DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #777189  autor: p2225
 11 sty 2015, 20:27
Śląsk ma być zrobiony do końca 1 kwartału, czyli do marca :)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #777197  autor: tadeusz@bigos
 11 sty 2015, 21:00
Ja mam pytanie dotyczące Play. Nie chciałem zakładać nowego wątku więc podpinam się tu.
Na dniach dostanę nowy tel. z Play - zwykła Nokia 515. Chcę w niej ustawić sobie abym miał na stałe zasięg z TMobile lub Plus. mam wybrać - "wybór operatora manualny"?
Czy wtedy będę miał cały czas zasięg wybranego operatora? Tak aby mi nie przeskakiwało z sieci do sieci?
 #777198  autor: kwistas
 11 sty 2015, 21:00
Według mnie, żeby nie narzekać na jakość połączeń w Play wystarczy ustawić ręcznie na 3G. Jeśli telefon się wbije na 2G (telefon często przechodzi w trakcie połączeń głosowych na 2G, choć w Play najdłużej siedzi na 3G) to mamy cyrk z handoverem na T-Mobile przez to spadek na jakości, bo telefon nie wyjdzie już z 2G do końca rozmowy.
 #777213  autor: Emsi
 11 sty 2015, 21:54
cyanoone, za friko można wziąć testowy z salonu (podobno nawet 3 sztuki) lub zamówić na stronce: http://www.play.pl/oferta/play-karta/pl ... zasiegowy/

tadeusz@bigos, dokładnie tak, manualny lub ręczny (nazewnictwo zależne od modelu telefonu) i TM bądź Plus. Z zasięgu Orange podobno lubi wywalić na sieć macierzystą (raz mi się zdarzyło).

Ktoś pisał, że odkąd głównym partnerem roamingowym jest TM, to bardzo ładnie działa na Plusie.
 #777220  autor: Halset
 11 sty 2015, 22:07
Aby się za mocno nie rozwijać w temacie, dorzucę parę groszy od siebie.

"Za darmo to i ocet słodki" Tak można podsumować Play.
Przez wiele lat, gdy nie było jeszcze Play, większość co chciało oszczędzić siedziało w Idei a potem w Orange.
Gdy przyszła tańsza sieć P4, od razu okazało się, że Orange to marna jakość. A dlaczego? Bo była droższa od Play.
Ludzie przez wiele lat mieli problemy z zasięgiem w Idei i jakoś im to nie przeszkadzało. W Play jest to samo i też im nie przeszkadza. Wyrocznią jest cena i taka jest prawda.

Nie powiem, ale sam kiedyś byłem w Idei i byłem zadowolony. To były ostatnie lata 90-te i po mieście nie narzekałem. Płaciłem mało, gdzie znajomi w Plusie czy w Erze mieli po 50-100%drożej.
Ale gdy przeszedłem do Plusa to zrozumiałem, dlaczego Plus jest droższy. Poczułem różnicę
Za darmo nic nie ma.

Więc jak ktoś mi teraz pisze, że P4 to jakość to chyba sam siebie okłamuje albo chowa głowę w piasek.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #777228  autor: Artur051
 11 sty 2015, 22:47
A ja nie mam na co narzekać jeśli chodzi o Play. Czy to voice czy data zawsze dobrze działa. A jak już się zdarzy że coś nie działa to przełączenie sztywne na T-Mobile, Orange czy Plusa załatwia problem. Jednak od dłuższego czasu jeżdżę na automacie i nie mam najmniejszych problemów :).
 #777231  autor: PlejSrej
 11 sty 2015, 23:08
Właśnie piszecie "data dobrze działa, a jak nie to wrzuce na T/P/O".. tyle że na roamingu ten net jest marniutki..
Jak ja bardzo często korzystam np. z FaceTime PLAY R robi się bezużyteczny

Co do kolegi który pisał że go wiało po całej polsce i nie miał problemów z zasięgiem.
Tak, bo zawsze gdzies jest.. jak sie nie przemieszczasz.. Połączy się w danym miejscu z jakimś nadajnikiem który na pewno jest i marnie czy nie marnie działa.. problem jest z podróżami i przełączaniem pomiędzy nadajnikami. ;) o tym pisałem

A co do ceny.. nadal o niej wspominacie, serio jest taki najtańszy..? :)
 #777237  autor: PlejSrej
 11 sty 2015, 23:45
Rozmowy i sms bez limitu:
PLAY - 35 zł
T-Mobile - 19 zł

Rozmowy i sms bez limitu + paczka internetu min. 1 gb + SONY XPERIA M2 za 1 zł - do 100 zł/msc
PLAY - 85
T-Mobile - 69 zł

Rozmowy i sms bez limitu + paczka internetu min. 2 gb + HTC ONE M8 za 1 zł
PLAY - 205
FMGMobile - 169

