DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 19 z 43
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 43
 #783557  autor: martin76
 09 lut 2015, 10:31
Tylko darmowe LTE na telefonie jest troche problematyczne, bo trzeba najczesciej zablokowac telefon na 4g, a wtedy to chyba tylko smsy i mmsy dochodza. No i zeby uruchomic LTE to trzeba miec 30zl na koncie, wiec 5x11 za pakiet rozmow przez 5 m-cy wymaga i tak doladowania za kolejne 50 zl, bo 55na pakiecik + 30 jako minimum na lte i zostaje 15zl czyli po 3zl na miesiec na ewentualne inne wydatki.
Wszystko zalezy i tak od wlasnego profilu uzytkowania i pilnowania sie z wydatkami.
 #783566  autor: perdos1
 09 lut 2015, 11:23
Gosia pisze:Pedros, wziąłeś pod uwagę, że pakiet 10za5 można aktywować tylko raz na 30 dni? Tzn. tak jest w Play.
Wziąłem, 50+15 (włącze 3 pakiety 10za5 przez 100 dni)=65, 65/0,29=224.
martin76 pisze:Tylko darmowe LTE na telefonie jest troche problematyczne, bo trzeba najczesciej zablokowac telefon na 4g, a wtedy to chyba tylko smsy i mmsy dochodza. No i zeby uruchomic LTE to trzeba miec 30zl
Dlatego chcę mieć 2GB poza LTE, żeby nie blokować telefonu na 4g. Wystarczy jednorazowo doładować telefon za 30 zł więcej, a potem normalnie za 50 ładować. Wg mnie opłacalna inwestycja. Jeżeli pakiet 66 minut za 11 zł działa w nowszej taryfie (2GB za 50 zł) to jest jeszcze lepiej, kupuję 3 takie pakiety i 3 pakiety 10za5, koszt 48 zł co w sumie da 308 minut do innych sieci na 100 dni. Dodatkowo czasem można skorzystać z promocji doładowań na FB.
 #783567  autor: Gosia
 09 lut 2015, 11:24
Dzisiaj rozmawiałam z karty RBM i wszystko działa normalnie. Jak skończyłam rozmowę, to już działał internet LTE, nie wiem, czy działa w trakcie, tego nie sprawdzałam.

Za to masz rację z wymaganymi 30 zł na koncie. Raczej zostanę przy wyborze Virgin Mobile.
 #783573  autor: perdos1
 09 lut 2015, 11:48
Gosia, 30 zł to jednorazowy wydatek, a raczej zamrożenie pieniędzy, które potem można wydać a nawet częściowo spieniężyć, jeśli promocja się skończy/zrezygnujemy z niej.
 #783577  autor: martin76
 09 lut 2015, 11:56
Tylko ile tego netu jest potrzebne na smartfonie ??
Sam w ogole nie ograniczam sie w przegladaniu stron, odbieraniu emaili z zalacznikami, sciaganiu aplikacji jak mi potrzeba na juz, a od 2 lat wystarcza mi pakiet 12GB w OFnK.
Oczywiscie, ze jak ktos slucha radia netowego czy spotifi czy innej muzyki online do tego sciaga torrenty i oglada caly YT to mu to nie starczy, ale to sobie trzeba sprawdzic ile i do czego tego neta.
Nie wiem jak LTE na telefonie mozna zalblokowac, ale wiem, ze u siebie jak mialem ustawione 4G prefered to mimo dobrego sygnalu router potrafil zejsc do 3G i zarlo z pakietu danych. U mnie byl maly problem bo mialem wtedy POnK z dodatkowym pakietem 18GB wiec jak LTE nie zaskoczylo to mialo skad sciagac nadal bezkosztowo w pelnej predkosci.
 #783580  autor: Gosia
 09 lut 2015, 12:03
Tak, wiem. Już na jednej karcie mam 50 zł i nie ma sensownego sposobu na ich wydanie, typu dzwonienie, bo karta jest prawie cały czas w modemie.

W RBM jest dużo kombinowania;) zamiast tego mogę mieć spokojną głowę w Virgin za 19 zł lub za 29 zł miesięcznie, jeśli 100 minut/mc nie będzie mi wystarczać.

martin76, mogę sprawdzić (w końcu mam na wydanie 50zł;) jak jest z internetem i pakietami a LTE. Tylko musiałabym wiedzieć, co dokładnie mam zrobić.
 #783585  autor: perdos1
 09 lut 2015, 12:11
No mi starczyłoby 4GB ale bez spotify i youtube. Przy nielimitowanym LTE mógłbym oglądać yt i słuchać spotify w najwyższej jakości. Ponadto mógłbym używać tego internetu czasem jako zapasowego łącza, gdy stacjonarny internet padnie.

