DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 93 z 170
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 170
 #782978  autor: mb79
 07 lut 2015, 08:57
Mam nr na kartę w Orange od ponad 10 lat. Jeśli przejdę do innej sieci na abonament, np. do Play co się stanie ze środkami z mojego konta ? Na koncie w telefonie mam ponad 50zł. Czy można przekazać te pieniądze na inny nr na kartę ?

Poprzednie telefony: Bosch 509, Nokia 5110, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6610, Nokia 6030, Nokia 6220 Classic, Samsung Galaxy Ace, Sony Ericsson Elm, Samsung Galaxy S4 LTE, Samsung Galaxy J5 2016
 #786489  autor: Gregrin
 22 lut 2015, 22:07
Ale z orange chyba da sie zrobic przelew sms wiec mozesz zaoferowac doladowanie na stronie akucyjnej (dodatkowo jesli ktos kupuje za 50zl przez apke mobilna to byly ulgi na 10zl) i spieniezyc spora czesc tych srodkow.

Edit: doczytalem ze w ciagu jednego dnia mozna przelac max 6zl (co nie zmienia faktu ze aukcje i tak mozna wystawic na takich warunkach jak dziala przelew i pozniej przez ok 10 dni przelewać ;) Opcja dla osob ktore chca zaoszczedzic na doladdowaniu ale nie potrzebuja calej kwoty od razu).
Info o usludze http://www.orange.pl/kid,4002010571,id, ... ticle.html

Edit2: Jak kolega nizej wspomina ta usluga nie jest juz dostepna (mi sie o niej przypomnialo bo widze ja w liscie swoich uslug na stronie orange jako "Blokada Przelew SMS " wiec nie pomyslalem ze juz jej nie ma. A na stronie do ktorej dawaem link dopiero teraz zauwazylem ze "oferta niedostepna w sprzedazy"). Sorry za zamieszanie.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2015, 22:50 przez Gregrin, łącznie zmieniany 2 razy.
 #788046  autor: pawel_k
 02 mar 2015, 08:35
witam chce przeniesc numer z t-mobile na karte do nju mobile mam pytanie ile t-mobile skasuje mnie za odejscie z sieci tzn czy i ile wynosi oplata za przeniesienie numeru u nich :)

:)
 #788166  autor: nemo333
 02 mar 2015, 16:03
Jakie są koszty przenoszenia numerów do poszczególnych operatorów?
W Vikings widzę że trzeba zapłacić za starter ("doładowanie" za conajmniej 8 zł), gdzieś jeszcze jest płatny start czy wszyscy za darmo witają nowego użytkownika? ;)
 #788281  autor: KR2615
 02 mar 2015, 23:00
Dołączam się do pytania. CKonkretnie chodzi mi o przeniesienie numeru do sieci w której będę go tylko utrzymywał. Mam teraz ciekawy numer w nju mobile ale boje się, że przzegpię SMSa Utrzymaniowego i go stracę. Która sieć obecnie ma najlepszą ofertę dla numeru "do szuflady" ?
 #788320  autor: DanielR
 03 mar 2015, 06:49
krzys, jeśli chcesz raz załadować i "zapomnieć", to sieć MVNO http://wrodzinie.com.pl
2 lata ważności numeru, po każdym doładowaniu konta. Oczywiście pod warunkiem, że nie obawiasz się sieci wirtualnych. :wink:

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #788339  autor: KR2615
 03 mar 2015, 08:46
A czego tu sie obawiac? Jesli beda asie zamykac to zapewne poinformuja klienta i bedzie czas na migracje do kogos innego.
 #789655  autor: malsssh
 09 mar 2015, 12:08
Witam,

Czy numer który był w abonamencie (ORANGE) i został przeniesiony na prepaid jest zarejestrowany? Czy trzeba go rejestrować? Bo chcę przenieść numer...
 #789830  autor: muchakk
 10 mar 2015, 13:23
malsssh,

