DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 23 z 56
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 56
 #777666  autor: Emsi
 13 sty 2015, 19:41
na dobrą sprawę nie można się dowiedzieć niczego ciekawego z zawartości opakowania startera, same informacje dla osób, który mają pierwszą styczność z aktywacją karty SIM.

To jeszcze się dowiedz czy wysyłka z PL czy UK, jeśli mogę Cię prosić. Będę niezmiernie wdzięczny, z góry dziękuję. :-)
 #777676  autor: 111
 13 sty 2015, 20:58
Dobra wiadomość.Wychodzi na to,że jutro lub pojutrze startery będziemy mieć i my.
 #777679  autor: Emsi
 13 sty 2015, 21:16
Pytanie tylko czy dostali potwierdzenia na maila, czy dostali po prostu startery. Bo ja i wiele innych osób nie dostało jeszcze potwierdzeń, także nie wiadomo czy wysłali.
 #777683  autor: 111
 13 sty 2015, 21:29
@Emsi ja też nie dostałem na e- mail potwierdzenia,ale jestem optymistą.Przypuszczam,że nikt nie dostał potwierdzenia,osoby,które startery już dostały też pewnie nie.
 #777689  autor: bazooka
 13 sty 2015, 21:44
mvno-gsm_pl pisze:Poniżej link do obiecanych zdjęć (również stron "książeczki"):
Kod: Zaznacz cały
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.798227370257166.1073741830.601598993253339&type=3&uploaded=13
Tak jak ktoś zaznaczył słusznie w komentarzach w artykule o Vectone na głównej - w.w. starter nadaje się do śmieci - proszę dokładnie przestudiujcie fotkę z datą wydania startera oraz informacją o czasie, który jest na jego aktywację.
Nie rozumiem jednak zapisu - jak można dostać nowy numer smsem :?:
 #777692  autor: JacekK
 13 sty 2015, 21:55
Zapis widoczny na starterze wcale nie sugeruje, że starter nadaje się do śmieci. Z informacji wynika, że powinien przyjść SMS z nowym numerem telefonu. Poza tym to mogą być stare starter, w końcu sieć miała ruszyć dawno dawno temu. A wyprodukowanie nowych opakować lub nawet naklejek na nie kosztuje i to sporo.

A co do miejsca wysyłki jak jak się dowiedziałem odbiorca owego startera niestety wyrzucił kopertę, ale jego uwagę zwróciły 2 rzeczy: brak nadawcy oraz adres odbiorcy napisany odręcznie :)

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #777699  autor: bazooka
 13 sty 2015, 22:12
mvno-gsm_pl pisze:Z informacji wynika, że powinien przyjść SMS z nowym numerem telefonu
Umiem czytać...napisałem wyżej o tym - wytłumacz jednak gdzie ma przyjść ten numer i po co i co z nim klient ma zrobić, bo to już tak jasne ani opisane nie jest :?:
 #777701  autor: manyaky
 13 sty 2015, 22:14
Starter to nie żywność, nie pleśnieje po terminie. Wbita data nic nie znaczy i simki spokojnie mogą działać.

Czy osoby, które dostały starter, kontaktowały się z OK?
 #777708  autor: Niezgodna7
 13 sty 2015, 22:25
No nie żywność, dlatego ma ważność ponad rok.
*
Więcej z Was dostanie sim, to wtedy BOK wyjaśni dlaczego się nie logują.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #777716  autor: 111
 13 sty 2015, 22:52
Osoby,które startery już dostały zamówiły je dzień wcześniej niż było to "oficjalnie" możliwe.Reszta zamówiła je w piątek lub później i otrzyma prawdopodobnie do końca tygodnia.I tak też może być zaplanowana możliwość logowania się do sieci,czyli faktyczny start Vectone.Tym bardziej,że polskojęzyczna obsługa ma działać od środy lub czwartku.
 #777720  autor: JacekK
 13 sty 2015, 23:09
(...)wytłumacz jednak gdzie ma przyjść ten numer i po co i co z nim klient ma zrobić(...)

