DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 20 z 94
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 94
 #791286  autor: Benjamin Linus
 18 mar 2015, 10:23
trochę wyolbrzymiasz problem.

kiedyś za moich czasów tak mówili o mikrofalówkach i innych nowinkach technicznych.

Jeden przypadek na kilka milionów to nie przyczyna tylko wyjątek.
Jadąc metrem czy pociągiem przyjmujesz większe pole ele. od tych wszystkich telefonów wokoło czy innych urządzeń które są kilka metrów od Ciebie a ty nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Ludzie protestują ale jak siedzą w marketach po kilka godzin zaraz pod dużymi BTSami dzień w dzień to jest OK
 #791315  autor: R.Mandano
 18 mar 2015, 13:19
Porównywanie kuchenki mikrofalowej z BTS (czyli nadajnikiem mikrofalowym) to gruba przesada - kuchenka jest ekranowana a nadajnik dokładnie odwrotnie.

Ja się ludziom nie dziwię - chciałbyś mieś 500 metrów od domu spalarnię śmieci ?
 #791322  autor: marcinek243
 18 mar 2015, 13:38
W miastach jakoś żyją gdzie BTS stoi co 500m a zachorowalność na raka nie jest jakoś ekstremalnie wysoka. Niestety zasięgu z nieba nie da się wyczarować. Dodatkowo mając słaby zasięg telefon musi wypromieniować WIĘKSZĄ moc aby utrzymać połączenie
 #791358  autor: Spacedust
 18 mar 2015, 17:53
marcinek243 pisze:W miastach jakoś żyją gdzie BTS stoi co 500m a zachorowalność na raka nie jest jakoś ekstremalnie wysoka. Niestety zasięgu z nieba nie da się wyczarować. Dodatkowo mając słaby zasięg telefon musi wypromieniować WIĘKSZĄ moc aby utrzymać połączenie
Nie musi być od razu rak. Jest też plaga nowotworów łagodnych, arytmii serca itp.

Dzisiaj byłem obok jednej szkoły podstawowej obok, na której dachu stoją dwa maszty (jeden full wypas nawet 4-sektorowowy PLAY oraz od niedawna 3-sektorowy Plus tylko UMTS2100/LTE1800). Zaraz obok boisko i budynek gimnazjum, a zaraz naprzeciwko budynek TPSA z 3-sektorowym masztem N! full wypas. Normalnie masakra...
 #791380  autor: Yey
 18 mar 2015, 19:47
Myślisz, że operatorzy w pierwszej kolejności chcieli postawić anteny na szkole, a nie na jakimśkolwiek wyższym budynku w okolicy?
 #791421  autor: Spacedust
 18 mar 2015, 22:36
Yey pisze:Myślisz, że operatorzy w pierwszej kolejności chcieli postawić anteny na szkole, a nie na jakimśkolwiek wyższym budynku w okolicy?
Nie jest to wykluczone. Zapewne było najtaniej ;)
 #791460  autor: zajadacz
 19 mar 2015, 09:24
Spacedust pisze:Nie musi być od razu rak. Jest też plaga nowotworów łagodnych, arytmii serca itp.
Jak również może być to wpływ na mózg polegający na oddziaływaniu na świadomość i podświadomość człowieka, który w swojej głupocie zaczyna każde schorzenie przypisywać obecności stacji bazowej.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #791468  autor: Benjamin Linus
 19 mar 2015, 09:55
najlepsze w tych protestach jest to że ludzie zgłaszają już schorzenia, bóle i cierpienia w chwili gdy stacja stoi ale bez anten - totalny golas....
lub jeszcze wcześniej w czasie budowy.
 #791551  autor: Spacedust
 19 mar 2015, 19:57
Mnie zastanawia po co ładują teraz w telewizorach Wi-Fi, które działa non-stop nawet po wyłączeniu telewizora, a zasięg tego jest taki, że od mojego sąsiada to leci przez dwa piętra...
 #791574  autor: zajadacz
 19 mar 2015, 23:04
Jak po wyłączeniu TV działa wi-fi? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Sprawdzałeś na routerze, że jest dalej zalogowany i aktywny po wyłączeniu? Tym bardziej, że to tylko odbiornik wi-fi a nie AP, który chodzi cały czas no i byłoby to co najmniej dziwne ze względu na pobór prądu, którzy jednak powinien być jak najmniejszy w stanie czuwania. Ja u siebie, wszędzie gdzie się da mam kable. I to nie ze względu na promieniowanie, a ze względu na prędkość i stabilność (1 Gbit vs realnie 100 Mbit w 2x2 MIMO w 802.11n).
Bardziej wkurzające są kablówki, które na siłę dają wi-fi do swoich modemoruterów. UPC w tym przoduje. Nawet jak ustawisz modemorouter w tryb bridge to dalej nadaje wi-free UPC.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #791578  autor: Spacedust
 19 mar 2015, 23:51
zajadacz pisze:Jak po wyłączeniu TV działa wi-fi? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Sprawdzałeś na routerze, że jest dalej zalogowany i aktywny po wyłączeniu? Tym bardziej, że to tylko odbiornik wi-fi a nie AP, który chodzi cały czas no i byłoby to co najmniej dziwne ze względu na pobór prądu, którzy jednak powinien być jak najmniejszy w stanie czuwania. Ja u siebie, wszędzie gdzie się da mam kable. I to nie ze względu na promieniowanie, a ze względu na prędkość i stabilność (1 Gbit vs realnie 100 Mbit w 2x2 MIMO w 802.11n).
Bardziej wkurzające są kablówki, które na siłę dają wi-fi do swoich modemoruterów. UPC w tym przoduje. Nawet jak ustawisz modemorouter w tryb bridge to dalej nadaje wi-free UPC.
Tak, sprawdzałem. Wystarczy, że jest podłączony do prądu i działa w trybie standby. AP cały czas nadaje. Mam na myśli Sony Bravia - one są widoczne jako DIRECT-xx-BRAVIA.

Akurat w INEI zdążyłem się załapać na modem tylko kablowy, ale u nich nawet modemy z Wi-Fi mają możliwość wyłączenia całego modułu bezprzewodowego.
 #791587  autor: bed
 20 mar 2015, 06:27
Coś mi się kojarzy, że miałem podobnie na początku, ale da się to wyłączyć w ustawieniach Bravia, żeby wifi włączało się dopiero po uruchomieniu telewizora i np. w nocy przy sprawdzaniu aktualizacji oprogramowania.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #791590  autor: zajadacz
 20 mar 2015, 07:35
Ciekawe jaką klasę energetyczną mają te telewizory Sony. Z czymś takim to pod żadnym pozorem nie powinny mieć A. Chyba to normalne, że jak człowiek wyłącza TV to chce mieć wyłączony cały czas. I gdzie te czasy kiedy można było normalnie włącznikiem wyłączyć TV z czuwania i brał zero prądu.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
  • Strona 20 z 94
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 94
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 94