DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 387 z 1158
  • 1
  • 385
  • 386
  • 387
  • 388
  • 389
  • 1158
 #852527  autor: Halset
 23 lut 2016, 21:21
Mixiorek pisze: Powinieneś pracować w dziale PR u operatorów. Oni tak jak Ty interpretują wyniki tego testu tak jak jest im wygodnie i nie dopuszczają do siebie oczywistych faktów. Tylko, że oni to robią za fajną kasę a Ty chyba po to by pokonać dysonans poznawczy
Nie do końca. Po pierwszych wynikach widziałem kolejność Plus TM Orange i Play. Tak wyglądało po ogłoszeniu wyników.
Dopiero po wypowiedziach wszystkich stron, gdzie się Play przyznał, że jest najsłabszy albo TM - gdzie jest najlepszy. Skoro po wypowiedzi TMobile Solorz się nie przyczepił (w końcu Plus ostatni wydał oświadczenie), gdzie podczas pierwszych testów robionych przez TMobile - pierwsi się odzywali, że to nie prawda (coś tam chodziło o HDvoice) - to znaczy, że TMobile nie napisał nieprawdy.
A TMobile może mieć 10MHz ale w blokach, które nie są obok siebie. Nadal nie widzę powodów, dla których Play ma zmienić blok, który został już przyznany i otrzymać ten "skażony przez NietNiet". Lepiej niech TMo PL dogada się szybko z Orange by stworzyć ciągłe 15MHz.
Główne założenie przy pierwotnym przydzieleniu bloków czyli zasady efektywności wykorzystywania częstotliwości i optymalizacji zarządzania widmem
To jest ten powód, dla którego P4 może zmienić blok przy pomocy UKE.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #852528  autor: Mixiorek
 23 lut 2016, 21:37
Halset pisze:Nie do końca. Po pierwszych wynikach widziałem kolejność Plus TM Orange i Play. Tak wyglądało po ogłoszeniu wyników.
Dopiero po wypowiedziach wszystkich stron, gdzie się Play przyznał, że jest najsłabszy albo TM - gdzie jest najlepszy. Skoro po wypowiedzi TMobile Solorz się nie przyczepił (w końcu Plus ostatni wydał oświadczenie), gdzie podczas pierwszych testów robionych przez TMobile - pierwsi się odzywali, że to nie prawda (coś tam chodziło o HDvoice) - to znaczy, że TMobile nie napisał nieprawdy.
Naprawdę chcesz sobie wyrobić zdanie po komunikatach prasowych operatorów? Proszę Cię, oni mają mówić, że nie wybuchła wojna choć żołnierze wrogiej armii są już 200km wgłąb terytorium danego kraju.

Przejrzyj jeszcze raz dokładnie całe to badanie bez czytania wypowiedzi operatorów. Szczególnie suche dane. Chociaż teraz będzie Ci już ciężko bo masz w głowie tezę i będziesz szukał argumentów "za". Wiele osób tak robi, nawet jeżeli fakty są inne.
Odnośnie kolejnego badania to ja na pewno tak jak Ty nie podejmę się już dziś oceny jak ono wypadnie. Mogę coś tam myśleć ale zderzenie z twardymi danymi może być często bolesne i z goła inne niż nam się wydaje.
Nikt inny nie robi niezależnego od operatorów badania sieci o takiej skali i z taką ilością danych. Choć zawsze może się zdarzyć, że ktoś mieszka w tym 1% gdzie wyniki są zupełnie inne niż wynika to z badania.
Statystyka to zło :-D

