DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 18 z 95
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 95
 #826271  autor: p2225
 01 paź 2015, 21:40
O wiele lepszą jakość powiadomienia o nieistniejącym numerze można usłyszeć na numerze 503-039-357. Mój stary numer na Orange.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #826272  autor: Halset
 01 paź 2015, 21:40
Kryniczanin pisze: Działa tylko i wyłącznie w kierunku PLAY - T-Mobile co wyraźnie napisałem a Ty nie doczytałeś.

Dostałem właśnie informację od koleżanek z Play, że od dzisiaj HD Voice na linii Play - T-Mobile działa na wszystkich prefiksach.

Jakby działało w dwie strony to bym napisał działa na linii w dwie strony
Napisałbyś po ludzku to nie byłoby głupich pytań :)
Działa. Na linii Play TMobile działa, w drugą stronę nie. Prefix 783 na 692
Musisz jeszcze poczekać na doścignięcie gluta :-)
Dobre :D
Najpierw zadzwoniłem do kumpla z TMobile - ja słyszę dobrze z lekkimi zakłóceniami. On ma zakłócenia. Zadzwoniłem z Plusa służbowego - jeszcze gorzej
Dopiero na HDVoice szło gadać. Nie miałem takich cyrków z żadną inną siecią jak z P4. Czyli albo HDVoice albo jakość do D. Co tu gonić?
Tym bardziej, że znajomi coraz częściej narzekają, że telefon mając w P4 więcej siedzą na TM niż na P4, więc jak z tego HDVoice korzystać?
Więc cytując klasyka- Jak żyć :)?

Ciekawe kiedy będzie w drugą stronę....

EDIT
Nie trzeba, Wątku nie rozwijam.
Czekamy na drugą stronę czyli z TM na P4.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2015, 21:50 przez Halset, łącznie zmieniany 1 raz.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #826273  autor: p2225
 01 paź 2015, 21:48
Może lepiej przenieść ten komentarz (a przynajmniej jego część) do wątku o konfiguracji sieci?

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #826276  autor: Kryniczanin
 01 paź 2015, 21:53
Tym bardziej, że znajomi coraz częściej narzekają, że telefon mając w P4 więcej siedzą na TM niż na P4, więc jak z tego HDVoice korzystać?
Więc cytując klasyka- Jak żyć :)?
Zmienić sieć i mieć HD VOICE przez 5 sekund jak w T-Mobile :mrgreen:

Ciekawe kiedy będzie w drugą stronę....
Obstawiam na wszystkich świętych a w roamingu krajowym na nowy rok.

Halset teraz będziesz puszczał sygnały do znajomych w Play, żeby oddzwaniali? :mrgreen:
 #826278  autor: Halset
 01 paź 2015, 22:04
Kryniczanin pisze: Zmienić sieć i mieć HD VOICE przez 5 sekund jak w T-Mobile :mrgreen:
Chyba Ty :mrgreen:
Nie mam problemów z HDVoice na TM. Dzisiaj dla Twojej ciekawości - od Nowych Marzy do Rusocina na A1 cała droga na 3G :) A telefon ustawiony na 2g/3g
Natomiast często mi się zdarza podczas rozmowy z Orange, że ja mam 3G i rozmówca 3G a po czasie - spada jakość głosowa jakby któraś strona zmieniła kodek (czuć, jakby ktoś na 2G zleciał). I tylko na linii z Orange.
Kryniczanin pisze:Halset teraz będziesz puszczał sygnały do znajomych w Play, żeby oddzwaniali? :mrgreen:
Na pewno :) W aucie na głośnomówiącym nie czuć różnicy czy gadasz na HDVoice czy nie.
A druga sprawa - jak ciągle z P4 wskakuje na TM to o czym rozmawiamy :)

Dobra koniec spamu w tym temacie.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #826280  autor: Kryniczanin
 01 paź 2015, 22:08
Natomiast często mi się zdarza podczas rozmowy z Orange, że ja mam 3G i rozmówca 3G a po czasie - spada jakość głosowa jakby któraś strona zmieniła kodek (czuć, jakby ktoś na 2G zleciał). I tylko na linii z Orange.
Ja raz w życiu miałem podczas rozmowy z Lokerem sytuację, na orange - ja sztywno 2G Nokia 515, on jakiś Samsung i w czasie rozmowy z nie hd voice nas wyrzuciło na hd voice.

515 ma HD w 2 i 3G.

