DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #826236  autor: DanielR
 01 paź 2015, 19:31
Przeglądałem w w zeszłym roku kanały YouTube sieci rosyjskich m.in. z krótkim poradnikami, chociażby właśnie w temacie internetowej samoobsługi. I z tego co pamiętam mnogość opcji możliwa do aktywacji czy kontroli, przewyższa nawet te z Play24, które uważam (i chyba nie tylko ja) za wzór jeśłi chodzi internetową obsługę numeru. Musiałbym poszukać. Ja znajdę czas, to wstawię link.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #826564  autor: aquick
 02 paź 2015, 23:25
Widzę, że wątek odżył, więc postaram się kilka rzeczy dopowiedzieć, wyjaśnić i opisać ;)

DanielR
:

1. Mnie to też trochę irytuje, że można doładować jedynie poprzez SMS, wklepanie kodu w internecie i zdalnie poprzez podanie konkretnego numeru i kwoty np. w salonie.

2. Z tego co wiem O2 ma podobnie z samoobsługą.

Informacje o każdym płatnym zdarzeniu można wyłączyć.

Sieć m.in. poprzez brak możliwości dokonania zmian na koncie lub sprawdzenia stanu pakietów poprzez kod USSD chce zredukować do 0 reklamacje i nadużycia typu:

-aktywacja przez przypadek danego pakietu (przed każdą aktywacją jest pytanie "Czy na pewno..?)
-aktywacje pakietów, taryf, usług, blokad po kradzieży karty przez złodzieja
-aktywacje pakietów, taryf, usług, blokad "po złośliwości" przez np."fałszywego przyjaciela"
-to jakie mamy usługi, pakiety, taryfy, blokady aktywne i ile nam ich jeszcze pozostało jest traktowane jako informacje prywatne - możesz nie życzyć sobie, żeby ktoś postronny miał "szybki wgląd" z czego, kiedy i ile korzystasz

Konsultanci Vodafone, z którymi rozmawiałem i pytałem swego czasu byli zdziwieni, że np. w Polsce w takim Play mogę biorąc Twój telefon i przez 5 sekund pod Twoją nieuwagę, robiąc "po złości" wpisać USSD na aktywację np. ACR, kiedy Ty sobie takiej usługi nigdy nie życzyłeś i nawet nie będziesz wiedzieć o fakcie jej aktywacji, albo że mogę sprawdzić sobie jaki pakiet masz aktywny i ile go wykorzystałeś.

Jako ciekawostkę podam fakt, że Vodafone jeszcze parę lat temu również miało serwis podobny do Play24 i nawet kod USSD był taki sam *111#, ale zostało to definitywnie wycofane.

3. Tutaj postaram się opisać "po części" aplikację mobilną samoobsługi Vodafone :) :

Korzystanie z niej ułatwia dokonywanie zmian na koncie, uzyskiwania pomocy i informacji. Korzystanie z niej w kraju, jak i roamingu jest całkowicie bezpłatne. Można wybrać opcję automatyczniego zalogowania po otwarciu aplikacji.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z lewej strony jest dostępne obszerne menu, opiszę opcje zaznaczone prostokątami.

Obrazek
Obrazek

Pod opcją "dobijeni a informace o kreditu" znajdują się informacje na dwóch poniższych screenach, pytanie "mate dotaz?" przenosi do chatu online z konsultantem, który był niestety niedostępny gdy robiłem screeny - wyświetla się informacja o godzinach dostępności:

Obrazek
Obrazek

W "roamingove sluzby" i "roamingova kalkulacka" znajdziemy informacje odnośnie roamingu i zmian z nim związanych. Odpowiadając na pytania odnośnie kierunku podróży, jej długości oraz aktywności wykonywanej w sieci (ilość wysłanych email, obejrzanych filmów online, przeglądanych stron www itp.) możemy dopasować najlepszą taryfę roamingową dla siebie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

"Osobni udaje" to po prostu dane osobowe, na które zarejestrowany jest numer. Mam nadzieję, że ten screen definitywnie rozwieje wątpliwości, czy w Czechach trzeba obowiązkowo rejestrować prepaid :wink: przez ponad 4 lata wg Vodafone mam na imię 1-2YLH-1047 a moje dane adresowe to "null", czyli zero :P .

