DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 19 z 56
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 56
 #776375  autor: Emsi
 08 sty 2015, 17:44
Diabeł tkwi w szczegółach, a tymi mogą być minutowe naliczanie (również w pakietach), niekorzystne taktowanie pakietów danych, krótkie ważności konta, brak możliwości sumowania pakietów. Albo wszystkie te stawki opierają się o pakiety, coś a'la Vikingowie. Może te stawka to stawka pakietowa, ale gwiazdki nie widzę. W necie huczy od komentarzy, że próbują dzwonić na BOK, a tam martwa cisza. Trochę dziwnie to wygląda jak na okres tuż przed startem. Będzie śmiesznie jak te SIM-ki dostarczą w ciągu kilku dni, a te będą musiały przeleżeć następne dwa lata. :-D
 #776379  autor: 111
 08 sty 2015, 17:58
@Emsi ,okrągły tysiączek postów,gratulacje.
Co do tematu, ja myślę,że przy 5gr. za min. nawet minutowe naliczanie nie jest wadą.
A pakiety skoro mają być cykliczne ,to raczej nie będą mogły się sumować.
 #776390  autor: DanielR
 08 sty 2015, 18:27
Minutowe taktowanie w cenniku jeszcze bym przełknął. Choć mogliby pójść na kompromis dając np. 30/30. Ale brak RWK, czy chociażby możliwości przedłużania konta co trzy miesiące po jakiejkolwiek aktywności, w połączeniu z tak niskim stawkami, to raczej byłoby nieporozumienie.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #776393  autor: bolek2004
 08 sty 2015, 18:29
Najważniejsza w tej ofercie dla mnie jest ważność konta po doładowaniu bo jeśli doładowanie 30zł czy 50zł daje tylko 30 dni na wychodzące tak jak ważność pakietu to mogą dla mnie mieć nawet stawkę 1gr/minutę to i tak nie skorzystam. Powód prosty. Dobiorę sobie pakiety za 10zł na miesiąc bo więcej mi nie potrzeba i więcej nie wykorzystam. Więc miesięcznie zostaje mi 20zł. W skali roku trzeba doładować 12x30=360 z czego wykorzystam 120zł, więc zostaje na koncie 240zł. Także bez sensu, a myślę że przy takich stawkach raczej długiej ważności konta nie będzie bo na czymś muszą zarabiać.
Jedyny plus jaki widzę to taki że może W4 w jakiś sposób zareaguje na tą ofertę.
Wszystko pod warunkiem że ta oferta okaże się prawdą bo za kilka dni może się okazać że jednak to znowu błąd na stronie bo zapomnieli do ceny minuty dopisać 1 przed 5. Niestety niezbyt wiarygodna firma. Dlatego nie zamawiam startera bo nie będę podawał danych osobowych takiej dziwnej firmie która na dzień dzisiejszy trąci mocno amatorszczyzną.
 #776394  autor: DanielR
 08 sty 2015, 18:31
bolek2004 pisze:W skali roku trzeba doładować 12x30=360 z czego wykorzystam 120zł, więc zostaje na koncie 240zł.
Dokładnie o to chodzi.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #776430  autor: Emsi
 08 sty 2015, 20:37
Mam nadzieję, że mechanizm z ważnością konta będzie podobny do tego w Play formuła na kartę. Nawet mogliby dać, że dowolne doładowanie od 5zł w górę przedłuża o 30dni, zamiast 50 jak w Pleyaku. Wtedy wbijałbym sobie miesięcznie dyszki i jeden upatrzony pakiecik.:mrgreen:
 #776450  autor: JacekK
 08 sty 2015, 21:37
Skąd tyle narzekań? :) Co prawda również podchodzę z dystansem do Vectone oczywiście tylko przez historię ich startu, jednak jeśli wierząc informacjom na stronie www ich oferta jest wręcz miażdżąca.

Ceny, jakie widnieją na stronie www są tak niskie, że naliczanie nie ma tu większego znaczenia. Podana na stronie oferta wręcz miażdży wszelką konkurencję na rynku Pre-Paid. Gdyby takie coś zafundował Play, czy Orange w salonach nie zamykałyby się drzwi.

Co do potwierdzenia e-mail, to być może przyjdzie w momencie wysyłki karty? Tak było np. w Plush przecież, i wówczas nie było na ten temat tylu spekulacji ;) Mało tego, e-mail o wysyłce przyszedł chyba ze 2 tygodnie od dnia zamówienia

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #776456  autor: 111
 08 sty 2015, 21:59
@mvno-gsm_pl ja po zamówieniu darmowego startera Plusha, potwierdzenie na e-mail dostałem po kilku godzinach.
Mało tego,to w odstępie kilku dni przysłano mi 2 startery, mimo iż zamawiałem tylko jeden.
 #776464  autor: bolek2004
 08 sty 2015, 22:17
W Vectone UK jest promo że jak ktoś przyjedzie do Polski mając kartę UK to nie płaci dodatkowo za roaming bo stawki za rozmowy są rozliczane zgodnie z cennikiem Vectone UK.
 #776465  autor: JacekK
 08 sty 2015, 22:18
111 pisze:@mvno-gsm_pl ja po zamówieniu darmowego startera Plusha, potwierdzenie na e-mail dostałem po kilku godzinach.
Mało tego,to w odstępie kilku dni przysłano mi 2 startery, mimo iż zamawiałem tylko jeden.
A ile dni po starcie zamawiałeś? Ja zamawiałem kilka h po starcie i starter dostałem po dwóch tygodniach, zresztą sporo osób na forum tak zrobiło i też czekało. A maila z potwierdzeniem bardzo późno.

