DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 91 z 95
  • 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 95
 #839436  autor: Młody..
 10 gru 2015, 11:44
Mixiorek pisze:W Konstancinie-Jeziornie Play ma 1-2 stacje, a np: Networks 13-15.
I tak jest niestety w dużej ilości miejsc, gdzie Play ma mniej lub znacznie mniej (nie wspominając miejsc, gdzie Play nadal nie ma) stacji bazowych w porównaniu do W3 . Owszem... zasięg jest, bo jakieś stacje bazowe jednak stoją.. ale czy jest to zasięg użyteczny, który swoją pojemnością nie schodzi ponad pewien przyzwoity poziom?
 #839439  autor: p2225
 10 gru 2015, 11:55
Polska będzie chyba jednym z niewielu krajów, gdzie LTE2600 będzie wykorzystywane w bardzo wielu lokalizacjach, a nie tylko w kilku największych miastach. Play pewnie dorzuci LTE2600 wszędzie tam gdzie ma obecnie LTE1800, bo LTE800 przy takim ruchu zbyt dużo nie pomoże.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #839492  autor: Halset
 10 gru 2015, 16:07
Mixiorek pisze:Cóż, statystyki mówią, że to w Play przewala się najwięcej transmisji danych. Ktoś ten ruch robi, wiele osób zaczęło traktować mobilny net jako "podstawowy".
A w jaki sposób podawana jest ilość danych przez Play? Czy też liczą ruch na roamingu?
Pytam się, ponieważ ponad połowa moich znajomych co ma telefon w Play ma na sztywno ustawiony roaming albo Plusa albo TMobile i tylko na roamingu korzystają z neta. Oczywiście mówię o umowie abonamentowej a nie na internet mobilny :) Nie znam osoby, która ma mobilny w Play, skoro wszędzie są dostawcy co najmniej kablowi

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #839503  autor: goral2099
 10 gru 2015, 16:40
Halset: Z tego co pamiętam, to dziewięćdziesiąt parę % ruchu leci po sieci macierzystej jeżeli chodzi o dane. Jeżeli chodzi o głos, to było chyba ~80%. Trzeba by poszukać dokładnych danych, było to podawane.
 #839505  autor: Halset
 10 gru 2015, 16:48
Mnie chodzi o to, że Play faktycznie się zatyka bo mają ruch danych na swoich łączach. Tylko ile tych danych leci po innych sieciach w roamingu, obciążając inne sieci. Racja jest jedna, w każdej okolicy nie będzie tyle samo ale jestem pewny, że są stacje lub miejsca w Polsce, gdzie Play grubo swoimi użytkownikami wyciska siódme poty ze stacji innych opów

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #839544  autor: Yey
 10 gru 2015, 19:19
Mixiorek pisze: Kolejna sprawa to ilość stacji. W Konstancinie-Jeziornie Play ma 1-2 stacje, a np: Networks 13-15.
Akurat Konstancin-Jeziorna - podobnie jak inne uzdrowiska - nie jest najlepszym miejscem dla porównywania ilości stacji Play i W3, ponieważ w "strefach A" uzdrowisk (zwykle większy obszar miasta) od 2005 roku obowiązuje zakaz budowy nowych nadajników telefonii komórkowej (przepis unikalny w skali Europy).
Zatem Play, jako operator który powstał w roku 2006 nie miał specjalnie możliwości "wykazania się" w budowie nadajników w takich miejscach. :-D
 #839545  autor: Halset
 10 gru 2015, 19:23
Yey pisze: Akurat Konstancin-Jeziorna - podobnie jak inne uzdrowiska - nie jest najlepszym miejscem dla porównywania ilości stacji Play i W3, ponieważ w "strefach A" uzdrowisk (zwykle większy obszar miasta) od 2005 roku obowiązuje zakaz budowy nowych nadajników telefonii komórkowej (przepis unikalny w skali Europy).
Zatem Play, jako operator który powstał w roku 2006 nie miał specjalnie możliwości "wykazania się" w budowie nadajników w takich miejscach. :-D
Też mi tłumaczenie. I tak w znacznej części Polski ma doklejone anteny do Plusa lub N!. Jakby chciał to by zrobił.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #839551  autor: Yey
 10 gru 2015, 19:58
Halset pisze: Też mi tłumaczenie. I tak w znacznej części Polski ma doklejone anteny do Plusa lub N!. Jakby chciał to by zrobił.
Ustawa o Uzdrowiskach jest tu jednoznaczna:

- w strefie ochronnej „A” zabrania się:
j) lokalizacji trwałych i tymczasowych obiektów i urządzeń, które mogą utrudniać lub zakłócać przebywanie pacjentów na tym obszarze, a w szczególności: stacji bazowych telefonii komórkowej, stacji nadawczych radiowych i telewizyjnych, stacji radiolokacyjnych i innych emitujących fale elektromagnetyczne,

