DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 46 z 374
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 374
 #848982  autor: MobileMaster
 03 lut 2016, 15:29
Halset pisze:10 lat w tej sieci i jak wszyscy idą do przodu - tak Plus leci po równi pochyłej.
Tak, szczególnie że przez te 10 lat Plus jest zawsze o krok przed pozostałymi pod względem technologi.
Pierwszy w Polsce uruchomił sieć UMTS, pierwsza uruchomił sieć HSUPA, sieć LTE1800 i LTE800.
 #848983  autor: marcinek243
 03 lut 2016, 15:36
MobileMaster pisze:
Halset pisze:10 lat w tej sieci i jak wszyscy idą do przodu - tak Plus leci po równi pochyłej.
Tak, szczególnie że przez te 10 lat Plus jest zawsze o krok przed pozostałymi pod względem technologi.
Pierwszy w Polsce uruchomił sieć UMTS, pierwsza uruchomił sieć HSUPA, sieć LTE1800 i LTE800.
Szkoda że we wszystkim innym jest w tyle.
zajadacz pisze: LTE 800 nie ma jeszcze wszędzie i zasięg jest dziurawy poza miastami.
Nie wszędzie bo np trasę zielona góra - poznań przejechałem z wymuszonym LTE i odpalonym radiem internetowym bez przerwania.
 #848995  autor: ja.michal
 03 lut 2016, 15:56
Ciekawe, że Plus jako jedyna sieć LTE jest niezgodna z iPhonami. Czy coś się jednak zmieniło w tej kwestii?
 #849000  autor: kozien70
 03 lut 2016, 16:00
AlfredoUssr pisze:
marcinek243 pisze: Szkoda że we wszystkim innym jest w tyle
Jakieś przykłady?
Np. HD Voice. Np. network time czyli aktualizacja czasu z sieci. Plus uruchomił to jako ostatni i do tego ze sporym opóźnieniem w stosunku do reszty.
 #849001  autor: MobileMaster
 03 lut 2016, 16:03
Plus dalej nie ma umowy z Apple, ale od iOS 8 LTE działa już w iPhonach.

HD Voice, network time czyli aktualizacja czasu z sieci- ale te usługi akurat mają małe znaczenie dla działania sieci.
 #849007  autor: kozien70
 03 lut 2016, 16:27
No tak. Bo wg Ciebie duże znaczenie jest tylko tam, gdzie Plus był pierwszy. Tam gdzie nie był, to znaczenie jest małe. Świetna metoda tłumaczenia.
Dla mnie (i nie tylko dla mnie) brak HD Voice, gdy np. T-mobile miało to już od iluś lat było jednym z powodów uznania sieci Plus za najgorszą jeśli chodzi o jakość połączeń głosowych. Automatycznie taką sieć skreśliłem, bo jakość głosu w telefonie jest dla mnie bardzo ważna.
 #849014  autor: MobileMaster
 03 lut 2016, 16:47
Ale ty porównujesz wprowadzenie np.: LTE do aktualizacji czasu w telefonie? Naprawdę uważasz ze to w ogóle są usługi na podobnym poziomie? Szczególnie, że ta aktualizacja tyczy się zwykłych słuchawek, nie smartfonów?

Dla Ciebie HD vocie ma duże znaczenia dla 90% Kowalskich nie ma żadnego bo nawet nie wiedzą co to jest i kiedy z tego korzystają, niestety ale taka prawda.
 #849021  autor: p2225
 03 lut 2016, 17:11
To, że Plus wprowadził coś pierwszy to nie znaczy, że jest to u niego od razu najlepsze. Co z tego, że ma zasięg skoro jest bezużyteczny? Gdzie jest ostatnio handover 3G-> 2G? Włączył pierwszy 3G? To dlaczego nie ma ciągłości tej technologii tylko jedna stacja 2G/LTE800, a stacja obok 3G/LTE800 i jak skończy ci się jeden zasięg to zerwie rozmowę? Nie mówiąc o tym, że wprowadził LTE w momencie gdy nie było ono jeszcze potrzebne, bo 3G było mega wydajne. Poza tym większość stacji nie rozgłasza 3-ciej nośnej gdzie u wszystkich są wszystkie lub została jedna wyłączona dla LTE2100.

A i smartfony mają opcję aktualizacji czasu z sieci i jeśli sieć tego nie obsługuje to po padnięciu baterii/wyciągnięciu jej musisz ręcznie wpisywać datę/godzinę.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #849025  autor: silvercrest
 03 lut 2016, 17:20
p2225 pisze:A i smartfony mają opcję aktualizacji czasu z sieci i jeśli sieć tego nie obsługuje to po padnięciu baterii/wyciągnięciu jej musisz ręcznie wpisywać datę/godzinę.
Androidy chyba aktualizują czas również gdy telefon połączy się z internetem poprzez wifi
lub transmisję komórkową.
 #849026  autor: p2225
 03 lut 2016, 17:22
A jak nie masz wifi i pakietu? Wtedy musisz płacić z konta za zwykłą aktualizację czasu w telefonie.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #849032  autor: MobileMaster
 03 lut 2016, 17:28
Wcale nie twierdze ze jest idealnie, ale akurat ten przykład braku ciągłości nie ma aż takiego dużego wpływu na zerwane połączenia jak twierdzisz, raport UKE z jakości sieci wskazuje ze o ile ten % jest większy to różnica jest naprawdę nieduża.