Obrazek

W "Mapa prodejen" znajdziemy mapę Google Republiki Czeskiej z zaznaczonymi na niej salonami Vodafone oraz informacjami odnośnie tych salonów - numery telefonów, adresy email, godziny otwarcia, adres. W "Seznam prodejen" znajdziemy miasta uszeregowane w kolejności alfabetycznej z salonami Vodafone.

Ja dla przykładu wybrałem salon w Trutnovie. Można nawet wybrać opcję nawigacji do wybranego salonu z miejsca, w którym się znajdujemy.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam :smt006

Dobrou noc :D

Obrazek
 #826577  autor: bazooka
 03 paź 2015, 08:40
Dobrý den :)

Zamarzyła mi się znowu Praga...po 9 latach...patrzę i odświeżony temat "Weekend w Czechach" - czyżby to jakiś znak? :-D

Jeśli jednak mamy być obiektywni w temacie "weekendu" to polecam pakiet roamingowy 100MB w Plus na kartę za 15zł :) ...sprawdzony w sierpniu na Słowacji - zero problemów :)
 #826652  autor: DanielR
 03 paź 2015, 16:29
aquick, nie zrozum mnie źle. Nie pisałem tego z uwagi na jakaś moją zgryźliwość. Po prostu mamy różne zdania w tej kwestii. :wink:

1. Fajnie, że są te inne kanały doładowania. Nie zmienia to jednak faktu, że w przypadku podstawowego i wciąż najpopularniejszego sposobu (a przynajmniej takim jest w Polsce), nie zadbali o możliwość uzupełnienia przez prostszy i wygodniejszy kod USSD.

2. Powiedzmy, że przyjmuję do wiadomości twoje argumenty i zdziwienie pracowników czeskiej sieci, nie zgadzam się jednak z nimi. Według mnie (choć nie chciałbym tu włączać wątków politycznych), to czysty socjalizm w jego najbardziej siermiężnej formie. Ciekawe kiedy wprowadzą obowiązek pytania się odpowiedniego urzędnika, a może nawet składana w tym celu specjalnego wniosku, aby mieć możliwość skorzystania z własnego portfela wypchanego gotówką?! Przecież taki portfel przy tyłku (ew. w kieszeni marynarki) jest niewątpliwie znacznie większym zagrożeniem! :D Koniecznie trzeba go przechowywać w specjalnym sejfie w dobrze strzeżonym budynku i za każdym razem prosić urzędnika państwowego o możliwość skorzystania. Absurd! Tak, jak napisałem poprzednio. Traktują ludzi, jak dzieci, nie jak ludzi wolnych, odpowiedzialnych. A wystarczyłoby, by dali wybór. Tylko tyle i aż tyle.
Identyczna sytuacja ma miejsce z uszczęśliwianiem polskiej młodzieży na siłę i odgórnym centralnym wydawaniu dyspozycji, co do sklepików szkolnych. Bareja się kłania! No, ale może Czesi tak właśnie lubią, kto ich tam wie...

PS A prywatne SMS-y można odczytywać "normalnie" tzn., tak jak w większości sieci w innych krajach, czy również należy się najpierw zalogować do serwisu sieci podając hasło? :wink:

Dobra, z mojej strony koniec off-topa.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #828527  autor: aquick
 13 paź 2015, 00:46
DanielR starałem się przekazać to co usłyszałem na usprawiedliwienie tych ciągłych weryfikacji :)
Čau Aquick
Orientujesz się mniej więcej w czeskich ofertach, czy tylko Vodafone?
Zdravím
Wiem, że z wirtualnych dają radę mobil.cz i tesco mobile - działają pod O2. Mobil.cz daje do doładowania 200MB internetu na 30 dni a starter tesco mobile możesz kupić w sklepach Tesco i Żabka i jest atrakcyjny jak posiadasz kartę Clubcard czeskiego Tesco i ją połączysz z kontem pre-paid. Niestety, karta Clubcard polskiego Tesco nie działa.

Ponieważ dostałem jeszcze kilka pytań odnośnie pakietu roamingowego "Roaming ke karte na den" pozwolę sobie zrobić małe FAQ odnośnie tego pakietu i parę spraw jeszcze pokazać :)

1.Czy przy zakupie muszę powiedzieć, że interesuje mnie jakiś konkretny zestaw, taryfa (jak np. w Polsce jest multum ofert w każdej sieci - np. w Play jest Mini Max, Lubię to itp.), czy bez znaczenia jaki, bo w każdym prepaid jest dostępna ta oferta?

