DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #801284  autor: Ludek
 12 maja 2015, 11:18
Jadę na 3 dni do Czech i potrzebuję kupić kartę do rozmów z domem i chętnie z jakimś netem do sprawdzenia maili, czy fb. Karta potem do wywalenia.

Możecie coś polecić?
Ostatnio zmieniony 13 maja 2015, 16:38 przez Ludek, łącznie zmieniany 1 raz.
 #801352  autor: Przemix
 12 maja 2015, 16:46
a daleko od granicy? mi w ramzovej łapało zasieg plusa na ręcznym wybieraniu :P
 #801465  autor: Ludek
 13 maja 2015, 13:41
Niedaleko granicy ok. 60 km, ale obawiam się, że to się nie uda.

W sumie zastanawiam się na jakimś pakietem. Mam orange Smart Plan, aktywowałam usługę "Odbieraj bez ograniczeń w UE ", to w sumie załatwi mi rozmowy. Przydałby się jeszcze net, ale dzienny pakiet 10MB za 18,00 zł, to trochę drogo.
 #801600  autor: aquick
 13 maja 2015, 23:49
Polecam starter mojej sieci i wybór któregoś z tych pakietów:

Obrazek
Obrazek

:smt006

Obrazek
 #801614  autor: bazooka
 14 maja 2015, 07:33
"Balic(z)ek" - super nazwa :D ...o wiele lepsza niż "pakiet" :)
@up - a czy mógłbyś przy okazji tego tematu zaproponować coś na Słowację na tydzień (5dni) z największym limitem danych jednak w jak najmniejszym nakładzie finansowym (czyli lepsze 10zł na 5dni, niż 19 na miesiąc) :?:
 #801625  autor: Ludek
 14 maja 2015, 09:14
aquick dziękuję bardzo.

Napisz jeszcze proszę co to za sieć? Vodafone?
Czy na granicy uda mi się kupić starter i od razu doładować pakiet? Czy trzeba szukać jakiegoś punktu?
 #801729  autor: aquick
 14 maja 2015, 22:07
Ludek pisze:Napisz jeszcze proszę co to za sieć? Vodafone?
Czy na granicy uda mi się kupić starter i od razu doładować pakiet? Czy trzeba szukać jakiegoś punktu?
Tak, Vodafone. Starter kupisz na stacjach benzynowych, centrach handlowych, salonikach prasowych, salonach Vodafone itd. Koszt startera to 200 koron, NIE trzeba się legitymować przy kupnie startera, możesz kupić ich 10 jak masz taką ochotę :wink:. Po włożeniu karty SIM do telefonu i zalogowaniu w sieci aby aktywować kartę należy zadzwonić pod bezpłatny nr *77, odpowiedzieć 2 razy nie (wciśnij od razu 2kę jako NE) na pytania automatu odnośnie zgód marketingowych i ustawić BARDZO WAŻNE, 4 cyfrowe hasło do obsługi konta zatwierdzając je # (np. swój rok urodzenia), bez niego niczego nie aktywujesz. Jeżeli wszystko wykonasz poprawnie to automat podziękuje za rejestrację, rozłączy się a pod *22# pojawi się stan konta 200Kc (przed aktywacją 0Kc) i data ważności środków. Aby aktywować pakiet internetu wejdź na poniższą stronę muj.vodafone.cz/prihlaseni (jeżeli połączysz się z karty Vodafone automatycznie aktywuje Ci się pakiet internetu z lejkiem 25MB/25,21Kc/24h, który po aktywacji pakietu docelowego zostanie wyłączony) i postępuj tak jak pokazałem na screenach:

(ustawienia internetu Vodafone - wystarczy tylko ustawić APN: internet)

