DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 68 z 139
  • 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 139
 #848010  autor: Maciej Loret
 29 sty 2016, 13:58
amigo007 pisze:100 minut dodaje się do tamtego pakietu, i wydłuża całość o 30 dni.
Z każdym kolejnym razem? Tzn. Tylko raz wykupuję pakiet nolimit za 20zł a potem co 30 dni pakiety 100min za 10zł?

I co z internetem?
amigo007 pisze: I jeszcze jedno, żeby załapać się na darmowe lte, to obecnie trzeba kupić albo stary starter za 9zł lub przenieść numer z innej sieci do redbull (jeszcze wrzucają do starej taryfy)?
Wystarczy poczytać... :)
I jedno (łatwiejsze) i drugie (trudniej znaleźć).

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #848011  autor: amigo007
 29 sty 2016, 14:16
Maciej przy pierwszym zakupie pakietu za 20zł, dostajesz w minutach pełne 30dni. To teraz sobie przelicz, jak długo rozmawiasz. I na jak długo wystarczy ci przedłużanie tych minut pakietem 100 minut. Co do starterów za 9zł, widziałem je na allegro jeszcze. Tak więc potencjalnie jeszcze na darmowe lte można się załapać.
 #848014  autor: Maciej Loret
 29 sty 2016, 14:22
amigo007 pisze:Maciej przy pierwszym zakupie pakietu za 20zł, dostajesz w minutach pełne 30dni. To teraz sobie przelicz, jak długo rozmawiasz. I na jak długo wystarczy ci przedłużanie tych minut pakietem 100 minut.
Nie pytałem na jak długo wystarczy. Chciałem się tylko upewnić, że tylko raz wystarczy kupić nolimit za 20zł, a potem co 30 dni przedłużać pakietami 100minut za 10zł. Rozumiem, że tak właśnie jest, co oznacza że dla potrzebującego np. 200min miesięcznie (poza PLAY i podobne, bo mam SD) jest to praktycznie jednorazowa opłata 20zł, a potem co miesiąc 10zł.
Pytam, bo niepokoi mnie brzmienie Regulaminu - punkt 5, który mówi że okres ważności pakietów za 10zł i za 20zł nie sumuje się:
http://www.redbullmobile.pl/fileadmin/f ... 1_2014.pdf

A co z internetem?
amigo007 pisze: Co do starterów za 9zł, widziałem je na allegro jeszcze. Tak więc potencjalnie jeszcze na darmowe lte można się załapać.
Popatrz w punktach z prasą. Ja kupiłem w inmedio i przeniosłem do RBM 7, by mieć "darmowe" LTE.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #848026  autor: garfield-
 29 sty 2016, 15:32
a może da się zrobić inżynierie wsteczną z kodów z puszek ? :)
 #848031  autor: amigo007
 29 sty 2016, 16:16
Z postów pisanych wcześniej wynika, że można w nieskończoność przedłużać minuty z pakietu za 20zł. Sam jeszcze nie próbowałem. A do taryfy redbull 7, to już chyba nie da się prosto zmigrować. Sam mam jeszcze jeden nieużywany starter redbullmobile, ale ten za 5zł. Już niestety z "dniami bez limitu". A może uda mi się go zmigrować do redbull 7 (z darmowym LTE), jak myślicie? A jak nie, to można to zrobić jeszcze z migracją przez fakt mobile?
I rozumiem, że taryfa redbull 7 to nie jest ta najstarsza, gdzie za doładowanie 50zł był internet na 150 dni?
 #848064  autor: sa
 29 sty 2016, 18:38
Maciej Loret musisz pamiętać że najlepiej doładowywać za 50zł wtedy konto jest ważne 100dni i tyle samo jest ważny pakiet internetowy ,jeżeli w jednym m-cu doładujesz za np. 25 zł a w drugim za 10zł to ważność konta będzie krótka i pakiet minut zwyczajnie stracisz ,bo w play aby pakiety działały musi być ważność konta dłuższa niż ważność pakietu...Identycznie jest netem za doładowanie jeżeli doładujesz za 25 zł to net będzie ważny tylko 30dni a jeżeli w następnym m-cu doładujesz za 10zł to net będzie ważny jeszcze tylko 10dni.Dlatego najzdrowiej jest doładować za 50zł na te 3 m-ce.Bo tyle będzie ważne a. konto ,b. pakiet neta, i każdy dodatkowo zakupiony pakiet netowy.A kasę bez problemu wydasz na pakiety.
 #848066  autor: Maciej Loret
 29 sty 2016, 18:54
Nic już nie rozumiem.
To w końcu można przedłużać pakiet minut kolejnym pakietem w ostatnim dniu ważności czy nie?
Wówczas wystarczy zainwestować na początek 20zł/mies., a potem po 10zł co 30 dni.