LTE w telefonie da się zablokować rootując go i ściągając
https://play.google.com/store/apps/deta ... info&hl=pl
Gosia pisze:Już na jednej karcie mam 50 zł i nie ma sensownego sposobu na ich wydanie, typu dzwonienie, bo karta jest prawie cały czas w modemie.
Można odzyskać jakieś 50% wysyłając smsy premium.
 #783591  autor: adik
 09 lut 2015, 12:28
problem w telefonie jest taki że w czasie wymuszonego LTE nie pogadamy przez sieć komórkową(chyba że mamy dualsim z LTE z działającymi 2 simami jednocześnie),wtedy pozostają voipy albo komunikatory typu viber,skype.W osobnym modemie/routerze można wymusić na stałe łączenie tylko LTE i nigdy nie zdarzy nam się wtedy wtopa że nam cały transfer zje z 3G, bo jak się skończy LTE to poprostu internet nie będzie działał i tyle, i wtedy zmieniamy na chwile na 3G żeby włączyć ponownie pakiet np na play24 i powrót na LTE.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
 #783602  autor: martin76
 09 lut 2015, 13:29
Sa telefony np. Sony Z3(nie wiem czy nizszych) gdzie mozna 4G wymusic bez rotowania. Wiec problem braku rozmow pozostaje, dlatego dla mnie cale te LTE ma tylko sens w modemach czy routerach i blokowanie pasma na 4G w telefonie, ktory ma sluzyc tez jako telefon a nie terminal netowy to nie rozwiazanie. Sam mialem ZTE MF 93D, ale sie cos "zmeczyl" i teraz ma problem na 4G ;) a obecnie Huawei E5377T, niby jedne urzadzenie wiecej do noszenia, ale za to moze robic za Power Bank no i bez problemu udostepniam innym net, albo robi za zapasowy net dla kaprysnego OFnK. Co ciekawe na taryfie PInK udalo mi sie wlaczyc nowy Stan Darmowy wiec nie wiem czy sie nie pozegnam z OFnK.
 #783645  autor: pawel90
 09 lut 2015, 15:07
24 stycznia dostałem odpowiedz od Red Bulla na fejsie, że promocja darmowe lte na 30 dni została wyłączona. Dzień wcześniej aktywowałem to właśnie na 30 dni, więc jak minie ten okres to już nie aktywuję ponownie. Z tego co czytam to nadal ta promocja jest aktywna i teraz już sam nie wiem. Jak coś to będę musił się przygotować na jakiś inny internet i tylko mobilny wchodzi w grę ;/ Red Bulla używam już z 9 miesięcy i się przyzwyczaiłem. Na koncie mam ze 150zł i nie wiem na co to wykorzystam. Telefon mam od niedawna dual sim z lte, więc spróbuję ustawić lte na sztywno i korzystać za darmo z neta i jednocześnien przez hotspot ze smartfona na kompa. Tak wychodzi net za darmo w kompie i smartfonie, tylko czy będą mógł za około 2 tygodnie ponownie aktywować czy to już koniec jak jak w Playu?
 #783647  autor: pawel90
 09 lut 2015, 15:16
Możliwe, że te matoły z Red Bulla sami nie wiedzą. Jak do nich kiedyś dzwoniłem i pytałem czy w mojej miejscowości będzie działało lte, bo na mapie jestem to mówili, że nie będzie, bo coś tam jeszcze nie dochodzi i mapa kłamie. Jednak zaryzykowałem kupując specjalnie modem i działa całkiem dobrze.
 #783702  autor: Gosia
 09 lut 2015, 19:42
Dzisiaj testowałam LTE w telefonie i mieliście całkowitą rację ze zmianami sieci. Telefon przełącza się, jak chce. Tym samym poszedł mi cały pakiet danych, internet zwolnił, dostałam SMSa o tym, że wykorzystałam pakiet i zaczął się lejek. Pomogło dopiero kupienie kolejnego pakietu.
Później tez widziałam, że telefon raz jest na LTE, raz na innych sieciach (nie dzwoniłam w tym czasie, miałam włączony GPS).
 #783780  autor: darek638
 10 lut 2015, 05:34
Trzeba wejść w menu serwisowe telefonu i tam sobie ustawić. Każdy tel. ma takie tylko kwestia znalezienia kodu do uruchomienia. Robiłem to w LG, Samsungach i Yotaphone 2. Po co ściągać apki z kij wie jakimi uprawnieniami.

Nigdy więcej Play.

