DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 47 z 422
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 422
 #815079  autor: jzl
 31 lip 2015, 17:34
Cześć,
dzwoniłem dzisiaj do BOK FM i Pan powiedział, że przenosząc numer z Play na kartę do FM trzeba podać swoje dane osobowe. Potwierdzacie?
 #815080  autor: bolek2004
 31 lip 2015, 17:38
Nie trzeba, patrz 2 posty wyżej, karta może być niezarejestrowana tylko pytają o stan środków w takim wypadku i czy była doładowywana w ciągu 7 dni, to cała weryfikacja. Sprawdzone organoleptycznie. Ja nawet nie dzwoniłem do nich ze swojego numeru , co prawda ukryłem numer przed połączeniem ale problemu nie było.
Zadzwoń jeszcze raz może trafisz na innego konsultanta i nie będzie problemu.
Pewnie znowu coś wymyślają żeby ludzi zniechęcić do przejścia do Faktu.
 #815089  autor: Andrzej24
 31 lip 2015, 18:06
jzl pisze:Cześć,
dzwoniłem dzisiaj do BOK FM i Pan powiedział, że przenosząc numer z Play na kartę do FM trzeba podać swoje dane osobowe. Potwierdzacie?
Muszą cię zweryfikować po danych osobowych lub paru pytaniach lub kodu puk jeśli numer nie jest zarejestrowany
 #815094  autor: bolek2004
 31 lip 2015, 18:24
Nie muszą po żadnych danych osobowych bo skoro numer jest niezarejestrowany to jakie dane osobowe? Weryfikacja odbywa się jak wyżej było pisane i nie powoduje to w żadnym wypadku zarejestrowania tego numeru.
Chyba że zmienili procedurę i teraz żądają danych osobowych do rejestracji, ale raczej wątpię w to. Z drugiej strony to bez sensu bo dane można kogoś podać.
 #815103  autor: xander21
 31 lip 2015, 19:34
Czy do was też nieznane nr dzwonią co kilka dni? Ja mam wyłączone zgody marketingowe i nic to nie daje. Przed przejściem do fakt w playu cisza, więc to musi być przez fakt. Nigdzie nr nie dałem. Od zawsze uważam na to. Przed Playem, miałem w VM i czysto przez 3 lata. Jestem zakłopotany, bo cenie prywatność. :?
 #815114  autor: xander21
 31 lip 2015, 20:16
Remington pisze:Skoro zgody makretingowe nieaktywne, to jedynie mogą dzwonić z pytaniem, ankietą itp. Włącz ACR, może pomoże.
To są normalne nr komórkowe lub stacjonarne. Znajduje je w necie i ludzie piszą, że ankieterzy :(
Włączyłem jedynie pocztę głosową, żeby cwaniaków lapało. Raz dzwonił nawet konsultant fakt i nie zauważył, że poczta włączona i z minutę gadał do innych. :mrgreen:
 #815134  autor: goldenmen
 31 lip 2015, 21:43
Uwaga konsultanci FM przenoszą numery na taryfy RBM7 i RBM5.
Są różnice miedzy RBM5 i RBM7 w tej RBM5 nie ma bonusowego 1GB na rok

Jeden numer przeniesli mi na RBM7 i tam miałem 1GB na rok za free a ostatnio przeniesli mi 2 numer na RBM5 i tam nie mam 1GB na rok za free. może jeszcze się pojawi ale watpie. Ale jeszcze kombinuje może się pakiet pojawi
 #815156  autor: Maks SIM
 31 lip 2015, 22:54
goldenmen pisze:Uwaga konsultanci FM przenoszą numery na taryfy RBM7 i RBM5.
Są różnice miedzy RBM5 i RBM7 w tej RBM5 nie ma bonusowego 1GB na rok................
Tak się głowie co to to jest to "RBM5 i RBM7"??
Jest <RedBull na kartę> i <RedBUll Energy na kartę> ale RBM5 i RBM7 ..hmm?

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #815164  autor: bolek2004
 31 lip 2015, 23:13
RBM 7 to jest pierwsza taryfa , po doładowaniu jest 150 dni na wychodzące (50zł), rbm 5 to rbm na kartę II czyli za 50zł mamy 100 dni.
Tyle że oficjalnie można do niej przejść tylko przez inną sieć.
 #815207  autor: jzl
 01 sie 2015, 10:19
xander21 ja mam abo w Orange i też mam ostatnio plagę dziwnych telefonów. Po sprawdzeniu w necie wychodzi, że oprócz tego że są upierdliwe to jeszcze moga grozić jakimiś przekierowaniami do Afryki po 20 zł za min.
Nie wiązał bym tego z konkretną siecią. Moja teoria jest taka (w moim przypadku oczywiście), że jeden mój koleś podał mój numer "firmie" organizującej pokazy dywanów, garnków, pościeli itp. za kosmiczne pieniądze i teraz mój numer krąży u tych wszystkich przekrętów i dzwonią. Spotkałem się z tym, że jak zaczniesz z nimi gadać grzecznie czy nie to i tak na koniec proszą o podanie numeru lub numerów znajomych. I faktycznie tak zrobił mój znajomy i teraz mam kłopot.

