DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #800759  autor: bart76
 08 maja 2015, 16:18
Czyli powinno się udać przenieść nr ze skutkiem natychmiastowym. Sprawdzę po weekendzie empirycznie w salonie orange.
 #800817  autor: krzysztofzak
 08 maja 2015, 21:32
pytanie,
czy mając numer główny i dodatkowy to czy można przekierować połączenie z dodatkowego na główny? czyli jak ktoś zadzwoni na dodatkowy to zadzwoni na główny.
bo z tego co wiem przekierowania działaja w nju tylko w ofercie abonamentowej a nie prepadid
 #800819  autor: Liquid
 08 maja 2015, 21:51
krzysztofzak pisze:pytanie,
czy mając numer główny i dodatkowy to czy można przekierować połączenie z dodatkowego na główny? czyli jak ktoś zadzwoni na dodatkowy to zadzwoni na główny.
bo z tego co wiem przekierowania działaja w nju tylko w ofercie abonamentowej a nie prepadid
Na pewno to będzie możliwe. To dwa oddzielne numery przypisane do jednego konta i oba w abonamencie.
 #800920  autor: bart76
 09 maja 2015, 16:36
Zatem tak. Byłem w orange i zgrzyt, człowiek w salonie nie wiedział jak to zrobić, zadzwonił gdzieś wyżej i się niby okazało, że się da ale dopiero jak nju wypowie czyli odda numer po okresie wypowiedzenia czyli el d@@a. No i jednak tłumaczył, że niby nju i orange to dwie oddzielne firmy ale w tym wypadku jednak nie oddzielne blablabla - straciłem pół godziny na darmo. Nic nie załatwiłem. Poszedłem zatem po sąsiedzku do playa: ta sama gadka - wniosek o migrację można napisać od ręki, ale kiedy nju odda numer to on nie wie i że raczej za miesiąc. Czy to prawda czy nie, nie wiem. W każdym razie do kolejnego operatora czy innego salonu już nie poszedłem - odechciało mi się. Może da się to jakoś załatwić - nie wiem. Ja jednak poczekam te 1.5 miesiąca trudno, nie będę biegał po innych salonach czy operatorach bo mi się nie chce - gra nie warta czasu i nerwów. Innym życzę oczywiście powodzenia, albo bardziej kumatych konsultantów.
 #800923  autor: Gregrin
 09 maja 2015, 17:18
bart76 pisze:wniosek o migrację można napisać od ręki, ale kiedy nju odda numer to on nie wie i że raczej za miesiąc.
Wystarczyło w takim wniosku zaznaczyć ze chce się przenieść numer bez okresu wypowiedzenia. Pisałem o tym ze oni nie wiedza ile to kosztuje i kiedy operator odda numer ale mimo wszystko mieli wysłać takie pismo ;) Sprawdzę jak to zadziała w moim przypadku przy przejściu do play.
 #800930  autor: bart76
 09 maja 2015, 17:47
Jasne ja to wiedziałem przed pójściem do salonu, ale w obu nie specjalnie chcieli współpracować, a mi się nie chciało z nimi kłócić - moje zdrowie psychiczne droższe pieniędzy.
 #801240  autor: Gregrin
 12 maja 2015, 01:54
Nie wiem skąd problemy. Bylem wczoraj ok 11 w play (przenoszę do play bo jest bonus 60zl a numer z aktywnego zmienia się w bierny wiec jak w końcu wykorzystam te 60zl będę myślał co dalej). Złożyłem wniosek o przeniesienie z dniem jutrzejszym. Konsultant jedynie nakłaniał do abonamentu bo przy przenoszeniu są jakieś 3 miesiące darmowe. Pytałem czy jeśli złożyłem już w nju wypowiedzenie będzie problem z przeniesieniem ? Nie wiedział, powiedział tylko ze najwyżej nju odrzuci wniosek. Cesje można było zrobić od razu przy tym wniosku o przeniesienie.
