DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 13 z 48
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 48
 #832503  autor: bazooka
 01 lis 2015, 11:11
@everymen - to o czym piszesz to tzw skróty myślowe, i na pewno nie jestem ideałem, jednak po napisaniu posta czytam to jeszcze co najmniej raz i widzę jednoznaczność...no cóż, mogę się mylić tak jak słusznie odniosłeś to do swojej osoby :)

Co do lęków to jest w tym 90% przeczucia plus 10% podwaliny ze względu na brak merytorycznej odpowiedzi na zadane (na trzy sposoby) pytanie - dlaczego pakiet Freemium załączamy na 6 miesięcy a nie bezterminowo, skoro każdy na 3 dni przed końcem ważności może go zdeaktywować?
Ewentualne odwołanie oferty po 6 miesiącach lub zmiana jej podstawowych zasad dla nowych nabywców oferty po pół roku oznacza, że tak naprawdę skorzystać z obecnego możesz tylko raz. Za kolejnym razem będziesz jej nowym klientem. Pół roku to za krótki czas by np przenosić numer z innej sieci lub robić skarbonkę dla przenosin z BK.
Rozsądek podpowiada również, że wybór oferty to ryzyko, a że nie jestem hazardzistą to nie lubię zamrażać pieniędzy w coś tak niepewnego - dlatego wolę o wszystko dopytać trzykrotnie, jeśli coś jest dla mnie nielogiczne. Aktywacja na pół roku logicznym dla mnie nie jest i faktycznie może okazać się działaniem by wyciągnąć klientów z BK. Dziwię się, że nie pokuszą się po prostu na odwołanie bonusu w BK - byłoby chyba prościej, czyż nie?
Mylić się oczywiście mogę... i było tak i wtedy gdy wprowadzali pakiety WSZYSTKO, do czego się przyznaję... :oops:
Nie wróżyłem im (tj Virgin) przyszłości, bo skierowali ofertę do innego grona klientów... Okazało się, że jednak społeczeństwo woli jednak nadpłacić za coś, by mieć zabezpieczenie...kurde no ja jeszcze nie - może jestem za biedny? ...dlatego też samoodnawianie i sumowanie pakietów
bez konieczności pilnowania jest mistrzostwem świata - nic nie przepada i wiem dokładnie ile mnie w nim minuta kosztuje :)
@xander
Maks SIM pisze:To 6 mies. jest liczone dokładnie od daty aktywacji, czyli w tym wypadku od 11.11.2015
i tak jak piszesz będzie wyłączona ok 10.05.2016
Musi to oznaczać również taką samą zasadę co do odnowienia środków miesięcznych.
Pkt. 19, 20 i bardzo ciekawy pkt.21 regulaminu :)
Ostatnio zmieniony 01 lis 2015, 11:20 przez bazooka, łącznie zmieniany 1 raz.
 #832514  autor: everymen
 01 lis 2015, 12:14
bazooka pisze:Co do lęków to jest w tym 90% przeczucia plus 10% podwaliny ze względu na brak merytorycznej odpowiedzi na zadane (na trzy sposoby) pytanie - dlaczego pakiet Freemium załączamy na 6 miesięcy a nie bezterminowo, skoro każdy na 3 dni przed końcem ważności może go zdeaktywować?
A dlaczego w Nju Mobile konto nie jest ważne np. rok, tylko co 6 miesięcy trzeba je przedłużyć?
bazooka pisze:Ewentualne odwołanie oferty po 6 miesiącach lub zmiana jej podstawowych zasad dla nowych nabywców oferty po pół roku oznacza, że tak naprawdę skorzystać z obecnego możesz tylko raz. Za kolejnym razem będziesz jej nowym klientem. Pół roku to za krótki czas by np przenosić numer z innej sieci lub robić skarbonkę dla przenosin z BK.
Nie ma żadnych przesłanek do odwołania oferty po 6 miesiącach.