Zresztą Halset - w tej chwili HD Voice przychodzące w Play można mieć na 99,99% powierzchni kraju - są tylko trzy proste do spełniania warunki :D
 #826282  autor: Halset
 01 paź 2015, 22:22
Kryniczanin pisze: Zresztą Halset - w tej chwili HD Voice przychodzące w Play można mieć na 99,99% powierzchni kraju - są tylko trzy proste do spełniania warunki :D
1) Nie podpisywać umowy z Play :mrgreen:
2) Nie odbierać telefonów od znajomych w Play :mrgreen:
3) Posiadać telefon z HdVoice ;)

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #826287  autor: kozien70
 01 paź 2015, 22:43
p2225 pisze:no w sumie mogłeś dać strzałkę Play-> T-mobile, bo tak samo zrozumiałem, że działa w obie strony :P

Dokładnie :) Tez zrozumiałem, że w obie strony więc przekaz był nieoczywisty ;)
T mobile 696 -> Play macierzysty nie działa.
Play macierzysty -> T-mobile 696 działa.

W przypadku prefiksu T-mobile 666 działa w obydwie strony.
 #826327  autor: p2225
 02 paź 2015, 09:34
czyli może jednak do końca miesiąca wprowadzą już w całości :)
Ale widać jakiś plan. Równo 1-go października zaczęli wprowadzać już HD Voice dla wszystkich.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #826345  autor: p2225
 02 paź 2015, 10:19
walczą już z tym od stycznia. Mam nadzieję, że z innymi będzie to kwestia już tylko kilku miesięcy. Odpada działanie w roamingu, a dobrze by było gdyby przynajmniej Orange już był przygotowany pod względem technicznym (sprzęt, łącza itp).

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #826350  autor: Kryniczanin
 02 paź 2015, 10:32
Ale walczą, jak na pionierskie działanie w tej skali to wyszło nawet nieźle.

Przypomnę do tej pory doświadczenie miał jedynie Play i ich dostawca punktu styku z KPN. Obstawiam, że KPN top był taki punkt doświadczalny. T-Mobile rzekomo lider a prawdziwie zacofany technologicznie w największej grupie operatorów swiata a nie miał HD Voice z nikim z swojej światowej bandy T-Mobile
 #826408  autor: Halset
 02 paź 2015, 12:48
Kryniczanin pisze:T-Mobile > Play działa 784 i 888, 602 nie działa.
No i dobrze. Widać, że TM również działa w tym kierunku.
Kryniczanin pisze: Przypomnę do tej pory doświadczenie miał jedynie Play i ich dostawca punktu styku z KPN. Obstawiam, że KPN top był taki punkt doświadczalny. T-Mobile rzekomo lider a prawdziwie zacofany technologicznie w największej grupie operatorów swiata a nie miał HD Voice z nikim z swojej światowej bandy T-Mobile
Sorry za wpis ale muszę coś uzupełnić (troszkę odbiegam od tematu).
Widać, że nie rozumiesz polityki Niemieckiej technologii i przemysłu.
Niemcy nie są innowacyjni i nigdy nie byli (poza wojnami).
Niemcy to naród pracowity, który w pewnym sensie czerpie pomysły od innych. Czerpie ale potem dopracowuje do granic i tym jest silny - prawie w każdej branży ich towaru są w czołówce bo są dopracowane.
Lider technologiczny jak to mówisz TMobile, jako pierwszy na rynek wprowadził sekundowe naliczanie i HDVoice.
To od razu było jasne, że Play będzie w HDVoice między operatorami a głównie na linii TM Play królikiem doświadczalnym.

Co do liderów technologicznych na naszym rynku.
Kto nim niby jest?
1) Plus. Nie możesz ustawić telefonu only 3G albo only 2G. Jak się poruszasz po Polsce sa miejsca gdzie jest 3G a brakuje 2G albo odwrotnie. To jest lider technologiczny?
2) Orange....chyba najmniej innowacyjny na rynku. Do dzisiaj problem z optymalizacją sieci. Żenada. Play z roamingiem w skali kraju lepiej czasami chodzi niż Orange
3) Play. Od roku 2007 na rynku a nadal nie gwarantuje zasięgu pełnego nawet w miastach. W 8 lat Era i Plus miały zasięg ogólnopolski. A Play - poza większymi miastami prawie nie istnieje a w mieście - cytując znajomych z moich stron (Trójmiasto) więcej na telefonie napis R niż Play. To jest lider?
4) TMobile to samo. Ale tylko ta sieć obecnie ma największe pokrycie Polski i jako tako idzie gadać na ok 95% powierzchni Polski. Jak się kończy 3G jest jeszcze w zapasie 2G. Jak nie ma 2G nie ma TM. Proste.