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #852530  autor: patrix-83
 23 lut 2016, 21:49
Tu macie testy sieci które na własną rękę w ostatnim tygodniu zrobił portal gsm.biz.pl i opublikował komunikat 22.02.2016. Wygląda z niego że Plus to dno a T-mobile w transmisji danych zaczyna słabnąć:
http://gsm.biz.pl/2016/02/22/testy-siec ... ptymizmem/
 #852532  autor: kwasek66
 23 lut 2016, 21:54
Ciekawa będzie polityka kosztowa LTE800 dla Nw! W końcu jak już jeden puści sygnał, drugi programowo się dołączy... Ciekawe jak to jest rozliczane, w końcu tylko zasilanie stacji (dosył) i wyżej do core jest osobne. W teorii do końca roku, TECHNICZNIE, każda stacja Nw! powinna być, o ile już nie jest, gotowa na LTE800/2600 - patrząc jak im szła modernizacja T&O do Nw! Od takie rozważanie, kiedy były wywiady o Nw!, odnosiło się wrażenie, iż technicznie mogą emitować sygnał 4 niezależnych sieci, w dowolnej konfiguracji pasm. Pytanie czy tylko ten kawałek blaszki, zwany anteną, nam obsłuży to co by sieć chciała.
I pytanie zagadka:
- czy już teraz przystosują się do LTE700?
- sygnał LTE800 nie będzie tak kiepski jak UMTS900...
 #852533  autor: p2225
 23 lut 2016, 21:56
patrix-83 pisze:Tu macie testy sieci które na własną rękę w ostatnim tygodniu zrobił portal gsm.biz.pl i opublikował komunikat 22.02.2016. Wygląda z niego że Plus to dno a T-mobile w transmisji danych zaczyna słabnąć:
http://gsm.biz.pl/2016/02/22/testy-siec ... ptymizmem/
Potwierdza się to co cały czas komunikuję odnośnie Plusa w Lubuskim. Przede wszystkim:
wymieszane technologie na stacjach, co powoduje to, iż terminal mija stację GSM only bez zalogowania do niej, trzymając się uparcie odległej stacji, propagującej sygnał 3G.
A to najlepsze:
„Ciekawostką”, w lubuskiem, na miarę terenów przygranicznych, w sąsiedztwie Zgorzelca, w grupie Polkomtela są Kunice Żarskie. Wszyscy, z Play włącznie – posiadają tu nawet LTE, a grupa Plusa … DCS only !

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #852534  autor: Halset
 23 lut 2016, 22:15
Mixiorek pisze:
Przejrzyj jeszcze raz dokładnie całe to badanie bez czytania wypowiedzi operatorów. Szczególnie suche dane. Chociaż teraz będzie Ci już ciężko bo masz w głowie tezę i będziesz szukał argumentów "za". Wiele osób tak robi, nawet jeżeli fakty są inne.
Przejrzałem dokładnie dane i nawet o nich pisałem. Jakie fakty?
Fakty są takie, że Play z roamingiem jest najsłabszy i ma bardzo dużo straty do wszystkich. Bez roamingu byłaby przepaść. Są oczywiście miejsca czy też parametry, gdzie Play jest w czołówce albo najlepszy ale to jest może 3-5% przypadków czyli tyle co nic.
Plus wygrał przez LTE800. Reszta w Plusie na poziomie Play a nawet gorzej, zwłaszcza głosowo gorzej.
Przejrzałem różne regiony a wyniki oficjalne, które poszły w świat, to średnia.

Dzisiaj się liczy tylko N! czyli albo Orange albo TMobile. Z tym, że Orange ma więcej ludzi, większe obciążenie, gorsze zazwyczaj parametry. Tam, gdzie P4 siedzi jak małpa na drzewie na nadajnikach TM, bo swoich nie ma - Orange jest o wiele lepszy.
Po budowie LTE800 przez P4 - TM powinien trochę odetchnąć

Dlatego piszę. Play nie odrobi straty i nigdy nie będzie najlepszy bo ma za dużo ludzi, za mało stacji i częstotliwości. Orange - może dogonić TM ale nie musi. Ale na pewno po LTE800 wyprzedzi Plus, bo niewiele mu brakowało aby go wyprzedzić. A Plus - Plus niech dalej śpi to zaraz ich Play wyprzedzi.

Koniec bo znowu będzie, że Halset miesza w tematach....

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #852537  autor: Halset
 23 lut 2016, 23:20
kwasek66 pisze:
Halset pisze:Koniec bo znowu będzie, że Halset miesza w tematach....
nie, jesteś tylko wyznawcą T...
A to dobre :mrgreen:
Nie jestem żadnym wyznawcą T.
Nie cieszy mnie to, że płacę na konto niemieckie.
Kibicuje Orange ale to nie moja wina, że oni walczą obecnie z Play i "rozdają" promocję aby pozyskać każdym kosztem klienta jak kiedyś P4. Można walczyć o klienta ale nie tak jak to robi Orange.
Byłem ponad 10 lat w Plusie ale ta sieć się stacza po równi pochyłej. Gdy dojdzie do dna i zapali się, wtedy Solorz może w końcu coś ruszy. Może. Zwykle Zębaty dopiero coś zmienia jak jest do tego zmuszony, inaczej ma to gdzieś.

Play nie wchodzi w rachubę, bo nie będę wydawał swoich ciężko zarobionych pieniędzy na pseudo sieć. Nie jestem z tych, co byle gdzie byle co - byle tanio. Chociaż i tak dzisiaj działa w porównaniu do ostatnich lat o wiele lepiej ale nadal - najgorzej ze wszystkich. I jeszcze wisienka na torcie - powoli staje się już nie tanią siecią. Czyli nie najtańszy i do tego najgorszy.