Skarbonkę już zrobiłem i od dziś mój główny numer jest w #Freemium. Jeśli nie będę zadowolony zmienię na #Pełenluz i będę płacił mniej niż w BK. Za 18 miesięcy będę się zastanawiał, co dalej:)
bazooka pisze:Rozsądek podpowiada również, że wybór oferty to ryzyko, a że nie jestem hazardzistą to nie lubię zamrażać pieniędzy w coś tak niepewnego - dlatego wolę o wszystko dopytać trzykrotnie, jeśli coś jest dla mnie nielogiczne. Aktywacja na pół roku logicznym dla mnie nie jest i faktycznie może okazać się działaniem by wyciągnąć klientów z BK. Dziwię się, że nie pokuszą się po prostu na odwołanie bonusu w BK - byłoby chyba prościej, czyż nie?
To nie rozsądek, tylko błędne założenia i przeczucia:P
Myślę, że gdyby chcieli się pozbyć BK, zrobiliby to raz dwa, bez takich podchodów;)
bazooka pisze:Mylić się oczywiście mogę... i było tak i wtedy gdy wprowadzali pakiety WSZYSTKO, do czego się przyznaję... :oops:
Nie wróżyłem im (tj Virgin) przyszłości, bo skierowali ofertę do innego grona klientów... Okazało się, że jednak społeczeństwo woli jednak nadpłacić za coś, by mieć zabezpieczenie...
I myślę, że znowu się pomylisz:P Powiem więcej, mogę się z Tobą o to założyć:P
 #832519  autor: bazooka
 01 lis 2015, 12:25
everymen pisze:A dlaczego w Nju Mobile konto nie jest ważne np. rok, tylko co 6 miesięcy trzeba je przedłużyć?
No mnie nie pytaj, ja z tego nie korzystam, i uważam, że nie jest to logiczne... Ty mi odpowiedz :)
Poza tym po załączeniu Freemium jest konto ważne rok - to w ogóle inny przykład...może spróbujesz pokusić się o jakąś opinie, a nie odpowiedź pytaniem.
everymen pisze:Nie ma żadnych przesłanek do odwołania oferty po 6 miesiącach.
Są, tylko nie dopuszczasz tego do myśli, bo to nie byłoby zgodne z tym co już zrobiłeś, czyli zmigrowałeś... Dopuszcza do tego zresztą klauzula w regulaminie: "do odwołania".
everymen pisze:Myślę, że...
Ja też, tylko inaczej - błędne przeczucia mogą być też Twoje.
everymen pisze:I myślę, że znowu się pomylisz:P Powiem więcej, mogę się z Tobą o to założyć:P
No ja nie, bo...nie jestem hazardzistą :)
 #832521  autor: everymen
 01 lis 2015, 12:45
bazooka pisze:No mnie nie pytaj, ja z tego nie korzystam, i uważam, że nie jest to logiczne... Ty mi odpowiedz :)
Jest logiczne i to bardzo. Nju Mobile z jakichś względów nie chce mieć "leżaków" i stąd to ograniczenie. W przypadku Virgin też pewnie ma to podobne uzasadnienie - jest to pewne ograniczenie darmowej oferty, mające zapobiegać nadużyciom.
bazooka pisze:Są, tylko nie dopuszczasz tego do myśli, bo to nie byłoby zgodne z tym co już zrobiłeś, czyli zmigrowałeś...
Oczywiście masz mnie za idiotę i nie dopuszczasz myśli, że najpierw przeanalizowałem sytuację dogłębnie, a dopiero potem zdecydowałem się na migrację:)
bazooka pisze:Dopuszcza do tego zresztą klauzula w regulaminie: "do odwołania".
Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że od samego początku w Virgin wszystkie oferty, wszystkie pakiety to promocje ważne do odwołania:P "Bez kompromisów" również. Taka specyfika operatora, która ma logiczne uzasadnienie. W przypadku promocji można zmienić warunki bez wczesnego informowania klientów. I chociaż Virgin Mobile zostawiło sobie taką sprytną furtkę, nigdy nie wprowadziło zmian na niekorzyść.
bazooka pisze:Ja też, tylko inaczej - błędne przeczucia mogą być też Twoje.
