DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 25 z 56
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 56
 #777919  autor: Ryszard Lubicz
 14 sty 2015, 19:05
Coś czuję , że będzie stawka 0,05... Przy doładowaniu za 200zł, do wykorzystania w ciągu 1 dnia.

Grażynko wybacz...
 #777935  autor: Gregrin
 14 sty 2015, 20:09
Ktoś się zastanawiał jak wygląda vecton za granicą. Nie korzystam ale opisze same realia cenowe na przykładzie Austrii.
Najczęstsza stawka w tym kraju w pre-paidach to ok 9ct (uśrednijmy ze wszystko trzeba mnożyć razy 4 ze względu na różnice walutowa, czyli wychodzi ok 36gr). Najniższa stawka to chyba 4ct. Vectone oferował do niedawna 10ct (+ 10ct za nawiązanie połączenia), po nowym roku to już 15ct (5ct na stacjonarne) http://www.vectonemobile.at/tarife/nati ... nrufe.aspx Jedyna zbliżona stawka do polskiej oferty to przy dzwonieniu przez apke (voip) czyli 1ct (4gr- z tego akurat korzystałem i aplikacja po wykonaniu 2 połączeń (które przebiegły dosyć czysto) praktycznie nie dala się używać.).

Pakiety http://www.vectonemobile.at/angebot/%C3 ... paket.aspx
i jakiś nowy/specjalny http://www.vectonemobile.at/angebot/all ... Cndel.aspx
Trzeba przyznać ze ich pakiety to dobra oferta na tle konkurencji ale w sumie bardziej ze względu na międzynarodowe minuty i trochę więcej GB. Dla dopełnienia realiów dodam jeszcze ze standard tam to naliczanie minutowe (nie wiem czy jakiś operator ma inne) i doładowania 10? albo 20?.

BTW w nowym roku wprowadzili tez darmowy (bez dodatkowych kosztów) roaming na terenie PL wiec rzeczywiście chyba zamierzają wejść na nasz rynek... Oby ta cala szopka była tylko chwytem marketingowym (który chyba odnosi skutek ;))
 #777943  autor: Niezgodna7
 14 sty 2015, 20:48
Pierwsza działająca karta sim - to dopiero biały kruk będzie! He he

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #777951  autor: manyaky
 14 sty 2015, 21:22
Skąd te krzyki i wrzaski. Jest aktualizacja na telepolis potwierdzająca wszystkie informacje, jakie konsultanci przekazywali w zeszłym tygodniu (poza przenoszeniem numeru).

Vectone działa w Full-MVNO, ale to nie znaczy, że jak w Londynie pada deszcz, to zaraz lunie w Warszawie. Sorry za metafory, ale ciężko się już czyta te narzekania typu - "w Vectone UK/FR jakość to 1G", "pewnie 5gr przy 200zł doładowania"... Poczekajcie na start, wtedy można pisać takie rzeczy.