"Roaming ke karte na den" jest dostępny w każdej taryfie na kartę Vodafone CZ - można kupić starter z dowolną taryfą na start, chociaż ja polecam startery, które posiadają już aktywowaną taryfę "Karta pro partu", bo to najlepsza taryfa :D .

2. Jak najprościej dokonać aktywacji, żeby jak najmniej zapłacić (widzę jakiś pakiet 25MB/25Kc) - przez wifi się zaloguję lub podając komuś te dane?

Domyślnie na nowym starterze jest aktywowany dzienny pakiet 25MB/25Kc, więc chcąc aktywować ten pakiet w samoobsłudze przez nr VDF zapłacimy 25Kc za ten pakiet. Do samoobsługi można się zalogować na każdym innym urządzeniu i przy użyciu dowolnego połączenia internetowego np. WiFi, wystarczy wejść na stronę muj.vodafone.cz podać nr telefonu, hasło i zalogować się do konta :) tak jak np. do Play24, nie trzeba podawać osobom postronnym żadnych danych.

3. Rozumiem, że przez serwis muj.vodafone ustawiam sobie pakiet roamingowy za 19Kc i mogę w ciągu 24h wysłać 10sms, zadzwonić na 10 minut oraz przesłać 10 MB - a potem mam lejek 32kbps (ile maksymalnie można wykorzystać tego lejka? No limit?).

Tutaj się trochę rozpiszę i zobrazuję na podstawie aktywowanego specjalnie dzisiaj dla tego punktu pakietu :wink:

1. Pakiet aktywowałem dzisiaj o 21:00, czyli jest on ważny do jutra do 21:00:
Obrazek

Wykorzystałem 10MB danych z pełną prędkością do godziny 21:20, od tej godziny do dnia jutrzejszego do godziny 21:00 mam NO LIMIT LEJEK 32kbps do wykorzystania w całej Europie, czyli teraz jestem w Polsce i wykorzystam na nim np. 20MB, rano wyjadę do Niemiec i czekając na samolot do Madrytu w Berlinie wykorzystam 30MB, a gdy zalecę do Hiszpani w południe i do 21:00 wykorzystam 60MB internetu to w tych 3 krajach PL + D + ES będę korzystał z lejka dla tego samego pakietu "Roaming ke karte na den", który początkowo aktywowałem w Polsce. Od 21 do 22:22 wykorzystałem w sumie 21,5MB, czyli 11,5MB na samym lejku:
Obrazek

Inaczej sprawa wygląda z połączeniami i SMSami w tym pakiecie - pokaże to na podstawie wyciągu z mojego billingu.

Minuty i SMSy z pakietu "Roaming ke karte na den" można wykorzystać na połączenia w danym kraju + połączenia do Czech. Wykonując połączenie lub wysyłając SMS do kraju trzeciego płaci się poza pakietem stawkę tak jak za połączenie lub SMS międzynarodowy bezpośrednio z Czech.

Obrazek

1. Połączenie na linii Vodafone CZ w roamingu Plusa (Polska) -> BOK łotewskiego operatora Bite (kraj trzeci) -> została naliczona opłata jak za połączenie międzynarodowe w terenu Czech na Łotwę

2. Połączenie na linii Vodafone CZ w roamingu Plusa (Polska) -> BOK T-Mobile CZ i Vodafone CZ (Czechy) -> oba połączenia taryfikowane wg jednostek pakietu

3. SMS na linii Vodafone CZ w roamingu Plusa (Polska) -> nr w sieci EE UK (kraj trzeci) -> opłata jak za wysłanie SMS z terenu Czech do Wielkiej Brytanii

4. SMS i połączenie na linii Vodafone CZ w roamingu Plusa (Polska) -> SMS na numer Virgin Mobile Polska, połączenie do BOK heyah (Polska, kraj, w którym znajduje się roamer) -> SMS i połączenie taryfikowane wg jednostek pakietu

Reasumując:
Jestem w UK -> działa UK + CZ
Jestem w LV -> działa LV + CZ itd.


4. Czy pakiet się odnawia samoczynnie czy po prostu po 24h się wylącza i wykonanie połączenia/sms/internet włącza go ponownie? A może trzeba go włączać z poziomu muj.vodafone? Jest jakiś kod USSD do jego aktywacji?

