DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 403 z 1158
  • 1
  • 401
  • 402
  • 403
  • 404
  • 405
  • 1158
 #856719  autor: Flash999
 17 mar 2016, 07:11
Tak jak odpowiedział @tomi81, T-Mobile nie loguje się, nie ma go w wyszukiwaniu sieci. Charakterystyczne jest to, że wspólny U900 w wyszukiwaniu sieci widnieje jako 260 02, 260 03 i 260 34, a ten od Orange tylko pod 260 03 (czyli nie ma charaktetystycznego 260 34 NetWorkS!).
T-Mobile działa tu najgorzej, nie dość że zasięgowo jest gorszy w U2100 (być może to różnica wynikająca z częstotliwości (bloku) Orange, a T-Mobile), różnica potrafi wynosić nawet 10 dbm na korzyść Orange. Do LTE w Dąbrowie B. też dołączyli po kilku miesiącach, tak samo stacja w Kopczanach.
Wspomnę też że ten U900 Orange leci tylko z masztów należących do Orange.
Nie mam jak sprawdzić kanałów GSM.

LTE we wspomnianej Dąbrowie Białostockiej (OFnK, test podczas jazdy, stąd niski upload bo oddalałem się od stacji)
Obrazek

Stacje bazowe w województwie podlaskim
 #856720  autor: p2225
 17 mar 2016, 07:14
Od wczoraj zauważyłem nadzwyczaj wysoki ping. Na LTE 58ms, na U900 z samego rana nawet 119ms zamiast 39ms, choć prędkość przyzwoita, bo 15Mb/s. http://www.speedtest.net/my-result/a/1808134248
Ostatnio zmieniony 17 mar 2016, 07:21 przez p2225, łącznie zmieniany 1 raz.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #856721  autor: Kryniczanin
 17 mar 2016, 07:15
A to mnie zaskoczyłeś z tym kodem 260-03. Choć przypominam sobie w 2013 w Kostrzynie nad Odrą trafiłem na taką stację U900.

Czyli Orange + Play.

Jaki jest zasięg? Jak daleko sieje 900 od stacji? Są jakieś problemy/zrywania itd?
 #856723  autor: Halset
 17 mar 2016, 07:42
Kryniczanin pisze:Brawo dla Orange.
Praca u podstaw jak w Play a nie kłamliwe tekściki o pseudo jakości.
Całe N! jest od podstaw. Więc widać jaki jesteś obiektywny....
Flash999 pisze: T-Mobile działa tu najgorzej, nie dość że zasięgowo jest gorszy w U2100 (być może to różnica wynikająca z częstotliwości (bloku) Orange, a T-Mobile), różnica potrafi wynosić nawet 10 dbm na korzyść Orange. Do LTE w Dąbrowie B. też dołączyli po kilku miesiącach, tak samo stacja w Kopczanach.
W niektórych rejonach Orange tak ma, że mocniej sieje U2100, żeby rzadziej na U900 siedzieć.

@zajadacz
Dzisiaj wyniki z rana - Mierzyn
http://www.speedtest.net/my-result/a/1808087485
http://www.speedtest.net/my-result/a/1808103879
http://www.speedtest.net/my-result/a/1808088324

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #856724  autor: Kryniczanin
 17 mar 2016, 07:50
Więc widać jaki jesteś obiektywny....
Każdy może mnie uczyć obiektywizmu tylko nie Ty. Bo nie masz go za grosz.

Orange pracuje dostrzega problemy podobnie jak Play a nie chowa głowę w piasek i nie jedzie na pseudo marketingu jak T-Mobile.

To że operator pracuje nad problemami ściany wschodniej i południowej zasługuje tylko i wyłącznie na oklaski.

Orange odpala wschód, Play odpala południe przy granicy na U900. (np.Piwniczna, Jaworzyna Krynicka) a co robi Twój fantastyczny T-Mobile? Puszcza marketingowy bełkot.
 #856728  autor: zajadacz
 17 mar 2016, 09:06
Cieszy mnie to, że Orange odpala nowe stacje, szkoda, że tylko dla siebie. Na szczęście jestem w Orange, a nie w T-Mobile. Mam nadzieję, że T-Mobile nie wpadnie na to żeby zacząć stawiać swoje własne stacje, a nawet jeśli, to Orange będzie z nich korzystać. Patrząc na wyniki Halseta, to T-Mobile faktycznie nie potrzebuje nowych stacji do pojemności. W Orange standardem w tych lokalizacjach, co Halset robił testy, są prędkości na poziomie 10-15 Mbit, a w środku dnia, w centrum nawet poniżej 10 Mbit. Późno w nocy udaje się przekroczyć 20 Mbit.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #856731  autor: tomi81
 17 mar 2016, 09:55
Dodam, że z kartą Play'a na roamingu Orange do tego U900 się nie zalogujesz - wpuszczane są tylko natywne karty Orange (zapewne ze względu na wąskie pasmo). Potwierdzam to co napisał Flash - U900 jest odpalane wyłącznie w lokalizacjach należących do Orange (co jest w pełni zrozumiałe).

