DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 15 z 25
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 25
 #820684  autor: Nikke94
 01 wrz 2015, 17:53
W WRU XX to:
MAX EXTRA HD z nagrywarka -111zł - 71zł = 40 zł
+
internet 120mb/s - 85zł - 44,99zł = 40.01zł
czyli 40zł + 40,01zł = 80.01 zł dobrze rozumiem?
 #821262  autor: zyguli
 04 wrz 2015, 14:12
Pierwszy post, więc witam wszystkich.

Przedłużam umowę. Jestem w zasięgu Gigakablówki w Warszawie. Na razie stanęło na 120mbit/s + Select HD z Mediabioxem bez nagrywarki + Horizon Go + HBO + HBO Go za 80 pln/msc na 24 miesiące - wcześniej miałem sam Internet. Czy można lepiej? Z tego co się zorientowałem, chyba nie. Czy mogę dostać w cenie Filmbox + Cinemax? Ewentualnie czy łapię się na "Rozrywkowy Pakiet", czyli Cinemax lub Filmbox za 1 PLN (wydaje mi się, że tak)? Czy jest możliwe dobranie pakietów Cinemax + Filmbox w sumie za 2 PLN, czy tej promocji nie można dublować? Będę wdzięczny za informacje.
 #823253  autor: jugos85
 14 wrz 2015, 21:53
Witam,

Może mi też ktoś będzie umiał doradzić.
Mam UPC od 6 lat. Kończy mi się właśnie umowa w październiku i zastanawiam się co mogę ugrać u nich lepszego (bo ogólnie jestem zadowolony z usług)..
Obecnie mam - internet 120mb, telefon 240min, TV max extra hd z multiroomem. Płace obecnie 154zł.
Rozglądałem się trochę po innych firmach, żeby mieć jakąś kartę przetargową i znalazłem dość konkurencyjną ofertę w netii. Gość mi zaproponował (internet 100mb, telefon nolimit i wybrane pakiety tv z multiroomem) za 132zł miesięcznie z tym, że przez pierwsze 6 miesięcy abo=32zł.
Oczywiście po tym zadzwoniłem do DUK z UPC i powiedziałem, że w u innego operatora dają lepszą oszczędność przez cały okres umowy.
Po chwili męczenia, gość "ostatecznie?" zaproponował (tel 240, tv takie samo z multiroomem i internet 240mb) za 135zł/miesięcznie i powiedział, że to jest max co mogę dostać...
Porównując propozycje z netti z tym co On mi zaproponował to wychodzi 700zł oszczędności w netii przez okres 24 miesięcy...
Co teraz ? Jak postąpić żeby było jak najlepiej ? Piszecie, że dobrą opcją jest wysłanie wypowiedzenia? ale co potem ? co mogę jeszcze ugrać ?
Potrzebny mi telefon przynajmniej 240 min, pakiet telewizyjny jest ok w sumie, multiroom też musi być, internet 120 mi wystarcza ale jak dają więcej to może być i więcej..
Da się jeszcze zejść z ceny w takim pakiecie ? jeśli tak to do jakiej kwoty? Jak to zrobić, żeby nie przeholować? Czy może warto o ten nowy dekoder zapytać ? (ogólnie dekoder jest tam gdzie Babcia tv ogląda więc Jej to raczej wsio ryba.. a ja korzystam z modułu, żeby 5 pilotów nie używać) Czy może da rade do tego upchnąć pakiet c+ ?
Co radzicie, żeby wyjść na nowej umowie jak najlepiej i jak to załatwić, żeby było dobrze.
Dostępność konkurencji jest u mnie maksymalna bo mieszkam w centrum Wrocławia.

pozdrawiam
 #823289  autor: Golarz Filip
 15 wrz 2015, 07:36
Wszystkie aktualne cenniki masz w tym temacie ==> http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 89#p800589