W ogóle ta cała dyskusja to dowód, że w PL nie wolno dać za tanio. Jak jest 29gr, to ludzie piszą, że przecież MTR jest parokrotnie mniejszy. Jak jest stawka 5gr, to automatycznie uważają, że jakość będzie beznadziejna. Ciekawe, czy tak samo (bez żadnego dowodu) pisaliby, gdyby stawka wynosiła 15gr-18gr (stawiam, że nie).
 #778008  autor: bazooka
 15 sty 2015, 07:48
@manyaky - czy chcesz powiedzieć, że w Polsce zdecydowanie będzie lepiej jak w UK/FR na podstawie tego co wyczytałeś na telepolis.pl, hmm ?
To ja se wolę założyć pesymistycznie (tak z natury Polaka) jak pisałem wyżej i się pozytywnie zaskoczyć, niż odwrotnie i wierzyć w cuda na kiju oraz, że tak jak Virgin miał, tak teraz Vectone zmiażdży wszystkie polskie opy zarówno cenami jak i jakością :)
 #778014  autor: slawekt
 15 sty 2015, 08:45
Ja używałem latem 2014 Vectone w UK przez 3 tygodnie. Nie korzystałem w ogóle z BOK, także tutaj nie mam nic do napisania. W UK jest tak, że ogólnie w prepaid nie ma terminów ważności jako takich, tylko (w zależności od sieci) trzeba wykonać jakąś płatną operację z reguły raz na 180 dni, aby konto nie przepadło (http://kenstechtips.com/index.php/payg- ... dit-expiry). Z tym, że jest o bezwzględnie przestrzegane i "leżaków" nie ma. Ale wracając do Vectone:
1. Jeżeli chodzi o zasięg to są tam MVNO sieci EE (czyli tamtejszy T-Mobile + Orange). Jakość połączeń znośna, HDVoice nie uświadczyłem :-(
2. Naliczanie jest zawsze minutowe, jak wszystkie MVNO skierowane na ruch międzynarodowy (to samo Lycamobile, Lebara).
3. Aplikacja pozwalająca rozmawiać za darmo. Co najciekawsze, jak podamy swój login i hasło komuś np. w Polsce i ma on zainstalowaną w/w aplikację, to gadamy ze sobą w ramach konta za darmo. Jak się dzwoni z tej aplikacji będąc w zasięgu WiFi, ceny bywają też niższe niż bezpośrednio z telefonu (ruch idzie w 100% po VOiP, z jakością jest niestety różnie).
4. Opóźnienia w pojawianiu się historii połączeń/SMS/Internetu (nawet do 7 dni po zdarzeniu).
5. Internet naliczany z zaokrągleniem w górę do 1 Mb.
6. Najbardziej opłacalne są bundle (czyli Internet UK + SMS UK + rozmowy UK + wybrane kraje - w tym Polska). Po zakupie jakiegokolwiek pakietu mamy Vectone UK -> Vectone UK za darmo na czas obowiązywania pakietu (30 dni). FUP (z tego co pamiętam 3000 minut).
7. Brak jakichkolwiek powiadomień o zbliżaniu się końca pakietu - trzeba samemu pilnować terminu obowiązywania.
Myślę, że od tej pory niewiele się zmieniło, bo nawet Hindusi przebywający w UK stają się bardziej konserwatywni :-)
 #778047  autor: Emsi
 15 sty 2015, 10:58
Jeżeli jakość połączeń będzie znośna, to przy niskich stawkach i nie robiąc skarbonki, można mieć drugi taki numer. Czekam na kartę i jak przejdzie pozytywnie test, to idzie do drugiego telefonu, ale numeru do nich nie przeniosę, będą mieli skazę na wizerunku już zawsze.
 #778050  autor: Niezgodna7
 15 sty 2015, 11:15
A ja ciągle czekam na pierwszego, białego kruka
:- D
PS. A propo startu, to nie łatwiej się dowiedzieć... w Tmobile od kiedy mają świadczyć usługi dla vectone..?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #778108  autor: cyanoone
 15 sty 2015, 14:27
Na pytanie o ważność dostałem taką odpowiedź.
Jeśli 5 zł będzie na koncie jest ono ważne 90 dni również ale będzie przedłużane z każdą aktywnością jaką zrobisz na koncie, np. wysyłając jednego SMSa na 90 dni przedłużasz żywotność konta na kolejne 90 dni. Jeśli 5 zł będzie na koncie i w ogóle z niego nie będziesz korzystał, nie wykonasz żadnej aktywności na koncie przez 90 dni to niestety numer będzie zdeaktywowany i Twoje doładowanie przepadnie. Ważność nie zależy od tego jak wysoka jest kwota doładowania.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #778131  autor: Emsi
 15 sty 2015, 17:48
Ja im zadałem pytanie na facebooku odnośnie upierania się przy standardowej stawce 0,05zł i cenach pakietów, w których minuty wychodzą po 0,05zł.

Jako, że posiadałem lewe konto, to chyba zgłosili mnie (w zamian za nadmierną dociekliwość), bo mam pejsbruk mnie zablokował. :mrgreen:
 #778143  autor: telemaniak1984
 15 sty 2015, 19:53
@ Klucz mobile

nie wstyd wam wyśmiewać się z innych w ich wątkach? Czy jakakolwiek inna sieć wyśmiewa się z waszej w waszym watku? Widac slowo profesjonalizm i fair play znacie tylko z wikipedii.

Kto tam sie u was zajmuje tak propfesjonalnym pr? Wstyd!
 #778167  autor: Emsi
 15 sty 2015, 20:55
To się nazywa agresywna strategia marketingowa. Maleńki Klucz wykazał się większym profesjonalizmem od międzynarodowej firmy. :)
 #778247  autor: Niezgodna7
 16 sty 2015, 09:32
Cześć Słoneczka! Jak tam, znalazł się ten jedyny biały kruk w Polsce..?
:- D

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #778254  autor: sql
 16 sty 2015, 09:57
To może zapytajcie czy jest "lejek" w pakietach internetowych oraz jeśli tak to do ilu?
Zapytajcie czy pakiety są samoodnawialne.
 #778315  autor: 111
 16 sty 2015, 14:48
@Calm7 coś Ty taki w gorącej wodzie kąpany?Cierpliwość to cnota ,a co nagle to po diable.
A tak w ogóle, to czyżbyś zamierzał porzucić swoje ukochane Orange na rzecz Vectone?
Bo tak coś podejrzanie zainteresowany jesteś tym operatorem;-)
 #778326  autor: 111
 16 sty 2015, 15:03
@divhashmorex to był tylko żart z przymrużeniem oka,jak emotka na końcu posta wskazuje.
 #778342  autor: cyanoone
 16 sty 2015, 15:43
Najpierw trzeba zacząć, aby móc zakończyć :D

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

V

 #778351  autor: Niezgodna7
 16 sty 2015, 16:04
Jak dla mnie - ta cała oferta vectona przedstawiona przez Telepolisold.pl jest palcem po wodzie pisana
:- )
PS. Oj, tak, już złożyłem wniosek o przeniesienie głównego numeru do vectona
;- D
Tylko w vectonie będę miał bajkową ofertę
;- D

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
  • Strona 25 z 56
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 56
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 56