A może jednak nie da rady i trzeba doładować za 50zł ?

Przypominam, że chodzi o RBME na kartę 5zł z włączonymi SD i RWK.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #848069  autor: darkangel
 29 sty 2016, 19:20
Maciej, tak pierwszy zakup 20zł za nolimit rozmów, a potem co miesiąc za 10zł i będzie przedłużać o 30dni.
Pakiet za 10zł musisz kupić w ostani dzień ważności pakietu nolimit.
 #848071  autor: sa
 29 sty 2016, 19:30
Maciej musisz pamiętać że dotyczy to tylko ważności pakietu minut co 30/31 dni tj pakietów n limit za 20zł i przedłużanych 100 minutami za 10zł ,ale nie dotyczy to internetu za doładowanie.Ten jest ważny tyle za ile doładowałeś i nic ponadto.Tu RWK nie działa.
 #848081  autor: amigo007
 29 sty 2016, 20:00
Sa tylko czemu wcześniej wprowadzałeś go w błąd, że musi doładować za 50zł, skoro Maciej Loret MA konto ważne rok czasu. W tym wypadku jeden raz aktywujemy pakiet za 20zł, i przedłużamy go nawet kolejne 11 razy (konto ważne rok) doładowując miesięcznie tylko za 10zł. I mamy cały rok darmowe minuty do wszystkich sieci. Po roku powtarzamy zabawę z przemyceniem RWK do redbull mobile (chociaż za rok pewnie to zablokują, a wtedy już standardowo doładowanie 50zł co 100 dni). Koszt na 12 miesięcy za nielimitowane rozmowy, to 130zł. Ilość godzin na miesiąc to 61,5 godziny mi wyszło. Czyli troszkę ponad 2 godzinki dziennie. A jak to mało, to dorzucamy drugi pakiet za 20zł (wtedy roczny koszt nolimit rozmowy to 140zł) i mamy już ponad 4 godziny dziennie. Nie do przegadania :-)
Sam internet, faktycznie ważny standardowo krótko (doładowanie 30zł to tylko 30 dni) ale z tego co rozumiem można o 30 dni przedłużać ważność kolejnymi pakietami (minimum 5zł 600mb). Tylko niewiem czy nie trzeba naprzemiennie włączać z pakietem za 9zł. Nie jestem pewien, czy można mieć w miesiącu 2 pakiety jednego typu.
 #848083  autor: bazooka
 29 sty 2016, 20:15
Skoro idziemy w matematykę to:
Przy braku RWK koszt utrzymania "nolimitu" głosowego to 182,5zł / 365dni, który wynika z konieczności doładowywania za 50zł co 100dni.
Po korzystaniu z 1x20zł + 11złx10zł = 130zł - zostaje nam 52,5zł na resztę usług.
Internet przy doładowywaniu za 50zł mamy nonstop ważny (50zł na 100dni w ilości = > ok1,4GB na miesiąc) - niektórym to naprawdę starczy, np mi :P
Jednakże niektórzy reflektują tę ofertę tylko na ten "nolimit" głosowy, dlatego pozostawienie ponad 50zł na koncie po roku to jednak...skarbonka (akurat nie lubię wydawać na siłę na nic innego - nie wysyłam smsów/mmsów)...
Pozostaje jedynie liczyć, że możliwość kombinowanego zdobywania RWK dla środków na koncie głównym e RBMEnergy nie zostanie nigdy zabrana :)
 #848105  autor: sa
 29 sty 2016, 21:29
Amigo007 o tym że kolega Maciej ma konto ważne rok na RBME nie wiedziałam,bo posty czytałam tylko z ostatniej strony.
 #848107  autor: Gregrin
 29 sty 2016, 21:53
Maciej Loret pisze:To w końcu można przedłużać pakiet minut kolejnym pakietem w ostatnim dniu ważności czy nie?
Można.
Ilości jednostek w pakietach się sumują (minutowe jak i netowe jeśli są z tej samej puli). Pakiety z tej samej puli to:
Muntowie: pakiet za 10zl i 20zl.
Netowe: pakiety 600MB,2GB,4GB oraz bonus za doładowanie.

Ważności pakietu (tak samo jest z ważnością konta) są ustawiane według info na stronie np:30dni (jeśli aktualnie nasz pakiet ma mniejsza ważność) albo nie są zmieniane (jeśli aktualnie nasz pakiet ma równą lub większą ważność).
Zeby korzystać z pakietu trzeba mieć ważne konto.