Im wyższy numer danej promocji, tym pakiet usług jest tańszy. Staż nie ma przy negocjacjach żadnego znaczenia dla UPC, także tym argumentem nie wygrasz.
Jeśli chodzi o nowy dekoder- jeśli nie masz ciśnienia na nagrywanie kilku audycji naraz i obecny stan rzeczy Ci odpowiada, nie ma co się pakować w Horizon. Niestety ceny oferowane za niego są zbyt duże, do tego jak to działa ( a szału poza stroną wizualną OGÓLNIE nie ma ).
Pytasz czy da się zejść z ceną od tej zaproponowanej? Oczywiście. Podstawa, to złożone wypowiedzenie plus cierpliwość. Najczęściej trzeba przeprowadzić kilka rozmów ale jak to dokładnie zrobić, to już zależy od konsula jak i konkurencji, o której piszesz.
Podsumowując- składaj wypowiedzenie, czekaj na ich telefon a jeśli to się nie stanie przez 3 tygodnie, sam dzwoń do DUK i zaczynaj negocjacje. Jeśli to się nie uda, świat na UPC się kończy ;)
 #823362  autor: jugos85
 15 wrz 2015, 16:15
OK dzięki wielkie za informacje.

Czy wypowiedzenie musi być w jakiś konkretny sposób napisane w celu dalszych negocjacji ? Czy tylko napisać, że wypowiadam umowę ? Nie wiem jakie Oni mają wymogi odnośnie takiego wypowiedzenia..
 #823368  autor: Golarz Filip
 15 wrz 2015, 16:34
Link wrzucił kolega powyżej.
Dołączasz do tego skan ( zdjęcie zrobione komórką też może być ) dokumentu, gdzie piszesz, że z dniem ..., wypowiadasz umowę o świadczenie usług i WŁASNY PODPIS.
To wysyłasz i czekasz na kontakt z UPC. Jak pisałem wcześniej, jeśli z ich strony będzie cisza przez 2-3 tygodnie, to sam zadzwoń do DUK i z głupia franc zapytaj się, czy wypowiedzenie dotarło ;)
Resztę to już oni będą proponować.
Jak masz chwilę czasu i chęci zerknij do wspomnianych wcześniej cenników ( promocje WRU ) oraz do tego wątku => http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 25#p803625

Jak Ci się nasuną jeszcze jakieś pytania to śmiało.
Powodzenia
 #823412  autor: jugos85
 15 wrz 2015, 19:39
Dzięki za kolejne info.

Poczytałem Twoje poradniki i dzięki również za to.
Na chwilę obecną jedno pytanie: Na stronie UPC z linku kolegi wyżej jest napisane, żeby podać powód rezygnacji. Czy wpisać tam "korzystniejsza oferta konkurencji?" czy może coś innego ?

pozdro
 #823421  autor: Liquid
 15 wrz 2015, 20:25
@jugos85 jako punkt odniesienia napiszę Ci co udało mi się wynegocjować telefonicznie (2 podejścia) z DUK UPC bez wysyłania wypowiedzenia. Panią z DUK "straszyłem" konkurencją jedynie telefonicznie :) Płaciłem dotychczas około 220 zł za nagrywarkę z pakietem max, internet 30 Mb/s, telefon bez limitu, multiroom oraz nc+. Obecnie będę płacić za wszystko 179 zł. Na Horizona za w sumie prawie 260 zł z internetem chyba 120 Mb/s który mi do szczęścia nie jest potrzebny, nie udało im się mnie namówić ;)
 #823794  autor: Golarz Filip
 17 wrz 2015, 21:36
Świat się kończy- po prawie ośmiu latach Nsport wchodzi do oferty UPC.
 #824904  autor: Vincenzo
 23 wrz 2015, 19:34
Chlopaki potrzebuje przedluzyc umowę na sam internet. Mam teraz na nieokreślony po 12 miesięcznej umowie za 59zl 60/6Mb lacze. Proponuja mi jedynie na 18 miesięcy to samo za 52zl a potem przechodzi na czas nieokreślony za 54zl. Mam u siebie w budynku Vectere (oferują 100/10Mb na 12 miesięcy za 50zl) i Moico za 55zl 100Mb symetryk. Co mogę ugrac w UPC? Jak Moico to oczywiście lokalizacja Wrocław :)
 #824915  autor: Vincenzo
 23 wrz 2015, 20:46
Wlasnie wyslalem swoje wypowiedzenie, formularz jest na stronie www. Zdjecie może być byle wyrazne
 #825210  autor: jugos85
 25 wrz 2015, 16:14
Witam, -ponownie

