DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 34 z 204
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 204
 #776488  autor: Maciej Loret
 08 sty 2015, 23:13
martin76 pisze:masz moj poprzedni troche wyzej...
Czytałem, ale poza sposobem aktywacji niewiele zrozumiałem...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #776521  autor: maxplastic
 09 sty 2015, 00:47
Na stronie Virgin jest napisane coś takiego:

"W CELU JEGO AKTYWACJI WŁÓŻ KARTĘ DO TELEFONU I WYKONAJ PIERWSZE POŁĄCZENIE WYCHODZĄCE. MOŻE BYĆ TO NASZA BEZPŁATNA INFOLINIA *222. KARTĘ AKTYWUJĄ RÓWNIEŻ NASTĘPUJĄCE DZIAŁANIA: DOŁADOWANIE KONTA, UŻYCIE KODU USSD, TRANSMISJA DANYCH."

Może jest tak jak pisze martin76 czyli nikt nie musi odbierać połączenia. Nie pamiętam. Jeśli masz jak sprawdzić to spróbuj i zobacz czy przyjdą takie smsy jak pisał w swoim poprzednim poście. Albo zwyczajnie zadzwoń do kogoś jeśli masz akurat potrzebę chyba, że nie chcesz tracić kasy. No ale jeśli karta idzie do szuflady na pół roku to nie wiem czemu miałoby Ci zależeć na kilku groszach. Chyba logiczne, że po tym czasie na koncie będzie tyle ile było, środki cudownie się nie rozmnożą ale też nie znikną.
 #776527  autor: martin76
 09 sty 2015, 02:47
Maciej Loret pisze: To może inaczej, bo wymiana emaili z CMOK Virgin Mobile wygląda jak rozmowa ze ślepym o kolorach...
Mam kartę SIM z promocji Paypal za 1zł.
Chcę ją aktywować, najlepiej bez żadnych kosztów. Wg osób piszących na forum Virgin Mobile (https://forum.virginmobile.pl/site/category/1# -> Aktywacja), wystarczy nawet włożyć kartę do telefonu. Czy to prawda, a jeśli nie, to jak bez kosztów aktywować kartę?
Po aktywacji w ciągu 29 dni, doładowuję przez internet za 5zł i karta idzie do szuflady. Na przełomie maja/czerwca, kartę wyciągam, wsadzam do telefonu... i pytanie brzmi ile pieniędzy jest na koncie? 5zł? 10zł? 15zł? 24zł? Jeszcze inna kwota?
Aktywacja karty wg mojej obserwacji nie uruchamia promocyjnego doladowania 5zl, albo za krotko czekalem. Wiec robie to tak:
1 wkladasz karte do telefonu i np *101# i zielona sluchawka
2 dzwonisz na jakis drugi nr tel. np swoj i nie odbierasz tego polaczenia
3 oddzwaniasz na virgin i odbierasz
4 po jakims czasie (10-30min) przychodzi doladowanie promo 5 zl
5 chwile po nim sms z informacja, ze wlaczono promocyjny pakiet za 19 zl na 30 dni

mozna wykorzystac te 2gb 100min i nolimit sms w ciagu miesiaca albo odlozyc karte na prawie rok, bo tyle bedzie aktywna na wychodzace i doladowana 10cioma zlotymi (5 na starterze + 5 promocyjnego doladowania od virgin)

