DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 27 z 39
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 39
 #857009  autor: PawlusG
 18 mar 2016, 20:50
Ja liczyłem na modernizację Plusa, ale chyba się nie doczekam.
Poza LTE w Plusie można liczyć praktycznie tylko na 2G.
Niestety 3G w Plusie jest kiepsko skonfigurowane.

:)
 #857010  autor: Halset
 18 mar 2016, 20:53
3G nie jest kiepsko zmodernizowane w Plusie ale zapchane. Gdyby nie LTE Plusa to dawno by się zatkali na amen.
Miałem 10 lat Plus i widziałem z roku na roku jak lecieli po równi pochyłej. Oni leżą ze szkieletem i jeśli tego nie poprawią to zaraz spadną za Play. Zobaczymy - Solorzowa spółka zapowiadała ponad 1mld na modernizację sieci. Jak nie teraz to nigdy.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #857014  autor: PawlusG
 18 mar 2016, 21:03
Akurat z 3G nie jest za różowo i mają tu jeszcze dużo do zrobienia, do czasów pełnej integracji z Aero2 praktycznie leżało.
Nawet po integracji często był problem z rozmowami po 3G, bo stacja wyrzucała telefon przy połączeniach głosowych.
W Plusie poprawiło się 3G, jak pogorszyło się w Aero2, czyli wprowadzenie słynnego kapcia.
Uwierzę w modernizację sieci Plusa dopiero wtedy, kiedy odczuję skok jakości na swoim przykładzie.
Na razie mam z Plusa dobry internet i kiepską jakość rozmów (nawet w Play jest lepsza).

:)
 #857016  autor: Halset
 18 mar 2016, 21:12
PawlusG pisze:Akurat z 3G nie jest za różowo i mają tu jeszcze dużo do zrobienia, do czasów pełnej integracji z Aero2 praktycznie leżało.
Nawet po integracji często był problem z rozmowami po 3G, bo stacja wyrzucała telefon przy połączeniach głosowych.
Dzisiaj nie ma już tego problemu poza handoverami na trasie do 2G, gdzie często mamy zerwane połączenie.

Na razie mam z Plusa dobry internet i kiepską jakość rozmów (nawet w Play jest lepsza).
Tu się zgadzam. Zasięg LTE jest w Plusie najlepszy. Może nie są demonem prędkości i nie działa to super jak w ich reklamie ale lepiej latać po wolnym LTE niż na 3G czy na 2G w innych sieciach.
Ale to wszystko się zmieni w tym roku lub góra za 2 lata, jak inni ruszą z LTE800. Plusa czekają cięzkie czasy i spadek na sam koniec, jak czegoś nie zrobią. Sama agregacja i sklejanie wielu pasm nic nie zmieni, jeśli nie wezmą się za szkielet sieci.
Ja już położyłem krechę na Plusa i nie chcę już tej sieci.
Osobiście dla mnie się liczy tylko N!, czyli TM albo Orange. I choć by Plus czy Play telefony za darmo rozdawali, mojego podpisu na umowie nie zobaczą.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #857017  autor: PawlusG
 18 mar 2016, 21:16
Ja na razie mam plany przejścia do Orange, Plus ma jeszcze prawie 2 miesiące żeby mnie do siebie ponownie przekonać :D

:)
 #857024  autor: Halset
 18 mar 2016, 21:50
Ok, temat luźny czy nie luźny.....
Czy coś wiadomo co z blokiem po NietNiet?
Ktoś coś już słyszał na ten temat? Jakieś przecieki?
Do kiedy czas na ogłoszenie decyzji?

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #857030  autor: PawlusG
 18 mar 2016, 22:23
Decyzja już powinna być ogłoszona, ale nikt nie chce tego śmierdzącego jajka.