Zrobiłem tak jak zostałem poinstruowany.
Mam obecnie net 100mb/telewizja max hd/ multiroom/ telefon 250 min.
Płaciłem obecnie 155zł. Według opcji WRU widać, że można zejść z taka ofertą poniżej 100..
Wysłałem wypowiedzenie z adnotacją, żeby w razie pytań dzwoniono do mnie (bo usługa jest na moją Babcie). Wczoraj Babcia mi mówi, że zadzwonili do niej i dali Jej ofertę za 130 i się zgodziła bo Pan mówił, że to mega promocja i się musi od razu zdecydować (jak mówiła, że da odp. na następny dzień... Musicie sobie wyobrazić moje WTF jak to usłyszałem... No ale to Babcia więc musiałem to przemilczeć.
Oczywiście od razu wczoraj zadzwoniłem do DUK, że chcę anulować tą zgodę bo przez właśnie taką ofertę wysłaliśmy to wypowiedzenie, bo konkurencja ma takie pakiety taniej. Gość powiedział, że Pana, który dzwonił już nie ma w pracy i że zostawi notkę, żeby dzisiaj do mnie zadzwonił i to rozwiążemy w jakiś sposób.. ok
Dzwoni dzisiaj do mnie (oczywiście trochę się na nim wyżyłem, że nie zadzwoniono do mnie, tak jak było w wypowiedzeniu, tylko do Mojej Babci, która ma prawie 90 lat i nie ma zielonego pojęcia o tych usługach itp.) No i mówię mu, że chcę anulować tą wczorajszą zgodę. A on, że umowa została zawarta przez telefon i to trzeba będzie pisemnie anulować itp. No a ja, że przecież, żadnej umowy nie podpisywaliśmy jeszcze. On, że umowa została zawarta przez telefon i bym musiał pisać pismo w ciągu 14 dni i takie tam...
No i przeszedł do oferty: powiedział, że może mi takie usługi jak mam dać za 100 + 15zł multiroom czyli razem 115zł. I oczywiście się zarzekał, że to już jest max ile mogą zejść na tych usługach.. No a, że czytałem te WRU to raczej jest to kit.. Powiedziałem, że to przemyśle i ma dzisiaj koło 19 zadzwonić...
Jak to teraz najlepiej rozegrać, żeby jeszcze zejść o te kilkadziesiąt zł w dół ? tzn. poniżej 100zł za całość było by super.
Powiedzieć, że jednak nie jestem zainteresowany i dopytać jak anulować tą wczorajszą zgodę przez telefon ? A może jakoś inaczej poprowadzić tą rozmowę ?
Druga rzecz: czy faktycznie taka zgoda mojej Babci przez telefon jest na tyle wiążąca, że muszę teraz jakieś pismo o rezygnacji składać ?

Jak by ktoś obeznany zdążył to przeczytać i odpisać przed 19 było by super..

pozdrawiam
 #825224  autor: Golarz Filip
 25 wrz 2015, 17:30
To tak na szybko:

- powiedź, że rozeznałeś się wśród sąsiadów babci ( lub znajomych którzy mieszkają w pobliżu ) że otrzymali podobną ofertę do ... *tutaj podaj kwotę do której chcesz zejść . z tego co widziałem ostatnio dają WRU 19 także do tej oferty staraj się zniżać całość. jak padnie argument, że nie da się, oburz się ( ale przez przesady ) że jak kto jest , że klientów traktujecie inaczej. wspomnij też, że zadasz pytanie na oficjalnej stronie na FB, jak to jest z tym wybiórczym traktowaniem każdego klienta w tej samej lokalizacji ( też ostatnio działa ten argument )

- umowa zawarta przez Twoją babcię absolutnie nie jest wiążąca.masz 14 dni na jej rezygnację, oczywiście trzeba to zrobić pisemnie. gdyby konsul się upierał, daj mu znać grzecznie, że w takim razie zaraz po telefonie wysyłasz rezygnację z zaproponowanej umowy i.... składasz skargę, że wykorzystują podeszły wiek starszej osoby do takich nietolerowanych praktyk jak podejmowanie decyzji natychmiast.