Promocja grudniowa, starter za 1 zl przy platnosci paypal + 5zl promo doladowania dajace rok waznosci konta i pakiet za 19 zl nadal uaktywnia sie w styczniu po aktywacji karty. Pewnie i pozniej tez bedzie mozna te startery aktywowac z tymi bonusami.
 #776576  autor: Maciej Loret
 09 sty 2015, 10:38
maxplastic pisze: "W CELU JEGO AKTYWACJI WŁÓŻ KARTĘ DO TELEFONU I WYKONAJ PIERWSZE POŁĄCZENIE WYCHODZĄCE. MOŻE BYĆ TO NASZA BEZPŁATNA INFOLINIA *222. KARTĘ AKTYWUJĄ RÓWNIEŻ NASTĘPUJĄCE DZIAŁANIA: DOŁADOWANIE KONTA, UŻYCIE KODU USSD, TRANSMISJA DANYCH."
OK, spróbuję zadzwonić na Infolinię, a jeśli to nie aktywuje karty, to spróbuję zrobić jak napisał martin76 -> zadzwonię na inny telefon i się rozłączę.
maxplastic pisze: Albo zwyczajnie zadzwoń do kogoś jeśli masz akurat potrzebę chyba, że nie chcesz tracić kasy. No ale jeśli karta idzie do szuflady na pół roku to nie wiem czemu miałoby Ci zależeć na kilku groszach. Chyba logiczne, że po tym czasie na koncie będzie tyle ile było, środki cudownie się nie rozmnożą ale też nie znikną.
90% tego forum, to rozmowy jak zaoszczędzić parę groszy, czyż nie?
Karta idzie do szuflady, bo osoba która ją dostanie za 5 miesięcy, na razie potrafi tylko pograć w Mahjonga, Pou czy Where is my water... A od czerwca będzie miała 3 miesiące na naukę obsługi telefonu, bo we wrześniu pójdzie do szkoły.
Stąd mój chytry plan, żeby aktywować kartę teraz (głównie po to by ją sprawdzić), ale zachować max. środków aż do czerwca.
martin76 pisze: mozna wykorzystac te 2gb 100min i nolimit sms w ciagu miesiaca albo odlozyc karte na prawie rok, bo tyle bedzie aktywna na wychodzace i doladowana 10cioma zlotymi (5 na starterze + 5 promocyjnego doladowania od virgin)

Promocja grudniowa, starter za 1 zl przy platnosci paypal + 5zl promo doladowania dajace rok waznosci konta i pakiet za 19 zl nadal uaktywnia sie w styczniu po aktywacji karty. Pewnie i pozniej tez bedzie mozna te startery aktywowac z tymi bonusami.
Panowie, dziękuję za Wasze starania, ale wciąż nie widzę odpowiedzi na moje pytanie.
Po aktywacji w ciągu 29 dni, doładowuję przez internet za 5zł (bo chyba muszę, żeby konto było ważne przez 356 dni, czyli dla mnie do czerwca) i karta idzie do szuflady. Na przełomie maja/czerwca, kartę wyciągam, wsadzam do telefonu... i pytanie brzmi ile pieniędzy jest na koncie? 5zł? 10zł? 15zł? 24zł? Jeszcze inna kwota? I ewentualnie na co mogę ją wydać...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #776581  autor: martin76
 09 sty 2015, 11:33
Nie musisz doladowywac 5 zlotymi czy inna kwota, jesli masz starter z promcji paypal za 1 zl.
Te 5 zl doladuje ci od siebie virgin do konca stycznia (a moze i poznej jesli bedzie nadal ta promocja).
Jesli zrobisz tak jak napisalem bedziesz mial po pol roku 10 zl na glownym koncie.
Jak cos doladujesz (a nie musisz) to bedzie na karcie 10zl + to co doladujesz.
Kase mozesz wydac na wszystko bo to srodki na glownym koncie, czyli rozmowy, smsy, dostepne pakiety, roaming czy smsy premium.
Karty mozna uzywac w telefonie z wlaczonym transferem danych bo virgin ma lejek 32kbit i za to nie pobiera kasy.
 #776583  autor: bobiwr
 09 sty 2015, 11:41
Moja uwaga odnośnie doświadczeń z tel. dla dziecka:
- zdecydowanie pre-paid z niskim stanem doładowania
- zdecydowanie w sieci rodziców
- ważne okazały się takie udogodnienia jak dzwonienie przy zerowym koncie, czy info "zadzwoń do mnie" lub "doładuj mi konto" itp ( moje dziecię dostało smycz w postaci telefonu zanim poszło do szkoły i przez te wszystkie lata przeszedłem parę sieci...)
A odnośnie Twojego pytania - @martin76 napisał, że po aktywacji masz 5+ 5 zł czyli 10 i ważność konta rok. 19 zł nie możesz liczyć, bo to tylko wartość pakietu który aktywuje się automatycznie i po miesiącu wygaśnie.
 #776665  autor: Maciej Loret
 09 sty 2015, 15:52
martin76 pisze:Nie musisz doladowywac 5 zlotymi czy inna kwota, jesli masz starter z promcji paypal za 1 zl.
Dokładnie taki mam.
martin76 pisze: Te 5 zl doladuje ci od siebie virgin do konca stycznia (a moze i poznej jesli bedzie nadal ta promocja).
Jesli zrobisz tak jak napisalem bedziesz mial po pol roku 10 zl na glownym koncie.
OK, czyli próbuję aktywować kartę, a potem ją do szuflady i w czerwcu wyciągam i jest na niej 10zł.
martin76 pisze: Kase mozesz wydac na wszystko bo to srodki na glownym koncie, czyli rozmowy, smsy, dostepne pakiety, roaming
OK, teraz wszystko chyba jasne.
martin76 pisze: czy smsy premium.
Wypluj to... Ile się na walczyłem z tym dziadostwem w Orange...
Przy okazji jeszcze, czy można:
1. wysyłanie SMSów od razu zablokować na karcie VM?
2. zablokować rozmowy wychodzące za wyjątkiem konkretnych numerów ("biała lista"), czy to raczej zależy od telefonu, a nie od sieci
martin76 pisze: Karty mozna uzywac w telefonie z wlaczonym transferem danych bo virgin ma lejek 32kbit i za to nie pobiera kasy.
Jeszcze jedno pytanko. W takim razie te 19zł przepada 30 dnia po aktywacji (i w takim razie warto się tym pobawić, wykorzystując te 19zł w ciągu 30 dni?), natomiast 10zł zostaje przez 425dni po aktywacji?