Co do nośnych to nie wiem więc się nie wypowiem.
Co do aktualizacji czasu to mówiąc szczerze to przed jej wprowadzeniem nawet nie wiedziałem o takiej opcji i jej brak mi nie przeszkadzał bo czas i tak aktualizował się automatycznie przez połączeniu z netem, ale mogę zrozumieć ze niektórym może to przeszkadzać, szczególnie jak przekłada często kartę.

Ogólnie prawda jest taka, że i tak każdy będzie uważał za najlepszą sieć tą która najlepiej będzie działać w jego miejscowości itp.
 #849049  autor: Halset
 03 lut 2016, 18:06
MobileMaster pisze:
Halset pisze:10 lat w tej sieci i jak wszyscy idą do przodu - tak Plus leci po równi pochyłej.
Tak, szczególnie że przez te 10 lat Plus jest zawsze o krok przed pozostałymi pod względem technologi.
Pierwszy w Polsce uruchomił sieć UMTS, pierwsza uruchomił sieć HSUPA, sieć LTE1800 i LTE800.
A czy to ważne że uruchomił pierwszy?
Powstała spółka Aero - poszło UMTS900
Powstał Mobyland- ruszył z LTE
Teraz Sferia czy też Midas i mamy LTE800
A co z samym Plusem? Kwiczy. Nic z nim nie robi.
Solorz ma najwięcej zasobów, przejął bardzo dobrą spółkę Plus (udziały miały jedne z największych firm na polskim rynku) i stacza się po równi pochyłej.
Już nie wspomnę o polityce bo to nie o tym to forum.
Mając takie zasoby mógłby stworzyć najlepszą sieć. A nic nie robi. Sieć i szkielet się starzeje a reszta czyli konkurencja rozwija się na wszystkich poziomach.
Pomijam już brak wykorzystania wszystkich nośnych, zapchane 3G (gdyby nie LTE to by się zapchali) czy też - ogólne działanie sieci.
Co do rejonów - mam Plusa słuzbowo i jeżdżąc po Polsce widze jak to działa. Zasięg ogólnopolski z misz maszem technologicznym na stacjach - taki jest dzisiaj Plus. Tylko do rozmów się nadaje - jeszcze.
Koniec OT

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #849069  autor: kwistas
 03 lut 2016, 18:58
Halset pisze: Koniec OT
Myślałem, że to nigdy nie nastąpi, sam zacząłeś tą wojenkę jaki to Plus bee, a teraz ten tekst na koniec :lol:
Mianuje Cię na mistrza wnoszenia do dyskusji gówno burzy (nie pierwszy temat na tym forum), choć sam wiesz, że każda sieć w danym rejonie działa lepiej lub gorzej.
 #849084  autor: plk. Mortimer
 03 lut 2016, 19:48
kwistas pisze:
Halset pisze: Koniec OT
Myślałem, że to nigdy nie nastąpi, sam zacząłeś tą wojenkę jaki to Plus bee, a teraz ten tekst na koniec :lol:
Mianuje Cię na mistrza wnoszenia do dyskusji gówno burzy (nie pierwszy temat na tym forum), choć sam wiesz, że każda sieć w danym rejonie działa lepiej lub gorzej.
W koncu jakis glos rozsadku w tym typowo polskim pieniactwie. Plus jest daleki od idealu. Bardzo daleki. Jednak konkurencja nie jest niczym wybitnym. I dopoki ta konkurencja bedzie nienachalna jak nie przymierzajac uroda posel Sobanskiej dopoty Plus bedzie calkiem dobrze egzystowal pomimo problemow z zasiegiem, z pasmami itp
 #849102  autor: Halset
 03 lut 2016, 20:34
kwistas pisze:
Halset pisze: Koniec OT
Myślałem, że to nigdy nie nastąpi, sam zacząłeś tą wojenkę jaki to Plus bee, a teraz ten tekst na koniec :lol:
Mianuje Cię na mistrza wnoszenia do dyskusji gówno burzy (nie pierwszy temat na tym forum), choć sam wiesz, że każda sieć w danym rejonie działa lepiej lub gorzej.
Nie zacząłem żadnej wojenki. Po prostu napisałem jeden post, żeby chłopak nie miał żadnej nadziei.
A druga sprawa - nie jestem żadnym mistrzem. Po co mam kontynuować, jak reszta już wszystko napisała.
Plus niestety wszędzie działa coraz gorzej. Inne sieci lepiej czy gorzej ale coś robią aby było lepiej.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #849103  autor: habish
 03 lut 2016, 20:50
A Plus nic nie robi?

Jeden sektor stacji z agregacją trzech pasm LTE800+LTE1800+LTE2600 (5+20+20)
od góry RRU L1800 w środku L800 i poniżej L2600:
Obrazek

Dobry dosył do tego i jest się czym bawić :twisted:



Wracając do tematu, największym problemem w Plusie jest właśnie różnorodność technologii na stacjach, gdy to poprawią będzie ok.
Dosył powinien się z biegiem czasu poprawiać, własnie gdzie się da montują min. 780 Mbps.
 #849104  autor: p2225
 03 lut 2016, 20:54
Po co LTE2600 na 2 domy na krzyż? No chyba, że do testów.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #849105  autor: habish
 03 lut 2016, 20:57
Większość testowych stacji stoi własnie na zadupiach, pewnie chodziło o testowanie technologii na możliwie najmniej obciążonych stacjach.
Na zdjęciu - BT31703 Sielecka Góra
  • Strona 46 z 374
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 374
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 374