Pakiety jednorazowe (przy których na play24 pisze "możesz jeszcze włączyć 1" np minut za 10zl lub 20zl) można przedłużać tylko ostatniego dnia. Resztę można aktywować dowolnie.

To sa wszystkie informacje jakie trzeba posiadać żeby korzystać z RBME. O czym tu więcej pisać ? O czym jest dyskusja przez ostatnie 2 strony ?

PS nie sugerować się info o jednorazowości pakietu na stronie RBME http://www.redbullmobile.pl/oferta/na-k ... -na-karte/ (ta gwiazdka obok napisu nowość "* - pakiety jednorazowe"). Narobili tym tylko bałaganu. Zaglądając do regulaminu tych pakietów to już tylko za głowę można się chwycić bo to totalna abstrakcja.
Pozostaje przyjąć to co tu piszemy (bo sprawdza się w praktyce) i nie kombinować nad tym.
Jeśli się coś zmieni to pojawi się tutaj informacja o tym.
Maciej Loret pisze:Przypominam, że chodzi o RBME na kartę 5zł z włączonymi SD i RWK.
A ja zwracam uwagę ze to niema na nic wpływu. Cala "mechanika" tłumaczona tu przez wiele osób odnosi się do RBME.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2016, 22:22 przez Gregrin, łącznie zmieniany 2 razy.
 #848110  autor: amigo007
 29 sty 2016, 22:11
Ok sa :-) Bazooka w sumie za rok, to może być już inna lepsza oferta do korzystania. Albo być może na odwrót operatorzy postanowią, "dokręcić śrubę" i podrożyć oferty. W sumie nie zdziwił bym się. Przed chwilą na play.pl konsultant namawiał mnie na super hiper ofertę. Bez telefonu. Abonament 49,99zł miesięcznie na 24 m-ce!!, wymagane zgody marketingowe i efaktura żeby było to 49,99zł (inaczej drożej), aktywacja 49,99zł. Sama oferta dobra pełny no limit, rozmowy, sms/mms, internet no limit.
Mimo to dla mnie to przegięcie. Nie licząc niby nielimitowanego internetu (ciekawe jakbym zaczął w domu korzystać na full z lte, czy by nie przycięli), to profil za 30zł na kartę w RBM wypada lepiej ( jedyna różnica to 3gb internetu, w telefonie to aż za dużo na 30 dni), a tak mamy wszystko tak samo nolimit. I bez głupich zgód marketingowych, i bez cyrografu z karą umowną... Cenowo to w abonamencie (bez przekraczania abonamentu) w 24 m-ce 1249,75zł do 720zł. Ale to bez żadnej zabawy w obniżanie kosztów w rbm. Tylko zwykłe 30pln co m/c i pakiet nolimit wszystko.
Bazooka i nie wiem jak ty wyliczyłeś 182,50zł za 365 dni bez rwk. 3x 50zł = 300 dni +25/30zł nie opłaca się doładowywać bo to tylko 30 dni ważności. Więc jednak trzeba 4x 50zł. Ale to i tak nie jest tak źle, wystarczy dokupić kilka pakietów neta, trochę popisać sms. Jest na co wydać. To i tak jest bardzo tanio. Co nie zmienia faktu, że obecnie z RWK same rozmowy są ultra tanie. 10 lat temu tyle rozmawiać przez komórkę, było nie do pomyślenia :-)
 #848113  autor: Maciej Loret
 29 sty 2016, 22:17
Gregrin pisze: Ważności pakietu są ustawiane według info na stronie np30dni (jeśli aktualnie nasz pakiet ma mniejsza ważność) albo nie są zmieniane (jeśli aktualnie nasz pakiet ma równą lub większą ważność).
Zeby korzystać z pakietu trzeba mieć ważne konto.
[...]
O czym tu więcej pisać ? O czym jest dyskusja przez ostatnie 2 strony ?
Ano o tym, jak najtaniej móc wydzwonić "do wszystkich" około 200-300min. miesięcznie i przy okazji posiadać kilkaset, czasem do 2GB internetu. Oczywiście zachowując SD.
Rocznie za rozmowy będę musiał zapłacić 1x20zł+11x10zł.
Pytanie brzmi co zrobić z internetem. Najprostsze wyjście - co miesiąc wykupić za 5zł 600MB, co przy oszczędnym korzystaniu spowoduje stopniowe przybywanie internetu. Ale może lepiej doładować za 50zł i z tego opłacać kolejne pakiety za 20zł a potem za 10zł na rozmowy, a przy okazji dostać 4GB, które co 30 dni przedłużać poprzez 600MB za 5zł ???