P.S. Wszystkim udzielającym się, bardzo dziękuję za cierpliwość. ;)

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #776677  autor: martin76
 09 sty 2015, 16:56
19zl w ogole nie dostajesz tylko pakiet o takiej wartosci.
wg mnie warto sie tym pakietem pobawic i wygadac czesc minut na jakies infolinie czy urzedowe sprawy.
uslugi premium powinno sie dac wylaczyc chyba przez strone (a moze tez jakims krotkim kodem) bo po tym doladowaniu premium od virgin 5pln przychodzi sms, ze usl. premium odblokowane.
wiec zapewne moga byc i zablokowane.
inne opcje moze przez panel na ich www. sam nie bawilem sie w to bo kart virgin uzywam jako zapasowych w telefonach z dualsim w rodzinie z ustawionym przez nie transferem danych ze wzgledu na darmowy lejek jak i roczna waznosc po doladowaniu konta.
 #776687  autor: Maciej Loret
 09 sty 2015, 17:56
martin76 pisze:19zl w ogole nie dostajesz tylko pakiet o takiej wartosci.
wg mnie warto sie tym pakietem pobawic i wygadac czesc minut na jakies infolinie czy urzedowe sprawy.
Czyli pakiet o wartości 19zł przepadnie tak czy inaczej w 30-tym dniu po aktywacji karty?
A jeśli wykonam połączenie głosowe lub skorzystam z internetu, będzie to schodziło z tego 19zł pakietu?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #776699  autor: 111
 09 sty 2015, 19:07
@Maciej Loret, jak wykonasz połączenie lub skorzystasz z transmisji
danych już po tym jak dostaniesz SMSa informującego o włączeniu pakietu za 19 zł, to zejdzie z pakietu.
 #776701  autor: 111
 09 sty 2015, 19:11
I oczywiście pakiet przepadnie 30 dni po aktywacji karty,więc lepiej go wykorzystać niż ma się zmarnować.
 #776710  autor: Rozyk
 09 sty 2015, 19:40
@Martin
Rewelacyjna instrukcja aktywacji - dzięki, bo można 10 zł zostawić w całości, żeby np. włączyć sobie pakiet 1 GB (za 10 zł) w następnym miesiącu, kiedy już wygaśnie ważność pakietu o wartości 19 zł.