Nie wiem ile Ci Play płaci :) ale czasami mam wrażenie, że Ci uratował świat :D

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #826420  autor: Kryniczanin
 02 paź 2015, 13:18
Niemcy nie są innowacyjni i nigdy nie byli (poza wojnami).
Dobry jesteś - innowacyjność Niemców jest powszechnie znana. Choćby format mp3, a coś świeższego? Kto produkuje leki na wąglika jak myślisz?

Lider technologiczny jak to mówisz TMobile, jako pierwszy na rynek wprowadził sekundowe naliczanie i HDVoice.
A jaki sens ma naliczanie sekundowe przy no limicie? Może być nawet taryfikacja godzinna - nic ona nie zmienia. Owszem w 2004 był to przełom, w 2015 już przeżytek. Zresztą skoro jesteśmy przy taryfikacji to system bilingowy T-Mobile to żenada nad żenady. IBOA podobnie dno dna. A jak piszesz reklamację na IBOA to odpowiadają, że nie trzymają logów sprzed dwóch tygodni i screeny możesz sobie wsadzić tam gdzie nie dociera słońce :mrgreen:
1) Plus. Nie możesz ustawić telefonu only 3G albo only 2G. Jak się poruszasz po Polsce sa miejsca gdzie jest 3G a brakuje 2G albo odwrotnie. To jest lider technologiczny?
W Plusie możesz ustawić only 3G w odróżnieniu od T-Mobile i Orange.
2) Orange....chyba najmniej innowacyjny na rynku. Do dzisiaj problem z optymalizacją sieci. Żenada. Play z roamingiem w skali kraju lepiej czasami chodzi niż Orange
To mnie dziwi w końcu z dawną Tepsą mieli najłatwiej zawsze.




3) Play. Od roku 2007 na rynku a nadal nie gwarantuje zasięgu pełnego nawet w miastach. W 8 lat Era i Plus miały zasięg ogólnopolski. A Play - poza większymi miastami prawie nie istnieje a w mieście - cytując znajomych z moich stron (Trójmiasto) więcej na telefonie napis R niż Play. To jest lider?

Model biznesowy - czy słuszny? Inni w Europie mają taki sam i nic się nie dzieje. Choćby O2 Slovensko. Kraj może 30% Polski, 1/7 ludności a do dzisiaj model jak Play, a działa dłużej od Play.

4) TMobile to samo. Ale tylko ta sieć obecnie ma największe pokrycie Polski i jako tako idzie gadać na ok 95% powierzchni Polski. Jak się kończy 3G jest jeszcze w zapasie 2G. Jak nie ma 2G nie ma TM. Proste..