To akurat jest proste i logiczne. Taki SMS przyjdzie na nowy numer telefonu i po to tylko, żeby użytkownik karty wiedział, że ma inny numer telefonu i jaki. Podobny patent działa o ile się nie mylę w Lycamobile, gdzie użytkownik poznaje swój numerdopiero po aktywacji startera.

To przcież oczywista oczywistość, że nie przyjdzie na stary.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #777721  autor: Emsi
 13 sty 2015, 23:12
111, skąd info, że od środy lub czwartku ma działać polski BOK?
sebusy, to działa mniej więcej jak usługa "wybierz numer" w Orange. ;)
 #777723  autor: JacekK
 13 sty 2015, 23:18
Ja co prawda nie wiem nic o konkretnym dniu (środa, czwartek), ale w ubiegłymtygodniu udało mi się dodzwonić na infolinię i porozmawiać z anglojęzycznym konsultantem, który powiedział, że infolinia po polsku będzie działać w "next week". "Next week" mamy teraz. O konkretnym dniu nie mówił. Niektó?zy mówią, że to Hindusi, ale ja nie wiem skąd takie info.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #777725  autor: 111
 13 sty 2015, 23:26
Emsi pisze:111, skąd info, że od środy lub czwartku ma działać polski BOK?
Czy polski to nie wiem,ale o polskojęzycznym informowali użytkowników anglojęzyczni pracownicy BOKu,że w tych dniach ma być.
mvno-gsm_pl pisze:(...)wytłumacz jednak gdzie ma przyjść ten numer i po co i co z nim klient ma zrobić(...)

To akurat jest proste i logiczne. Taki SMS przyjdzie na nowy numer telefonu i po to tylko, żeby użytkownik karty wiedział, że ma inny numer telefonu i jaki. Podobny patent działa o ile się nie mylę w Lycamobile, gdzie użytkownik poznaje swój numerdopiero po aktywacji startera.

To przcież oczywista oczywistość, że nie przyjdzie na stary.
W Lyca jest dokładnie tak jak napisałeś.
 #777729  autor: Blank
 13 sty 2015, 23:44
Czy ja dobrze rozumiem?
Wysyłają przeterminowane startery, które nie logują się do sieci?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :smt005 :smt005 :smt005

Normalnie, unikam stosowania wielu emotikonek, ale tym razem ciężko się powstrzymać.

Dwa lata temu, Vectone zaoferował przełomowe jak na tamte czasy warunki - 10gr / min i jeśli dobrze pamiętam darmowy pakiet danych. Potem się wycofał do 29gr.
Tym razem, oferuje jeszcze bardziej atrakcyjną ofertę (5gr/min).
By tradycji stało się zatem zadość, Vectone musi zmienić ofertę na 19gr, a następnie ucichnąć na kilkanaście kolejnych miesięcy, albo kilka lat, by wrócić i zaoferować stawki rzędu 1-2.5gr / min :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

Czekamy, Vectone Mobile, z niecierpliwością :)
Takich kabaretów, jak Vectone, już w Polsce nie robią :)