Jeśli chodzi o SMS Premium, można zablokować na CMOK (darmowe połączenie). I warto to zrobić, bo mojej córce "zjadło" z konta chyba 11,07 zł za podobno wysłanego SMSa na 79013 chociaż przysięgała, że nic nie wysyłała i w telefonie w historii też nie było śladu po takim SMS. Prawdopodobnie ktoś w internecie podał gdzieś jej numer i sobie skasowali za to :(
 #776711  autor: adik
 09 sty 2015, 19:47
Prawdopodobnie ktoś w internecie podał gdzieś jej numer i sobie skasowali za to
nie ma takiej opcji żeby ci wzięło kasę za jakąkolwiek usługę(subskrypcje) ot tak, wcześniej ktoś musiałby z jej telefonu przepisać kod na takie coś tj aktywacje,druga opcja to na telefonie ma jakiś szkodliwy program który sam takie premium smsy wysyła.A co do historii to zobacz w wersji online virgin - tam będzie wykaz wszystkich akcji wykonanych na danym numerze.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
 #776728  autor: Rozyk
 09 sty 2015, 20:36
No to poczytaj sobie w internecie o takich "cudach". Wielu ludzi to spotkało.
W online Virgin jest widoczny wysłany SMS a w telefonie jest tylko SMS przychodzący "witamy w grze".
Zresztą nieważne, teraz ma SMSy premium wyłączone i spokój.
 #776730  autor: adik
 09 sty 2015, 20:41
Rozyk pisze:W online Virgin jest widoczny wysłany SMS a w telefonie jest tylko SMS przychodzący "witamy w grze"
Wytłumaczenie jest bardzo proste,smsy wychodzące,rozmowy wychodzące,internet masz widoczne zawsze w virgin online,natomiast na telefonie możesz sobie usunąć historie, tam już nie da rady.

Większość tych "cudów" opiera się na niewiedzy użytkownika który nieświadomie zgadza się na udział w "darmowych" konkursach,i potwierdzaniu subskrypcji na wysoko płatne smsy premium.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
 #776752  autor: Maciej Loret
 09 sty 2015, 22:03
Witam.

Wsadziłem kartę do starego telefonu. Zadzwoniłem na *222, potem na swój inny telefon. Niestety próba zalogowania się do Virgin Mobile skutkuje komunikatem "KONTO NIE ZOSTAŁO AKTYWOWANE". Zmieniłem hasło do konta VM, ale to niczego nie zmieniło. Może trzeba odczekać jakiś dłuższy czas? Czy robię coś źle?
Natomiast *101# zwraca informację, że pozostało do wykorzystania 5zł do do końca 2015-02-08. O co chodzi?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #776753  autor: 111
 09 sty 2015, 22:36
@Maciej Loret zadzwoń na ten numer i odbierz to połączenie choć na chwilę.
Powinno pomóc i bonusowe 5 zł i pakiet za 19 zł powinieneś dostać po tym.
Z klubem Virgin odczekaj do jutra, bo to świeżo aktywowany numer i tak od razu może nie działać prawidłowo.
Gdybyś bonusów do jutra nie dostał dzwoń do CMOKa z reklamacją.
 #776755  autor: Maciej Loret
 09 sty 2015, 22:45
111 pisze:@Maciej Loret zadzwoń na ten numer i odbierz to połączenie choć na chwilę.
Tak zrobiłem i czekam do jutra.
Dziękuję...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #776759  autor: martin76
 09 sty 2015, 22:56
A robiles tak jak pisalem??
Zadzwon z innego swojego nr na ten virgin i odbierz.
 #776763  autor: Maciej Loret
 09 sty 2015, 23:10
martin76 pisze:A robiles tak jak pisalem??
Zadzwon z innego swojego nr na ten virgin i odbierz.
Nie :(
Dopiero teraz to zrobiłem...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
  • Strona 34 z 204
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 204
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 204