No nie no nie 95% bo z 99% w 2G które jest ok. Do tego nikt się nie przyczepia.
Nie wiem ile Ci Play płaci :)
Mi nikt nie płaci, podejrzewam, że u Ciebie jest jednak trochę inaczej.
ale czasami mam wrażenie, że Ci uratował świat :D
Jeśli uznamy, że dobry porządny net 3G i LTE w odróżnieniu od T to jak najbardziej :-)
 #826441  autor: kozien70
 02 paź 2015, 14:28
Ten wątek był do tej pory konkretny, trzymający się ściśle tematu. Przyszedł Halset i zrobił się oczywiście syf i offtop. Jak zawsze jałowe dyskusje i przepychanki.
 #826458  autor: Halset
 02 paź 2015, 15:36
Dobry jesteś - innowacyjność Niemców jest powszechnie znana. Choćby format mp3, a coś świeższego? Kto produkuje leki na wąglika jak myślisz?
Gdzie jest innowacyjny? To jest lider technologiczny? :D
W Polsce myślisz, że też nic nie wymyślają? A Polska nie jest liderem.
Mp3 - dzięki za ten format stratny. Jakość taka super hiper, że aż uszy bolą. Kup sobie od czasu oryginalną płytę i zobacz jak powinna grać muzyka. Oczywiście na głośnika telefonu laptopa czy kompa - tego nie uzyskasz.
Zwolennik jakości i HDVoice a mi z mp3 wyskakuje :D
A znasz może FLAC?
A takie rzeczy jak: BD, CD, MiniDysk, SACD, baterie litonow jonowe itd
Mi miejsca nie starczy a pisałbym do rana gdybym to wymieniał i pewnie tak wszystkiego bym nie wymienił. Reszta Europy z Japońcami i USA są lata świetlne przed Niemcami.
Piszesz o wągliku a ile szczepionek i odkryć na świecie dokonały: Japonia, Francja, Amerykanie?
Prawie w każdej branży Niemcy są daleko w tyle do najlepszych.
Oni są liderami w polskiej prasie, która obecnie jest w łapach Niemców 8) Z tym się zgodzę.
A jaki sens ma naliczanie sekundowe przy no limicie? Może być nawet taryfikacja godzinna - nic ona nie zmienia.
Dzisiaj jest no limit. Wtedy tego nie było. Porównuj gruszki do gruszek a nie śliwki do gruszek.
W Plusie możesz ustawić only 3G w odróżnieniu od T-Mobile i Orange.
Aha....
Ustaw w TM 3G i zobacz sobie podczas rozmowy, że Plus w połowie drogi zdechnie.
Powtarzam: W Plusie nie możesz mieć samo 3G bo ma wiele dziur!!! Podobnie 2G ma wiele dziur!!! Ale się uzupełniają. Nie można mieć w Plusie ustawiony tylko 3G albo tylko 2G, bo ta sieć jest robiona wg opłacalności operatora a nie oparta na jakości. W Wielu miejscach masz tylko 3G albo tylko 2G. Nie ma zamiennie.
TM ma problem z tym, że odciąża U900 i stąd w czasie czuwania (w zalezności od telefonu)....zresztą wiesz.
Ponadto - nie napisałem, że ta sieć jest idealna. Ale najlepsza na polskim rynku. Niestety tania nie jest.

Co do Play. Mieli od 2007r czas. Mamy XXIw i nie podnieca mnie HDVoice, skoro sieć ma tyle dziur i siedzisz na roamingu. Nie skorzystasz wtedy ani z HDVoice nawet po sieci macierzystej (bo tylko działa 3G Play 3G Play no i teraz 3GPlay - 3G TM) ani z LTE. A bez roamingu by zdechło.
Rozumiem - model biznesowy i od tego jest roaming poza miastami. Ale kurna.....od tylu lat na rynku a nadal dziury w zasięgu nawet w miastach! Dużych miastach. To skandal!
I jeszcze cholerstwo jak wskoczy w roaming nie chce wracać. Albo wraca wieczność do macierzystego w Play.
Jak sobie ustawisz na stałe Plusa czy TM nie masz HDVoice i nie masz LTE. I taka oto zabawa z P4.
Przyczepiasz się do TM że 3G do sygnału -113dBm na U2100. Tak, w wielu miejscach tak to wygląda. Jest to wada i każdy o tym wie. Ale Play ma zdecydowanie więcej wad, więc o czym mowa?
No nie no nie 95% bo z 99% w 2G które jest ok. Do tego nikt się nie przyczepia.
Jestem bardziej wymagający więc uważam, że góra 95% ;)
Ten wątek był do tej pory konkretny, trzymający się ściśle tematu. Przyszedł Halset i zrobił się oczywiście syf i offtop. Jak zawsze jałowe dyskusje i przepychanki
Tak tak....zawsze Halset winnny :oops:
Przynajmniej się czegoś dowiesz :P
Tobie @Halset w Trójmieście działa najlepiej T-mobile i Play ma dziury i spoko.
U mnie działa najlepiej Plus i TM, mimo, że Plus na 3G jest zapchany. Ja porównuje 3 województwa (bo tam jestem najczęściej) i miałem przez lata Plusa. Więc wiem jak chodzi Plus a jak chodzi TM. Orange mają moi rodzice jeszcze ale tylko czekają na koniec umowy i do widzenia z O. Play testowałem i nawet o tym pisałem. Ale na dziury znajomi narzekają nie tylko w Trójmieście ale: Elbląg, Koszalin, Bydgoszcz, Inowrocław, Lębork, Wejherowo, Pruszcz Gdański, Kwidzyn, Starogard Gdański itd. W każdym, powtarzam w każdym dużym mieście P4 ma dziury i musi się wspomagać roamingiem. Inaczej jesteś w wielu miejscach poza zasięgiem.

Koniec offtopa! Wracajmy do tematu ;)
Ostatnio zmieniony 02 paź 2015, 17:46 przez Halset, łącznie zmieniany 1 raz.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
  • Strona 18 z 95
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 95
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 95