DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 54 z 111
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 111
 #802277  autor: 111
 18 maja 2015, 20:05
przez zolvio » 43 minuty temu
Zmieniono nazwy pakietów na bardziej intuicyjne:
====
minuty_klucz -> minuty do wszystkich
topup -> w kluczu za darmo
Dawno już powinni to zrobić,ale lepiej późno niż wcale.
 #802287  autor: Rosolak
 18 maja 2015, 20:24
Dawno to powinni lejek wprowadzić i inne obiecane usługi. Tym czasem wprowadzili cichaczem podwyżkę na SK. I jak tu wierzyć w MVNO, kiedy dziwolągi typu Vectone psują ten segment, a jedyny wirtualny op, który wzbudzał we mnie zaufanie schodzi na psy. :?

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #802298  autor: 111
 18 maja 2015, 20:55
@ Rosolak przesadzasz z tym schodzeniem na psy.
To tylko jeden kraj i mało popularny u nas kierunek dzwonienia(chyba).
Lejek dobra rzecz,ale ja zawsze pilnuję zużycia pakietów netowych i szczerze powiedziawszy, nie jest to dla mnie kwestia,o którą warto kruszyć kopie.
Tak samo jak o zarządzanie kontem przez stronę,czy dedykowaną aplikację.
Natomiast w kwestii pakietów netowych,konkretnie ich powiększenia Klucz mógłby zadziałać coś.Tak samo mogliby do oferty wprowadzić pakiet powiedzmy 1000 minut za 50 zł albo obecny 500 minut zmienić na 600 oczywiście w aktualnej cenie.
 #802303  autor: zolvio
 18 maja 2015, 21:20
Zgadzam się, że to było draństwo z tą podwyżką na komórki na Słowację... osobiście nie korzystam, kierunek popularny czy niepopularny - to bez znaczenia - jest to wprowadzanie w błąd Klientów.

Myślę, że o lejku, pakietach na SMS i innych proponowanych przez Nas pomysłach możemy zapomnieć.. klucz już obrósł w Klientów to nie musi się starać.. sorry to jest biznes. Zresztą nawet oficjalny przedstawiciel coraz rzadziej tu zagląda.

Chodzi o to, żeby te plusy nie przysłoniły wam minusów
 #802312  autor: 111
 18 maja 2015, 21:50
klucz już obrósł w Klientów to nie musi się starać.. sorry to jest biznes
Zapominasz,że to prepaid,ci klienci mogą szybko zniknąć, jeśli oferta znacząco by się pogorszyła.
Na tym polega przewaga ofert na kartę na abo,tu op nie może spocząć na laurach,lub zacząć skubać klientów.
Oczywiście tych świadomych klientów,a tak się składa,że z ofert MVNO korzystają głównie ci najbardziej świadomi.
Ciemne masy w cudzysłowiu oczywiście,siedzą w prepaidach W4 w błogiej nieświadomości przepłacania:)
 #802313  autor: kowal2200
 18 maja 2015, 21:58
Rosolak pisze: Tym czasem wprowadzili cichaczem podwyżkę na SK.
I tak mają chyba najniższą stawkę na Słowację, dla porównania Vectone ma cennikowo 35 gr, najtańszy Betamax 58 gr, Lyca 59 gr tyle, że chyba tam są pakiety.
 #802314  autor: bazooka
 18 maja 2015, 21:58
Powtórzę się: stagnacja w ofercie dobrze nie wróży - wprowadzają nowe miejsca dystrybucji nie odświeżając oferty. Oferta jest okey i nic więcej - może tak coś na zachętę :?:
MVNO czy W4 nie ma znaczenia - reguły o informowaniu o zmianach warunków obowiązują wszystkich.
Wracając do "odświeżenia" - myślę, że stan darmowy "topup" na stałe w Kluczu wiele by nie nadszarpnął budżetu a byłby zachętą do przenosin dla grup, rodzin... :)
...co Klucznik na to :?:
 #802315  autor: Niezgodna7
 18 maja 2015, 22:00
Ło matko, więc nie jestem ściemnom masiom?
;- D
PS. A już myślałem, że Plus swoją nową ofertą wyciągnie mnie z Klucza, ale niestety - kiepawa ta oferta, więc zostaję
:- )
 #802320  autor: Rosolak
 18 maja 2015, 22:11
111 pisze:@ Rosolak przesadzasz z tym schodzeniem na psy.
To tylko jeden kraj i mało popularny u nas kierunek dzwonienia(chyba).
Lejek dobra rzecz,ale ja zawsze pilnuję zużycia pakietów netowych i szczerze powiedziawszy, nie jest to dla mnie kwestia,o którą warto kruszyć kopie.
Tak samo jak o zarządzanie kontem przez stronę,czy dedykowaną aplikację.
Natomiast w kwestii pakietów netowych,konkretnie ich powiększenia Klucz mógłby zadziałać coś.Tak samo mogliby do oferty wprowadzić pakiet powiedzmy 1000 minut za 50 zł albo obecny 500 minut zmienić na 600 oczywiście w aktualnej cenie.
Nie chodzi o popularność kierunku, a o sam fakt. Kiedy TM wprowadził 4 gorsze za USSD do salda konta, to wszyscy wieszaliśmy na nich psy, a analogicznie do Twojej wypowiedzi można bronić TM, że to mało popularny sposób w dobie aplikacji na smartfony.;-) Nie chodzi o samą podwyżkę, a o fakt jej wprowadzenia bez żadnego komunikatu. Ta sytuacja zamknęła pewien rozdział w historii Klucza, który był uczciwym graczem. Chodzi mi tylko o to i aż o to. Gdyby taką akcję zrobił któryś z W4, od razu posypałyby się skargi i nieprzychylne posty. Mnie Klucz, który był blisko klientów, kojarzył się uczciwością i zasadami fair play.