"Doklejenie" anten na stojącej już wieży też jest "lokalizowaniem [nowej] stacji bazowej telefonii komórkowej". Nie można liczyć na to, że jak dużej firmie zależy to będzie ignorować przepisy. Problem dotyczy wszystkich operatorów, np. w czasie międzynarodowych forów odbywających się w Sopocie każdy operator ratuje się jakimiś "wozami Drzymały". Jednak w przypadku Play jest to najbardziej widoczne, właśnie dlatego że przepis jest starszy niż Play.
 #839556  autor: Halset
 10 gru 2015, 20:05
To wyjaśnij mi jedną rzecz. Jakim cudem zatem N! zmodernizowało 13-15 stacji, wymienili anteny, przebudowali stacje, jeżeli jest zakazane cokolwiek odnośnie telefonii komórkowej?
Coś ta Twoja teoria nie trzyma się kupy :P

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #839602  autor: Halset
 10 gru 2015, 22:36
Dla mnie nie trzyma się to kupy i nie jest logiczne. Przecież UKE musiało wydać pozwolenia, aby N! mógł śrubkę ruszyć na stacjach.
Nie znam dalej historii tego projektu rządu, i czy Bronek go podpisał. A jeżeli podpisał, to w jakiej formie. Dla mnie to po prostu zasłona dymna i tyle.

KONIEC OT, bo to temat o czymś innym.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #839639  autor: Kryniczanin
 11 gru 2015, 07:53
Halset skończ Play od lat chce uruchomić nową stację w Krynicy w genialnej lokalizacji, i nie da się zwyczajnie chorego prawa nie przeskoczysz.

Zamieszkaj w miejscowościach o statusie uzdrowisk jak ja, poznaj ograniczenia a potem po wieloletniej edukacji się wypowiadaj. Bo zwyczajnie nie masz zielonego pojęcia.

Są sztuczki prawne jednak liczba kombinacji przy nich przekracza wszelkie granice.

Zapraszam Cię do zapoznania się z zasadami choćby wycinki prywatnego lasu w obszarze natura 2000 i Popradzkim Parku Krajobrazowym.

W skrócie - właścicielem jesteś tylko przy płaceniu podatku leśnego.
 #839645  autor: Mixiorek
 11 gru 2015, 08:42
Halset pisze:Nie znam osoby, która ma mobilny w Play, skoro wszędzie są dostawcy co najmniej kablowi
"Wszędzie" - moim zdaniem to bardzo błędne założenie.
Yey pisze:Zatem Play, jako operator który powstał w roku 2006 nie miał specjalnie możliwości "wykazania się" w budowie nadajników w takich miejscach. :-D
Popatrz Pan, a Networks i grupa Solorza wybudowali kolejne stacje po 2006 ;)
Yey pisze: Ustawa o Uzdrowiskach jest tu jednoznaczna:

- w strefie ochronnej „A” zabrania się:
Strefa A to część Konstancina-Jeziorny. W strefie B i C można śmiało budować, choć są ograniczenia ale dotyczą raczej innych spraw.
Faktem jest, że u nas operatorzy mają raczej pod górkę ze stawianiem stacji a w Uzdrowiskach szczególnie. Tyle, że często są sami sobie winni. Jeżeli na skraju parku krajobrazowego, uzdrowiska chcą stawiać 45m maszty to niech na to nie liczą. Starosta piaseczyński już kilka razy wysłał "ich drzewo" z takimi pomysłami. Niestety, muszą inwestować w mniejsze obiekty. Do tego jeżeli wykazali by wolę/ pomyśleli/ byli kreatywni to byłoby zapewne inaczej. 45m maszt w takich lokalizacjach to jak zaparkowanie TIRa na miejscu dla niepełnosprawnych. Samo się prosi o wezwanie policji albo spacyfikowanie delikwenta.
Operatorzy za granicą maskują obiekty w palmach, drzewach itp. itd. Nasi opowie idą twardo po najmniejszej linii oporu w potworki ze stali. Niech nie jęczą na ostre przepisy w uzdrowiskach tylko niech zaczną myśleć kreatywnie i pro krajobrazowo, uzdrowiskowo itp.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2015, 08:50 przez Mixiorek, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #839646  autor: pakierhakierxd
 11 gru 2015, 08:46
Nie wszędzie ;) ,pozatem nie każdy ma możliwość kabla bo np. mieszka w wynajmowanym mieszkaniu :D ,jak ktoś ma możliwość to lepiej kabel jak nie to mobilny zostaje ...

Pozdrawiam :)
 #839657  autor: Halset
 11 gru 2015, 09:35
Kryniczanin pisze:Halset skończ Play od lat chce uruchomić nową stację w Krynicy w genialnej lokalizacji, i nie da się zwyczajnie chorego prawa nie przeskoczysz.
Zamieszkaj w miejscowościach o statusie uzdrowisk jak ja, poznaj ograniczenia a potem po wieloletniej edukacji się wypowiadaj. Bo zwyczajnie nie masz zielonego pojęcia.
Myśl Kryniczanin, myśl.
Po pierwsze - już pisałem. Pracowałem prawie 2 lata w firmie, która zajmowała się rozbudową sieci. Zajmowałem się tą całą biurokracją do momenty uzyskania zgody na budowę stacji lub rozbudowę.