Po 24h się wyłącza i pierwsze wykonanie połączenia/sms/internet włącza go ponownie :) z poziomu muj.vodafone.cz typ pakietu "do odnawiania jak skorzystam" ustawia się tylko raz.

5. Jak wygląda sprawa doładowania telefonu? Czytałem, że karta jest ważna 10msc, a potem za ile trzeba doładować, aby przedłużyć ważność (i o ile się przedłuża)?

Najniższe doładowanie jest elektroniczne 200Kc, papierowe kupony o tym nominale zostały wycofane. Najniższe papierowe doładowanie to 250Kc. Każde doładowanie przedłuża ważność środków o 10 miesięcy a sama karta jest ważna 13 miesięcy od dnia doładowania (10+3 miesiące na odbieranie połączeń only.) Ważność doładowań NIE SUMUJE SIĘ tak jak kiedyś w T-Mobile.

Pozdrawiam i padam już na twarz :smt006

Zdravím

Obrazek
 #828530  autor: aquick
 13 paź 2015, 00:59
No i zapomniałbym o najważniejszym :wink:

Połączenia przychodzące w roamingu na terenie UE + Szwajcaria, Norwegia i Islandia przy aktywnym pakiecie "Roaming ke karte na den" są BEZPŁATNE, czyli możemy odebrać 2,4,6 godzin połączeń przychodzących i nie zapłacimy więcej niż 19Kc za pakiet - sam jakiś czas temu odebrałem prawie godzinną rozmowę z abo Play i nie zapłaciłem za to nic :D

:smt006

Obrazek
 #830898  autor: aquick
 23 paź 2015, 21:16
Jeżeli ktoś potrzebuje to tutaj jest link do pliku WORDa z powyższymi instrukcjami "w pigułce" - https://dl.dropboxusercontent.com/u/381 ... na-den.doc

Dziękuję za możliwość udostępnienia powyższego linku jednemu z tutejszych, długoletnich użytkowników :wink:

:smt006
Ostatnio zmieniony 23 paź 2015, 23:30 przez aquick, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek
 #830923  autor: aquick
 23 paź 2015, 22:58
UWAGA - POZOR

Zmieniły się zestawy startowe czerwonej sieci oraz zostały do nich dodane "gratisowe opcje pakietowe na start", które postaram się w tym poście wyjaśnić :)

Nazwy starterów wartych zainteresowania z ogólnego wyboru starterów:

Obrazek
Obrazek

Karta na volání

widok okładki startera

Obrazek

Koszt startera - 200Kc

Stan konta po aktywacji - 100Kc

W cenie startera otrzymuje się:
- jednorazowy pakiet NO LIMIT na rozmowy w sieci + 100 minut do innych sieci ważny przez 30 dni
- 60MB z lejkiem 20kbps ważnych 7 dni (warunek jego otrzymania to połączenie się z internetem w ciągu 7 dni od aktywacji startera)


Powyższe pakiety po 30 dniach można aktywować w wersji odnawiającej się jak i jednorazowej w cenie 249Kc/30dni dla NO LIMIT na rozmowy w sieci + 100 minut oraz 49Kc/60MB/7 dni dla pakietu internetowego. Można również wybrać inną wersję pakietów dostępnych na stronie www.vodafone.cz/predplacene-karty/balicky-ke-kartam/ jak również korzystać z usług tylko wg standardowego cennika bez żadnego pakietu.

Karta na volání, SMS a data

widok okładki startera

Obrazek

Koszt startera - 200Kc

Stan konta po aktywacji - 100Kc


W cenie startera otrzymuje się:
- jednorazowy pakiet NO LIMIT rozmowy + smsy w sieci + 500MB transferu z lejkiem 20kbps ważny przez 30 dni


Powyższy pakiet po 30 dniach można aktywować w wersji odnawiającej się jak i jednorazowej w cenie 249Kc/30dni. Można również wybrać inną wersję pakietów dostępnych na stronie www.vodafone.cz/predplacene-karty/balicky-ke-kartam/ jak również korzystać z usług tylko wg standardowego cennika bez żadnego pakietu.

STANDARDOWY CENNIK

3,5Kc/min (60+1)

1,90Kc/SMS

4,5KC/MMS

W obu wersjach można aktywować za darmo promocję Program čtyřka, w której ustawiamy maksymalnie 4 numery z dowolnej sieci, z którymi połączenia są taryfikowane po 1,90Kc/min. Ważność aktywowanych nr jest nieograniczona a ich zmiana jest darmowa.

