DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 22 z 56
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 56

 #777001  autor: Niezgodna7
 11 sty 2015, 00:33
Może, kiedyś, ten vecton, i ruszy w PL, ale nie z takimi stawkami.
Dobranoc państwu.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #777004  autor: Emsi
 11 sty 2015, 01:08
A może z takimi stawkami, ale nie w naszej walucie. ;) A tak na serio, to takie stawki są realne, ale w pakietach, tym bardziej przy no limitach w ofertach dużych opów. Z resztą pisałem o tym na stronie 25 tego tematu (post na samym dole). Będziemy się martwić jak w końcu wystartują. Póki co zawieszam swoją aktywność w tym temacie, aż do następnego konkretnego zdarzenia (zadziała infolinia w języku polskim, dostanę przesyłkę z SIM-ką etc.).
 #777045  autor: bazooka
 11 sty 2015, 11:31
Zauważyłem spory ruch w tym temacie, jakby coś za darmo dawali :mrgreen: ... poczytałem i dorzucę swoje 3 grosze, choć jest mało do dodania po tym wpisie kolegi bolek2004
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 93#p776393

- wydaje mi się, że jeśli ktoś już zamówił simkę, otrzymał potwierdzenie lub dodzwonił się do BOK nie ma podstaw by nie wierzyć w prawdziwość startu w końcu tego operatora; w kanałach fb, twitter itp zawsze sadzają osobę, która ma być tylko miła, a wiedzę o ofercie posiądzie w trakcie odpowiadania (nikt jej nie goni, dowie się i odpisze albo i nie);
- widzę standardowe stawki, a potem przytoczone tu przez Emsi-ego info o 100zł na 30dni (choć nie widzę tego o nominałach doładowań znaleźć na stronie :?: /chyba, że chodzi o TO) - w dziale FAQ w jednym z pytań o doładowanie nie ma linka do strony doładowań, choć niby ma tam być;
- w takim przypadku stawka standardowa ma drugorzędne znaczenie, bowiem bazują oni na targecie miesięcznym od klienta, stawka 5gr może oznaczać, że tak jakby mamy niemalże nolimit + trochę neta za 30zł / m-c i tak to trzeba postrzegać;
- kluczowe znaczenie mają ich zapisy na poszczególnych stronach w prawym dolnym rogu zwane "Zasady i Warunki" - tam widać, że nic się nie przenosi, nic nie sumuje, zaokrąglają do minuty, raczej nie zezwolą nikomu na używanie simki w modemie, i generować sztucznego ruchu, nie ciężko się domyśleć, że internet pewnie przez UK, i nie będzie obsługi sms premium.
- ogólnie to widzę tę ofertę w stylu Lycamobile, z niezłym mieszaniem ludziom w głowach, bo po trochu tu darmowego internetu, tam doładowania (jak w Virgin BK), ale generalnie wszystko zmierza by dojść do tego, czego nie piszą na żadnych z głównych stron:
"By używać Nas przez 1 miesiąc trzeba wydać 30zł" ...a przynajmniej do czasu aż pojawi się jakieś konkretne info o doładowaniach/tabela czy cuś...

Nigdy nie miałem ciągoty by testować takie nowinki więc jestem bardzo cie-kawy jak ktoś już to cudo dostanie, aktywuje i co nieco poda informacji z doświadczenia :)
 #777052  autor: Emsi
 11 sty 2015, 12:12
sebusy, to był tylko żart z mojej strony. Nie cytować go, bo niektórzy nie załapią i pójdzie fama. A to co wkleiłeś, to chyba tylko ważność bonusu w postaci darmowego transferu. Jeżeli analizowali nasz rynek (podeszli poważnie do sprawy), to raczej nie dali oferty z krótkim terminem ważności połączeń wychodzących. Prędzej bym się spodziewał mechanizmu zachęcającego do w miarę regularnego doładowywania. Stawka 0,05zł bierze się z pakietów jak już ustaliliśmy. Bez sensu gdyby była to podstawowa stawka (nigdzie nie ma takiej informacji), a przy okazji byłyby pakiety minut, w których minuta wychodziłaby po 5 gorszy :!: Miałem się już nie udzielać do czasu jakiegoś konkretu ze strony Vectone, ale musiałem zareagować na zacytowany przez Sebusy'ego żart, to był tylko żart. :mrgreen:
 #777053  autor: lee
 11 sty 2015, 12:15
Zamowilem darmowy starter ale niestety zadnego potwierdzenis na maila nie dostalem hmmm...
 #777055  autor: bazooka
 11 sty 2015, 12:19
Ok, okey - przecież nie jestem wszechwiedzący, nie będę podważał niektórych info - może macie jakieś lepsze źródła :) Ale rozumiem ten "żart"...
Co do stawek standardowych, hmmm: http://www.vectonemobile.pl/stawki/stawki-krajowe.aspx
Jakoś nie odnoszę wrażenia, iż chcą byśmy przeliczali...
Jak pierwszy raz zajrzałem na ich stronę jednak, wlazłem tu: http://www.vectonemobile.pl/stawki/apli ... ctone.aspx
...i sobie tak pomyślałem, że może te stawki głosowe przy wybieraniu przez apkę, ale uznałem, że to fałszywy trop, jak myślicie :?:
 #777058  autor: marcz123456
 11 sty 2015, 12:26
Lata mijają, a oni dalej po partyzancku wszystko załatwiają. Jak starowały wikingi to już na starcie na fb można było dostać profesjonalną pomoc od ogarniętej osoby (osób).
FB vectone ma tendencję do nagłego pojawiania się i znikania. Nie wróży o dobrze.
 #777059  autor: 111
 11 sty 2015, 12:33
A ja wcale nie uważam,że 5gr. to stawka w pakietach.Gdyby tak było, to przy tych 5 gr. powinna być gwiazdka a na dole strony przy tej gwiazdce, małym druczkiem napisane o co chodzi.
Z tymi pakietami co w nich min. po 5 gr. wychodzi to faktycznie dziwna sprawa.
Może będą dwie taryfy, jedna z cennikową stawką 5 gr. ale bez możliwości aktywacji krajowych pakietów minut i SMSów i druga z wyższą stawką cennikową, ale z możliwością aktywacji tych pakietów,choć taka ewentualność jest bardzo mało prawdopodobna.
No i gdyby tak było, to powinno być napisane na stronie ,że od 5gr. i gwiazdka z wyjaśnieniem małym druczkiem.
 #777174  autor: parasite
 11 sty 2015, 19:23
Zapominacie że Vectone w przeciwieństwie do np. VM działa w modelu Full MVNO, czyli T-Mobile daje tylko radio, reszta jest po ich stronie.

