DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 76 z 207
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 207
 #829616  autor: bazooka
 17 paź 2015, 22:32
Prawda...no i co w związku z tym :?: A to ważne, że przed mBankiem numer był w Orange, bo prefiks ma 51X :?:
 #829618  autor: Maks SIM
 17 paź 2015, 22:36
cynowane pisze:Był ;)
:P dziękuje za usciślenie
cynowane Ty masz Może Virgin? mógłbyś sprawdzić i trochę więcej dopisać, oprócz 3 literek :P

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #829620  autor: Maks SIM
 17 paź 2015, 22:59
bazooka pisze:Prawda...no i co w związku z tym :?: A to ważne, że przed mBankiem numer był w Orange, bo prefiks ma 51X :?:
Pewnie w systemach operatorów (pomimo przeniesienia do innej sieci) pozostaje nadal zezwolenie na "wpuszczanie" numeru do sieci.Być może dlatego masz nadal zasięg PLUSa,
chyba dobrze rozumiem, że do Orange też:)?

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #829622  autor: DanielR
 17 paź 2015, 23:03
bazooka pisze:A to ważne, że przed mBankiem numer był w Orange, bo prefiks ma 51X :?:
Wątpię. Jak widzisz w mojej stopce, mój numer startował w T-Mobile (wtedy jeszcze Era), poprzez Play i wylądował w VM.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #829624  autor: Remington
 17 paź 2015, 23:25
Maks SIM pisze:
bazooka pisze:Prawda...no i co w związku z tym :?: A to ważne, że przed mBankiem numer był w Orange, bo prefiks ma 51X :?:
Pewnie w systemach operatorów (pomimo przeniesienia do innej sieci) pozostaje nadal zezwolenie na "wpuszczanie" numeru do sieci.Być może dlatego masz nadal zasięg PLUSa,
chyba dobrze rozumiem, że do Orange też:)?
Takie masz doświadczenie w temacie, a tyle głupot piszesz. mBank Mobile nie działa od dawna. Nieważne na jakim MNO funkcjonował. Ani skąd numer był przenoszony, bo operatora roamingowego nie interesuje MSISDN, lecz IMSI+ICCID bo to dla tej pary dają uprawnienia do zalogowania bądź nie.
 #829632  autor: Maks SIM
 18 paź 2015, 00:14
Remington pisze:mBank Mobile nie działa od dawna. Nieważne na jakim MNO funkcjonował. Ani skąd numer był przenoszony, bo operatora roamingowego nie interesuje MSISDN, lecz IMSI+ICCID bo to dla tej pary dają uprawnienia do zalogowania bądź nie.
1.Co ma za znaczenie ze mBank Mobile już niema, skoro numer był przenoszony w momencie gdy, jeszcze istniał. mBankMobile nie ma, ale był, mBanku nie ma, ale POLKOMTEL pozostał,oraz numery z niego zostały przeniesione.
2.To, że wpuszcza po IMSI+ICCID to ja dobrze wiem, po wymianie Kart SIM to się oczywiście zmienia, dlatego jednym logicznym wytłumaczenie, o którym napisałem może być, że system zapamiętuje jakoś numer w zezwoleniach starej sieci.
Masz inne wytłumaczenie dlaczego przenoszone numery są nadal wpuszczane do sieci w których były?! BYć może jesteś takim fachowcem, który nie próbuje sobie niczego wytłumaczyć i wierzysz w cuda i czary, łatwiej jest krytykować, niż wysilić się o próbę wyjaśnienia czegoś....
"MSISDN (Mobile Station International Subscriber Directory Number) – numer abonenta sieci komórkowej (potocznie: numer telefonu). Numer MSISDN jest przechowywany na karcie SIM lub USIM znajdującej się w aparacie, oraz (po stronie sieci) w rejestrze abonentów macierzystych."
Jak jesteś takim specjalistą, to napisz dokładnie jak wygląda przenoszenie numeru od strony "systemowej" operatorów....

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #829653  autor: Remington
 18 paź 2015, 11:05
I po co ten konfrontacyjny ton... Piszesz rzeczy kierując się logiką, natomiast poniżej masz opis jak to wygląda od strony sieci, nie logiki.

MSISDN nie jest, lecz jedynie może być przechowywany na karcie SIM. Jakbyś pośledził sprawę tobyś widział, że zasięg Plusa mieli (bo ostatnio podobno to jest ukrócane) przeniesieni do Virgin, niezależnie od tego skąd się przenieśli.

Wpuszczanie przez np. Plusa na pewno nie wynika z tego, że kiedyś numer był obsługiwany w Plusie - to nie ulega żadnej wątpliwości, bo powiązanie ICCID z MSISDN odbywa się tylko w systemie P4 i Plus może nawet nie wiedzieć co za numer się do jego sieci loguje. Plusa interesuje tylko IMSI+ICCID i to one (zestaw jedno+drugie) są przez Plusa wpuszczane i na nie kierowany jest ruch z P4.

Aby SIM się zalogował w sieci roamingowej zawsze musi być na to zgoda operatora macierzystego, a więc dla tego IMSI+ICCID po prostu Play dopuszcza roaming wewnętrzny w Plusie. Inaczej telefon by tam nie zadziałał, bo przecież ruch do/z roamingu i tak w całości przechodzi przez P4, więc tam byłby terminowany w przypadku braku uprawnień.

