DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 367 z 1158
  • 1
  • 365
  • 366
  • 367
  • 368
  • 369
  • 1158
 #847907  autor: xander21
 28 sty 2016, 21:39
Hej. Nie znam się na tym kompletnie, ale mam pytanie odnośnie Networks!
Czy na zmodernizowanych nadajnikach, włączą LTE zdalnie czy muszą coś zamontować? :)
Wyczytałem, że w mojej miejscowośći będzie LTE, już pozwolenie jest. Na nadajniku T-mobile, gdzie umts900 jest (Networks!)
 #847909  autor: Halset
 28 sty 2016, 21:43
Mixiorek pisze:
Halset pisze:Jedynie osłabienie Solorza Imperium zła :)
Ale po tym jak Orange i TMobile zyskują nowe częstotliwości przewaga Solorza jest już tylko "w czasie".
Ale o tym piszę. Upolowanie dużego zwierza jakim jest Solorz, może się już długo nie powtórzyć.
Już nie będzie dominować w ilości pasma dlatego teraz uwaga O i T przeniesie się na osłabienie Play lub na "utrudnianie życia". Play już nie jest małym pasożytem, który się rozpycha.

Dlatego zarówno TM i O nie będą chcieli się dogadać z Play. Obecnie jak upolowali Solorza, teraz zostanie przyduszenie Play.
Wykorzystuje ogromną słabość i nieporadność TMobile w ofertach. Podgryza Plusa, zgarnia młodych ludzi.
Play zdobył rynek agresywnym i skutecznym marketingiem oraz niskimi cenami. W3 po prostu było tak zasiedziałe i jechało po rutynie, że przespało. Podobnie zrobił na świecie Samsung.
Pewnie nie wierzyli, że P4 urośnie w taką siłę. W3 pod tym względem są sobie sami winni.

T i O mogą odpuścić kasę, którą potencjalnie mieliby ze współpracy z Play tylko po to by mieć przewagę w paśmie, sieci itp. Czasem nie kupujesz by od razu zarobić, tylko po to by nie dać zarobić konkurentowi.

Dokładnie. Tak działają wielkie korporacje. Myślą strategicznie i długoterminowo.
Jeżeli Networks dopuści Play do "swojego ogródka" to znaczy, że mamy ponowne oligopol tylko, że teraz 4 a nie 3 operatorów. Każdy weźmie swój kawałek tortu i będzie go zajadał przez kolejne 10 lat.
Pytanie czy to ma sens, brać tego garba na siebie. On się sam już wykrwawia i raczej wojny cenowej nie będzie prowadził. Teraz Play by najchętniej podwyższył ceny.
Druga sprawa - czy to nie początek konsolidacji jaka się już toczy w Europie?
kozien70 pisze:I jeszcze jedno: zasoby nie są z gumy. U ZSZ również. Te, które ma już za chwilę mogą być za ciasne. Na pewno będą, choćby nie wiem, ile refarmował. Bo i za dużo zrefarmować też nie może.
Moim zdaniem Solorz popełnia błąd, jaki popełnił Play z 900 Mhz oraz.....Orange, który olał całkowicie LTE1800.

Podsumowując : tą aukcją N! ma dwie pieczenie na jednym ogniu. Osłabienie Imperium Solorza oraz na deser Play, który teraz musi się wykrwawiać na budowę nowych stacji. A to oznacza, że wojna cenowa się już skończyła albo zaraz skończy :shock:

PS p2225 - dzięki za odpowiedź ;)
Ostatnio zmieniony 28 sty 2016, 22:26 przez Halset, łącznie zmieniany 3 razy.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #847910  autor: kozien70
 28 sty 2016, 21:45
@xander21 Jeżeli jest UMTS 900, a anteny były modernizowane przy okazji konsolidacji N! (a nie są starymi antenami po GSM 900) , to jest duża szansa, że obsługują również pasmo 800 MHz i można na nich uruchomić LTE 800. A czy tak w Twojej lokalizacji będzie - Bóg jeden wie :-) Pozwoleniami się nie sugeruj. N! od dłuższego czasu bierze w większości pozwolenia typu multinet, a realnie wykorzystuje (często) tylko niektóre technologie.
 #847914  autor: bed
 28 sty 2016, 22:04
kwasek66 pisze:Obecnie jestem na wyjeździe w 40tys. mieście, Plus 2 stacje zapchane bo na radiolinii... NN! cztery stacje, plus 3 pod miastem, PLAY 2szt.
Aż nie mogę się powstrzymać: to osobiście czuję się zaszczycony mieszkając w mieście około 3,5 tys. mieszkańców z trzema stacjami Nw!, dwiema Playa i jedną Plusa :shock: :smt004 8) Do tego wszystkie znajdują się w okręgu o promieniu około 900 metrów :shock:

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #847925  autor: kwasek66
 28 sty 2016, 22:43
bed pisze:Aż nie mogę się powstrzymać: to osobiście czuję się zaszczycony mieszkając w mieście około 3,5 tys. mieszkańców z trzema stacjami Nw!, dwiema Playa i jedną Plusa :shock: :smt004 8) Do tego wszystkie znajdują się w okręgu o promieniu około 900 metrów :shock:
Dobrze że piszesz, chodzi mi coś tak dziwnego jak pojemność - a tę N! ma. Może te stacje nie mają wielkich mocy, ale pojemność na pewno. Oraz o równie dziwną rzecz, jaką jest szkielet sieci. Można sprawdzić wykaz radiolinii, jeśli stoi sobie samotna stacja - to z kosmosu nie ma łącza, a ze światełka. Inaczej też jeśli jest "full wypas" na światełku 500Mb/s czy 1Gb/s, a 120-168Mb/s i jeszcze dzielone na inne stacje. I takie dzielone z dzielonego są tutaj stacje Plusa...
Do tego dochodzi Klient, jeśli go wkurza sieć, to co on robi? Po umowie na razie i nigdy więcej...
Odnośnie cen, kto wie czy T&O nie mają mniejszych kosztów utrzymania sieci, niż sam Plus czy może nawet Play. Ostatnie oferty powodują iż "niedasizm" można zwalczyć, a dostęp Klient ma.
Trochę po centralnej i zachodniej PL pojeździłem, wypowiem się odnoście N!, UMTS900 jest z dziurami, ale GSM mocny i stabilny.
Do Plusa mam osobne żale, w miejscu pobytu, przejście w GSM do pokoju obok, skutkuje rozłączeniem... a sygnał sieci 5/5. Czyli handover skopany... odpowiedz technicznego z Plusa, wszystko ok, co Pan chcesz?
A i PowerLTE niżej...
Obrazek
 #847935  autor: bed
 29 sty 2016, 00:26
Szkoda, że tej pory nie miałem okazji zobaczyć czy wszystkie stacje NetWorkS! mają LTE, bo wtedy rzeczywiście można byłoby mówić o pojemności. Każda z nich ma na pewno wszystko co niżej niż LTE, a wiadomo że na podstawie pozwoleń to stwierdzić na 100% czegoś nie można :P Dlatego: czy w Orange na kartę można korzystać z LTE?
Play posiada komplet, to samo Plus, ale minusem jest to że wszystkie stacje są podłączone radiem. Zakładam, że wszystkie dostaną L800 (poza Plusem, bo ten już ma), bo obsługują tereny mniej zaludnione gdzie L1800 nie sięga - to dodatkowo zwiększy pojemność :)

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #847936  autor: kwistas
 29 sty 2016, 00:36
Wy to jednak macie szczęście do tego Networks u mnie nie mogą jakoś zbudować siec z dobrym pokryciem, żebym był zadowolony jak z Plusa, może u mnie na wschodzie Plus się lepiej postarał.
Taki wynik z domu Plus stacja tylko jedna w okolicy:Obrazek
 #847937  autor: kozien70
 29 sty 2016, 00:41
bed: Tak, w Orange LTE jest dostępne zarówno w abo jak i na kartę. Wg mapki zasięgu w całym Rzgowie jest LTE, ale wiadomo, mapka swoje, życie swoje ;-)
 #847939  autor: xander21
 29 sty 2016, 01:28
Dziś przez przypadek szukałem ręcznie sieci i mi wykryło Plusa LTE, normalnie z krzeszła spadłem. Na takim zadupiu. Minusem jest, że mam Fakt-mobile i roaming play nie obujmuje LTE :(
Ciekawe, czy z Networks tak samo?
 #847944  autor: bed
 29 sty 2016, 02:06
kozien70 pisze:bed: Tak, w Orange LTE jest dostępne zarówno w abo jak i na kartę. Wg mapki zasięgu w całym Rzgowie jest LTE, ale wiadomo, mapka swoje, życie swoje ;-)
Super, to sprawdzę! :-) zasięg był już wcześniej wg mapy, a go nie było realnie - teraz może być realnie, ale pytanie z ilu nadajników.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #847949  autor: kwasek66
 29 sty 2016, 04:56
I wynik przed 5 rano... może doczepią jeszcze ze 5 stacji na to radio.
Obrazek
I ten o normalnej godzinie...
Obrazek

Więc niech zmienią reklamy :roll: A nie Klient winny...

i jak to ma się do pojemności N!?