Nie ma co narzekać, tylko trzeba czekać, czy ceny się potwierdzą. Jeśli wszystko się potwierdzi, to przynajmniej mnie naliczanie (o ile nie będzie większe niż minutowe:)) nie będzie interesowało. Oferta podana na stronie jest po prostu wymiatająca i tyle :)

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #776466  autor: JacekK
 08 sty 2015, 22:19
Emsi pisze:Ja zamówiłem dwa z Vectone. Zobaczymy czy wyślą dwa na jeden adres.
Mi Lyca i KLUCZ wysłali 3 na jeden adres a Lebara 2 (różniły się tylko osoby, tzn ja i żona). Powinni więc wysłać 2 karty bez problemu

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #776467  autor: 111
 08 sty 2015, 22:21
@Emsi oni sami zachęcają do zamawiania dla rodziny i przyjaciół darmowych simek,więc nie powinno być problemu.
mvno-gsm_pl ja też Plusha zamawiałem kilka godzin po starcie.Pierwszy starter przysłali po bodajże 8 lub 9 dniach a po kilku ku mojemu zdziwieniu następny.
 #776472  autor: Emsi
 08 sty 2015, 22:50
Ciekawe czy będzie pobierana opłata za sprawdzanie stanu konta kodem USSD? W końcu ma to śmigać na TM. :) Stawka minutowa 5 groszy, a za sprawdzenie salda 4 grosze. :-D

Zwróćcie uwagę na pewną recz. Niby stawka 0,05zł, ale ceny pakietów są takie, że wychodzi w nich po 0,05zł (60 min za 3zł, 100 min za 5zł ...). Czyli nie jest to stawka podstawowa tylko pakietowa. Gdzie w takim razie jest stawka podstawowa?
 #776477  autor: DanielR
 08 sty 2015, 22:57
Emsi pisze:Czyli nie jest to stawka podstawowa tylko pakietowa. Gdzie w takim razie jest stawka podstawowa?
Z drugiej strony na ich stronie napisane jest, że te stawki obowiązują "jak tylko aktywujesz swoją kartę Vectone SIM".
W takim razie pytanie gdzie i czemu mieliby ukrywać cennik - już na starcie?
Takie to... nieprofesjonalne. :?

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #776484  autor: bolek2004
 08 sty 2015, 23:07
To tylko gdybanie, ale ktoś pisał w komentarzach pod artykułem że jest jakaś opłata za nawiązanie połączenia w Vectone w innych krajach, nie wiem na ile jest to prawda, ale jeśli to prawda to może w Polsce będzie coś takiego, być może dlatego tak wyglądają ceny z pakietami i bez pakietów. Może do tych cen bez pakietów trzeba będzie doliczyć dodatkową opłatę za nawiązanie połączenia.
Albo to zwykła niedoróbka z ich strony, ale z nimi to nic nie wiadomo.
Co do ważności konta próbowałem znaleźć coś na Vectone UK jak tam to wygląda ale generalnie nic nie znalazłem, nie wiem może mają taką strategię w każdej swojej sieci że ukrywają te informacje na stronie.
Oczywiście wszystko wyjdzie w praktyce jak otrzymacie startery (oby).
 #776490  autor: 111
 08 sty 2015, 23:18
Emsi pisze: Zwróćcie uwagę na pewną recz. Niby stawka 0,05zł, ale ceny pakietów są takie, że wychodzi w nich po 0,05zł (60 min za 3zł, 100 min za 5zł ...). Czyli nie jest to stawka podstawowa tylko pakietowa. Gdzie w takim razie jest stawka podstawowa?
Miałem o tym samym napisać ,ale kolega mnie uprzedził.Skoro stawka cennikowa to 5 gr. to po co te pakiety w których min. wychodzi po tyle samo?Bez sensu.
W opłatę za nawiązanie połączenia nie wierzę,takie rzeczy to w USA,a w Europie o czymś takim nie słyszałem.
 #776501  autor: Emsi
 08 sty 2015, 23:36
A może nie ma czegoś takiego jak stawka podstawowa, tylko w pakietach usługi sprzedają. Nie masz pakietu, nie ma dzwonienia. :)
 #776502  autor: manyaky
 08 sty 2015, 23:38
Coś czuję, że będzie rzeź. I to mocna rzeź. Albo sami się zarżną, albo zarżną inne prepaidy.

Prawnie wygląda to megasłabo - jak ktoś wspomniał niektóre zapisy regulaminowe są najprawdopodobniej niedozwolone, a sam regulamin nie został zmieniony od 2012 r. (w międzyczasie mieliśmy trochę zmian dot. konsumentów - ciekawe, czy się przystosowali - pytam trochę retorycznie). Wciąż na stronie istnieją dziwne stawki - 1gr przy zamawianiu, stare stawki roamingowe za transmisję danych w EU.

Żeby nie było tak, że zaraz się wycofają i/lub UOKiK z UKE dowali im karę. Strasznie dziwne jest to wejście. Z jednej strony firma niemała i niegłupia i sam nie wiem - nie kontrolują tego, w jaki sposób są launchowani za granicą? W sumie to najpierw powinni pozmieniać regulaminy, cenniki, a potem startować. Wygląda to mocno nieprzyjemnie.

Natomiast oferta wyśmienita i mam chęć przenieść się tam z głównym numerem, ale poczekam, aż się to wszystko ustabilizuje. Na razie, tak jak Wy, zamówiłem testówki.

Co do ważności - stawiam, że 180 dni, jak w UK. Naliczanie może być i minutowe, whatever. 5gr to i tak jakieś 12 sekund w Play.

Co do problemów w innych krajach z billingiem - chyba w PL będzie on obsługiwany przez TM, więc nie nieuzasadnione jest łączenie problemów w danym kraju z tymi, które rzekomo mają wystąpić u nas.
  • Strona 19 z 56
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 56
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 56