Co do lejka, to nie jest jakieś widzimisię, które ktoś tam napisał na forum (jak np. propozycja Calma z pakietami), tylko coś co potwierdzili i podobno przyklepali. W to akurat nie wnikam, bo skoro można było czekać 3 lata na Vectone, to czym jest przy tym "wyczynie" klika miechów oczekiwania na lejek w Kluczu? ;-)
111 pisze:Ciemne masy w cudzysłowiu oczywiście,siedzą w prepaidach W4 w błogiej nieświadomości przepłacania:)
Bzdura! Pokaż mi MVNO, który po doładowaniu za 5zł da mi w gratisie 50 dni po P4 za friko. Pokaż mi MVNO, z dłuższą ważnością pakietu danych od OFNK. To akurat mój przypadek, ale wiele osób siedzi w jednej sieci. Poza tym są osoby, które potrzebują no-limit. Tutaj może rywalizować np. Virgin, ale te z W4 niewiele się różnią, a RBM wychodzi chyba nawet lepiej od Virgin. Jedynie przepłacać mogą ci, którzy chcą ofertę do sporadycznego korzystania, lub dzwonienia za granicę.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #802324  autor: Gregrin
 18 maja 2015, 22:49
Rosolak pisze:Nie chodzi o samą podwyżkę, a o fakt jej wprowadzenia bez żadnego komunikatu
Tak już kolejny raz czytam ze po cichaczu wprowadzili... Jak mieli to wprowadzić, bo tego nikt nie napisał. No chyba nie chodzi o reklamy podwyższenia stawki ;)
 #802325  autor: jutek
 18 maja 2015, 22:55
Tak jak mówi prawo telekomunikacyjne - powiadomienie o zmianie cennika z minimum 30-dniowym wyprzedzeniem ;)
 #802342  autor: 111
 19 maja 2015, 00:39
@Rosolak jaka bzdura,szczera prawda.
Gros użytkowników prepaid w W4 kompletnie się nie zna na ofertach,ba duża część nie zna cennika swojej oferty,a nawet nie wie w jakiej taryfie jest:)
Jest też oczywiście grupa takich userów jak Ty,którzy dokładnie wiedzą jak wycisnąć wszystko co się da z ofert,które wybierają po dokładnej analizie.
Ale można powiedziedzieć,że to wyjątki potwierdzające regułę.
W MVNO z kolei jest dokładnie odwrotnie,tam zazwyczaj są osoby doskonale znające temat ofert prepaid a ciężko znaleźć przypadkowych laików.
 #802344  autor: bazooka
 19 maja 2015, 06:50
Aby wycisnąć z MVNO co się da potrzebna jest do tego również pewna wiedza, analiza oferty, bo zwykłe przeczytanie cennika nic nie da.
Można przeliczać i starać wskazywać co jest najkorzystniejsze średnio, ale i tak tylko dogłębna analiza przyzwyczajeń i zapotrzebowania może wskazać ofertę docelową.