Godz
11:48 -potwierdzenie sms przez play złożenia wniosku
12:26 -sms od nju o rozpatrywaniu wniosku
15:53 -sms od play ze nju oddaje numer 12.05
00:10 -przekładam kartę play działa, zarejestrowałem się na p24, doładowałem i mam bonus 60zl dodatkowo zmieniłem taryfę na Formule (stan darmowy i konto ważne 50dni po doładowaniu za 5zl)
Konto w nju jest aktywne ale nie widać faktur ani spisu połączeń.

Wszystko wzorowo. Nie wiem na kogo trafiłeś ale ja powiedziałem tylko ze chce przenieść numer a w salonie tylko próbowali delikatnie namówić na abo. Gdy powiedziałem ze dziękuję zaczęła się cala klepanina w klawiaturę i papierologia. Całość trwała jakoś 10-15min.
 #801248  autor: bolek2004
 12 maja 2015, 08:30
Liquid pisze:Chciałem skorzystać z tej oferty i pewnie z niej skorzystam ale... nie rozumiem czasem polityki nju. Złożyłem zamówienie, pomyłkowo niestety na "zwykłe" przeniesienie z innej sieci, no cóż, noc, człowiek przemęczony. Wszelkimi możliwymi metodami natychmiast poinformowałem nju o zaistniałej pomyłce z prośbą o anulowanie zamówienia i rozpoczęcie całej procedury zamówienia od nowa lub zmiany zamówienia na właściwe. Otrzymałem jedną jedyną odpowiedź ze sklepu nju która mnie zaskoczyła. Jedynym rozwiązaniem jest odmowa odebrania przesyłki kurierskiej z niewłaściwą umową i rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Gdzie tu sens? Koszty kolportażu, papieru, kuriera, o ludzkim czasie nie wspomnę...
To na jakiegoś nieogarniętego pracownika trafiłeś. Ja złożyłem zamówienie na przeniesienie z innej sieci tylko że za chwilę patrzę i w adresie emial przestawiłem kolejność wyrazów. Zadzwoniłem do sklepu internetowego i od razu zamówienie zostało anulowane. Pracownik poinformował mnie że trzeba będzie złożyć ponownie zamówienie ale dopiero za około 3 dni bo system tak działa, że wcześniej nie puści i czy sam będę sprawdzać, a jak nie to ona zadzwoni i powie że mogę ponownie złożyć zamówienie. Po 2 dniach dało się złożyć zamówienie bez problemu i numer już z pół roku jest w nju.
Swoją drogą co do tematu to rozumiem że jak wykupię na głównym numerze na przykład pakiet netu 350MB za 7zł to nju dodatkowy też może z tego korzystać? Wydaje mi się że na logikę to tak jest. Bo że z netu na głównym numerze może korzystać dodatkowy to wiem tylko czy pakiety też to obejmuje? A nie opcję dobicia do 19zł.
 #837859  autor: Ludek
 02 gru 2015, 13:58
Wkrótce kończy mi się umowa w Orange. Mąż jest w nju. Po zakończeniu umowy chciałabym do niego dołączyć. Czy ktoś może mnie pokierować jaka jest najprostsza droga? I czy da się uniknąć wizyt w salonach?
 #837863  autor: Gregrin
 02 gru 2015, 14:07
Z orange można przejść sms'em do nju (trzeba mieć jakieś środki na koncie). Później zamówić umowę na nr dodatkowy w nju i tyle. Trzeba pamiętać ze w orange musi być wypowiedziana umowa z przejściem na kartę (tu wymagana wizyta w salonie) bo ona samoistnie się nie skończy tylko przejdzie na czas nieokreślony,
 #837870  autor: Liquid
 02 gru 2015, 14:37
Ludek pisze:Nr tel. muszę przepisać na męża?
Tak. Dane numeru dodatkowego muszą być takie same jak numeru głównego.
 #837872  autor: Gregrin
 02 gru 2015, 14:39
Ludek pisze:Nr tel. muszę przepisać na męża?
Będąc w nju można samemu uzupełnić dane na stronie.
 #837875  autor: Liquid
 02 gru 2015, 14:45
Gregrin pisze:
Ludek pisze:Nr tel. muszę przepisać na męża?