Problem jest taki, że nie używam telefonu jak większość Polaków, czyli niby telefon mobilny a w większości przypadków - zastępuje telefon stacjonarny. Ludzie zazwyczaj używają telefony w domu, w pracy i drodze między tymi punktami.
W moim przypadku jest to Polska i jak sama nazwa wskazuje - telefon mobilny. Czyli ciągle się przemieszczam.

Obecnie, ŻADNA sieć nie jest idealna. I raczej nie będzie. W jednym regionie będzie lepiej chodził Orange, w innym Tmobile a w innym Plus. Może jeszcze w jakimś Play.
Zbyt dużo czynników na to wpływa ale głównie obciążenie.
Ale podsumowując wszystkie za i przeciw, biorąc średnią pod względem działania sieci w różnych regionach i w różnych sytuacjach (net, połączenia głosowe) - najlepszy z tych wszystkich nieidealnych sieci jakie mamy jest TMOBILE ale i tak do ideału im dość dużo brakuje a najgorszy Play (ale nie tak słaby, żeby nie można było z niego korzystać). Jeszcze. Wg mnie lada moment Plus będzie najgorszy, jeśli nadal będą robić co robią, to i Play w końcu nie będzie "wytykany" palcami, jako ten ostatni i najsłabszy.

Nie jestem też zwolennikiem posiadania pięciu telefonów dual SIM i dziesięciu kart SIM przy sobie. Nie mam na to czasu i ochoty. Telefon ma działać o każdej porze i w każdym momencie. Jeden telefon, jedna karta SIM.
Jak mi TM gdzieś zabraknie, jeśli zabraknie - to mam jeszcze służbowy w Plusie.

Liczę na poprawę Orange cały czas i na zmianę polityki odnośnie promocji, bo jest za tanio i za dużo ludzi przechodzi do pomarańczowych. Liczyłem, że po przetargu LTE800 przy 10Mhz będą najlepsi. Ale nie liczyłem, że NN sobie odpuści. Teraz nie ma szans na przebicie TMobile, bo Niemcy mają mniej ludzi i więcej zasobów (przy założeniu 10Mhz LTE800). Więc jak mniejsze obciążenie, mniej problemów. Ale jestem dobrej myśli, że Orange za dużo od TM nie będzie odbiegał i jak skończy się moja umowa w TM, będą mógł na poważnie brać Francuzów pod uwagę ;)
Ostatnio zmieniony 24 lut 2016, 07:40 przez Halset, łącznie zmieniany 1 raz.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #852549  autor: Kryniczanin
 24 lut 2016, 07:12
Wyniki T-Mobile muszą być naprawdę katastrofą dekady skoro Halset już dzisiaj wystartował z kampanią wciskania kitów że jedynie T-Mobile pozwala wykonać połączenie a u reszty terminale wybuchają w rękach abonentów bo im wstyd, że nie mają karty o kodzie 260-02.

Nie mogłeś poczekać na oficjalne wyniki i wtedy zacząć pisać bajki?

To tyle mojego komentarza. Dziękuję za uwagę. Życzę Miłego Dnia.
 #852551  autor: Halset
 24 lut 2016, 07:54
@Kryniczanin,
Tak jest, po kolejnych badaniach UKE Play wskoczy na pierwsze miejsce :mrgreen: a TMobile będzie ostatni. Przez pół roku się wszystko przewróci do góry nogami :D
Zejdź na ziemię! :twisted: Ile Ci płacą za te głupoty?

Nie bronię żadnych wyników TMobile (mają być jutro), bo mnie tyle interesują co nic. Interesowały mnie wyniki Orange ale jak widać, dalej mają straty. Ale kiedyś się skończą te straty.
Tmobile prognozy:
http://gsmonline.pl/newsy/tmobile-polsk ... 8-prognozy
Plus i Tmobile nie są sieciami, które rozdają abonamenty na lewo i prawo, jak to robił P4 a ostatnio robi Orange. Te dwie sieci za wszelką cenę nie pozyskują klienta, bo w dłuższej perspektywie - to więcej strat jak zysków.

TMobile nie musi się obawiać, bo to bogata sieć. I tak jak już od dawna piszę, TMobile z czasem odejdzie z rynku i za pewne całe N! wpadnie w łapy Orange.
Podobnie będzie z Play, którego nikt nie chce kupić, ponieważ na dzień dobry musi ponad 6mld długu zapłacić, czyli ok 75% wartości firmy. W końcu przekalkuluje P4 sytuację, nie będzie skakał jak wsza na nitce i się w końcu sprzeda. Wiecznie po kreską nie mogą być.