Oferty na karte
PLAY - 0,29/min, 0,09/sms
Nju Mobile - 0,19/min, 0,09/sms

Nielimitowane rozmowy i sms + paczka internetu min. 2 gb + Nokia Lumia 930 za 1 zł dla Biznesu
PLAY - 129 zł
Plus - 99 zł

iPhone 6 16 GB do 100 zł dopłaty
PLAY - 215 zł
Orange - 175 zł

Taki tani? hmmm
 #777243  autor: Emsi
 11 sty 2015, 23:50
PlejSrej pisze:A co do ceny.. nadal o niej wspominacie, serio jest taki najtańszy..? :)
Nie wiem jak w abonamencie, bo nigdy nie parafowałem cyrografu, ale jeżeli chodzi o prepaid to tak. Niby stawka podstawowa wszędzie taka sama, ale która sieć dała ostatnio takie promocje świąteczne jak Play w zeszłym roku (stawka 0,09zł) lub w tym no limit za 10zł. Do tego trzeba doliczyć lepiej skonstruowane taryfy i póki co brak opłat za sprawdzanie salda konta, RWK itp. Wydaje mi się, że też mają najmniej ukrytych kosztów, jakieś akcje tyou aktywacja muzyki na czekanie (bez zapytania) itd. No i darmówki w sieci (jeżeli ktoś ma dużo kontaktów).
 #777248  autor: Emsi
 12 sty 2015, 00:09
Wszystko zależy od indywidualnego podejścia. Ja mam numer z kategorii złoty (czy nawet platynowy) i za cholerę nie przeniósłbym go do Nju. Jeżeli iść do Nju to po no limity, a te w Nju bywają ograniczone, co grozi utratą numeru. W Play FMM też numery blokują, ale znacznie mniej się o tym słyszy i jest opcja napisania oświadczenia by numer odzyskać w razie czego. Play FMM poza tym to uzyskanie w salonie od ręki bezpłatnego duplikatu karty (w razie potrzeby). Są też opcje zejścia z no limitem do ~14zł/miesięcznie licząc środki z konta promocyjnego. Kolega widzę jest abonamentowcem, więc nie zrozumie naszej - karciarzy - logiki i podejścia do sprawy. Pakiety, promocje i kombinacje. Gdybym miał brać abonament, to wychodziłbym z założenia: Play nie istnieje, Orange dziadostwo, TM lub Plus. A my karciarze, jak się wkurzymy to za 24h potrafmy być u innego operatora.
 #777365  autor: p2225
 12 sty 2015, 15:05
PlejSrej pisze: Oferty na karte
PLAY - 0,29/min, 0,09/sms
Nju Mobile - 0,19/min, 0,09/sms
w Play RWK masz opcję 10za5. ładujesz 5 zł i zamieniasz na 10zł na konto promocyjne ważne miesiąc. czyli za minutę wychodzi 50%, czyli niecałe 15 gr. no i dostaje się też zależnie od doładowania nielimitowane rozmowy w sieci. 5zł-5 dni, 10zł-10 dni... a dalej to nie wiem jak to się układa.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #777418  autor: Emsi
 12 sty 2015, 18:22
Konto bonusowe + tańsze doładowania z Allegro (np. 50 za 35zł) + wszelkie promocje, niektórzy mają jeszcze aktywną promocję "Zbieraj minuty", a przede wszystkim w czasach jak Play był na topie - w moim wypadku - przeszło wiele kontaktów (darmówki). Poza tym polecam jeszcze przeanalizować ceny pakietów danych i wziąć pod rozwagę, że mają lejek.
 #777429  autor: PlejSrej
 12 sty 2015, 18:48
Szczerze powiem ze mnie zaskoczyliscie

Bez urazy oczywiście ale aż taką złotówą nie jestem, mówiłem bardziej o różnicy kilku-kilkunastu złotych a w abonamencie juz PLAY taki tani nie wychodzi ;)

Na karte czytam i czytam - połapać sie nie moge ;)
Osobiście w obecnym czasie nie mógłbym tak korzystać, szukać promocji, doładowywać - w moim zawodzie potrzebne jest wszystko nielimitowane a tutaj niestety abonamenty wchodzą w grę tylko ;)

Tak wiec nie wnikam, z mojego punktu widzenia i wszystkich abonamentowcow PLAY taki tani nie jest, co chyba bezsprzecznie pokazałem

A co do karty jak ktoś to ogarnia i chce najtaniej to widząc wysypy promocji operatorów musiałbym co chwile zmieniać sieć bo co chwile sa jakieś zmiany :)
 #777492  autor: Halset
 12 sty 2015, 23:00
Stańcie z boku i przeczytajcie jeszcze raz ten wątek.
Jaki wynik?
Jakość w Play jest jaka jest ale dla Was to nieważne. Dla Was się liczą koszty. I piszę to już od dłuższego czasu. "Płacę mało i najwyżej się pomęczę" - tak sobie mówicie.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #777494  autor: PlejSrej
 12 sty 2015, 23:08
Oni tak sobie mówią.. w sumie koszty, jakoś jest dziwne przekonanie że we fiolecie jest taniej

Abonamenty? o Kilka-Kilkanaście złoty droższe
Pre-Paid jak widze groszowe sprawy wchodzą w grę, jak by sie przypatrzeć uważniej też tacy nie najtansi ;)

Na siłe udowadnia się to co jest nie do udowodnienia :p
 #777495  autor: pakierhakierxd
 12 sty 2015, 23:10
Ja tam mam abonament,myślałem o rezygnacji ale przedłużyłem umowę jednak znów i tak już 5 lat jestem w Play na abo
zawsze ok.60-70zł
tym razem
70zł
24 miesiące
Galaxy Core Lte 1
3 mce 0zł
no limit całkowity + no limit sms/mms + 2.5 gb + 6m lte ;)

Podoba mi się to że dzwonię ile chce ;)

Telefon kiepski ale to na sprzedaż aby sprzedać z G2 i S5 kupić ;)

Pozdrawiam :)