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #777738  autor: Hrycko
 14 sty 2015, 00:38
Też zamówiłem darmowy starter, ale już wiem jak ta sieć działa. "Używałem" we Francji, jeśli będzie to na tych samych zasadach, to nie polecam, a nawet odradzam. Ceny są zabójczo niskie, ale zarabiają na gwiazdkach i Braku Obsługi Klienta. Dlatego podejrzewam, że cała ich oferta na stronie jest niedokończona i pewne rzeczy będą dopisane, np.:
:arrow: opłata za rozpoczęcie połączenia nawet jeśli coś jest za_darmo*, ale w sieci rzeczywiście 0 ct i to bez doładowania a poza tym:
:arrow: błędy w połączeniach - pipanie modemu w słuchawce zamiast głosu rozmówcy, oczywiście w cenie opłaty trzaski, szumy, szmery
:arrow: niedochodzące smsy i brak mmsów
:arrow: niedziałający internet, choć kilka razy się połączyłem to i tak nie działało - bez pakietu zaokrągla do 1MB
:arrow: często mimo promocji płaci się jak bez promocji, które kończą się bez zapowiedzi i konkretnego powodu
:arrow: czasem pieniądze znikają z konta ot tak, jak kiedyś w Plusie
:arrow: reklamacja nic nie daje, to zaszczyt móc ją złożyć
Mam nadzieję, że się mylę i tak nie będzie, ale coś mi mówi, że będzie zabawa. Laska z UK mówiła, że u nich to samo
 #777740  autor: Emsi
 14 sty 2015, 01:15
Hrycko, piszesz, że stawki zabójczo niskie. We Francji jest to mniej więcej taki stosunek jak u nas 0,29 - 0,05? Jak Ci podpowiada intuicja połączona z doświadczeniami z Vectone? :-)
 #777749  autor: bazooka
 14 sty 2015, 07:41
mvno-gsm_pl pisze: To akurat jest proste i logiczne. Taki SMS przyjdzie na nowy numer telefonu i po to tylko, żeby użytkownik karty wiedział, że ma inny numer telefonu i jaki. Podobny patent działa o ile się nie mylę w Lycamobile, gdzie użytkownik poznaje swój numerdopiero po aktywacji startera.

To przecież oczywista oczywistość, że nie przyjdzie na stary.
Dobrze, że wiecie jak to działa...chyba jestem już na to za stary... :)
Jasne będzie dla mnie jeśli starter który NIE loguje się do sieci, w końcu się zaloguje, mimo że jest "przeterminowany". Może należałoby sprecyzować, że to numer się przeterminuje po 15-tu miesiącach a nie ta karta SIM staje się bezużyteczna - wtedy zgadzam się z teorią o "nie-żywnościowym" charakterze produktu.
Startery Lyca mam w domu, ale niestety nie skorzystałem - i raczej nic mnie do tego nie skusi :)
 #777752  autor: JacekK
 14 sty 2015, 08:27
Jeśli wierzyć informacji na opakowaniu startera raczej nie można tu mówić o starterze przeterminowanym, bo w praktyce taki nie istnieje w Vectone. Po prostu gdy minie data na opakowaniu, nie można sobie wybrać startera z konkretnym numerem, bo ten zostanie przypisany do karty SIM dopiero po jej aktywacji (tak jest w Lycamobile, więc to nic niezwykłego). Myślę, że temat daty ważności to akurat nic w porównaniu z innymi niedociągnięciami(delikatnie mówiąc). Mam tu na myśli głównie nielogowanie się kart, brak polskojęzycznego BOK, brak podstrony "doładuj konto", brak informacji o zasięgu, ważości konta etc etc

W skrócie, sieć wystartowała, pojawiły się nawet "niewirtualne" a materialne startery, ale jeszcze nie znalazła się osoba, która skorzystałaby z usług. Tu jest najwększy problem ;)

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #777758  autor: Hrycko
 14 sty 2015, 08:47
Emsi, cena we F to cent za min. + 15 za połączenie. I to we Francji było najtaniej, przynajmniej pod koniec zeszłego roku. A jakość połączenia przypomina międzymiastowe w Polsce w latach 80 plus dodatkowo to cholerne opóźnienie dochodzące do pięciu sekund i cisza jak w łączeniach telewizyjnych między studiem a wozem. Rozmowy w sieci z wrażemiem podsłuchu, albo ktoś trzeci się dołącza, powie słowo i zanika, i dźwięki jak z numeru dostępowego TP S.A... To samo było u sąsiadki w Anglii, ona to określiła "analogowe radio Vectone na krótkich falach". Nie sądzę żeby u nas było lepiej, czas pokaże.
  • Strona 23 z 56
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 56
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 56