(źródło użytych obrazów - vodafone.cz / zdroj použitých obrázků - vodafone.cz)

Pozdrawiam :smt006

Obrazek
 #831259  autor: aquick
 25 paź 2015, 23:16
AKTUALIZACJA



Ponieważ zmienił się nieco sposób aktywacji karty dla nowych starterów oraz kosmetyka muj.vodafone.cz dla tych starterów pozwolę sobie umieścić w tym poście wiadomość od użytkownika tego forum reboot posiadając jego zgodę na umieszczenie tejże wiadomości oraz wykorzystanie zdjęć i screenów, które są własnością w/w użytkownika.

W tekście został zawarty opis czynności do wykonania po zakupie startera oraz testy karty VDF CZ w sieci macierzystej (konkretna lokalizacja - Praga).

Swój numer aktywowałem 4 lata temu, więc dotychczas przekazywałem w kwestii aktywacji wiedzę z własnego doświadczenia.

Rzeczy "od siebie" dodam w następnym poście.


"Cześć :)
Jeśli chodzi o kwestię zakupu startera trzeba uzbroić się w cierpliwość. Wizyta w trzech salonach Vodafone z zamiarem zakupu konkretnego startera (wspomniany starter z pakietem 500MB) kończyła się rozłożeniem rąk przez pracowników i odesłaniem mnie do kiosku. W kioskach odsyłali mnie do Vodafone i tak w kółko. Udało mi się w końcu kupić starter dla siebie i znajomego w sklepie "mydło i powidło" u jakiegoś azjaty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak się okazuje mnóstwo starterów było dostępnych w hipermarkecie Globus (CH Cerny Most) - cały stojak :)
Obrazek


Po zakupie startera, rozpakowaniu go, wyłamaniu karty (mini sim lub micro sim), nastąpiła próba aktywacji. Sugerowałem się Twoim opisem (*77, 2x przycisk 2 i nadanie 4-cyfrowego kodu). Jednak jak się okazuje zostało to uproszczone (tak wnioskuję z tego, że próba wciskania 2 i ustanawiania kodu nie powiodła się. Po zadzwonieniu na *77 usłyszałem tekst po czesku, rozłączyło mnie, a pod *22# pojawiła się informacja o stanie konta tj. 100Kc.
W tym momencie popełniłem błąd, bo nie wiedziałem, że dostałem smsem kod do logowania (wspomniany przez Ciebie kod, który we wcześniejszych edycjach starterów się wymyślało samemu, a obecnie jest odgórnie nadawany i można go zmienić).


Zabrałem się za logowanie myśląc, że nie mam kodu, więc skorzystałem z opcji przypominania hasła (wprowadza się nr telefonu i kod PUK).
Po pomyślnym wprowadzeniu nr tel i kodu PUK otrzymujemy na SMS hasło (które jak się okazuje dostałem wcześniej, ale go nie zauważyłem), które wprowadzamy przy logowaniu, a następnie możemy je zmienić na swoje.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Po zalogowaniu widać to, co na poniższych zrzutach ekranu.
Oczywiście pierwsze co wyłączyłem to 250MB/49Kc po przekroczeniu darmowego pakietu 500MB.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jak widać uruchomiłem usługę "Roaming ke karte na den".
Poniżej smsy z potwierdzeniem - widać, że sms z kodem do logowania otrzymałem 2x tj. pierwszy raz automatycznie z sieci i drugi raz jak poprosiłem o przypomnienie kodu nie wiedząc, że został mi przysłany.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Przeprowadziłem kilka testów na Speedtest.
Telefon Note Edge, w Polsce LTE na nim działa w Play (wyświetla się 4G na ekranie), tutaj niestety ani razu nie złapało mi LTE, jedynie wszystkie testy na H+.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 lis 2015, 01:17 przez aquick, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek
 #831263  autor: aquick
 25 paź 2015, 23:45
Ponieważ chciałbym uwiarygodnić fakt, że przy aktywnej "dniówce", pakiecie "Roaming ke karte na den" rozmowy przychodzące są w całej UE + Norwegia, Islandia, Szwajcaria bezpłatne i bez ograniczeń wraz z użytkownikiem reboot wykonaliśmy 2 połączenia na linii:

VDF CZ (użytkownik reboot znajdujący się na terytorium Czech) -> VDF CZ (moja karta SIM w roamingu Plusa - Polska) o długości 13 min i 46 sek oraz 18 min i 4 sekundy

Dodatkowo również w roamingu Plusa odebrałem połączenie z polskiego numeru na linii:

Nr na abonament w sieci Play znajdujący się w PL -> VDF CZ (moja karta SIM w roamingu Plusa - Polska) o długości 11 min i 26 sek.