@111 - przypomniało mi się jak pisałeś o "użytkownikach - dzieciach" jeśli nie dzwonią na stacjonarne... bardzo źle się też czyta o "ciemnych masach" - wyobraź sobie, że dla moich teściów i rodziców (którym kontroluje oferty) zdecydowanie lepiej jest korzystać z oferty prepaid Orange niż Klucz lub czegokolwiek innego (nawet nju) ze względu na średnie miesięczne wydatki i mimo że raz na jakiś czas zadzwonią na stacjonarne za 29gr/min.
Wiesz dlaczego jest to możliwe? Bo oferty dla "ciemnych mas", czyli w prepaidach W4 są troszkę bardziej rozwinięte, również z powodu różnorodności taryf.
Może oczywiście wydawać się, że "większość" mało rozgarniętych w temacie (często starszych ludzi) tkwi w taryfach, które kiedyś nabyli i pozostali w nich z zasiedzenia oraz z powodu braku zainteresowania przez najbliższą rodzinę ich wydatkami na te usługi jednak ta "większość" to mały odsetek w stosunku do faktycznej ilości abonentów prepaid w danej sieci W4. Ten odsetek mógłby przejść do takiego MVNO jak Klucz, ale czy to jest realne do zrealizowania w sposób naturalny :?:
W takim wypadku łatwiejsze niż przenosiny będzie jednak uświadomienie tego, że można sobie wydatki na połączenia znacząco obniżyć nawet biorąc pod uwagę krytykowaną ostatnio na forum próbę wyciśnięcia pieniążków od klientów na połączenia stacjonarne w W4 (kolejnym przykładem nowa oferta Plusa JA+), czyli brak minut na stacjonarki w pakietach!
Tymczasem w ofertach prepaid W4 drzemią spore możliwości obniżenia wydatków, częściej pojawiają się promocje i oferta jest stabilniejsza. [Obecnie mógłbym zrezygnować z Klucza na rzecz pakietu 120minut w Orange prepaid, ale zwiększy mi się miesięczna średnia wydatków :D a 120minut poza sieć na pewno nie potrzebuje]
P.S.
Cały mój wywód proszę traktować w kontekście osób, którym żaden nolimit nie jest potrzebny. Nie jestem ich zwolennikiem, ponieważ wciąż miesięcznie wydaje mniej niż 16zł wraz z internetem (jak niżej w stopce :) ). Analiza kont, które kontroluje wskazuje podobnie więc po co przenosić się by mieć więcej za więcej skoro można mieć mniej za mniej :)
 #802361  autor: Niezgodna7
 19 maja 2015, 09:56
Seba, a ja się zastanawiam, kiedy dla Nas (Ty i ja to max minimaliści) kończy się próg opłacalności kupowania minut za 3zł w wiadomym celu (podtrzymania 500')
 #802371  autor: 111
 19 maja 2015, 10:52
@sebusy przecież napisałem "ciemne masy w cudzysłowiu oczywiście".
To byl taki,nazwijmy to skrót myślowy,bez negatywnych konotacji w zamiarze.
Nikt nie jest omnibusem i każdy w jakiejś dziedzinie jest kompletnym laikiem i to normalne.
Co do stacjonarnych to jak widać po tym,że nowe pakiety i no limity ich nie uwzględniają,jest to atrakcyjne źródło dochodów,co obala tezy głoszone tu przez niektórych,iż na stacjonarne użytkownicy indywidualni już prawie nie dzwonią.
Gdyby tak było to wymienione wcześniej pakiety i no limity w W4 by owe stacjonarne zawierały w sobie.
 #802373  autor: Klucz Mobile
 19 maja 2015, 10:55
sebusy pisze:Powtórzę się: stagnacja w ofercie dobrze nie wróży
w pewnym momencie nie da się już nic zmienić
nie da się obnizyć cen, wprowadzić mega tanie olbrzymie pakiety
ponieważ interes musi się opłacać
zapewne nikt z forumowiczów nie chodzi do pracy za darmo :) i my też
w przeciągu 2ch lat dokonaliśmy tylu zmian w cennikach oraz usługach
ile nie zrobił żaden inny operator w Polsce.

