DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 70 z 102
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 102
 #794108  autor: cyanoone
 03 kwie 2015, 20:22
@sebusy
Stan darmowy nie działa w Rwk i Freshu. Usluga działa za to w innych taryfach.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #794113  autor: Rosolak
 03 kwie 2015, 20:51
Sebusy, jak przeniesiesz "leżaka" do plejaka, wbijesz za pięcioka do dostaniesz bonus, łącznie 64zł. Także możesz troszkę minut z Klucza przyoszczędzić. Sorry, za OT.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #794115  autor: 111
 03 kwie 2015, 21:00
@sebusy w Lycamobile nigdy nie było naliczania minutowego jak korzystałeś z cennikowych stawek.Wówczas jest naliczanie sekundowe.
Naliczanie minutowe jest tylko w pakietach a i to nie wiadomo, czy faktycznie,czy tylko zapisane w regulaminie.
Przykład billingu @macca pokazuje,że regulamin a praktyka to dwie różne sprawy.
Tak samo jest z pakietami netu.
Oficjalnie się nie sumują ale osobiście sprawdziłem,że nie sumują się tylko pakiety różnej wielkości a takie same sumują się.
Mam podejrzenia,że tak samo może być z pakietami minut a może i multipakietami.
Choć co do multipakietów to mam mniejsze przekonanie,że nawet takie same się sumują,bo to by była rewelacja,zwłaszcza w odniesieniu do wiadomego multipakietu za 15 zł.
Co do sumujących się pakietów netu, to nie wiem czy to ma znaczenie,ale ja zawsze wyłączam ich samoodnawianie się po miesiącu.
 #794118  autor: dan7
 03 kwie 2015, 21:13
@Rosolak - na którą taryfę przenieść i w jaki sposób ? Mam fajny numer z T-mobile i chciałem właśnie zrobić takiego ,,leżaka". Bonus też by się wykorzystało :mrgreen:

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile
 #794122  autor: 111
 03 kwie 2015, 21:27
@dan7 przenosisz numer do Playa( nie wiem do której aktualnie taryfy z automatu przenoszą) ładujesz za 5 zł, czekasz na potwierdzenie,że bonus został przyznany,dla pewności sprawdzasz czy na koncie on rzeczywiście jest,odczekujesz kilka godzin,żeby numer w systemie się "ułożył" i żadnych jaj nie było przy zmianie taryfy i zmieniasz na Fresha lub RWK.
Istnieje możliwość,że domyślna taryfa do której z automatu numer trafia po przeniesieniu to właśnie RWK, ale tego pewny nie jestem.
 #794130  autor: dan7
 03 kwie 2015, 21:47
Czy muszę się najpierw zarejestrować w T-Mobile przed przeniesieniem ?

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile
 #794139  autor: macc
 03 kwie 2015, 22:11
sebusy pisze:@macc - nie wiem gdzie Ty widzisz atrakcyjność tej oferty, zdaje się, że już zapomniałeś co masz na swoim avatarze...albo coś przesłoniło Ci chwilowo oczy :)
Oferta tego pseudooperatora jest naciągnięta do granic absurdu, zmieniana na kolanie w możliwie każdym momencie (o czym mówią poprzednie strony tego tematu) a ich regulaminy nadają się do rozpatrzenia przez UKE, UOKiK i wszystkich razem wziętych...

1. uwierz mi, że umiem sobie zaokrąglać i czytać regulaminy - i w tym "dziwolągu" nic nie trzyma się kupy, na razie sam przeliczyłem se tak:
a) do ułamka 35s/60s = 0,58333 min
b) dzwoniłem zatem 6,58333 min
c) żadne zaokrąglanie do 2min tylko faktyczne 1,9090 / 6,58333 = 0,29gr/min
Oznacza to, że nie ma naliczania minutowego w Lyca - rozumiem, że jest to na korzyść klienta, ale ja się pytam jak ma się do tego regulamin tej sieci :?:

2 i 3.
stanislaw01 pisze:paragraf 4 i 14 sie wykluczaja.
Jest tak jak pisze kolega i nawet postawienie w par.14 odpowiedniego spójnika między podpunktami nie wyznaczy nam prawdy.

Czym zatem są regulaminy dla tego operatora :?:

Atrakcyjne w tej sieci są ZMIANY, jak ktoś takie lubi i podnieca go myśl, że jak odłoży numer na półkę to może się okazać, że kupić go zaraz będzie mógł jego kumpel - wówczas polecam :)

Straciłem 10zł na przygodę z tym "czymś" - zużytkuję na coś tę dyszkę i ratuję numer gdzieś go przenosząc - chyba gdzieś po ten Stan darmowy do Play, gdzie będzie najlepiej bym nie musiał myśleć o tym "leżaku" co 90dni lub częściej i doładowywać często, bo rozumiem, że w RWK stan darmowy to nigdzie nie współgra :?:
Kto poradzi jednym zdaniem, bo w tym zakresie jestem laik :) :?:
jak będzie w kluczy no limit rozmów,sms i 3 GB internetu to przechodzę pierwszy a jak na razie pozostanę w lycamobile Chciałem do virgin ,ale nie umieli przenieść numeru przez 3 tygodnie,błąkali się a w lycamobile załatwili sprawę w 4 dni.
 #794148  autor: Rosolak
 03 kwie 2015, 23:12
dan7 PW