@zajadacz - ja także mam nadzieję, że Orange będzie korzystało ze stacji wybudowanych przez T-Mobile (tak do tej pory było) - widać, że im zależy na poszerzaniu zasięgu (równocześnie pojemności). W dalszym ciągu jest sporo LTE odpalonego wyłącznie przez Orange, są też nowe stacje budowane wyłącznie dla Orange (np. Augustów - Rajgrodzka 115, czy też Sromowce Niżne). Np. w woj podlaskim, od momentu zakończenia konsolidacji wszystkie nowe stacje zostały wybudowane przez Orange (razem 13 sztuk), T-Mobile - 0.
 #856735  autor: Mixiorek
 17 mar 2016, 10:38
Wszystko to co piszecie niestety mnie niepokoi i nie napawa optymizmem. Wygląda to tak jakby od pewnego momentu (pojawienie się Sawickiego.... lub nieco wcześniej kiedy było wiadomo, że będą zmiany w zarządzie - chyba końcówka 2014 i początek 2015) TMobile zawiesiło na kołku współpracę w ramach Networks. Zrobili się pasywni. Nic nie chcą inwestować, oni nie potrzebują nowych stacji, nie potrzebują LTE w niektórych miastach i miasteczkach, przy aukcji dali ciała... nowych klientów i zatrzymania obecnych też nie potrzebują.
Ostatnio to mydlenie oczu z planem (moim zdaniem to w części lub większości mrzonki) do 2020r gdzie oni chcą być liderem we wskazanych segmentach rynku. Czego oni chcą i w co oni grają?

Nie trafiają do mnie argumenty, że TMobile nie stawia nowych stacji bo ma dużo mniej klientów niż Orange (a może najmniej w ogóle). Jeżeli jak pisze Tomi81 Orange postawiło 13 nowych stacji a TMobile żadnej to już nawet nie jest zastanawiające, to jest głupie i krótkowzroczne. Przecież ich klienci nie będą mieć zasięgu lub pojemności. Dziś w danym rejonie mają mniej klientów ale za chwilę przy dobrej ofercie, wyciągnięciu obsługi klienta z dna oraz zatrudnieniu lepszej kadry PH i account managerów (życzę im tego) mogą tych klientów mieć więcej. A stacji nie buduje się miesiąc tylko trwa to rok, dwa a może i w ogóle się nie uda.
UMTS 900 wzdłuż granicy oni "póki co albo może w ogóle" nie potrzebują, gdzie Orange na swoich małych zasobach udało się wygospodarować część pasma...

Wyjaśnień może być kilka lub każde po trochu:
- obecny Prezes to pomyłka (o czym ja np: wiem ;))
- DT chce opchnąć polską spółeczkę (byłbym bardzo zaskoczony)
- w ramach Networks zaczęli rozliczać się per stacja przy nowych uruchomieniach i TMobile nie chce stawiać swoich, nowych stacji ("tanie" oszczędności, które będą się mścić)
- pójdą w sojusz z Play po wyjaśnieniu kwestii bloku 800MHz :-D

Sądziłem, że Networks ma poważnych udziałowców, którzy docenią kawał dobrej roboty powołanej spółki. Modernizacja to było per saldo pasmo sukcesów w technice dla klienta. A teraz wygląda to tak jakby jeden z właścicieli strzelił focha lub z jakiś innych nieznanych powodów wyszedł z piaskownicy zabierając część zabawek.

Jestem na nie. Mają kontynuować dobrą robotę w ramach Networks :-D

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #856740  autor: kwasek66
 17 mar 2016, 11:08
tomi81 pisze:Dodam, że z kartą Play'a na roamingu Orange do tego U900 się nie zalogujesz - wpuszczane są tylko natywne karty Orange (zapewne ze względu na wąskie pasmo). Potwierdzam to co napisał Flash - U900 jest odpalane wyłącznie w lokalizacjach należących do Orange (co jest w pełni zrozumiałe).
UMTS900 leci na wspólnym kawałku pasma T&O więc to raczej T nie jest zainteresowane...