Re:

 #785365  autor: manyaky
 17 lut 2015, 20:41
PawelPawel pisze:Udało się może komuś przenieść numer z Nju mobile z rachunkiem do RBM? Pracownik w salonie Play powiedział mi dziś że nie ma takiej opcji. Przenoszą tylko na abonament :(
shaggee pisze:Moja przygoda z przejściem z Play do RBM trwała jakiś miesiąc. Najpierw przeniosłem się do Plusa ponieważ nie da się przenieść z Play. Potem popędziłem do salonu Play. Niestety nie mieli kart do RBM. Dopiero w trzecim salonie znaleźli karty ale znów jakiś błąd systemu. Nie mogli podpiąć karty SIM. Najlepsze jest to że przenieśli numer do RBM ale będzie głuchy bo nie mam karty i nie wiadomo kiedy to naprawią! W salonie Play nie chcieli anulować wniosku o przeniesienie numeru. Znów musiałem pędzić do Plusa aby anulować wniosek złożony w Play.
Potem stoczyłem batalię na forum i FB play opisując ten cały cyrk. Zadzwonił do mnie konsultant z informacją o tym że to błąd informatyczny który występuje tylko z moim numerem telefonu i nie wiadomo kiedy to zrobią.
MarekAG pisze:
garfield- pisze:Dziś próbowałem przenieść numer do RBM, ale przy próbie przypisania numer karty RBM 7 PLN, system odrzucał (punkt PLAY: Wawa-Reduta) z informacją, że karta nie posiada taryfy. Podaje słowo w słowo co zostało mi przekazane. :(

Czy może ktoś potwierdzić ?
Przenosiłem nr kilka dni temu. Problem był ten sam. Cały dzień mi to zajęło. W żadnym salonie w Tczewie się nie udało. W Malborku dopiero po 15 minutach dziewczyna przypisała mi numer. Teoretycznie mówili, że to wadliwe startery. Praktycznie to przypomnij im, że przeniesienie jest na RBM nie n samo Play i, że muszą zaznaczyć, że to ma być nr RBM przy przypisywaniu SIM. Powodzenia...
Dokładnie tak samo miałem. Ogólnie przenosiny (głównego numeru) do RBM zajęły mi 5 dni (wina Orange), w tym ponad 60 godzin z informacją dla dzwoniących, że numer nie istnieje.

W salonie Play walą ściemę albo że można tylko się przenieść online, albo że na abo. Ogólnie najczęściej nie ma starterów. Jak już znajdą, to system wywala błąd przy przypisywaniu karty do procesu MNP. U mnie kierownik salonu, do którego udałem się w momencie zwątpienia, znalazł jeszcze jedną starą kartę, tylko standard SIM i ze starym logo Play - przeszła. :P

Nie polecam Orange do przeniesienia. Mają w systemie drewno i dalej nie będę pisał, ale z tego co czytałem w tym wątku, to komuś udało się przenieść szybko przez T-Mobile, więc może to jakaś opcja. LTE w Orange też dziwne, często fallbackuje do 3G bez przyczyny.

Dzisiaj aktywowany numer. Taryfa 7zł MNP. 1zł+6zł(p) na koncie. Uchowało się konto na Play24 po Play (bez konieczności ponownej rejestracji), ale nie uchowało się odblokowanie roamingu krajowego z Orange. Nie działa 10 za 5, Program Doładowań i Zbieraj Bonusy (PD kiedyś działał). I tak jestem pod wrażeniem jak bardzo ta oferta uchroniła się przed zepsuciem przez Play - dziś bezproblemowo odpaliłem LTE za darmo (przez większość czasu jestem w zasięgu), YT za free, Stan Ciążowy, mam 150 dni po doł. za 50zł, bezpłatne SMSy (222) i giga za free na rok - niestety jest trochę frajersko skonfigurowany, bo schodzi przed bonusem.

YT za darmo działa tak jak się spodziewałem - przez m.youtube.com przy zalogowanym koncie oraz przez aplikację zjada transfer. Jeśli jesteśmy na niezalogowanym m.youtube.com (np. tryb incognito w chrome dla androida), to w billingu jest 'Połączenie bezpłatne'. Na PC będzie chyba zawsze zjadało, bo zawsze odpala się połączenie szyfrowane po SSL bez względu na to, czy jesteśmy zalogowani, czy nie.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że nie wyłączą free LTE, ale intuicja mi podpowiada, że skoro wyłączyli w innych ofertach, a w tej zostawili, to szybko temat nie wróci. Może zakończą w momencie zakończenia promocji LTE za darmo na 6 miesięcy przy abo.
Ruben pisze:Uzbierała się ładna kwota na koncie głównym i bonusowym i szkoda byłoby żeby to przepadło. Z wcześniejszych postów kolegów biegłych w taryfach prepaid wynikało, iż 10za5 działa także w najstarszej taryfie ale moje dzisiejsze próby nie potwierdzają tego.
Chyba pozostaje usługa Kredyt do przedłużania.
bolek2004 pisze:Na start dostawało się 1GB danych i 6 pakietów po 222 SMS-y do wszystkich, ale nie wiem czy na starterach mnp też to można uruchomić.
Działa.

//edit - plus wciąż działają kody, które ktoś tu wrzucał rok temu "dla aktywnych użytkowników telepolis" :wink:

//down - chyba z gryplanu, ustaliliśmy że nie udostępniamy, bo zaraz by się zaczął handel na allegro
Ostatnio zmieniony 17 lut 2015, 21:35 przez manyaky, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Strona 19 z 43
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 43
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 43