Można się jedynie zastanawiać jakie są przyczyny, że Play pozwala tym numerom na logowanie się w Plusie. Przypuszczam, że to jakieś kwestie formalne między P4 i Virgin Mobile, ponieważ zasady współpracy w MNP ustalali gdy głównym partnerem był Polkomtel i być może tego od tego czasu nie ograniczyli.
 #829659  autor: cyanoone
 18 paź 2015, 11:38
Moja karta Bk była ze sklepu, zasięg 4 sieci mam od Cmoku.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #829664  autor: bazooka
 18 paź 2015, 12:13
@up - zgodnie z tym co zacytowałem na poprzedniej stronie już byś teraz tego zasięgu nie dostał.

Jednak jak myślicie, czy mogą być jakieś uzasadnione obawy, by martwić się o wyłączenie Plusa przy zmianie taryfy :?:
 #829675  autor: cyanoone
 18 paź 2015, 12:49
Jak dla mnie to nie. Czy w Play przy mnie taryfy znika zasięg Orange?

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #829704  autor: Maks SIM
 18 paź 2015, 16:18
cyanoone pisze:Moja karta Bk była ze sklepu, zasięg 4 sieci mam od Cmoku.
Ja bodajże 6 mies temu dzwoniłem do CMOK Virgin z zapytaniem o możliwość dołączenia dodatkowego roamingu Orange i Plusa i otrzymałem odpowiedz, że jest to niemożliwe ponieważ Virgin Mobile nie ma podpisanych umów roamingowych z PLUS i Orange
Masz farta w takim razie, że CMOK CI aktywował dodatkowy roaming pomimo braku umów międzyoperatorskich.
Cyanowany - teraz jak sprawdzasz masz nadal dostęp do zasiegu 4 sieci ?

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #829796  autor: Rozyk
 18 paź 2015, 22:50
Coś dzisiaj przez cały dzień nie działa aplikacja w tel, ani możliwość sprawdzania stanu konta i pakietów na stronie internetowej :(
Pewnie zainteresowanie nową taryfą tak działa...
 #830047  autor: everymen
 20 paź 2015, 04:51
Coś dziwnego dzieje się w Virgin (a może w całym Play). Właśnie próbowałem wysłać smsa na jeden z numerów Virgin i nie został on dostarczony. Myślałem, że to jakiś fakap w słuchawce, którą właśnie kupiłem. Niestety po przełożeniu do innej, sms się nie pojawił. Próbowałem też dzwonić na ten numer i słyszałem komunikat "Przepraszamy, wybrany numer nie odpowiada". W drugą stronę połączenie mogłem uzyskać. Uruchomiłem telefon z numerem w Play i też podobnie. Przed chwilą pojawiła się możliwość połączeń we wszystkich kierunkach. Doszedł też jeden z wysłanych smsów, reszta smsów nadal wisi gdzieś w sieci.
Zdaję sobie, że brzmi to nieco chaotycznie, ale ciężko mi to usystematyzować:) Jestem ciekaw, czy ktoś z Was zauważył też jakieś problemy u siebie.
 #830894  autor: pauvre
 23 paź 2015, 20:46
Wygląda na to, że od wczoraj nie można już dołączyć do programu STARS. Po kliknięciu w zakładkę programu w Klubie Virgin wyświetla się komunikat:
"Od dnia 22.10.2015 w programie STARS nie mogą brać udziału nowi uczestnicy. Dotychczasowi uczestnicy programu mogą korzystać z przynależnych im uprawnieć i bonusów do końca 2015 roku."
 #831438  autor: Rozyk
 26 paź 2015, 22:09
Kurcze nie dali mi 50 % do doładowania w taryfie BK 2012.
Doładowałem w niedzielę za 50 zł i do teraz nie ma dodatkowej kasy. Napisałem do nich maila (przed chwilą), ale pewnie dopiero jutro odpowiedzą.

Miał ktoś ostatnio z tym problemy?
 #831441  autor: Maks SIM
 26 paź 2015, 23:38
Rozyk dzwoniłeś do CMOK, żeby wyjaśnić ???

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #831506  autor: Rozyk
 27 paź 2015, 14:57
Nie dzwoniłem do CMOK, bo już był nieczynny. Napisałem maila.
Na maila nie odpisali, ale dzisiaj ok. godz. 14.00 dodali te 50%. Czyli to co zwykle zajmowało kilka minut tym razem trwało ok 48 godzin.
No ale grunt, że jest.

EDIT: Odpisali jednak na maila, tylko go przegapiłem w skrzynce. Odpisali zaraz po godz. 8:00 jak tylko zaczęli pracę, że przekazują do działu technicznego.
 #832083  autor: Rozyk
 29 paź 2015, 21:37
Pamiętacie takie startery za 1 zł, za które płaciło się przez PayPal?
Był na nim aktywowany pakiet za 19 zł (100 minut + 2 GB) i dodatkowo na koncie zostawało 10 zł do wydania na głupoty ;-)
Tu na Forum w pewnym momencie wybuchła panika, że trzeba aktywować do jakiejś tam daty (już nie pamiętam do jakiej) bo te bonusy przepadną. A niektórzy zamówili po 10 starterów ;-) (ja tylko 3 :P ).

Do rzeczy - dzisiaj załadowałem ostatni z tych starterów do telefonu córki jako druga simka, bo chciałem jej odpalić Freemium z darmowym 300MB, żeby miała w szkole w razie czego (właśnie parę dni temu skończył się pakiet wakacyjny w orange). Jakież było moje zdziwienie, gdy VM odpalił na tym starterze pakiet #pełen luz i dodał na konto 5 zł (razem jest 10 zł, 2GB i 100 minut). Czyli promocja nadal działa po roku, na zapomnianym starterze ;-)
  • Strona 76 z 207
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 207
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 207