Mixiorek pisze:Wszystko to co piszecie niestety mnie niepokoi i nie napawa optymizmem. Wygląda to tak jakby od pewnego momentu (pojawienie się Sawickiego.... lub nieco wcześniej kiedy było wiadomo, że będą zmiany w zarządzie - chyba końcówka 2014 i początek 2015) TMobile zawiesiło na kołku współpracę w ramach Networks. Zrobili się pasywni. Nic nie chcą inwestować, oni nie potrzebują nowych stacji, nie potrzebują LTE w niektórych miastach i miasteczkach, przy aukcji dali ciała... nowych klientów i zatrzymania obecnych też nie potrzebują.
Ostatnio to mydlenie oczu z planem (moim zdaniem to w części lub większości mrzonki) do 2020r gdzie oni chcą być liderem we wskazanych segmentach rynku. Czego oni chcą i w co oni grają?
- płestiż, bylejakoś, FUP, tralalala w reklamie i kupisz nie?

Ogólnie na moim podwórku: Plus nic nie robi i jest źle, Play też nic ale 2x szybszy niż Plus, O&T na 4+ - ilość stacji robi swoje.

Mixiorek pisze:Jestem na nie. Mają kontynuować dobrą robotę w ramach Networks :-D
Nie zdziw się, kiedy poleci z nadajnika LTE 800@10 Orange, LTE800@15T-Mobile/Play, do tego wspólne LTE1800@15 i UMTS900@5 O&T, stacja to obsłuży :mrgreen:
 #856746  autor: west
 17 mar 2016, 11:21
A w Szczecinie w kolejnych miejscach LTE-A się pojawia:) Nie wiem może Szczecin to pierwsze większe miasto gdzie zaczęli dokładanie 2600?:) Ja nie narzekam chociaż jak pisałem wcześniej prędkości d... nie urywają...
 #856747  autor: tomi81
 17 mar 2016, 11:23
tomi81 pisze:Dodam, że z kartą Play'a na roamingu Orange do tego U900 się nie zalogujesz - wpuszczane są tylko natywne karty Orange (zapewne ze względu na wąskie pasmo). Potwierdzam to co napisał Flash - U900 jest odpalane wyłącznie w lokalizacjach należących do Orange (co jest w pełni zrozumiałe).
kwasek66 pisze:UMTS900 leci na wspólnym kawałku pasma T&O więc to raczej T nie jest zainteresowane...
Jesteś tego pewien? Ja piszę wyłącznie o tym U900 by Orange na ścianie wschodniej, nie zaś o całym U900 by Networks. W mojej opinii leci to wyłącznie na paśmie Orange - jeżeli jestem w błędzie popraw mnie :)
 #856750  autor: Mixiorek
 17 mar 2016, 11:34
west pisze:A w Szczecinie w kolejnych miejscach LTE-A się pojawia:) Nie wiem może Szczecin to pierwsze większe miasto gdzie zaczęli dokładanie 2600?:) Ja nie narzekam chociaż jak pisałem wcześniej prędkości d... nie urywają...
Byłoby miło bo póki co o 2600 jest bardzo cicho. Słynna modernizacja Networks chyba też zaczęła się od Szczecina, dobrze pamiętam?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #856751  autor: Halset
 17 mar 2016, 11:36
@zajadacz
@Mixiorek

Nie będę cytował każdego Waszego zdania.
Generalnie - coś mi śmierdzi obecnie z N!.
Albo faktycznie się to powoli rozpada a TM robi dobrą minę do złej gry i powoli pakuje manaty (może zrobią przez rok dwa agresywny marketing aby przejąć klientów jak to robi Play aby zwiększyć wartość firmy bo baza to dobra wartość rynkowa) albo - powstał podział w N!. Orange się obecnie czymś innym zajmuje a TM czymś innym a potem się będą wymieniać ustawieniami i wynikami testów.
Trudno na dzień dzisiejszy powiedzieć.
W końcu TM zapowiadało ok 1 tys nowych stacji.
Zobaczymy w jakim kierunku to pójdzie. Poczekajmy z rok lub dwa.
Sam kibicuje Orange i żeby się poprawili, wtedy będę mógł spokojnie TM opuścić :-)

Co do wspólnego LTE800 z Play?
To byłby strzał w kolano dla TM. Już nie mogli by się reklamować jako the best. Obciążenie sieci Play zaraz LTE800 im zapcha.
Ja już to TM zrobi (przy założeniu przejęcia tego bloku po NietNiet) sam 10Mhz lub 15Mhz z Orange a 10 Mhz z Play. Nie widzę dzisiaj sensu robienia 15Mhz z Play.
Stracą jeszcze więcej w tym przypadku klientów, bo w podobnej cenie (a nawet niższej przy Orange Open) w Orange będzie mniejsze obciążenie a w przypadku Play - po co dopłacać do TM jak będzie to samo w P4

@zajadacz
Gryfino LTE (40,3 DL, 28,10 UL), 3G (12,3 DL, 6,10 UL). Takie wyniki dla TM

PS Kryniczanin - mogę Cię wiele rzeczy nauczyć. Na pewno mam większy obiektywizm niż Ty. Wystarczy każdy temat P4. Oni wg Ciebie wszystko robią dobrze.....Ręce opadają

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #856754  autor: Kryniczanin
 17 mar 2016, 12:10
Kryniczanin - mogę Cię wiele rzeczy nauczyć.
Z Twoimi radami bym się przejechał jak Zabłocki na mydle.