A teraz dalej. MYŚL.
N! zmodernizowało 13-15 stacji!!!! Rozumiesz? Ponad 10 stacji!
A Ty mi z jedną wyskakujesz :mrgreen:, bo ktoś tam coś zablokował :D
Chłopie, co chwilę ktoś blokuje stacje w całej Polsce i co chwilę operator musi stawiać stację kilka kilkanaście metrów dalej.
"Wszędzie" - moim zdaniem to bardzo błędne założenie.
Słowo ogólne. Słowo, które oznacza każde większe miasto.
Do tego jeżeli wykazali by wolę/ pomyśleli/ byli kreatywni to byłoby zapewne inaczej. 45m maszt w takich lokalizacjach to jak zaparkowanie TIRa na miejscu dla niepełnosprawnych. Samo się prosi o wezwanie policji albo spacyfikowanie delikwenta
O tym już nie raz pisałem. Ale zawsze klakierzy z P4 mnie czepiają.

P4 głównie jedną stacją chce największy obszar ogarnać. I Stawia wieże lub chce postawić co najmniej 30m albo i więcej i siać sygnałem ile fabryka dała. Tak się nie da.
W większości przypadków samo sobie są winni. Chcą ciąć koszty, to niech tną ale z głową
Nie wszędzie ;) ,pozatem nie każdy ma możliwość kabla bo np. mieszka w wynajmowanym mieszkaniu :D ,jak ktoś ma możliwość to lepiej kabel jak nie to mobilny zostaje ...
1) Umowę możesz podpisać sam a potem przepisać na kogoś innego jak skończysz umowę wynajęcia albo zabrać ze sobą, jak się wyprowadzisz
Wiele jest promocji i za np 30-40 zł możesz mieć nielimitowany net na kablu z prędkością 30Mb/s
2) Net mobilny to net mobilny. Bierzesz umowę, udziesz na uczelnię czy jedziesz np autokarem czy pociągiem - Playa w roamingu nie ma. I laptop sobie możesz dalej w torbie trzymać.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #839659  autor: Mixiorek
 11 gru 2015, 09:50
Halset pisze:O tym już nie raz pisałem. Ale zawsze klakierzy z P4 mnie czepiają.
To dotyczy każdego operatora. Ostatnio TMobile chciało postawić "gustowny", kratownicowy, 45m maszt tuż obok parku krajobrazowego oraz strefy B Uzdrowiska. Starosta zrzucił ich na drzewo. Moim zdaniem słusznie. Zasięg w tym miejscu jest słaby i stacja by się bardzo przydała ale jeżeli operatorzy idą po najmniejszej linii oporu to są sami sobie winni i niech nie narzekają tylko zaczną myśleć inaczej niż przez pryzmat swoich tabelek.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #839660  autor: Kryniczanin
 11 gru 2015, 09:51
Halset

Nie wciskaj swoich bajek bo zwyczajnie nudne się to zrobiło.


Nawet na kolei rewitalizacja połączona z poprawą parametrów np. podwyższenie szlakowej z 100 do 140km/h to wystarczy tylko zgłoszenie prac i nic więcej.

Przy pełnej modernizacji wymagana jest pełna papierologia połączona z oddziaływaniem na środowisko i innymi śmiesznymi bredniami eurokołchozu.
 #839663  autor: Halset
 11 gru 2015, 10:03
Kryniczanin pisze:więcej.
Przy pełnej modernizacji wymagana jest pełna papierologia połączona z oddziaływaniem na środowisko i innymi śmiesznymi bredniami eurokołchozu.
A co robiło N!? Pomalowali innym kolorem? :)
Jeżeli N! mógł zmodernizować ponad 10 stacji, to Play mógł swoje anteny również tam dostawić dokleić czy cokolwiek innego zrobić. Dlatego, nie wierzę w te bajki, o których pisze Yey

Oczywiście nie winię samego P4. Inni operatorzy robią to samo. Nie chce im się, mają to gdzieś, tną koszty itd. Wszyscy tak robią, tylko w mniejszej skali.
Ale ja się odnoszę tylko do wypowiedzi Yey.
To dotyczy każdego operatora. Ostatnio TMobile chciało postawić "gustowny", kratownicowy, 45m maszt tuż obok parku krajobrazowego oraz strefy B Uzdrowiska.
Jasne, że robią wszyscy, Tylko, że takie giganty ostatnio sieci P4 to chleb powszedni. Na forach płaczą, że P4 nie może stacji postawić, bo ktoś tam blokuje a zawsze, prawie zawsze dotyczy to właśnie takich gigantów.
Dla przykładu - Gdynia ul. Wiczlińska. Postawili nie maszt ale wieżę, najwyższy budynek w okolicy. A potem się dziwią, że mieszkańcy się burzą.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
  • Strona 91 z 95
  • 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 95
  • 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 95