salonu, w niektórych rejestrują na miejscu, w innych odsyłają skany gdzieś i się czeka kilka dni na rejestrację. Jeśli tylko salon jest czynny w niedzielę, to nie widzę przeciwwskazań.
Poczekaj wyciągnę szklaną kulę i Ci powiem: kiedy odeślesz papiery VM, kiedy listonosz je dostarczy i kiedy je wprowadzą do systemu :P
Możesz wcześniej zamówić papiery w VM, a odesłać kiedy tam uważasz, żeby przyspieszyć przeniesienie.
 #776438  autor: Maciej Loret
 08 sty 2015, 21:09
artix pisze:Zależy od salonu, w niektórych rejestrują na miejscu, w innych odsyłają skany gdzieś i się czeka kilka dni na rejestrację. Jeśli tylko salon jest czynny w niedzielę, to nie widzę przeciwwskazań.
Niestety najbliższy salon nie jest czynny w niedzielę.
artix pisze: Poczekaj wyciągnę szklaną kulę i Ci powiem: kiedy odeślesz papiery VM, kiedy listonosz je dostarczy i kiedy je wprowadzą do systemu :P
Możesz wcześniej zamówić papiery w VM, a odesłać kiedy tam uważasz, żeby przyspieszyć przeniesienie.
OK, niewiele z tego rozumiem, poza tym że przenoszenie numeru to mission impossible...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #776468  autor: passat99
 08 sty 2015, 22:26
Ja osobiście pierwszy raz przenosilem numer, lyca do virgin i nie uważam zeby to bylo mission impossible, 3czy 4 dni i zrobione list priorytetowy na ich koszt, bez problemu się obyło.
 #776476  autor: Maciej Loret
 08 sty 2015, 22:56
passat99 pisze:Ja osobiście pierwszy raz przenosilem numer, lyca do virgin i nie uważam zeby to bylo mission impossible, 3czy 4 dni i zrobione list priorytetowy na ich koszt, bez problemu się obyło.
Być może przez 20lat rozpieściły mnie abonamenty...
Przeniesienie numeru jest po prostu mocno skomplikowane technicznie. Skoro obie oferty są na kartę (skąd przenoszę i dokąd przenoszę), to powinno wystarczyć zgłoszenie z wyprzedzeniem np. tygodniowym czy nawet dwutygodniowym u nowego i ewentualnie starego operatora, że z dniem X proszę o przeniesienie numeru. Czas przeniesienia powinien być liczony w minutach a nie w dniach... Być może jeśli ktoś ma 10 testowych numerów, to parę dni bez jednego z nich go nie zbawi. Ja mówię o głównym numerze...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #776487  autor: passat99
 08 sty 2015, 23:10
Tak jak napisałem przeniesienie nie było trudne ale dla porównania napisze jak to się odbywa w uk gdzie przez trochę czasu mieszkałem i uważam że jest jeszcze łatwiej. Masz kartę prepaid, rejestrujemy sie na stronce operatora gdy chcemy przenieść numer prosimy o tzw pac code, I z tym numerem idziesz na stronkę nowego operatora, sam wybierasz datę przeniesienia i bum jesteś przeniesiony! Żadnej biurokracji papierków i kopi dowodów tożsamości co uważam za przesade!
 #776564  autor: Maciej Loret
 09 sty 2015, 10:09
passat99 pisze:[...] rejestrujemy sie na stronce operatora gdy chcemy przenieść numer prosimy o tzw pac code, I z tym numerem idziesz na stronkę nowego operatora, sam wybierasz datę przeniesienia i bum jesteś przeniesiony! [...]
Można? Można...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #778633  autor: Piechur89
 17 sty 2015, 16:28
3 kwietnia kończy mi się umowa w orange jeśli pójdę wtedy do Play i złożę wniosek o przeniesienie numeru to czy już 5 kwietnia mój numer będzie w Play? tak mi powiedziała Pani w salonie play
 #778646  autor: anu
 17 sty 2015, 17:15
Mam niezarejestrowany numer na kartę. Do rekestracji i przeniesienia wystarczy dowód, czy konieczny jest puk? Niestety nie mam już karty z której wyłamywany jest sim...
 #778649  autor: artix
 17 sty 2015, 17:41
Piechur89 pisze:3 kwietnia kończy mi się umowa w orange jeśli pójdę wtedy do Play i złożę wniosek o przeniesienie numeru to czy już 5 kwietnia mój numer będzie w Play? tak mi powiedziała Pani w salonie play
Może być, ale wtedy będziesz płacił karny abonament, pomimo tego że numer będzie już w Play. Aby tego uniknąć, należy złożyć wniosek o przeniesienie tak aby minął co najmniej jeden pełny okres rozliczeniowy, czyli co najmniej 30 dni przed końcem umowy.
 #778650  autor: artix
 17 sty 2015, 17:43
anu pisze:Mam niezarejestrowany numer na kartę. Do rekestracji i przeniesienia wystarczy dowód, czy konieczny jest puk? Niestety nie mam już karty z której wyłamywany jest sim...
Jaka sieć?
 #778663  autor: anu
 17 sty 2015, 18:53
Dziękuję za informację. Choć mam sprzeczne informacje, co do moich planów. Chcę zmienić play na redbull z taryfą nielimitowanych rozmów za 20 zł. Trzeba zacząć pd przeniesienia numeru do innego operatora. Tylko niektórzy twierdzą, że nie ma opcji migracji do redbull - żaden salon play tego nie zrobi. Z kolei inni twierdzą, że owszem zmienią numer na redbull 9 zł. I tu znów nie wiem czy ma karcie redbull 9 zł uruchomi się ta nielimitowana taryfa za 20 zł, bo teoretycznie jest przypisana do karty redbull 5 zł.
 #784397  autor: Zbuntowany
 12 lut 2015, 19:46
Chciałbym przenieść jak najszybciej numer z Nju z rachunkiem.Okres rozliczeniowy mam 23.x.Okres wypowiedzenia jak wiadomo wynosi miesiąc, licząc kolejny pelny okres rozliczeniowy wychodzi, że umowa zakończy sie 23 marca.Czy da sie przy przeniesieniu do innego operatora wpisać dowolna wczesniejsza date co rownało by sie z natychmiastowym zerwaniem umowy, czy musze czekac do zakonczenia umowy?
 #784403  autor: cyanoone
 12 lut 2015, 20:52
Nju z rachunkiem to taki prepaid, nie ma kosztów zerwania umowy. Możesz zerwać kiedy chcesz.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #784409  autor: Zbuntowany
 12 lut 2015, 21:16
No tak tylko, czy wtedy nowy operator przeniesie numer wedlug mojej wybranej daty, czy bedzie czekał do konca umowy na uwolnienie numeru przez nju.Gdzieś w jakimś poście ktoś pisał ,że nju uwolni numer dopiero po zakonczeniu umowy.
 #785974  autor: muszyniank
 20 lut 2015, 18:16
Czy żeby przenieść numer z orange (oferta mix) do innej sieci, to też trzeba iść do salonu i rejestrować numer?
Umowa kończy mi się 7 marca. Chcę przenieść numer do Virgin Mobile albo Viking Mobile. Czy jeśli złożę u nich wniosek z opcją zachowania okresu wypowiedzenia w Orange, to po prostu 7 marca mój numer będzie przeniesiony? Bo słyszałem jakiś dodatkowych opłatach, jeśli się nie zachowa okresu, ale nie rozumiem jak to działa.
  • Strona 51 z 72
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 72
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 72