Ja nie mam przeczuć, ja mam wnioski:P
bazooka pisze:No ja nie, bo...nie jestem hazardzistą :)
I tutaj akurat bardzo słusznie, bo nasze szanse określam na 90%/10%;) Przewaga dla mnie.
 #832525  autor: bazooka
 01 lis 2015, 12:59
Dla Ciebie byłoby dobrze byś się nie pomylił, jednak swoje szanse jak i wnioski pozostaw do oceny ew. czytelnikom.
Taka delikatna bezczelność może być w Twojej naturze jednak pamiętaj, że to nie zależy od Ciebie... No chyba, że wiesz coś więcej niż my wszyscy, szaraczki, a cały czas chcesz przekonać, że to wynik Twojej wspaniałomyślności. Tu raczej widać, że to raczej chyba wynik jakiejś Twojej bezgranicznej wiary więc cokolwiek bym nie napisał i cokolwiek bym nie podważył będzie zawsze przez Ciebie zripostowane => o tym zresztą świadczy Twój przewrotny argument, że niby traktuję Cię jako idiotę... chyba dotychczasowa historia tej dyskusji wyraźnie wskazuje, żeby to właśnie mi to udowodnić. Ale ja już spasuję...aczkolwiek z niczego się nie wycofuję :)
 #832532  autor: everymen
 01 lis 2015, 13:16
bazooka pisze:Dla Ciebie byłoby dobrze byś się nie pomylił, jednak swoje szanse jak i wnioski pozostaw do oceny ew. czytelnikom.
Tak jak napisałem wcześniej, nawet jak się pomylę, zyskuję, bo mam furtkę w postaci skarbonki i pakietu #Pełenluz. Płakać po #Freemium nie będę.
bazooka pisze:Taka delikatna bezczelność może być w Twojej naturze jednak pamiętaj, że to nie zależy od Ciebie... No chyba, że wiesz coś więcej niż my wszyscy, szaraczki, a cały czas chcesz przekonać, że to wynik Twojej wspaniałomyślności.
Mam dostęp do tej samej wiedzy co Ty i cała reszta. Ja analizuję fakty, Wy piszecie o przeczuciach i lękach. Jak mam traktować Was poważnie?:)
bazooka pisze:Tu raczej widać, że to raczej chyba wynik jakiejś Twojej bezgranicznej wiary więc cokolwiek bym nie napisał i cokolwiek bym nie podważył będzie zawsze przez Ciebie zripostowane

Nie cokolwiek, tylko argumenty oparte o fakty i rzeczową analizę, nie o przeczucia:)
bazooka pisze:=> o tym zresztą świadczy Twój przewrotny argument, że niby traktuję Cię jako idiotę... chyba dotychczasowa historia tej dyskusji wyraźnie wskazuje, żeby to właśnie mi to udowodnić. Ale ja już spasuję...aczkolwiek z niczego się nie wycofuję :)
Tak nie jest:) Kiedy piszesz z sensem, dyskusja z Tobą jest owocna i ciekawa. W żadnym wypadku nie uważam Cię za idiotę. Jeśli tak to odebrałeś, przepraszam. Nie było to moją intencją.
 #832537  autor: bazooka
 01 lis 2015, 13:30
Będę się bacznie przyglądać temu czym się podzielisz odnośnie doświadczeń z Freemium.
Ja również mogę z tego skorzystać migrując z BK ze Skarbonką (wraz z zasięgiem Plusa :) ), ale na pewno nie teraz - muszę poczekać co tam napiszecie Freemiumowcy :P ...tylko, że nie będę czekać 6 miesięcy...teoretycznie mam czas do końca listopada, a raczej 21-ego.
 #832538  autor: Maks SIM
 01 lis 2015, 13:37
Zgadzam się z tym , że pakiet #FREEMIUM aktywowany z możliwością aktywacji tylko na 6 mies.
to furtka do wycofania w każdej chwili oferty #FREEMUIM.
Everyman pamiętaj, że każdy ma prawo do własnej oceny i odbioru....
można odnieść wrażenie po Twoich postach, że możesz być jakimś userem zatrudnionym przez Virgin:D
Ostatnio zmieniony 04 lis 2015, 22:42 przez Maks SIM, łącznie zmieniany 2 razy.

