DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 29 z 418
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 418
 #808392  autor: perdos1
 25 cze 2015, 00:16
divhashmorex pisze:@wook,
Rok ważności konta NIE obowiązuje dla ważności bonusów. Tym samym wychodzi 15 zł miesięcznie (50 zł / 100 dni).
Niekoniecznie, można załadować za 50 a po 100 dniach co miesiąc kupować pakiet 300MB za 5 zł przez 5 miesięcy, tym samym wyjdzie dużo mniej niż 15 zł/miesiąc (około 6,60 zł/miesiąc).
 #808393  autor: garfield-
 25 cze 2015, 00:27
Gregrin: jestem już blisko końcówki jeśli chodzi o promocyjne konto. to że ono się zeruje to wiem. Zastanawiam się czy konto główne się wydłuży na rok, kasy leży na kolejne 8 miechów na no-limit. Promocyjne później dobije kapslami.
 #808397  autor: piokuk
 25 cze 2015, 00:36
Guzik macie napisane w tym regulaminie. Z postanowienia: "W przypadku zmiany na ofertę Play na Kartę Lubię to! oraz ofertę Play na Kartę Rok Ważności Konta Użytkownik zachowuje kwotę wynikającą z Doładowania oraz promocyjne złotówki przyznane na podstawie innych Ofert Promocyjnych, a okres ich ważności pozostaje niezmieniony" nie możecie wnosić, że odzywają Wam w jakiś magiczny sposób promocyjne złotówki, które mieliście uprzednio przed zmianą planu taryfowanego na Fakt Mobile. Te bowiem, zgodnie z pkt 6 lit. c przepadły. Przechodzą natomiast NOWE promocyjne złotówki, które uzyskaliście będąc w Fakt Mobile. Tak to odczytuję. I raczej się nie mylę.
 #808405  autor: bazooka
 25 cze 2015, 06:46
@Rosolak - lejka nie trzeba reklamować - to po pierwsze :)
Po 2. z lejka w obecnej dobie nie trzeba korzystać, zwłaszcza temu kto wykupuje multipakiety, powtarzam się, ale zdaje się do Ciebie nie dociera. Taki przykład mamy też w FAKt mobile.

Wracając do tematu - kilka zdań mojej analizy:
Jeśli ktoś nie pisze SMSów i nie ma znajomych w PLAY oraz nie potrzebuje nolimitów lepszą od FAKTu jest oferta Klucza (tu przypom. nowe pakiety neta z lejkami).
Jeśli ktoś korzysta z większej ilości SMSów to i tak wykupi multipakiet co 30dni i nie musi myśleć o lejku i wtedy FAKT lepszy.
Na rzecz FAKTu przemawia jednak możliwość szeroko omawianej migracji i korzystania z kilku taryf w P4.
Analogicznie jest w parze Orange/nju dla tych co mają więcej znajomych w Orange... in minus jest tu jednak utrata środków na koncie głównym przy migracji ziemniakowo-pomarańczowej :) ...oraz brak lub gorszy lejek.

Piszę to byście zauważyli do czego sprowadzają się nowe oferty pod innymi szyldami w P4.
Zwróćcie uwagę, przy wszechobecnych nolimitach i wpajaniu do głowy ludziom, że zapłacić miesięcznie więcej jest lepiej, bo MOŻESZ korzystać więcej (choć wcale tego nie robisz), ale jeśli chcesz płacić mniej musisz wybrać sieć, w której masz najwięcej znajomych - to cały czas funkcjonuje, widzicie to :?:
Generalnie pozostają w swoich sieciach tylko Ci, którzy tak dogłębnie nie analizują jak my, a forumowicze dostosowują się często by płacić nieznacznie mniej.