Obrazek
(Sorry za błąd tutaj, wybierz "nastaveni sluzeb" zamiast "utrata a vyuctovani")Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po wylogowaniu dostaniesz SMS z informacją o aktywacji pakietu :D .
sebusy pisze:@up - a czy mógłbyś przy okazji tego tematu zaproponować coś na Słowację na tydzień (5dni) z największym limitem danych jednak w jak najmniejszym nakładzie finansowym (czyli lepsze 10zł na 5dni, niż 19 na miesiąc)
Polecam O2 - na Słowacji, w odróżnieniu od Republiki Czeskiej numer MUSI zostać zarejestrowany - https://www.o2.sk/pre-vas/volania/cennik

:smt006

Obrazek
 #802284  autor: bazooka
 18 maja 2015, 20:20
@aquick - czy dobrze wydedukowałem, że jeśli nie jestem zameldowany na Słowacji lub Czechach nie mogę mieć prepaida w O2 :?:
 #802293  autor: Gregrin
 18 maja 2015, 20:32
aquick pisze:Polecam O2 - na Słowacji, w odróżnieniu od Republiki Czeskiej numer MUSI zostać zarejestrowany
sebusy pisze:czy dobrze wydedukowałem, że jeśli nie jestem zameldowany na Słowacji lub Czechach nie mogę mieć prepaida w O2
Ja tam wyraźnie czytam ze na Słowacji trzeba rejestrować prepaidy. Nie wiem czy trzeba mieć meldunek. Bardziej wygląda to na unikanie anonimowych (przede wszystkim pewnie dla policji) użytkowników telefonów. Jeśli nie ma ograniczenia dla obcokrajowców to niegłupie.
 #802301  autor: cyanoone
 18 maja 2015, 21:06
Zawsze można poprosić sprzedawcę w salonie O2 o rejestrację za nas ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #802317  autor: bazooka
 18 maja 2015, 22:01
cyanoone pisze:Zawsze można poprosić sprzedawcę w salonie O2 o rejestrację za nas ;)
Podziękuję raczej - jadę na 10dni, a nie na 2 miesiące - poza tym mam niejakie zapewnienie, że dostęp Wifi będę jednak miał :)
 #802343  autor: aquick
 19 maja 2015, 02:50
Ludek pisze:Karta potem do wywalenia.
Nie musisz od razu wyrzucać tej karty, zostaw ją sobie, bo może się przydać np. za rok ;). Środki na koncie po aktywacji mają ważność 10 miesięcy nawet bez doładowania a sam numer jest jeszcze aktywny przez następne 3 miesiące, czyli masz łączny czas 13 miesięcy aby doładować kartę :).
sebusy pisze:@aquick - czy dobrze wydedukowałem, że jeśli nie jestem zameldowany na Słowacji lub Czechach nie mogę mieć prepaida w O2
W Czechach NIE MUSISZ BYĆ zameldowany aby zakupić pre-paid i NIE MUSISZ się legitymować przy jego zakupie :). Możesz kupić i z 8 pre-paidów jeśli masz taką chęć. W Czechach pre-paid NIE MUSI być zarejestrowany, czyli możesz z niego korzystać anonimowo - sam tak korzystam z Vodafone już grubo ponad 3 lata. Na Słowacji przy kupnie pre-paid pokazujesz dowód tożsamości i numer zostaje zarejestrowany na Twoje dane.
111 pisze:Czeski i słowacki to chyba najśmieszniejsze języki na świecie:)
Uwierz, że polski jest równie śmieszny: samochód, samolot, stolice, panna, szukać itd.
Znajomi Czesi pytają mi się, jak to robimy, że tak bardzo śmiesznie sepleniąc nie poplujemy się przy tym, zresztą określenia "pšonky - pszonki, pšonsko - pszońsko" nie wzięły się znikąd.