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #832542  autor: forresty
 01 lis 2015, 14:06
Rozsądek podpowiada również, że wybór oferty to ryzyko, a że nie jestem hazardzistą to nie lubię zamrażać pieniędzy w coś tak niepewnego
Dokładnie takie same argumenty słyszałem przy dyskusji o promocji Bez kompromisu. A że spamem zaleją, a że po miesiącu wyłączą albo w ogóle zwiną interes. BK działa do dziś i sam ją posiadam. Ktoś się pytał czemu chcę za 19zł no limit a nie fakt czy rbm. Nie sprawdzałem dokładnie tamtych ofert. Jako ze jestem w Virgin to juz na bieżąco jestem ze zmianami. Interesuja mnie przede wszystkim pakiety głosowe. Nie chcę wydawać więcej niż 19zł za no limit lub trochę mniej za pakiet ok 200min.. W Virgin mam to zapewnione. Mam 300mb neta co do przeglądania stron www na Opera mini w zupełności wystarcza a potem lejek, choć nie sądzę że nawet do tego dobiję.. Esemesów ma w miesiacu kilka na numerach które chcę przenieść. 30 w zupełnosci mi wystarcza. Więc po co mam szukac czegoś jeszcze? No ie wiem... zobaczę inne oferty, ale na razie Virgin wydaje mi się dla mnie najbardziej OK. Zależy jak kto patrzy na niektróe sprawy
 #832543  autor: Maks SIM
 01 lis 2015, 14:22
forresty nikt nie mówi, że oferta jest zła - chodzi tylko o niewytłumaczalne 6 mies. aktywacji #FREEMIUM

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #832547  autor: everymen
 01 lis 2015, 14:32
Maks SIM pisze:Zgadzam się z tym , że pakiet #FREEMIUM aktywowany z możliwością aktywacji tylko na 6 mies.
to furtka do wycofania w każdej chwili oferty #FREEMUIM.
Jeszcze raz. #Freemium, tak samo jak wszystkie pakiety w Virgin Mobile to Promocja, ważna do odwołania. Mogą ją bez żadnych konsekwencji zakończyć np. jutro. Nie potrzebują żadnych furtek.
Maks SIM pisze:To ja napisze bezpośrednio:
everyman - można odnieść wrażenie po Twoich postach, że możesz być jakimś hejterem zatrudnionym przez Virgin.
Masz mnie Szerloku:) I powiem Ci jeszcze coś w sekrecie. Bazooka to tajny Agent Orange:P
 #832548  autor: forresty
 01 lis 2015, 14:45
Ale to jest 6 mc od momentu aktywacji więc nie podejrzewam że tu chodzi o zabranie tej oferty w jednym momencie wszystkim. Każdy następny po pierwszym takim wyłączeniu zabierze stamtąd telefon w trymiga i już tam nie wróci bo i po co utrzymywać tel w taryfie która za chwilę będzie dla niego nieaktualna? Operator strzeliłby sobie w noge. Podejrzewam że będą dodawać coraz więcej neta w tej samej cenie. To jest trend którym ściąga się dziś klienta. Z rozmów juz dziś niewiele się wyciśnie.
Wg mnie jak wycofają to zrobią to samo co z BK. Zostawią to wszystkim którzy w niej są. Ja mam BK i rozumiem tych ktorzy chcą z niej migrować. jako ze ja z numeru na którym jest BK korzystam bardzo rzadko to nie migruję, ale gdybym korzystał wiecej to bym zmigrował bo utrzymywanie tego nie miałoby sensu - zwłaszcza pod kątem neta choć i głosowe od pewnego momentu nie bardzo się opłacają. Uważam ze oferta Freemium jest idealna dla tych którzy chcą po prostu rozmawiać i sporadycznie korzystają z neta. mam 19zl za no limit i jakiś tam necik .Nie darmo jest reklama z babcią - reklama kierowana do wnuczka tak naprawdę. Bo to jest trochę taka taryfa dla wnuczka który kupuje telefonik dla babci.