Za powyższe połączenia nie została pobrana dodatkowa opłata.

Na uwagę zasługuje fakt, iż wg regulaminu oferta ta działa również na terytorium Szwajcarii oferując m.in. no limit dla połączeń przychodzących w ofercie na kartę, gdzie polscy operatorzy "kasują" po kilka złotych za minutę połączenia odebranego. Taka sytuacja daje trochę do myślenia....

Na dowód zamieszczam screen z mojej listy połączeń w telefonie oraz screen z wczorajszego billingu.

Obrazek
Obrazek

Dodatkowo dziś wieczorem wykonałem speedtest VDF CZ w roamingu sieci Play, którego wynik jest widoczny na poniższym screenie:

Obrazek

Pozdrawiam :smt006
Ostatnio zmieniony 05 lis 2015, 01:08 przez aquick, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek
 #831376  autor: reboot
 26 paź 2015, 17:27
Jeśli chodzi o kwestię bramki internetowej, jest to strona https://park.vodafone.cz/ :) Wystarczy się tam zalogować (zarejestrować) przy użyciu własnego numeru i można wysyłać smsy.

Mój czeski jest słaby, jednak opis na stronie https://park.vodafone.cz/legal/message-repository jest jednoznaczny - niezależnie od tego, co posiadamy we własnej taryfie (czyli czy mamy darmowe smsy do wszystkich sieci, jedynie do VDF CZ, a może w ogóle nie mamy pakietu smsów) płatne są smsy poza VDF i kosztują 1,51Kč, a smsy do sieci Vodafone CZ są darmowe (500 sztuk dziennie, każdy kolejny sms >500 jest liczony po 1,20Kč).

Bramka oferuje stworzenie listy kontaktów, wysłanie SMS o ustalonym czasie, wysłanie MMS (cennik na ww. stronie www).
Można uruchomić opcję zapisywania treści wysłanych i otrzymanych smsów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

WKS
 #833720  autor: aquick
 06 lis 2015, 22:23
AKTUALIZACJA

Od kilku dni nie działa komunikacja SMSowa na linii VDF CZ -> PLAY oraz sieci wirtualne, działające "pod Play".

SMSy wysyłane z numeru VDF CZ na nr Play oraz sieci wirtualnych, działających "pod Play" nie są dostarczane pomimo otrzymania raportu o doręczeniu.

SMSy wysłane z nr sieci Play oraz sieci wirtualnych, działających "pod Play" na nr sieci Vodafone CZ są wysyłane i dostarczane po "kilkunastosekundowym myśleniu".

Komunikacja SMSowa sieci Vodafone CZ z innymi polskimi operatorami (przetestowane T-Mobile PL, Orange PL, Klucz Mobile) działa w obydwu kierunkach bez problemów.

Połączenia głosowe na linii Vodafone CZ -> Play oraz sieci wirtualne, działające "pod Play" działa bez problemu w obydwu kierunkach.

Usterka występuje również w roamingu międzynarodowym, niezależnie od sieci, w której zalogowany jest roamer.

Poniższe screeny ukazują dzisiejszą komunikację SMS na linii:

SMS wysłany na nr VDF CZ z sieci Play - odbiór bezproblemowy
Obrazek

Komunikacja SMSowa na linii VDF CZ <-> T-Mobile Polska - bezproblemowo
Obrazek

Komunikacja SMSowa na linii VDF CZ <-> VDF CZ - bezproblemowo
Obrazek

Dziękuję za "współpracę" przy zasygnalizowaniu owego błędu użytkownikom tego forum: reboot i rogmaniek

Pozdrawiam :smt006

Obrazek
 #834515  autor: aquick
 11 lis 2015, 22:56
AKTUALIZACJA II ODNOŚNIE AWARII SMS VDF CZ -> PLAY

Sprawa została zgłoszona do BOK Vodafone CZ oraz BOK Play.