-staraj się jednak rozmowę prowadzić spokojnie

- jeszcze jeden patent, powiedz, że dostałeś propozycję od Plusa, gdzie babcia lub Ty macie abonament telefoniczny i proponują CI dużą zniżkę na Smart Dom ( ostatnio też pomaga to przy negocjacjach)

- jeśli zupełnie trafisz na mur, to powiedz, że jeszcze się zastanowisz i prosisz o telefon wtorek, środa ( koniec miesiąca więc jest jeszcze coś do ugrania ) celem rozeznania się u konkurencji, że czekasz na ich odpowiedź itp
 #825254  autor: jugos85
 25 wrz 2015, 19:11
@Golarz Filip - Dzięki Wielkie za wszystkie porady i pomoc :)

Po pół godzinnej rozmowie udało się zejść do kwoty jaką chciałem mieć czyli 100zł za (max extra hd / multiroom / telefon 240 min / internet 120mb) czyli 90 podstawa + 10 multiroom czyli chyba WRU 17 (choć zaklinał się Gość że UPC teraz daje tylko do XV...) Czyli w ogólnym rozrachunku zaszedłem ze 154 do 100.. dla mnie bomba. Pewnie gdybym tu nie trafił i nie trafił na Ciebie za wiele by z tego nie było.. Może mogło być lepiej jak bym się jeszcze z nim trochę pomęczył ale nie jest źle.

Dzięki wielkie raz jeszcze.

pozdrawiam
 #825266  autor: Golarz Filip
 25 wrz 2015, 19:56
Jak jeszcze tu zajrzysz, napisz co ich "przekonało": groźby o konkurencji, znajomość cennika czy może jeszcze coś innego.
Gratulacje za wynik
 #825802  autor: Vincenzo
 29 wrz 2015, 13:50
Czy ktos moglby mi cos doradzic:
Potrzebuje przedluzyc umowę na sam internet. Mam teraz na nieokreślony po 12 miesięcznej umowie za 59zl 60/6Mb lacze. Proponuja mi jedynie na 18 miesięcy to samo za 52zl a potem przechodzi na czas nieokreślony za 54zl. zlozylem wiec wypowiedzenie i czekam. Mam u siebie w budynku Vectere (oferują 100/10Mb na 12 miesięcy za 50zl) i Moico za 55zl 100Mb symetryk. Co mogę ugrac w UPC?
 #825824  autor: Golarz Filip
 29 wrz 2015, 15:07
Szału cenowego dla jednej usługi to nie będzie. Generalnie jak upierasz się tylko do jednej usługi to

Mega Szybki Internet II

Zadzwoń jeszcze przed telefonem od DUK do regionalnego przedstawiciela na swoim terenie ( numer często można znaleźć na klatce schodowej albo na lokalnych forach ) i wypytaj się co on może Ci dać. Pewnie powie, że ma tylko oferty dla nowych, ale czasem jak jest bardziej ambitny, to pokieruje Cię być może dalej.
Co do rozmowy z DUK, to standardowo: mów, że w Twojej lokalizacji sąsiad dostał tyle i tyle i Ty - z racji tego, że klientów powinno się traktować podobnie, chciałbyś korzystnie cenowo i podobną ofertę dla siebie.
Poza tym pochwal się konkurencją i ostatnio przekonującym argumentem- że chciał byś zostać, ale masz również abonament w Plusie bądź Orange i tam dają Ci mega korzystną ofertę.

Jeśli jednak chciałbyś sobie dobrać do tego Internetu jeszcze jakaś usługę, to wtedy już łapiesz się na oferty WRU ( szczegóły w tym wątku http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=81324 ).
Rady jak powalczyć z DUK masz również w podwieszonym wątku. Generalnie- bądź cierpliwy, nie zgadzaj się na pierwszą przedstawioną ofertę i nie wierz w każde słowo które usłyszysz po drugiej stronie słuchawki ( że się nie da, czy już tej promocji nie ma ).
Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania w trakcie to śmiało.
Powodzenia
  • Strona 15 z 25
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 25
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 25