 #832557  autor: bazooka
 01 lis 2015, 16:16
Bazooka to tajny Agent Orange:P
Tajny antyhejter Orange raczej. Na tym forum to bardzo potrzebne, tutaj dawno by istniało P4 i nic więcej, ale prekursorem pewnych rozwiązań było Orange i to się nie zmieni.
@forresty - faktycznie, niektórzy tkwią gdzieś z zasiedzenia...Tobie radzę przeanalizować sporo ofert zanim będziesz wychwalał Virgin w niebogłosy...to naprawdę szczera rada. Nie podam Ci żadnych na tacy by nie robić offtopu, poczytaj trochę tematów na forum, może jednak zmienisz zdanie.
 #832561  autor: forresty
 01 lis 2015, 16:54
no dobrze... ale co ja będę analizował skoro mi potrzeba no limit za 19zł lub pakiet ok 200min w cenie niższej i zeby mi aktualizacja pierdól w telefonie które przypadkowo właczy dzieciak nie zeżarła 20zł ja to się dzieje w nju? Nie ma problemu. ja nie jestem fanboyem Virgin bo dla mnie ważna jest cena i to czego potrzebuję więc nie spieram się o kolor sim czy reklamówkę w tv bo dla mnie to zupełnie nieistotne. Nie chce też śleczeć na forach w poszukiwaniu kodów na 10min w fakcie (chyba o to w nich chodzi). Jak masz jakąś fajną ofertę to napisz na PW bo ja pisałem wcześniej - jestem trochę laikiem i pewnych rzeczy nie ogarniam jak chodzi o systemy zliczan i tych wszystkich taryf bonusow itd. Nie podejrzewam jednak abym za 19zł dostał to co w Virgin i czego nie miałbym w Virgin. 2gb neta nie potrzebuję. jakby był w tej cenie to ok, ale nie sądzę. Po prostu potrzebuję maksymalnie ściąc koszty na rozmowy i elastyczne pakiety ktore łączą się przynajmniej w obrębie 30dni ajakby się sumowały z miesiąca na miesiąc to by było jeszcze fajniej
 #832563  autor: bazooka
 01 lis 2015, 17:04
Zgadzam się z Tobą co do śledzenia jakiś kodów na 10min, ale przeczytaj poradę z PW, mam naprawdę dobre intencje :-)
 #832615  autor: loker
 01 lis 2015, 20:28
Mój ojciec ma Play Fresh, co 3 miesiące doładowuje za 30 zł, wtedy przez miesiąc ma za darmo rozmowy do Play. Praktycznie nie potrzebuje internetu ani SMSów. A rozmów wykorzystuje około 30 minut w miesiącu. Jak myślicie - przenieść mu numer do Virgin Mobile do #Freepremium?
 #832620  autor: Gregrin
 01 lis 2015, 20:35
loker pisze:Mój ojciec ma Play Fresh, co 3 miesiące doładowuje za 30 zł, wtedy przez miesiąc ma za darmo rozmowy do Play
Wiesz ze np w formule masz cały czas stan darmowy a doładowanie za 5zl przedłuża o 50dni ? 30min/30sms/300MB masz za darmo we freemium.
 #832623  autor: Maks SIM
 01 lis 2015, 20:41
loker pisze:Mój ojciec ma Play Fresh, co 3 miesiące doładowuje za 30 zł, wtedy przez miesiąc ma za darmo rozmowy do Play. Praktycznie nie potrzebuje internetu ani SMSów. A rozmów wykorzystuje około 30 minut w miesiącu. Jak myślicie - przenieść mu numer do Virgin Mobile do #Freepremium?
Jeżeli sam piszesz, że 30 min wykorzysta to #FREEMIUM będzie dobre,
teraz zależy jeszcze na jakie numery dzwoni.. czy na inne sieci oprócz Play też?
Kolega Gregrin dobrze podpowiada z Formułą w PLAY, wtedy przez rok by było ok 37 zł za rozmowy do PLAY
Przy #FREEMIUM przy wykorzystaniu tylko tych 30 min/mies (do wszystkich sieci) na rok by wyszło 5 zł :D

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
  • Strona 13 z 48
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 48
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 48