Twój numer dalej jest zarejestrowany. Przeniesienie numeru w żaden sposób nie wpływa na to.
 #789832  autor: bolek2004
 10 mar 2015, 13:27
Nie byłbym tego taki pewien, z tego co mi wiadomo to mimo że mają dane z abonamentu to po przejściu na kartę numer jest niezarejestrowany, trzeba go ponownie rejestrować. Przerabiałem to w praktyce jakieś 2 lata temu, nie sądzę żeby coś zmieniło się w tym temacie od tego czasu.
 #789834  autor: muchakk
 10 mar 2015, 13:33
bolek2004,
takie praktyki z tego co wiem stosuje tylko T-mobile. U innych operatorów coś takiego nie jest praktykowane.
 #789836  autor: szamot1616
 10 mar 2015, 13:55
ostatnio przechodziłem z nju rachunkiem na nju na kartę i numer jest niezarejestrowany, w odp. na e maila odpisano mi że trzeba numer zarejestrować jeszcze raz.
 #789840  autor: bolek2004
 10 mar 2015, 14:26
muchakk pisze:bolek2004,
takie praktyki z tego co wiem stosuje tylko T-mobile. U innych operatorów coś takiego nie jest praktykowane.
W Orange jest tak samo właśnie.
 #790638  autor: Templar
 14 mar 2015, 22:13
bolek2004 pisze:W Orange jest tak samo właśnie.
No, chyba jednak nie, 3 dni temu skończył mi się abonament w Orange i numer był zarejestrowany na dane z tamtej umowy. Tak samo miałem ok. rok temu przy innym numerze. W Orange zresztą można to łatwo i szybko sprawdzić w Orange Online, w zakładce "Moje dane".
 #790642  autor: Ramirez
 14 mar 2015, 22:19
muchakk pisze:malsssh,

Twój numer dalej jest zarejestrowany. Przeniesienie numeru w żaden sposób nie wpływa na to.
Numer przeniesiony z mbank mobile do nju na karte został wyrejestrowany. Dla mnie to ordynarne zagrywki operatorów.

Podobna historia z Tmobile , numer przeniesiony do nich na kartę . Przy przenoszeniu numeru z tmobile do innej sieci odmowa z powodu niby brakującego peselu i numeru dowodu osobistego. Pozostałe dane niby były :evil:
 #790660  autor: bazooka
 15 mar 2015, 07:10
Templar pisze:W Orange zresztą można to łatwo i szybko sprawdzić w Orange Online, w zakładce "Moje dane"
No nie jest tak do końca. Mój numer przeniesiony na kartę z abo jakieś 10lat temu był zarejestrowany, jakieś 4 miechy temu wymieniałem kartę SIM na nową i podawałem dowód do kserowania, w systemie Online od początku figurują moje dane osobowe - a mimo to w ostatniej odpowiedzi BOK twierdzi, że mój numer nie jest zarejestrowany...zapytałem, czy mimo że online są moje dane?
Cytuję odpowiedź:
Wyjaśniam, że od dnia 20 lipca 2010 roku w związku z Nowelizacją Prawa Telekomunikacyjnego zmianie uległy zasady oraz sposób rejestracji Abonentów ofert na kartę. Dane Użytkowników, którzy do dnia 19 lipca 2010 roku zarejestrowali swoje numery poprzez stronę www, formularz rejestracyjny lub w inny sposób - od 20 lipca 2010 roku nie mogą być podstawą do weryfikacji Klienta i realizacji zleceń.
Ponadto, informuję że Klient posiadający ofertę abonamentową, który przeszedł z tym samym numerem na ofertę prepaid, aby skorzystać z nowych uprawnień, jakie daje nowelizacja prawa powinien udać się do salonu Orange w celu rejestracji numeru.
Analiza danych na Pana koncie wykazała, że numer telefonu 5xxxxxxxx nie został zarejestrowany zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Dane wymagane do rejestracji w przypadku osoby fizycznej to: imię i nazwisko, seria i nr dowodu osobistego, numer ewidencyjny PESEL, adres. Dodatkowo na karcie rejestracyjnej muszą być wypełnione pola numer telefonu oraz numer karty SIM.
 #791226  autor: awfiehityprithus1
 17 mar 2015, 23:12
Cześć.

Mam numer w T-mobile, jeszcze z czasow tak-tak, na karte starter kupiony w kiosku. Chce teraz przeniesc numer do nju-mobile. Wyczytalem ze moj numer musi byc wczesniej zarejestrowany, czy to prawda? Co musze zrobic by go zarejestrowac? Logowalem sie juz nie raz na itaktak.pl i dzis tez zalogowalem sie "Mój T‑Mobile" podalem ostatnie 4 cyfry kodu PUK i numer telefonu. Na tym moj t-mobile nic nie ma nic konkretnego. A wiec co zrobic aby zarejestrowac ten numer i czy jest to potrzebne aby przeniesc numer do innej sieci (nju-mobile).

Dodam, że mam caly kartonik z startera i kartke z kodami puk itd.
  • Strona 93 z 170
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 170
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 170