BTW
Wracajmy do tematu

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #852552  autor: Mixiorek
 24 lut 2016, 08:35
Widzę, że niektórzy już przed kolejnym badaniem mają tezę w głowie i jak będą wyniki w połowie roku będą czytać dane i szukać takich, które poprą ich tezę. Czemu nie to nie dziwi? Bo tak myśli większość ludzi.

TMobile technicznie jest ok bo jest częścią Networks. Niech lepiej trzymają się Orange bo to ta sieć przez najbliższe kilka lat będzie inwestować setki milionów w rozwój sieci fix (FTTH) i mobile (LTE i backhaul). Powtórzę po raz kolejny - dla mnie liczą się 3 fundamenty każdej sieci:
- oferta
- jakość obsługi
- aspekt techniczny sieci

TMobile w chwili obecnej nie spełnia pierwszych dwóch. A bajki o tym, że jest tanio a nawet za tanio to ja słyszę od 5-7 lat :) operatorzy jęczą zawsze i wszędzie ale jest to element większej gry rynkowej. Porównywanie cen wprost bez siły nabywczej do innych krajów nie ma sensu.

Prosty przykład z ostatnich kilku dni. Rzecznik Gruszka pojechał na kongres do Barcelony i robi zdjęcie https://twitter.com/RzecznikPlay/status ... 2306112514 opatrza komentarzem "nie mają Play". Zapomniał tylko dodać jaka jest różnica między pensją w Hiszpanii a pensją w Polsce (a jest niemała, tak lekko licząc z 75% ;)). Wyrywa z kontekstu i interpretuje tak jak jest mu wygodnie.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #852590  autor: Kryniczanin
 24 lut 2016, 12:47
I tak oto wygląda myślenie Halseta. Ja piszę o wynikach finansowych. Halset oczywiście zaczyna Pana Tadeusza o "jakości" (której oczywiście nie ma) :mrgreen:

Mogłeś swoją krucjatę i zaklinanie prawdy rozpocząć po podaniu wyników.
 #852599  autor: kwasek66
 24 lut 2016, 14:10
Kryniczanin pisze:I tak oto wygląda myślenie Halseta. Ja piszę o wynikach finansowych. Halset oczywiście zaczyna Pana Tadeusza o "jakości" (której oczywiście nie ma) :mrgreen:
Mogłeś swoją krucjatę i zaklinanie prawdy rozpocząć po podaniu wyników.
Jaka jest stawka za pochwalne posty?
 #852611  autor: Spacedust
 24 lut 2016, 14:38
"Można szacować, że T-Mobile oddał w tym czasie około 3,5 mln kart SIM." - hahaha i zostaną numerem 4 w Polsce, a potem w ogóle się wycofają z polskiego rynku albo będą sprzedawać PLAYowi roaming LTE, żeby pozostać przy życiu

http://rpkom.pl/artykul/1258398.html?p=1
 #852627  autor: Kryniczanin
 24 lut 2016, 15:27
Mixiorek

A ile takich simów jest w kraju?

Oferta była bardzo popularna w 2012.

I nie zapomnij to są umowy więc chwalenie się kontraktowcami także.

A co do rzekomego zaniżania przychodu na kartę - Ta oferta drastycznie ją zawyżała. Np.Orange ma na dacie jakoś 60 groszy miesięcznie przychodu. Przetarg dla Policji.
 #852637  autor: Marens
 24 lut 2016, 16:17
Kryniczanin pisze:W wakacje będzie potężna fala odejść abonamentów - koniec abo bc 6,90pln na 48 miesięcy. Sam mam dwie karty znajomi 3.
Oj będzie jak nie zaproponują nic ciekawego TylkoSIM :wink:
Ja jeszcze znam konfiguracje BC1 (6,90x48) + BC25 (29,99x6mies) połączone jako "Usługi z ulgą" które też się kończą w wakacje.
 #852638  autor: Spacedust
 24 lut 2016, 16:25
Kryniczanin pisze:spacedust

W wakacje będzie potężna fala odejść abonamentów - koniec abo bc 6,90pln na 48 miesięcy. Sam mam dwie karty znajomi 3.
Mam znajomego w salonie T-Mobile, mówi, że wesoło nie jest.
 #852650  autor: kwasek66
 24 lut 2016, 17:22
Spacedust pisze:Mam znajomego w salonie T-Mobile, mówi, że wesoło nie jest.
W mnie w lokalnym salonie, jest arkusz papieru na oknie i odręcznie wypisane "tylko 30zł i bezlimitu z telefonem" lub na chodniku połykacz... Wygląda to "profesjonalnie" :)
  • Strona 387 z 1158
  • 1
  • 385
  • 386
  • 387
  • 388
  • 389
  • 1158
  • 1
  • 385
  • 386
  • 387
  • 388
  • 389
  • 1158