DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 25 z 39
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 39
 #855664  autor: Halset
 11 mar 2016, 18:32
Temat jest o pierdołach więc napiszę jeden wątek.

W firmie mojej sprzedajemy od lat produkty markowe. Od 3 lat musieliśmy się wiele napocić aby mieć wzrost sprzedaży rok do roku i mieliśmy wzrosty na poziomie 3-6%.
Poszliśmy za ceną i za naszą konkurencją i dogadaliśmy się z Chińczykami. Od roku sprzedajemy produkty produkowane i projektowane przez chińską myśl techniczną.
Wczoraj mieliśmy podsumowanie roku od czasu wprowadzenia tych produktów.
Wzrost sprzedaży 63,8% rok do roku!!!! i dalej rośnie. I to bez żadnej spinki.
To nic, że sprzęt się "rozpada w rękach", ponad 57% reklamacji, 32% wymiany sztuka za sztukę. Nieważne! Ważne, że cena o ponad 60% średnio niższa niż produktów markowych.

Ręcę mi opadają, że ludzie, my Polacy, takie g.ówno kupujemy. Mnie aż wstyd klientowi to sprzedawać ale jak mówi przysłowie "nasz klient nasz Pan" - chce, to ma.
Więc jak czytam, że ktoś mi tłumaczy, że idzie za jakością bo gdzieś zapłacił mniej to sam siebie oszukuje i jeszcze komuś innemu wciska kit. Co nam za społeczeństwo rośnie?! Wstyd!!!!

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #855669  autor: Kryniczanin
 11 mar 2016, 18:59
Świat według Halseta:

Play w 100% z Chińskiego Huawei: Dziadostwo, g****, syf, kiła i mogiła

T-Mobile w 90% z tego samego Huawei:Jakość, prestiż, klasa, premium

:-)
 #855673  autor: Benjamin Linus
 11 mar 2016, 19:15
Kryniczanin pisze:Świat według Halseta:

Play w 100% z Chińskiego Huawei: Dziadostwo, g****, syf, kiła i mogiła

T-Mobile w 90% z tego samego Huawei:Jakość, prestiż, klasa, premium

:-)

zrób jak ja: zablokuj jego posty: forum stało się czyste i czyta się same konkrety.
 #855675  autor: Halset
 11 mar 2016, 19:26
@Kryniczanin
To nie jest mój świat bo nie dziele wszystko na dwie kategorie w życiu jak Ty.
Nie robiłem porównania do Play i Tm. To już wytwór twojej wyobraźni
Napisałem ogólnie jak ludzie się rzucają na cenę. A to dotyczy wszelakiego typu produktów

Swoją drogą Północna Polska jest na NSN.

Benjamin Ty za to jesteś konkretny :-D Nie rozmieszaj mnie..

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #855676  autor: Spacedust
 11 mar 2016, 19:26
Dzięki za radę od razu lepiej ;)
 #855679  autor: kwistas
 11 mar 2016, 19:30
Kryniczanin pisze:Świat według Halseta:

Play w 100% z Chińskiego Huawei: Dziadostwo, g****, syf, kiła i mogiła

T-Mobile w 90% z tego samego Huawei:Jakość, prestiż, klasa, premium

:-)
Poprawiłeś mi humor thx :lol: :mrgreen: :D
 #855680  autor: Kryniczanin
 11 mar 2016, 19:31
Swoją drogą Północna Polska jest na NSN.
Dlatego napisałem w 90%
 #855700  autor: Halset
 11 mar 2016, 20:35
Tak @Kryniczanin
Północ Polski to 10% sieci tak jak ściana wschodnia to 1/4 Polski....:-D
Liczyć to Ty umiesz :-D
Korki z matmy już oglaszasz w anonsach?
Masakra.....
Nie wiem jak Ty to liczysz albo jaki masz kalkulator, że w oszczędzaniu jesteś ponoć prymusem i dajesz rady innym a z podstawowych działań i obliczeń jesteś na bakier :-D
Też chcę taki kalulator!!! :-D
Ostatnio zmieniony 11 mar 2016, 23:40 przez Halset, łącznie zmieniany 2 razy.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #855735  autor: Camis
 11 mar 2016, 22:34
Spacedust pisze:Dzięki za radę od razu lepiej ;)
Tez dołączam do was :mrgreen:
 #855738  autor: bobix
 11 mar 2016, 22:59
Camis pisze:
Spacedust pisze:Dzięki za radę od razu lepiej ;)
Tez dołączam do was :mrgreen:
Gdzie to się ustawia?
 #855742  autor: silvercrest
 11 mar 2016, 23:11
Wchodzisz na profil użytkownika którego chcesz zablokować i klikasz dodaj do wrogów.
:)
 #855746  autor: zajadacz
 11 mar 2016, 23:23
Żeby być ścisłym 30% N! to NSN.
@Halset: Czemu ty chcesz ludzi uszczęśliwiać na siłę? Chcą gówno, to niech je kupują. Kiedyś się nauczą (albo i nie), że lepiej zapłacić więcej za jakość. Albo zwyczajnie nie potrzebują lub nie chcą jakości. Czemu Tobie tak trudno to zrozumieć? Klient Twój pan i Twoim celem jest zaspokojenie jego potrzeb! Chce g*** zapakowane w papierek i za to zapłaci? To mu to sprzedaj! Zarób, zyskaj, to jego kasa, a nie Twoja. Oczywiście też bym chciał żeby ludzie byli mądrzejsi (szczególnie jeśli chodzi o ekonomię i politykę), ale bądźmy realistami.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #855748  autor: Halset
 11 mar 2016, 23:46
@zajadacz
Jako że temat jest luźny napisałem taki post. Mam dobry przykład w firmie. Chciałem tylko luźno przedstawić skalę zjawiska i może, powtarzam - może zwiększyć świadomość niektórych ludzi. Ale jak widać, zamiast iść po rozum - mnie blokują :D a dalej wszędzie piszą jacy wszyscy dookoła to oszuści.
Nie tak dawno napisałem dla jaj na jednym forum hejt na jedną z firm. Firmy z branży elektronicznej, która się ceni. Ogólnie produkt markowy. Myślisz, że ktoś stanął przeciwko mojej opinii wyssanej z palca? Coś Ty! Wszyscy sie pod moja zmyśloną opinią podpisali :D
Ręce opadają od specjalistów na internecie i ich opinii. A gdyby ten produkt był w cenie shitu z konkurencji, nad taką moją opinią by się znęcali. Albo - byłyby same pozytywne tylko opinie.
Masz rację, dlatego napisałem "Nasz klient nasz Pan" Mi się biznes kręci nie ukrywam. Ale żal, że muszę takie badziewie sprzedawać....
Twoim zdaniem zakończę ten wątek, bo to bicie się ze ścianą. Masz w nim absolutną rację.
Oczywiście też bym chciał żeby ludzie byli mądrzejsi (szczególnie jeśli chodzi o ekonomię i politykę), ale bądźmy realistami.
Całe szczęście, że nie całe społeczeństwo tak myśli i jest światełko w tunelu.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #855749  autor: cinkciarz
 12 mar 2016, 00:06
Kryniczanin pisze: Play dzisiaj stał się bezapelacyjnym liderem LTE, Ty wywalasz na niego kubeł szamba i opowiadasz głupoty zamiast pogratulować i mieć nadzieję, że konkurencja szybko doścignie lidera i nie zostanie w tyle.
Wybacz, ale akurat raport UKE (https://uke.gov.pl/files/?id_plik=21854) zmiażdżył LTE Play'a. Cytat:
"Bardziej zróżnicowane wyniki uzyskano dla usługi transmisji danych. Możemy tu zauważyć wyraźnie lepsze wyniki sieci Plus, za którą z podobnymi wynikami plasują się Orange i T-Mobile. Wyniki Play są w tej kategorii najsłabsze. "
 #855751  autor: cyanoone
 12 mar 2016, 00:27
To było przed zmianą w LTE. Teraz są nowe pasma w tej technologii. W Łodzi sieć działa zauważalnie lepiej.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #855752  autor: Halset
 12 mar 2016, 00:29
@cinkciarz
Szkoda klawiatury....
Nie zrozumie bo jest za ślepy i nie czyta innych portali