Wystarczy każdy temat P4. Oni wg Ciebie wszystko robią dobrze.....Ręce opadają
Wskaż mi proszę co w ciągu ostatniego roku źle zrobił Play. Tylko poważnie gdzie pojechali po bandzie, nie bełkot marketingowy jak Twój guru.

Ja widzę jeden wielki minus taryfy internetowe, wywołali zamieszanie i się z niego wycofali. Brak zdecydowania i pomysłu w tej kwestii.

Tylko wskaż to w temacie krajobraz po net net.

Co do U900 napiszę do Orange z pytaniem o południe. Co z stacjami bez U900.

Jak tutaj zaczną coś robić to wiele zyskają.
Akurat w pseudo marketingu to Play jest niekwestionowanym liderem. Zaczynając od sieci 4G, która jak się okazuje 4G wcale nie jest, a kończąc na "4G LTE ULTRA dla 31% populacji na start", które jest jak yeti - wszyscy o tym słyszeli, ale nikt nie widzi
Zadam Ci jedno pytanie. Weź choćby zwykłe LG G4. Czy HSPA DC ma inne oznaczenie na wyświetlaczu od zwykłego 3G? Oczywiście, czy LTE z agregacją ma inne oznaczenie od LTE kategorii 4? Jak najbardziej.

Więc nawet przedszkolak zrozumie, że operator ma prawo nadać własną nazwę technologii skoro jest inna (jest rozwinięciem) od podstawowego standardu 3 i 4G dla własnych potrzeb sprzedaży i komunikacji z klientami.

No i nie zapomnij o liderze kitów marketingu czyli T-Mobile starter LTE Strong...Bez dostępu do LTE.

Tam brak dostępu nazwano Strong LTE :mrgreen:
 #856776  autor: zajadacz
 17 mar 2016, 14:03
Co do sytuacji z N! to jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. T-Mobile, ma mniej klientów, mniejsze obciążenie, a do tego najpewniej najmniejsze przychody z usług mobilnych (GTS im zwiększył ogólne przychody). Więc T-Mobile nie chce wykładać kasy na nowe stacje, a Orange chce. Nowy prezes wprowadza politykę oszczędności, a jak zajdzie potrzeba to odpalenie T-Mobile na stacjach Orange to jest kwestia sypnięcia kasy i wciśnięcia odpowiednich guziczków w centrum zarządzania sieci ;)

I to nie jest tak, że T-Mobile nic nie stawia. 4 nowe stacje przy S3 są ich, a 5 jest w planach. I leci z nich Orange.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #856780  autor: tomi81
 17 mar 2016, 14:13
@zajadacz - masz w zupełności rację jeżeli chodzi o TMobile i $$$. Z podanych przeze mnie lokalizacji wybudowanych przez Orange leci także sygnał T-Mobile, w przypadku LTE nie jest jednak tak do końca (są dalej przypadki gdzie jest tylko sygnał LTE dla Orange - ale to wyjaśniliśmy wyżej). Moim zdaniem sytuacja wygląda tak, że Orange odpala się wszędzie gdzie powstaje stacja T-Mobile (pomijając jakieś indoory dla klientów kluczowych itd.), w drugą stronę już nie koniecznie.
 #856782  autor: zajadacz
 17 mar 2016, 14:26
Najlepiej to widać na prędkościach. To co Halset pokazywał, że miał w Szczecinie w w T-Mobile jest nie do pomyślenia w Orange. I tutaj faktycznie muszę mu przyznać rację, że jakbym potrzebował szybki internet mobilny i kasa nie byłaby ważna, to T-Mobile. Tylko, że jak coraz więcej stacji będzie tylko Orange, to bezsensem będzie branie internetu z T-Mobile, skoro mogę nie mieć zasięgu tam gdzie ma go Orange... Najgorsze, że taki prezes T-Mobile uważa, że jego sieć ma zasięg w całej Polsce i stawianie nowych stacji pokryciowo, a nie pojemnościowo nie ma sensu.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #856789  autor: west
 17 mar 2016, 15:19
Co do T-Mobile to przy ofercie neta na kartę już nie jest tak różowo, Więcej niż 25 Mbit/s nie wyciągnę:(
  • Strona 403 z 1158
  • 1
  • 401
  • 402
  • 403
  • 404
  • 405
  • 1158
  • 1
  • 401
  • 402
  • 403
  • 404
  • 405
  • 1158