Najtańsze doładowanie Vodafone to 200Kc, obecnie kupony z tym nominałem zastępuje kupon z kwotą 250Kc a kwota 200Kc pozostaje dostępna w elektronicznych doładowaniach np. bezpośrednie doładowanie w salonie. Każde doładowanie przedłuża ważność konta o 10 miesięcy a samej karty o 13 miesięcy:

Obrazek

Jeżeli będziesz chcieć doładować konto to na odwrocie zdrapiesz 12 cyfrowy kod doładowujący i wyślesz go bezpłatnym SMS na 7700 o treści "DOBIJ VOD 123456789012" tak jak na tym screenie:

Obrazek

Dostaniesz 2 SMS - pierwszy z potwierdzeniem doładowania tak jak wyżej oraz drugi z aktualną kwotą po doładowaniu jak poniżej:

Obrazek

Pod kodem USSD *22# ujrzysz takie coś - stan konta + data ważności środków na nim:

Obrazek

Po każdej płatnej akcji na koncie (rozmowa, SMS, MMS, korzystanie z internetu bez pakietu) dostaniesz informację o jej koszcie - tutaj akurat koszt połączeń do Polski :wink:

Obrazek

SMS z informacją o zmianach na koncie - aktywacji pakietu - takiego otrzymasz, gdy aktywujesz swój pakiet internetu na wyjeździe :wink: :

Obrazek

Jeżeli będziesz chciała sprawdzić stan wykorzystania pakietu to sprawdzisz go tylko w samoobsłudze na muj.vodafone.cz :D to nie tak jak w Polsce - krótki kod i jest - tutaj jest maksymalne zabezpieczenie i bez tego 4 cyfrowego hasła nic nie zmienisz i sprawdzisz a w przypadku, gdy zapomnisz hasło to aby je odzyskać musisz mieć zarejestrowany numer oraz wysłać specjalne pismo do Vodafone - droga przez mękę i milion weryfikacji :D więc lepiej pamiętać:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

zdravím :smt006

Obrazek
 #809599  autor: aquick
 01 lip 2015, 16:57
Pozwolę sobie zaktualizować informacje w tym temacie, ponieważ od soboty pojawił się ciekawy pakiet roamingowy w "czerwonej" sieci, który umożliwia pożyteczne wykorzystanie środków ze startera bez konieczności wykorzystywania ich "na siłę" jeszcze w Czechach lub pozostawieniu "resztek" kredytu na przepadnięcie :)

Pakiet w ofercie na kartę nazywa się "Roaming ke karte na den", kosztuje 19 koron (+ - 3zł) i zawiera w sobie jednostki, które są zamieszczone na poniższym screenie. Po ich wykorzystaniu koszt minuty i SMSa jest taki sam jak w Czechach. Nie ma możliwości "dokupienia" dodatkowego pakietu w trakcie korzystania z tej "dniówki". Pakiet działa w krajach UE.

Obrazek

Jednostki te nie są wymienne, tak jak w przypadku podobnego pakietu w polskim T-Mobile "Wszędzie rozmawiaj".

Pakiet jest ważny 24h od momentu wykonania/odebrania połączenia, wysłania SMS lub połączenia z internetem.

W trakcie trwania pakietu połączenia przychodzące w roamingu są bezpłatne bez limitu.

SMS informujący o aktywacji pakietu wraz z jego dokładną datą ważności:

Obrazek

SMSy informujące o etapach wykorzystania pakietu:

Obrazek
Obrazek

Zobrazowanie stanu wykorzystania pakietu po zalogowaniu w mobilnej samoobsłudze:

Obrazek
Obrazek

Od soboty na swoim numerze w 3 takich "dniówkach" wykorzystałem około 250MB danych w roamingu Plusa i Play, lejek jest stabilny, radio internetowe odbierane przez aplikację gra bez "zacięć". Summa summarum za ok. 9 złotych wykorzystałem do tej pory 250MB danych co daje stawkę niecałe 4 gr za MB danych w roamingu międzynarodowym.

Obrazek

Aktualnie jest to najlepsza oferta roamingowa u naszych południowych sąsiadów, która znokautowała konkurencję :wink:

Pozdrawiam :smt006

Obrazek
 #810650  autor: aquick
 07 lip 2015, 21:51
Aktualizacja II

Ponieważ miałem kilka prywatnych wiadomości odnośnie CZ sieci postanowiłem opisać tutaj jeszcze jedną, bardzo przydatną usługę, która w podobnej formie funkcjonuje w pre-paid Orange PL - "Kredit poslední záchrany".