Tu pytanie do Rosolaka - jaki udział ma w tym wyścigu AD.2015 tak niezbędny wg niektórych "lejek" i ile jest warty oprócz niewątpliwego bufora bezpieczeństwa dla leniwych lub zapominalskich :?:
 #808434  autor: perdos1
 25 cze 2015, 10:41
sebusy pisze:Wracając do tematu - kilka zdań mojej analizy:
Jeśli ktoś nie pisze SMSów i nie ma znajomych w PLAY oraz nie potrzebuje nolimitów lepszą od FAKTu jest oferta Klucza (tu przypom. nowe pakiety neta z lejkami).
Dużo tych warunków, ale ok. Powiedz w czym niby jest lepsza?

Fakt 100 minut - 9 zł, Klucz - 10 zł
Fakt 300 minut - 19 zł, Klucz 250 minut 20 zł
Fakt 500 minut - 29 zł, Klucz 500 minut 30 zł

W kluczu nowe pakiety się ze sobą nie kumulują, więc są gorsze niż w Fakt (do tego trochę mniejsze, bo 2GB to nie jest 2000MB), porównanie cenowe:
Fakt 500MB - 5 zł, Klucz 5 zł
Fakt 1GB - 9 zł, Klucz 1000MB - 10 zł
Fatk 4GB - 19 zł, Klucz 2000MB - 15 zł
Fakt 10GB - 29 zł, Klucz 5000MB - 30 zł

Do tego dochodzi goła stawka 15 gr/minutę, lejek nawet bez aktywnego pakietu no i play24. Gdzie tutaj Klucz jest lepszy? Chyba jedynie, gdy weźmiemy pod uwagę rozmowy międzynarodowe.
 #808438  autor: Blank
 25 cze 2015, 11:05
Klucz ma 4 zalety względem Faktu:

1. Zawsze darmo SMSy w sieci
2. Bezpłatne rozmowe do Klucza na 180 dni po doładowaniu za 50 zł
3. Stawka cennikowa za SMS do innych sieci
4. Zdecydowanie tańsze rozmowy międzynarodowe

Fakt bije Klucza pod każdym innym względem, chociażby:
- Bezpłatne pakiety minut/SMS/Internetu jako kody w Fakcie
- Stawka cennikowa minut 15gr vs 19gr (aczkolwiek to nie jest duża różnica)
- Tańsze, większe, lepsze pakiety internetu z lejkiem
- Pakiety internetu sumują się z obecnie posiadanymi, więc można wydłużać czas ich ważności
- Internet działa także w LTE w Fakt
- Internet działa także w zasięgu innych sieci (kontrowersyjny plus)
- Stawka cennikowa internetu w Fakt to 0 gr - lejek ważny rok
- Można migrować na inne oferty P4, bez utraty środków z doładowań
- Można migrować z innych ofert P4, bez utraty środków z doładowań
- Bardziej atrakcyjne pakiety minut niż w kluczu (300 minut za 19 zł vs 250 za 20)
- Pakiety minut zawierają dodatkowy transfer danych i SMSy (co jest pod jednym względem wadą)
- Można wykupić pakiet nielimitowanych SMS, jeśli nie korzysta się z multipakietów
- Można wykupić pakiet nielimitowanych rozmów do sieci komórkowych za 19 zł
- Można wykupić pakiet nielimitowanych rozmów do sieci stacjonarnych za 9 zł
- Mamy dostęp do usługi STOP SPAM - SMSy z numerów 7/8/9 nie będą nam przeszkadzały
- Mamy dostęp do regulaminów wszystkich usług, które szczegółowo opisują mechanizmy działania usług
- Mamy dostęp do Play24, gdzie jesteśmy w stanie zarządzać usługami online, bez dostępu do telefonu
- Mamy dostęp do aplikacji mobilnej Play24, gdzie jesteśmy w stanie zarządzać usługami z poziomu smartfona
- Mamy dostęp do danych bilingowych aktualizowanych w czasie rzeczywistym, a nie z bardzo dużym opóźnieniem
Dalej mi się nie chce szukac