jeżeli chodzi o przesłowiowy lejek, informowalismy nie raz, że chcemy go wprowadzić, ale nie zależy to od nas. prosze też zwrócić uwagę, że opróć lejka kilkakrotnie informowaliśmy o obnizce cen (pierwsza obnizka była 3 miesiące po rozpoczęciu sprzedaży), o wprowadzeniu pakietów Internet, informowaliśmy o wprowadzeniu pakietów minut i wszstko to zostało zrealizowane, lejek to jedyna rzecz, która nam "zawisła" w powietrzu z przyczyn od nas niezależnych. można non-stop o tym wypominać ignorując fakt, że nie od nas to zależy, a można obiektywnie oceniać postępy zmian w Kluczu, czego wszystkim życzymy. skupmy się na pozytywach! jest ich znacznie więcej :)
Ostatnio zmieniony 19 maja 2015, 11:19 przez Klucz Mobile, łącznie zmieniany 2 razy.

www.klucz.net

https://www.facebook.com/KluczMobile
 #802375  autor: Klucz Mobile
 19 maja 2015, 11:05
a co do Słowacji
nie informowaliśmy tez o obniżkach cen do pewnych małopopularnych krajów
czemu nikt nam tego nie zarzucił? :) :)
ponieważ jest to mało istotne.
natomiast, jak tylko powstają pytania to odrazu są odpowiedzi.
ktoś twierdzi, że Klucz był blisko ludzi a teraz nie jest,
widocznie nie dostrzega tego co się dzieje
komunikujemy się z abonentami na FB oraz na forach non-stop
naszą infolinią jest za za darmo, nie musisz 150 razy przelączać się zeby porozmawiać z de facto "robotem", który odpowiada formułkami, tylko szybko się lączysz i rozmawiasz z żywym człowiekem.
warto to dostrzeć, warto też sprawdzić, skorzystać, porównać

miłego dnia :)

www.klucz.net

https://www.facebook.com/KluczMobile
 #802380  autor: Rosolak
 19 maja 2015, 11:21
Klucz Mobile pisze:a co do Słowacji
nie informowaliśmy tez o obniżkach cen do pewnych małopopularnych krajów
czemu nikt nam tego nie zarzucił? :) :)
No to nie ma się czym chwalić, raczej strzał w stopę. Miałem numer w Virgin (też MVNO) i za każdym razem, nawet przy nieistotnych zmianach, dostawałem maila z informacją o korekcie w cenniku/regulaminie. Gdyby ktoś nie zauważył zmiany w cenniku, to pewnie siedzielibyście cicho, a tak się nie robi. Argument, że mało popularny kierunek, no proszę Was. Niejednokrotnie pisaliście, że nie wprowadzicie pakietów SMS-ów, bo to mało popularny sposób komunikacji w obecnych czasach. Czyli Wasz użytkownik musi się obawiać, że nie poinformujecie go o ewentualnej podwyżce za SMS, czyt. mało popularnym sposobie komunikowania?!

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #802385  autor: Klucz Mobile
 19 maja 2015, 11:34
z przyczyn od nas niezależnych nie możemy robić masowych wysyłek sms abonentom
radze też przeczytać komentarz 2 piętra wyżej - a mianowicie, informujemy o istotnych zmianach. o pewnych OBNIŻKACH do pewnych krajów też nie informowaliśmy, ponieważ są nie istotne.
pozatym nie wszystkie połącznia na Słowacje kosztują 29 gr., sa też kierunki, które nadal kosztują 15 gr.

nie planujemy zmian w cenach sms, nie planujemy pakietów sms, stawiamy na rozmowy

"strzał w stopę" juz widzimy jak Abonenci masowo odchodzą z powodu Słowacji :D
temat uważamy za zamknięty.

www.klucz.net

https://www.facebook.com/KluczMobile
 #802386  autor: kowal2200
 19 maja 2015, 11:38
Kluczyku, powiedz mi tylko czy można u Was ustawić przekierowanie rozmowy poprzez kontakt z infolinią?
  • Strona 54 z 111
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 111
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 111