Już 26 listopada były oficjalne informacje, że Play poszerza sieć o LTE2100 o 5Mhz bo ich LTE1800 zdycha i się blackout pojawia. Z powodu tego, że brakuje im częstotliwości, wycieli z UMTS2100.
I to było jasne, że będą agregować z LTE1800 bo samo LTE2100 na 5Mhz nie ma sensu.
A ten się wnet obudził i zajarał jak dziecko nową zabawką, że Play ma LTE-A z 2x1800 i 1x2100.
http://www.telko.in/ponad-1700-nadajnik ... -refarming

Inne sieci nawet o tym nie myślą dzisiaj, bo nie mają potrzeby. Może kiedyś ale nie ma pośpiechu Ich sieci są o wiele wydajniejsze i pojemniejsze od Play.
Choćby o tym mówił Milan Zika w wywiadzie dla Telko.
http://www.telko.in/nadzieje-na-lte-byly-wieksze,2

Podsumowując - Play swoim LTE co najwyżej dogonił konkurencję a wg @Kryniczanina - jest liderem w LTE....
I do tego łyknął, że obecnie LTE-A P4 to również łacznie z LTE800 i LTE2100, bo tak Gruszka powiedział....I pewnie dlatego napisał - lyder Play LTE ;)

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #855755  autor: zajadacz
 12 mar 2016, 00:45
Bzdura. N! ze swoimi 15 MHz LTE na dwóch operatorów klęka w miastach. Standardem obecnie jest DL poniżej 10 Mbit i UL dwukrotnie większy niż DL. Jedynie Plus ma (jeszcze) odpowiednio dużo pasma, ale traci na słabym zagęszczeniu stacji, nieracjonalnej polityce budowy sieci, słabym szkielecie oraz ofertach no limit, które zapychają sieć. N! bez 2600 za chwilę się całkiem zapcha, dlatego już je odpalają w miastach.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #855759  autor: cinkciarz
 12 mar 2016, 01:52
cyanoone pisze:To było przed zmianą w LTE. Teraz są nowe pasma w tej technologii. W Łodzi sieć działa zauważalnie lepiej.
Nie wierz w tą papkę marketingową pod tytułem "4G LTE ULTRA", którą w tym tygodniu Play karmił na swojej konferencji. Pasma 800 i 2600 MHz chyba jeszcze nie działają nigdzie w Play'u (może poza Taśmową), a z 2100 mają nędzne 5 MHz, więc na dzień dzisiejszy to sobie wiele nie zagregują. Póki co chyba tylko Orange i TM uruchomili pierwsze stacje na 800 i 2600. Jak będzie ich więcej, to i LTE-A na tym aktywują (bo wcześniej to trochę bez sensu, nieprawdaż?). Play jak zwykle najpierw musi zrobić dużo medialnego szumu i przedstawić trochę pustych liczb. 31% ludzi w zasięgu LTE-A? Taaa, chyba za 5 lat...
 #855763  autor: cyanoone
 12 mar 2016, 08:01
Nie wierzę w marketing. Poprostu zauważyłem, że sieć działa znacznie lepiej.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #855765  autor: goral2099
 12 mar 2016, 08:15
Halset i jego alter ego w natarciu. :) LTE-A w większych miastach odpalone (oczywiście że z przymusu, bo częstotliwości brak w jednym bloku) - a ten dyskutuje z faktami. "Nie wierze!" krzyczy dwugłosem. :) 800tka na ponad 100 stacjach - nie, nie ma 800tki jeszcze, pisze. :) Śmiech na sali.
  • Strona 25 z 39
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 39
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 39