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #848116  autor: bazooka
 29 sty 2016, 22:30
amigo007 pisze:Bazooka i nie wiem jak ty wyliczyłeś 182,50zł za 365 dni bez rwk
Proporcjonalnie: 365/100 = 3.65 x 50 = 182,50 ...wiadomym jest, że 4-tym doładowaniem za 50zł łapiemy następny rok więc podałem dokładnie, arytmetycznie :)
Maciej Loret pisze:a przy okazji dostać 4GB, które co 30 dni przedłużać poprzez 600MB za 5zł ???
Maciej, a może zrobisz wyjątek i zapoznasz się raz dokładnie z ofertą:
http://www.redbullmobile.pl/fileadmin/f ... 0_2015.pdf
Czy dalej uważasz, że 4GB należy wydłużać pakietem za 5zł :?:
 #848117  autor: Gregrin
 29 sty 2016, 22:31
Maciej Loret pisze:Pytanie brzmi co zrobić z internetem. Najprostsze wyjście - co miesiąc wykupić za 5zł 600MB, co przy oszczędnym korzystaniu spowoduje stopniowe przybywanie internetu. Ale może lepiej doładować za 50zł i z tego opłacać kolejne pakiety za 20zł a potem za 10zł na rozmowy, a przy okazji dostać 4GB, które co 30 dni przedłużać poprzez 600MB za 5zł ???
Ale ty masz problem z liczeniem czy ze zrozumieniem oferty ? Bo cały czas myślałem ze tłumaczymy tu te drugie. Ważności, wartości, ceny i jak to wszystko działa masz podane, sam sobie policz co ci lepiej pasuje.
A jak ci się nie chce to poproś bazooka'e. On wyliczy ci wszystko co do grosza. Tylko ty sam nie umiesz się określić bo "lepiej" to dla każdego co innego. Mozna wyliczyć najtańszą opcje, z jak największą ilością neta albo to zbalansować ale nie podamy ci "najlepszej".
 #848119  autor: amigo007
 29 sty 2016, 22:40
Maciej Loret można tak zrobić, jeśli nie żal ci tak strasznie monety. A można na styk 1 m-c 20zł na pakiet no limit + 5zł na pakiet 600mb. Od 2-go do 12 m-ca 15zł (100 minut + 600mb). Oczywiście, to są koszta beż żadnego sms/mms. Nie piszesz ich wcale? Ja mimo że korzystam mało, to tak z 10-30 sztuk wyślę :-) Czyli bez sms/mms roczny koszt no limit voice + internet 600mb (jeśli to za dużo, to ilość co miesiąc wzrasta). To już 190zł. Więc już zbliżamy się do przytoczonego przeze mnie 4x50zł bez rwk.
Więc RWK w sumie jest najbardziej przydatny dla skrajnie oszczędzających, nie piszących sms/mms i nie korzystających z internetu. W przeciwnym wypadku te 200zł w rok i tak pęknie.

A jeszcze stan darmowy w RBM jest ważny zawsze tak długo jak konto główne (czytałem gdzieś, że tylko 30 dni)? Jeśli tak to dla ultra tanich rozmowy/smsy w play za darmo bez płacenia na rok (z RWK)
 #848127  autor: Maciej Loret
 29 sty 2016, 23:13
bazooka pisze:Czy dalej uważasz, że 4GB należy wydłużać pakietem za 5zł
Gdybym uważał, to bym nie pytał.
Nic tam nie ma o RWK.
Gregrin pisze: Ale ty masz problem z liczeniem czy ze zrozumieniem oferty ? Bo cały czas myślałem ze tłumaczymy tu te drugie.
Mógłbym zapytać czy nie czytasz, co piszę...
Podałem warunki brzegowe...
Gregrin pisze: Tylko ty sam nie umiesz się określić bo "lepiej" to dla każdego co innego. Mozna wyliczyć najtańszą opcje, z jak największą ilością neta albo to zbalansować ale nie podamy ci "najlepszej".
"Lepiej", jak dla 95% tu piszących, oznacza zwykle taniej...
W tym wypadku, też tak jest...
Zresztą napisałem to wprost blisko 60 minut temu...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #848129  autor: bazooka
 29 sty 2016, 23:18
Maciej Loret pisze:Gdybym uważał, to bym nie pytał.
Nic tam nie ma o RWK.
Kolego :!:
Tabela nr 1 - nie będę tu wklejał screena z tego pdfa...
Kto pisał w rozrachunku neta bonusowego o RWK - skąd Ci się to wzięło :?:
Ewidentnie stosujesz skróty myślowe, których zdaje się nie doganiamy...
RWK dotyczy tylko konta głównego, o tym jest pisane w tym wątku od kilku dobrych stron.
  • Strona 68 z 139
  • 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 139
  • 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 139