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #808439  autor: DanielR
 25 cze 2015, 11:05
perdos1 pisze:Powiedz w czym niby jest lepsza?
Już mu wcześniej zadałem podobne pytanie. To odmówił dalszej dyskusji... :? :dontknow:
Dodatkowo tak jak pisałem, sposób samej aktywacji, kumulacji środków i przedłużania pakietów jeden drugim, również jest dokładnie ten sam.
Owszem można się spierać jeśli chodzi o to z usług jakiego operatora korzysta dana sieć. Bo to zaraz kwestia zasięgu, mitycznej "jakości połączeń' itp., itd. Jednak jeśli mowa tylko ofercie w sensie oferowanych usług, to też nie rozumiem w czym problem.
divhashmorex pisze:- Można wykupić pakiet nielimitowanych SMS, jeśli nie korzysta się z multipakietów
Jak dla mnie to może być jedna z większych wad oferty. Oczywiście po za stawką cennikowego SMS-a. Niemożność jednoczesnego wykupienia multi-pakietu i no-limit SMS-ów.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2015, 11:25 przez DanielR, łącznie zmieniany 1 raz.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #808447  autor: cyanoone
 25 cze 2015, 11:47
Koledze sebusy chodzi o mały pakiet 20 minut za 3 zł, który jest idealny do wydłużenia pakietów minut.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #808477  autor: DanielR
 25 cze 2015, 13:39
Nie wiem, być może. Niech sam to jasno powie. Jest idealny? Jest bardzo dobry, ale w zależności od rodzaj pakietu (jego wielkości, czy długości jego przedłużania), czasem różnice na cenie minuty są wręcz symboliczne (w stosunku do FAKT Mobile). Faktycznie jest to dobra opcja przede wszystkim dla tych, których interesuje przedłużanie "trzydziestki" jak na najniższym kosztem. Ale wówczas trzeba się tez liczyć z mniejszą ilością dostępnych średnio w miesiącu minut. Oczywiście, zleży kto czego potrzebuje.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #808488  autor: xander21
 25 cze 2015, 14:14
O to w tym chodzi, żeby kupować gazete faktu.
 #808544  autor: bazooka
 25 cze 2015, 17:42
DanielR pisze:Ale wówczas trzeba się tez liczyć z mniejszą ilością dostępnych średnio w miesiącu minut
Dopóki nie zrozumiesz na czym polega różnica między wykupem dużego pakietu i przedłużanie małym, dopóty nie mam zamiaru nic tłumaczyć.
O pewnych rzeczach i tak pisać nie można, ostatnio moderatorzy nadużywają swoich kompetencji i usuwają posty, które Im się nie podobają...również po to by utrzymywać proplayowską tendencję.
Najlepszy komentarz:
xander21 pisze:O to w tym chodzi, żeby kupować gazete faktu.
:)
 #808545  autor: Cage
 25 cze 2015, 17:50
W jaki sposób skutecznie przejść z oryginalnej karty SIM Fakt Mobile do Play na Kartę :?:

Motorola T205 -> Nokia 3210 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia 5230 -> Nokia 6230i -> Nokia 5310 XM-> Nokia 6303i Classic
 #808552  autor: KC-KARLOS
 25 cze 2015, 18:21
Telefonicznie. Wystarczy PUK lub podajesz Imię, Nazwisko oraz kod Abonencki. Następnie prosisz o migrację na konkretną taryfę i czekasz. Jeśli konsultant potwierdzi, że dyspozycja zostanie zrealizowana w ciągu 24 godzin, kończysz rozmowę. 2-3 minuty i sprawa załatwiona.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #808553  autor: DanielR
 25 cze 2015, 18:22
sebusy pisze:Dopóki nie zrozumiesz na czym polega różnica między wykupem dużego pakietu i przedłużanie małym, dopóty nie mam zamiaru nic tłumaczyć.
Dopóki nie zrozumiesz, że na takim forum należy innych jego uczestników traktować po partnersku i gdy proszą o wyjaśnienie niezrozumiałej dla nich kwestii, grzecznie im ją wytłumaczyć, za to będziesz robił z siebie pseudo-mentora, spoglądając na pozostałych z góry, dopóty rozmowa z Tobą będzie wywoływać u ludzi zwyczajną irytację i niechęć. Spróbuj, przynajmniej tutaj, zwalczać swoją odpychającą manierę. Tyle ode mnie.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #808554  autor: KC-KARLOS
 25 cze 2015, 18:23
Zauważcie, że po migracji do Fakt Mobile, napis (Etykieta sieci) PLAY zmienia się w Fakt Mobile na wyświetlaczu. Albo na PLAY jeśli z Faktu wracamy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #808556  autor: Rosolak
 25 cze 2015, 18:27
sebusy pisze:@Rosolak - lejka nie trzeba reklamować - to po pierwsze :)
Po 2. z lejka w obecnej dobie nie trzeba korzystać, zwłaszcza temu kto wykupuje multipakiety, powtarzam się, ale zdaje się do Ciebie nie dociera. Taki przykład mamy też w FAKt mobile.
A kto i co reklamuje? Nie trzeba korzystać owszem, ale można. Tak samo jak i z mulipakietami. :P Do Ciebie nie dociera, że są tacy, którym nie opłaca się robić transferowej skarbonki i dla nich lejek jest bardzo przydatny. Znam takich, dla których stawka 0,15 + lejek 32 kb/s to oferta rewelacyjna.
I powtarzam jeszcze raz, sam nie jadę na lejku, bo mam transfer bonusowy, ale sam z siebie nie wykupowałbym pakietów danych, bo zużywam ich tak mało, że dla mnie to środki wyrzucane w błoto.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #808558  autor: bazooka
 25 cze 2015, 18:36
@DanielR - jeśli bezkrytycznie będziesz patrzył na siebie daleko nie zajdziesz poza forum, a wszelkie pouczenia pozostaw dla swoich dzieci... przy okazji naucz Ich, że czasami można się przyznać do błędu. BEZ ODBIORU.
Rosolak pisze:Do Ciebie nie dociera, że są tacy, którym nie opłaca się robić transferowej skarbonki i dla nich lejek jest bardzo przydatny. Znam takich, dla których stawka 0,15 + lejek 32 kb/s to oferta rewelacyjna.
Nie, nie dociera, bo... jak było Virgin BK i pojawiło się nowe Virgin większość zaczęła chwalić to drugie... tymczasem w Virgin BK, jak to już było wyżej przypominane jest 12,7gr/min i również lejek, ale tamto już złe i niedobre :?: - poza tym goła stawka SMSa jest również niższa w Virgin BK. Przy takim profilu użytkowania jak opisujesz ten co ma starego Virgin to może być dumny z siebie, że nie poleciał za "nowym".

A tak już poza OT takie pytanie mi się "pseudo-mentorskie" :P nasunęło:
Czy użytkownicy, testerzy FAKT mobile są teraz czytelnikami gazety FAKT :?:
 #808560  autor: Rosolak
 25 cze 2015, 18:55
Sebusy, no to do mnie nie możesz uderzać w tej kwestii, bo ja byłem, jestem i będę zdania, że oferta Virgin została schrzaniona. Ja obstawiałem, że wprowadzą coś a'la Fakt. Tzn. zostawią BK + wprowadzą pakiety (choćby kosztem bonusu).
Nie pod mój profil użytkowania (zaznaczam), ale Fakt wg mnie to oferta niemalże idealna. Niska, płaska stawka, a dla tych co chcą więcej pakiety, mulipakiety. I wtedy nawet ten, który jedzie na niskiej stawce, RWK i lejku, ma czasem okazję "zaszaleć" i wykupić sobie no-limit jak mu się zachce / będzie miał potrzebę skorzystać.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #808562  autor: adik
 25 cze 2015, 18:58
Takie pytanie mi się "pseudo-mentorskie" nasunęło:
Czy użytkownicy, testerzy FAKT mobile są teraz czytelnikami gazety FAKT
nie muszą mieć nawet startera od nich żeby być w tej sieci a co dopiero bycie ich czytelnikiem(choć oczywiście mogą),a wystarczy być w jednej z taryf play wymienionych w regulaminie migracji.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
  • Strona 29 z 418
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 418
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 418