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #794157  autor: bazooka
 04 kwie 2015, 00:08
macc pisze:jak będzie w kluczy no limit rozmów,sms i 3 GB internetu
Mi to niepotrzebne i oby tego nie było, bo boję się, że wtedy będę z Klucza uciekać, bo oferta zejdzie w kierunku, którego bym nie chciał :)

P.S. a jeszcze odnośnie naliczania, czy ktoś by mi jeszcze wskazał to miejsce gdzieś na stronie/regulaminie/cenniku Lyca, że naliczania minutowego nie ma w standardowej ofercie, tylko jest sekundowe :?:

OT: dzięki za podpowiedzi odnośnie stanu darmowego...
 #794236  autor: 111
 04 kwie 2015, 14:37
@sebusy nie chce mi się szukać w regulaminie,gdzie jest zapis o naliczaniu przy dzwonieniu po cennikowych stawkach.
Zapewniam Cię,że Lyca od momentu startu w Polsce,cały czas w takich wypadkach stosuje sekundowe naliczanie.Sprawdzone organoleptycznie tuż po starcie przez moją skromną osobę.
To Lebara stosowała minutowy takt jako jedyna sieć w PL i przy pakietach i bez nich.
A teraz, o ile rzecz jasna wystartuje ma taki zamiar Vectone.
 #794963  autor: dzesi
 09 kwie 2015, 11:08
Witam przeniosłem numer do lycamobile wczoraj wysłałem dokumenty a dziś o 01:00 został przeniesiony do lycamobile jedyny problem jaki mam to
1.Doładowałem konto , lecz nie które osooby nie mogą się do mnie dodzwonić ( taki numer nie istnieje ) jak np dzownie na swoja drugą kartę to mogę odebrać połączenie ale już wykonać z powrotem nie ma szans .
2. W lyca są dostępne pakiety np internetowe , minuty oraz pakiety do wszystkich czyli minuty
mam rozumiec ze w ciagu 30 dni mogę wlaczyć tylko jeden pakiet np do wszystkich 10 po wyczerpaniu minut itd z pakietu , mogę aktywować inny pakiet z minutami lub internetem ?Minuty mogę wykorzystać na stacjonarne oraz tel komórkowe ?
3 by dostać 4x 5zł za przeniesienie wystarczy ze doładuje konto minimum 5zł .Z góry dziękuje za odpowiedz
 #794967  autor: Rosolak
 09 kwie 2015, 11:21
Daj trochę czasu systemowi, żeby wszystko przemielił ;)

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #795003  autor: 111
 09 kwie 2015, 13:10
@ dzesi minuty są i na komórki i na stacjonarne.
Pakiety netu możesz mieć jednocześnie włączone max 3 a pakiety minut i multipakiety tylko 1 na raz( tak w regulaminie jest podane a jak jest w rzeczywistości nie wiem),ale przypuszczam,że po wyłączeniu cykliczności multipakietu można inny równolegle włączyć.
Za ile doładować aby premię za przeniesienie otrzymać ,też nie wiem, ale obstawiałbym raczej 10 zł niż 5.
Co do problemów,które opisałeś to tak jak napisał @ Rosolak, numer w systemie parę godzin musi się ułożyć,a jak do jutra problemy nie ustąpią, reklamuj.
 #795118  autor: dzesi
 09 kwie 2015, 17:39
Zauważyłem ze z pakietu do wszystkich 10 znikaja mi minuty nawet jak rozmawiam 5sekund to zabiera mi całą minutę , czyli nie ma naliczania sekundowego w pakietach ? nie chcę mi się w to wierzyć , niektórzy mogą się do mnie dodzwonić lecz ci z play maja kłopot .dodam ze ja przenosiłem sie z play do lyca i tylko z play nie mogą do mnie dzownić ani wysyłać smsów
 #795122  autor: 111
 09 kwie 2015, 17:46
@ dzesi to Ty nie wiedziałeś,że w Lyca w pakietach jest naliczanie minutowe?
Zawsze tak było,wyjątkiem jest chyba tylko pakiet no limit za 29 zł, ale w no limicie naliczanie nie ma żadnego znaczenia.
Sekundowe naliczanie w Lyca jest tylko jak dzwonisz po stawkach cennikowych.
 #795124  autor: slawekt
 09 kwie 2015, 17:54
111 pisze:Sekundowe naliczanie w Lyca jest tylko jak dzwonisz po stawkach cennikowych.
Oraz w roamingu :-)
 #795199  autor: 111
 09 kwie 2015, 21:15
@dzesi jeśli przenosiłeś numer nie będąc świadomy minutowego naliczania w pakietach,to nie wiem czy oferta spełni Twoje oczekiwania.
Ewentualnie jeśli wiesz,że rozmowa będzie kilkusekundowa to lepiej zamiast dzwonić,wyślij SMSa,których w swoim pakiecie masz chyba 50 wliczonych.
 #795293  autor: eaglet
 10 kwie 2015, 11:11
@dzesi Problem jest po stronie operatorów "dawców", którzy ociągają się z aktualizacją informacji, że numer funkcjonuje już w innej sieci. Ostatni przykład, numer przeniesiony z PLAY do LYCA, tylko użytkownicy PLAY dostają informację że numer nie istnieje.
  • Strona 70 z 102
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 102
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 102