Obrazek
Obrazek

Na koniec, jak to ma się do cen? Plus od 39.99złł za 30GB, T od 29,99zł za 25GB, O 20GB za 39,99zł... w każdej sieci można dopłacić do "bardziej mniej" nielimitowanego LTE.
 #847950  autor: MaciejM
 29 sty 2016, 07:08
Mam zastrzeżenia co do raportu UKE. Przede wszystkim nikt nie podał po jakim APNie łączył się poszczególny operator. W przypadku orange i apn internetipv6 przełamania prędkości są ogromne wąskim gardłem jest tunelowanie ipv4 do ipv6. Niestety dualstock tu nie ma tylko coś na zasadzie serwera proxy, a urządzenie dostaje tylko adres ipv6.
APN internet

Obrazek

APN internetipv6

Obrazek

Potestujcie u siebie jak to wygląda. Nie mniej raport speedtest.pl wyraźnie zauważa spadek Plusa.
 #847954  autor: Mixiorek
 29 sty 2016, 09:16
Biedni operatorzy zaraz zaczną znowu narzekać na ciemiężenie przez Panią Streżyńską :mrgreen: lepiej niech szybko sami pokryją te szlaki...

"Przychodzi do pracy o 7.30, wychodzi o 22. I jak zapewnia jej szary ze zmęczenia rzecznik, bierze pracę do domu. Mimo to o 20 jest rześka jak po joggingu. Ale nieugięta. Nie chce komentować sprawy Trybunału Konstytucyjnego i ustawy medialnej. Woli być postrzegana jako fachowiec, nie polityk - Gazeta Wyborcza rozmawia z Anną Streżyńską, minister cyfyrzacji.

Tuż przed moim odejściem z UKE operatorzy obiecali, że w zamian za spowolnienie obniżki MTR-ów (opłata hurtowa za zakończenie połączenia w innej sieci) pokryją zasięgiem m.in. główne szlaki komunikacyjne - drogowe i kolejowe. Nie zrobili tego – mówi Anna Streżyńska."

http://www.telko.in/gw-anna-strezynska- ... operatorow

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #847976  autor: Kryniczanin
 29 sty 2016, 11:24
– Tuż przed moim odejściem z UKE operatorzy obiecali, że w zamian za spowolnienie obniżki MTR-ów (opłata hurtowa za zakończenie połączenia w innej sieci) pokryją zasięgiem m.in. główne szlaki komunikacyjne - drogowe i kolejowe. Nie zrobili tego – mówi Anna Streżyńska.
Coś w kościach czuję, że wymogi pokrycia LTE 800 będą sprawdzane jak nic nigdy wcześniej.

I bardzo dobrze!
 #847979  autor: Halset
 29 sty 2016, 11:43
Dobrze, że jest Anna. Jest szansa na mniejszy burdel i kombinatorstwo.
Główne szlaki drogowe W3 ma pokryte tak w 95%. Tylko jeden odstaje, który najwięcej na MTR zyskał.
Co do kolei się nie wypowiadam. Jeżdżę raz na ruski rok.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #848002  autor: zajadacz
 29 sty 2016, 13:21
Jakoś nie do końca ufam komuś, kto przed chwilą pracował w prywatnej kablówce, a teraz poszedł na urzędnika. Mam nadzieję, że nie będzie robić prawa i rozdawnictwa dotacji pod firmy rozmiaru swojego dawnego pracodawcy, ale zrobi ułatwienia dla małych dostawców.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #848048  autor: p2225
 29 sty 2016, 17:37
Wypełnienie wymogów LTE800 bardzo łatwo można sprawdzić przy okazji testów jakości sieci UKE.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #848051  autor: Kryniczanin
 29 sty 2016, 17:48
Tak mi teraz do głowy wpadło.

Czy ewentualne odnowienie Sferii będzie na tych samych warunkach co teraz? Czy można dodać warunek pokrycia jak pozostali?
 #848056  autor: kozien70
 29 sty 2016, 18:04
To bardzo ciekawa kwestia. Cena będzie średnią z ostatniego rozdania (czyli z aukcji), a co do reszty warunków - no właśnie :-) Teoretycznie UKE może bardzo dużo, więc może i nałożyć dodatkowe warunki, np. pokryciowe.
  • Strona 367 z 1158
  • 1
  • 365
  • 366
  • 367
  • 368
  • 369
  • 1158
  • 1
  • 365
  • 366
  • 367
  • 368
  • 369
  • 1158