Poniższe screeny dzięki uprzejmości użytkownika reboot zawierają przekazane odpowiedzi w/w BOK nt. występującego problemu.

ODPOWIEDŹ Z BOK PLAY:

Obrazek

ODPOWIEDŹ Z BOK VDF CZ:

Obrazek

PLAY oraz sieci "pod Play" są aktualnie JEDYNYMI operatorami w PL, którzy nie przyjmują SMS przychodzących z sieci VDF CZ.

Powodem jest "dziwny" nr SMS CENTRUM, który jest aktualnie wykorzystywany przez operatora VDF CZ dla wysyłanych SMS na polskie numery (screen poniżej).


Ten numer to +298249023 (screen poniżej).
Prefix międzynarodowy +298 należy do numerów z Wysp Owczych.


SMSy wysyłane do pozostałych polskich operatorów pomimo innego nr SMS CENTRUM są dostarczane z kilkusekundowym opóźnieniem. Play i sieci "pod Play" są w tej kwestii "białym krukiem". (screen poniżej)

SMS wysłany z sieci VDF CZ na nr w brytyjskiej sieci EE zawiera "normalny" nr SMS CENTRUM (screen poniżej)

Screen zawierający "standardowy" nr SMS CENTRUM, zapisany na każdej karcie SIM VDF CZ:

Obrazek

SMS otrzymany z sieci T-Mobile CZ zawiera standardowy nr CENTRUM SMS tejże sieci:

Obrazek

SMS otrzymany z sieci VDF CZ zawiera standardowy nr CENTRUM SMS tejże sieci:

Obrazek

2 SMSy, wysłane z mojego nr na nr w sieci T-Mobile PL oraz EE UK. Etykietki pod SMSami wskazują karty SIM TMPL oraz EE.

Obrazek

SMS wysłany na nr T-Mobile PL zawierający w/w "dziwny" nr CENTRUM SMS, aktualnie stosowany dla SMS na PL numery.

Obrazek

SMS wysłany na brytyjski nr w sieci EE UK, zawierający standardowy nr CENTRUM SMS sieci Vodafone CZ:

Obrazek

CDN. po otrzymaniu szczegółowych informacji od techników sieci Vodafone CZ oraz po rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam :smt006

Obrazek
 #835500  autor: aquick
 17 lis 2015, 22:40
KOLEJNA AKTUALIZACJA DOT. KOMUNIKACJI SMSowej VDF CZ <-> PLAY

Od dzisiaj komunikacja SMSowa między operatorami Vodafone CZ oraz Play działa bez zakłóceń.

SMSy wysyłane z sieci VDF CZ na numery w sieci Play oraz sieci działające "pod Play" są dostarczane w ciągu kilkunastu sekund od momentu ich wysłania.

Dodatkowo zostały zmienione numery centrum SMS, aktualne numery ukazują poniższe screeny:


Podczas wysyłania SMSów z sieci Vodafone CZ na numery w sieci T-Mobile PL pojawiły się przypadki dostarczania owych SMSów w postaci anonimowej ("brak nadawcy" w polu "nadawca")

SMS wysłany z nr w sieci PLAY na nr w sieci Vodafone CZ zawiera nr centrum SMS +34607008057.
Numer ten należy do hiszpańskiego operatora Vodafone


Obrazek

SMS wysłany z sieci Vodafone CZ na nr w sieci PLAY zawiera nr centrum SMS sieci PLAY

Obrazek

SMS wysłany z sieci Vodafone CZ na nr w sieci Vodafone CZ zawiera nr centrum SMS sieci VDF CZ

Obrazek

Pozdrawiam :smt006

Obrazek
 #836783  autor: aquick
 26 lis 2015, 00:51
Informacja o promocji

Postanowiłem wspomnieć w tym temacie o ciekawym prezencie czerwonej sieci dla użytkowników pre-paid z okazji świąt i sylwestra.

Myślę, że choć paru osobom przyda się taka informacja, ponieważ od kilku lat po świętach i sylwestrze mobilmania.cz prezentuje dane uzyskane od operatorów o statystykach połączeń w okresie świątecznym (także informacje o połączeniach międzynarodowych i ilości zagranicznych roamerów, zalogowanych w tym okresie w czeskich sieciach) i w tych zestawieniach połączenia do Polski i ilość polskich kart SIM w roamingu czeskich sieci są w czołówce.