Będąc w nju można samemu uzupełnić dane na stronie.
Jesteś pewien? nju nie przewiduje cesji użytkownika, chyba że na karcie. Jeżeli chce się dołączyć numer jako dodatkowy to musi być on na tę samą osobę co numer główny PRZED przeniesieniem inaczej wniosek o przeniesienie zostanie odrzucony. Jeżeli dane są zgodne, przyjdzie umowa którą należy podpisać i przekazać kurierowi. Karta Orange pozostaje. Karta będzie aktywna w nju praktycznie zaraz po wyjeździe kuriera.
 #837876  autor: Gregrin
 02 gru 2015, 14:54
Kontynuowałem to o czym pisałem wcześniej (żeby nie trzeba było wychodzić z domu) czyli po skończeniu umowy i przejściu jej na kartę wysyłamy sms i trafiamy do nju na kartę. Tam wpisujemy dane osoby do której numer będzie podpinany i zamawiamy usługę nr dodatkowego w nju.
Chyba dobrze myślę ??
 #837878  autor: Liquid
 02 gru 2015, 14:57
Gregrin pisze:Kontynuowałem to o czym pisałem wcześniej (żeby nie trzeba było wychodzić z domu) czyli po skończeniu umowy i przejściu jej na kartę wysyłamy sms i trafiamy do nju na kartę. Tam wpisujemy dane osoby do której numer będzie podpinany i zamawiamy usługę nr dodatkowego w nju.
Chyba dobrze myślę ??
Teraz się zgadza. Brakowało mi tego "przejścia z umowy na kartę" po skończeniu umowy.
 #837889  autor: Ludek
 02 gru 2015, 15:29
Zbierając wszystko razem.
1. Wypowiadam umowę w Orange z jednoczesnym przeniesieniem na kartę w Orange (gdzieś tu na forum czytałam, że da się to zrobić mailowo => do sprawdzenia, ew. wizyta w salonie)
2. Po przejściu na kartę SMSem przenoszę nr do nju na kartę (nr cały czas jest na mnie)
3. Po przeniesieniu do nju zmieniam właściciela. Nr jest cały czas na kartę, ale już na męża.
4. Zamawiam usługę podpięcia dodatkowego nr pod istniejący abonament.

Czy po zamianie w Orange z abonamentu na kartę będzie ona automatycznie zarejestrowana na mnie?
 #837895  autor: Gregrin
 02 gru 2015, 16:09
1. Chyba same wypowiedzenie tak ale żeby przejść na kartę to tylko w salonie.

Powinna być zarejestrowana i wtedy cesja w salonie (trzeba 2 osoby) albo sposób opisany wyżej.
 #837906  autor: Ludek
 02 gru 2015, 16:51
Gregrin pisze: Powinna być zarejestrowana i wtedy cesja w salonie (trzeba 2 osoby) albo sposób opisany wyżej.
Cesję chyba już mogę zrobić w nju przez net. Będę mieć wtedy sytuację, że w nju na męża będą 2 telefony jeden na abonament, a drugi na kartę. I ten na kartę podpinam jako dodatkowy.
 #837914  autor: Ludek
 02 gru 2015, 17:36
Zadzwoniłam na infolinię nju i orangre. Infolinia nju tragiczna, za to orange mnie pozytywnie zaskoczyła. :) Ale do meritum.
* Wypowiedzenie w Orange z przeniesieniem niestety osobiście (i tu trzeba uważać, bo okres obowiązywania umowy nie jest równy okresowi rozliczeniowemu). Na szczęście jest to jedyna wizyta w salonie.
Po upływie okresu wypowiedzenia, który kończy się wraz z ostatnim dniem okresu rozliczeniowego NIE dniem obowiązywania umowy.
* przenosimy nr do nju. Po przeniesieniu nr nie jest na nikogo zarejestrowany. Pani powiedziała, że nawet nie trzeba go rejestrować, wystarczy złożyć wniosek o dołączenie nr tel. do istniejącego abonamentu i można szaleć. :)