Tak, że po wielu latach zdecydowałem się zmienić numer na pre paid bez żadnej rejestracji.
 #815211  autor: Ricki1980
 01 sie 2015, 10:43
Panowie, jeśli dobrze rozumiem, to wystarczy darmowy starter play aby przejść do FM i dalej do RBM z roczną waznoscią konta i LTE bez limitu na ten czas?
 #815212  autor: bolek2004
 01 sie 2015, 10:57
Przechodzisz do FM, doładowujesz za 5zł wydłużając tym samym konto główne na rok, potem zlecasz migrację z FM do redbull mobile. Tylko pamiętaj że ma to być rbm na kartę 5 (rbm na kartę II) bo jest też rbm na kartę 9 (energy). W tej z 9 na końcu nie ma darmowego lte.
Co do lte minimum 30zł na koncie, jakiś inny pakiet internetowy, albo z doładowania albo 300mb za 5zł i co miesiąc ręcznie trzeba aktywować tą promocję.
Niby bez limitu, ale w regulaminie jet 100gb, potem transfer zwalnia do 2Mb/s.
 #815213  autor: DanielR
 01 sie 2015, 11:01
jzl pisze:Tak, że po wielu latach zdecydowałem się zmienić numer na pre paid bez żadnej rejestracji.
Albo zacisnąć zęby i przeczekać. Na mój numer też tak wydzwaniali w zeszłym roku, gdzieś tak dwa miesiące... i w końcu przestali. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #815214  autor: Daawid1993
 01 sie 2015, 11:09
bolek2004 pisze:Tylko pamiętaj że ma to być rbm na kartę 5 (rbm na kartę II) bo jest też rbm na kartę 9 (energy). W tej z 9 na końcu nie ma darmowego lte.
To jak to w końcu jest z tymi taryfami, bo na stronie RedBull Mobile jest informacja ze w taryfie 9 jest darmowe LTE
Obrazek
 #815217  autor: bolek2004
 01 sie 2015, 11:36
No bo wychodzi że tak właśnie jest, bo to jest rbm na kartę II tyle że ja migrując kodem zmigrowałem też do rbm na kartę 5, a to jest właśnie też ta taryfa.
To jest po prostu celowe działanie i mieszanie żeby się ludzie tego nie ogarnęli.
Można rozpoznać po tym że na stronie pisze rbm energy na kartę 5. Przechodząc kodem miałem rbm energy i rbm na kartę 5.
Czyli mamy rbm energy na kartę 5 i rbm na kartę 5, albo rbm na kartę 9, te 2 ostatnie taryfy to to samo.
Najlepiej to konsultantowi powiedzieć że chce się zmigrować do rbm na kartę, ale aby to nie była taryfa energy.
Sam jestem w rbm na kartę II, a w play24 mam że to rbm na kartę 5, a nie 9.
 #815252  autor: audikom
 01 sie 2015, 18:37
Właśnie zgłosiłem wole przejścia z Play na kartę do Fakt Mobil na numer infolinii .
Pierwsze wrażenia to szybkie połączenie , miła kompetentna obsługa przez młodego człowieka.
Zapytał o stan konta , czy było doładowanie w ciągu tygodnia oraz po pewnym czasie o nazwisko i imię .
Troszkę mnie to zdziwiło , jednak mając na uwadze że wcześniej byłem na abonamencie więc dane i tak już tam były nie ma o co kruszyć kopi .
Na moje pytanie jak długo potrwa przejście odpowiedział że kilka dni .
Na koniec rozmowy poinformował że otrzymam SMS-em numer nadany mojemu zgłoszeniu i że mogę oczekiwać ewentualnego kontaktu tel. tak Playa jak i Faktu .
Cóż czekamy na finalizacje przejścia .

(Dodam tylko że z lycamobile już dwa m-ce nie potrafią przenieść mego numeru do siebie)
 #815287  autor: Daawid1993
 02 sie 2015, 10:12
Czyżby zmienili sposób przenoszenia numeru do FM? Kilka ostatnich prób zmiany w moim przypadku to była informacja aby czekać na telefon zwrotny od konsultanta. Czy to może ja mam takie szczęście i trafiam ciągle na takich konsultantów że nie potrafią zrobić tego od ręki?
Czy w salonie Play można też zlecić przejście do FM?
 #815304  autor: xander21
 02 sie 2015, 12:50
Ja zauważyłem od kilku tygodni, że każde zgłoszenie na play24, zostaje zrealizowane po kontakcie "głosowym"z konsultantem. Już nie zrobią tego od ręki potwierdzając pisemnie. Obojętnie co, musisz odebrać telefon, aby ci to zrealizowali. :o
  • Strona 47 z 422
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 422
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 422