Od 15.11.2015r do 15.01.2016r. posiadając aktywny jeden z pakietów (lista w screenie
z regulaminu poniżej) można za darmo aktywować "prezent" w postaci 100GB danych (do wykorzystania również
w LTE), które są "doklejane" do aktualnie używanego pakietu.

Planując spędzić ten okres w Czechach i chcąc skorzystać najmniejszym kosztem z promocji najlepiej zakupić starter VDF "Karta na volání, SMS a data" w cenie 200Kc, który zawiera pakiet "Komplet v siti" gratis na 30 dni po aktywacji,
i do którego możemy "dodać" prezent w postaci 100GB transferu.

AKTYWACJI PREZENTU MOŻNA DOKONAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZEZ NAJNOWSZĄ WERSJĘ APLIKACJI MUJ VODAFONE, KTÓRA JEST DO POBRANIA ZE SKLEPU PLAY (ANDROID)


Wyciąg z regulaminu, o którym wspomniałem powyżej:
Obrazek

Aktywacja prezentu w następujących krokach od uruchomienia aplikacji do aktywacji prezentu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dodatkowo zamieszczę informację o pakiecie minut na połączenia międzynarodowe w UE, który pojawił się kilka dni temu.

Pakiet zawiera 300 minut (5 godzin) na rozmowy w UE, ważny miesiąc. Taktowanie w pakiecie 60+1.
Cena 472 korony (+ - 75zł, cena minuty + - 0,25zł. Standardowa cena za minutę to 11,5Kc, czyli + - 1,8zł)


Obrazek

Pozdrawiam :smt006

Obrazek
 #837687  autor: german
 01 gru 2015, 19:14
Kupiłem w Czechach starter Vodafona, tak i nie wykonałem z nią żadnego połączenia.
Sprzedam po takiej cenie, jak kupiłem.
Moją ofertę można znaleźć na OLX.
 #863214  autor: mpiter19
 24 kwie 2016, 20:20
Reaktywacja tematu

Za jakiś pewien czas wyjeżdzam do czech na 2tyg. Jaki starter internetu polecacie? Wielkość pakietu może być od 300MB do 500MB. Prosiłbym o podpowiedzi. Z góry dzieki :)
 #863222  autor: mungo
 24 kwie 2016, 23:00
mpiter19 pisze:Reaktywacja tematu

Za jakiś pewien czas wyjeżdzam do czech na 2tyg. Jaki starter internetu polecacie? Wielkość pakietu może być od 300MB do 500MB. Prosiłbym o podpowiedzi. Z góry dzieki :)
Przy takim użyciu może się okazać że kupno karty w Czechach może być nawet mniej korzystne niż pakiety internetowe w Orange.

Dość dobrą ofertą jest internet na kartę od Czeskiego T-Mobile. https://www.t-mobile.cz/predplaceny-internet
Kupujesz starter za 200CZK i masz do wykorzystania 200CZK, czyli 500MB po stawce 0,40CZK/MB.
Te startery widywałem nawet w supermarketach. Tylko że standardowo w starterze za 200CZK jest 150CZK na koncie. Te 200CZK to jest promocja.

Więcej ofert na stronie http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/ ... h_Republic
Poszukaj też na stronach operatorów. Czeski jest śmieszny, ale też w miarę zrozumiały. Może trafisz na coś ciekawego.

Przy czeskich ofertach, które są dość drogie i przy Twoich potrzebach (500MB/2tyg) może lepiej zamiast szukać na miejscu wymarzonej karty SIM (z dobrą proporcją ceny karty do kwoty do wykorzystania na koncie), lepiej skupić skupić się na celu podróży, a kartę załatwić sobie w Polsce. Chodzi mi o kartę Orange. Bierzesz kartę w Orange Free na kartę, ładujesz się za 30zł, masz 6GB do wykorzystania w Polsce i 30zł, które możesz wydać na pakiety w roamingu: http://www.orange.pl/kid,4000377334,id, ... ticle.html
Przykładowo kupujesz raz na tydzień pakiety 300MB/7dni/15zł, czyli 30zł na 2 tygodnie. Może będzie to dla Ciebie wygodniejsza opcja, bo cenowo wychodzi podobnie jak ten wspomniany czeski T-Mobile.