Obstawiam, że wszystko po prostu będzie działać tak jak standardowy VoIP. Wszystko będzie lecieć pewnie do UK, a dalej przez jakiegoś VoIP, a skoro ja teraz mogę normalnie dzwonić do Polski za 2gr za minute z każdego miejsca na świecie gdzie jest internet to oni mogę też dać te 5gr. Zapewne po połączeniu z internetem nie dostaniecie ip z T-Mobile tylko ich. Wszystko wyjdzie w praniu.
 #777184  autor: kowal2200
 11 sty 2015, 20:19
W taką stawkę jestem w stanie uwierzyć, w firmowym Plusie na komórki mam 0,06 zł, stacjonarne za free, albo no limit za niewielką kwotę.

Stawka za minutę krajowego połączenia głosowego do pozostałych operatorów: Orange Polska S.A., T-Mobile Polska S.A., Cyfrowy Polsat S.A., P4 Sp. z o.o., CenterNet S.A. oraz dostaów świadczących usługi telekomunikacyjne z wykorzystaniem sieci tych operatorów oraz operatorów sieci stacjonarnych 0,06 zł (0,07 zł z VAT)
 #777375  autor: Emsi
 12 sty 2015, 15:54
Zadzwoniłem sobie na BOK, a tam "Aby wybrać język polski wybierz 1", po chwili "Numer jest nieprawidłowy", ale zaczęło gdzieś łączyć, poczekałem chwilę, ale przez dłuższy czas muzyka. Tak było w zeszłym tygodniu? Pytanie do ludzi, którzy dzwonili.
 #777386  autor: adik
 12 sty 2015, 16:40
tak było a jakbyś poczekał jeszcze to połączyłbyś się z osobą mówiącą po angielsku.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
 #777388  autor: LOOPO
 12 sty 2015, 16:43
@Emsi tak, tylko tej muzyki nie było długo i odebrała jakaś anglojęzyczna konsultantka. No i sobie nie pogadałem :-)
 #777644  autor: JacekK
 13 sty 2015, 18:32
Zaczęły docierać pierwsze SIMki Vectone Mobile. Niestety szczęśliwców spotkała przykra niespodzianka - otrzymane startery nie działają, karty SIM na chwilę obecną nie logują się do żadnej z polskich sieci GSM.

A oto starter Vectone Mobile:
Kod: Zaznacz cały
https://www.facebook.com/mvnogsm/photos/pcb.798073736939196/798073133605923/?type=1&theater

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #777646  autor: Emsi
 13 sty 2015, 18:37
mvno-gsm_pl, Ty osobiście dostałeś, czy któryś z czytelników mvno-gsm.pl ?
 #777649  autor: JacekK
 13 sty 2015, 18:51
Dostał Czytelnik. W zasadzie dwóch. Zamówili ok dobę przed informacją o możliwości zamawiania starterów. Dzięki uprzejmości jednego z nich mam foty. Ja zamówiłem również, jednak jeszcze nie dotarł. Tak czy inaczej dwie osoby potwierdziły mi niezależnie, że karty nie logują się do żadnej sieci.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #777650  autor: Emsi
 13 sty 2015, 18:53
Byłem po prostu ciekaw czy wysyłają z Polski czy z UK. A poza tym czy z tej książeczki nie można wyczytać czegoś ciekawego.
 #777651  autor: JacekK
 13 sty 2015, 18:55
Zapytam.

Co do książeczki to zdjęć mam sporo więcej i wrzucę je potem na FB. Tak wieczorem wrzucę myślę, a już na 100% będą rano. Mam też fotki niektórych stron tej książeczki. Muszę przyznać, że całość wygląda nawet solidnie i schludnie.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #777662  autor: JacekK
 13 sty 2015, 19:23
Poniżej link do obiecanych zdjęć (również stron "książeczki"):
Kod: Zaznacz cały
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.798227370257166.1073741830.601598993253339&type=3&uploaded=13

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
  • Strona 22 z 56
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 56
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 56