Użytkownicy Vodafone CZ "na kartę", których staż w sieci wynosi minimum 3 miesiące oraz których łączna suma doładowań wynosi minimum 500 Kc mogą "pożyczyć" od Vodafone 50 Kc .

Pożyczone 50 Kc zostaje dodane do konta głównego i można je spożytkować na wszystkie usługi telekomunikacyjne: rozmowy, SMSy, MMSy, internet, pakiety, połączenia międzynarodowe, roaming.

Ważność pożyczonych środków jest taka sama jak ważność środków doładowanych i nie przedłuża ważności salda.

Najłatwiej aktywować usługę poprzez wysłanie bezpłatnego SMS na nr 7700 o treści "KPZ 50" (screen poniżej).

Aktywacja kredytu zostaje potwierdzona poprzez SMS. (screen poniżej)

Zwrot kredytu następuje przy następnym zasileniu konta, jedynym minusem jest dodatkowa opłata 5 Kc za udostępnienie kredytu, łącznie z konta przy zasileniu zostaje pobrane 55 Kc.

Obrazek
Obrazek

Więcej szczegółów bezpośrednio na stronie Vodafone, link poniżej
http://www.vodafone.cz/o-vodafonu/o-spo ... -nebude-p/

Pozdrawiam :smt006

Obrazek
 #826156  autor: DanielR
 01 paź 2015, 14:44
Tak obserwuję ten bardzo ciekawy wątek i porównuję obsługę do polskich ofert na kartę. Zwróciłem uwagę na kilka kwestii.
Dwie z nich irytują (przynajmniej mnie), ta druga nawet bardziej. Trzecia jest natomiast pozytywna.
1. W Polsce lepiej rozwiązano doładowanie konta bezpośrednio z poziomu telefonu, przy pomocy kupnu lub karty zdrapki. Nie trzeba w tym celu bawić się w dodatkowe tworzenie, edycję i wysyłanie SMS-ów pod specjalny numer. Po prostu wpisuje się krótki kod USSD i już.
2. Odnoszę wrażenie, że w Czechach traktują użytkowników usług pre-paid jak małe dzieci, którym na każdym kroku trzeba o wszystkim przypominać. :wink:
Według mnie to bardzo irytujące. Praktycznie po każdym działaniu z udziałem sieci - wykonaniu połączenia, czy choćby częściowemu wykorzystaniu pakietu, przychodzi po kilka SMS-ów. Sieć cały czas o czymś informuje. Ja jednak preferuję polskie rozwiązania, gdzie to sam użytkownik jeśli chce, to sprawdza sobie w dogodnym dla niego momencie stan wykorzystania środków z pakietów lub stan konta głównego. Taki natłok informacji naprawdę potrafi zirytować. To mi przypomina niektóre rozwiązania z polskich sieci, gdzie po każdym połączeniu przychodzi SMS z informacją o stanie konta. Na szczęście w Polsce jest wybór i można taką informację wyłączyć.
Bark możliwości sprawdzenia stanu pakietów z poziomu bezpłatnego kodu USSD w telefonie i konieczność zalogowania się w tym celu do samoobsługi, to już według mnie całkowite nieporozumienie. :|
3. Natomiast w nawiązaniu do samej samoobsługi poprzez internet, to z tego co widzę (i tyczy się to też np. Rosji), jej jakość: mnogość opcji, przejrzystość i szczegółowość, bije na głowę polskie rozwiązania w tym temacie. Duże pozytywne zaskoczenie. Mamy więc jeszcze w Polsce nad czym popracować. :D

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #826188  autor: Gregrin
 01 paź 2015, 17:25
DanielR pisze:to z tego co widzę (i tyczy się to też np. Rosji), jej jakość: mnogość opcji, przejrzystość i szczegółowość, bije na głowę polskie rozwiązania w tym temacie.
Moze jakieś fotki naświetlą nam temat ?? Bo tak ciężko się domyśleć o co chodzi...