:)
 #857033  autor: cedrus
 18 mar 2016, 22:49
TM liczy na przychylność władz w związku z koniecznością finansowania programu 500+... i dobrze, tylko co by nie wyszło i tak za to zapłacimy my.
 #857088  autor: cinkciarz
 19 mar 2016, 11:12
PawlusG pisze:Decyzja już powinna być ogłoszona, ale nikt nie chce tego śmierdzącego jajka.
Zdaje się, że TM jest zainteresowane, ale ciągłym blokiem, nie z Playem pomiędzy.
 #857094  autor: Kryniczanin
 19 mar 2016, 12:03
MF: Rosną wpływy z podatków

W styczniu 2016 r. do budżetu państwa wpłynęło o 250 mln zł więcej CIT, niż się spodziewaliśmy – poinformowało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly ... atkow.html


Jeśli trend się utrzyma dwie duże bańki nie będą nikomu potrzebne.
 #857098  autor: Halset
 19 mar 2016, 12:11
Kryniczanin pisze: Jeśli trend się utrzyma dwie duże bańki nie będą nikomu potrzebne.
Jeśli ten blok po NietNiet jest ze smrodem to i nawet za 500mln Play tego nie łyknie.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #857105  autor: zwariowany.kurczak
 19 mar 2016, 12:22
Halset pisze:
Kryniczanin pisze: Jeśli trend się utrzyma dwie duże bańki nie będą nikomu potrzebne.
Jeśli ten blok po NietNiet jest ze smrodem to i nawet za 500mln Play tego nie łyknie.
Play by to musiał wziąć... Ich pojemne hotspoty by tego potrzebowały. Ewentualne problemy = kasa od państwa, jako odszkodowanie. Jeśli T nie weźmie - a cisza w temacie, Play chyba nie zrobi ponownie wtopy jak z drugą paczką 900.
 #857108  autor: Kryniczanin
 19 mar 2016, 12:33
Sprawa jest prosta nich T-Mobile odda swój czysty blok Play a weźmie sobie Play-owy i NetNet-owy które są obok siebie.

Blok za blok i tyle.

Ciekawe co by T wymyślił jaką bajką, że nie chcą.

Skoro Networks jest w separacji więc powinni się cieszyć z takiej opcji.
 #857112  autor: Halset
 19 mar 2016, 12:39
Kryniczanin pisze:Sprawa jest prosta nich T-Mobile odda swój czysty blok Play a weźmie sobie Play-owy i NetNet-owy które są obok siebie.
A agregacja? Współpraca z Orange?
Skoro Networks jest w separacji więc powinni się cieszyć z takiej opcji.
Sam jesteś w separacji ale z myśleniem.
Nie znasz powodu informacji. Może kombinują jak od lat robi Solorz, jeśli chcą robić agregację wspólną.
Nic dzisiaj nie wiemy..... ale Ty oczywiście wiesz :smt005

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #857119  autor: Kryniczanin
 19 mar 2016, 12:49
A agregacja? Współpraca z Orange?
Jaka współpraca? 15mhz.
Sam jesteś w separacji ale z myśleniem.
No tak. Ja mówię o sprzedaży swoich udziałów :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 #857125  autor: Halset
 19 mar 2016, 13:12
Kryniczanin pisze: Jaka współpraca? 15mhz.
A któż to wie. Może i 15Mhz a może sami po 10Mhz. Może jakieś inne rozwiązanie znajdą. W tym przypadku będą mieli większe pole manewru.
No tak. Ja mówię o sprzedaży swoich udziałów
A Solorz co robi co chwilę. Sprzedaje i kupuje spółki w ramach swoich spółek.
Co za problem stworzyć firmę krzak przez Tmobile i iść drogą Solorza.
Oczywiście jako największy biznesmen tego portalu wiesz najlepiej :mrgreen:

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #857186  autor: zajadacz
 19 mar 2016, 19:01
Były wypowiedzi, że sprzęt, który ma N! nie obsłuży tak łatwo dwóch niesąsiadujących bloków 10 MHz. De facto musieliby dawać osobne RRU na kolejne 10 MHz jak obie 10-tki nie są sąsiednie. Więc T-Mobile musi być obok Orange, jeśli chcą wspólnie budować LTE 800.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #857239  autor: Halset
 20 mar 2016, 08:40
Tylko, że USA to powierzchnia prawie całej Europy a nie tylko mała Polska.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #857965  autor: Halset
 23 mar 2016, 19:20
sebaa pisze:Dużo wody upłynie zanim w każdej sieci będzie po 50% terminali z natywną obsługą VolLTE. Ojjj dużo. Zwłaszcza, że cena za LTE800 jest oderwana od rzeczywistości, a w perspektywie czasu jest wizja LTE900. Nie mówiąc już o LTE700 dobrze wiedząc, że nikt już nie będzie się zarzynał i walił kosmicznych kwot za to pasmo.
To samo tacy jak Ty gadali jak wchodził na Polski rynek LTE. A jak się okazało, dzisiaj praktycznie każda sprzedawana słuchawka obsługuje LTE.
Jak przekonać klienta do tego, żeby płacił wyższe rachunki, bo przecież ktoś musi spłacić te 8-10mld? Jak wprowadzić podwyżki, skoro nagle jedna sieć może zachować status quo?
Tak się znasz na biznesie :D
Te firmy nie kupują pasm z myślą, że im się zwróci to za rok czy za dwa. Oni myślą długoterminowo na co najmniej 10 lat.
Nawet idiota z matmy po tylko podstawówce potrafi policzyć. Załóżmy dla sieci TMobile.
4mld za pasma podzielone przez 10mln ludzi w sieci, podzielone przez 10 lat i podzielone przez 12 miesięcy - wychodzi 3,33 na miesiąc zł na usera. Normalnie majątek :D!!!
A dzięki temu firma zyska pasma, strategiczną również "siłę"
Oczywiście są osły, które myślą, że jeśli ktoś ma inną wizje rozwoju sieci, albo dokonując odpisu w zupełnie innej spółce (nie mając bladego pojęcia co to) od razu wywnioskowuje, że Solorz jest na skraju bankructwa.
Gościu - nie wiem z jakiej choinki się urwałeś i chciałeś zabłysnąć jak gwiazda betlejemska ale święta się dawno skończyły.
Więc proszę Cię, nie ośmieszaj się!
Nikt nie pisał o bankructwie.
Zorientuj się naprawdę w końcu o działaniu Solorza i nie czytaj tych bzdur na portalach telekomunikacyjnych w komentarzach. O moje źródła się nie martw, bo widziałem że do nich biłeś
Zaskoczę Cię bo korzystam z wielu.
Powtórzę, bo chyba coś ominąłeś.
Plus nie jest maszynką do zarabiania. Solorz od lat zarabia kasę i powiększa swoje imperium na "wtykach" i refinansowaniu zaciągniętych kredytów (zmieniaja obligacje jednego stopnia w inny, papiery dluzne na inne papiery wartosciowe itd).
Jakbyś był mądrzejszy to byś zauważył, że ciągle starają się spłacać wcześniej transze kredytu. Po to zeby zbudowac duza wiarygodnosc, zeby w pewnym momencie zlewarowac splate nowym kredytem (wymagalnosc). I tak lawiruje między swoimi spółkami, między kredytami.
Ale widać, że nie masz pojęcia o tym.

Nikt nie wspomniał, że Solorz zbankrutuje. ZA PAK to nie PGE Tauron czy inna większe korporacje energetyczne. Ci więksi sobie w tej branży w razie czego znajdą wyjście z sytuacji kosztem pracowników albo innych manewrów.
Solorz przejął firmę ZA PAK i chciał na niej szybko zarabiać, przy minimalnym wkładzie finansowym na modernizację
Odpis to wyjście z sytuacji tej spółki a nie całego imperium
Nawet komunikatu nie czytałeś
Kod: Zaznacz cały
W obecnych warunkach zarząd ZE PAK zmuszony jest do natychmiastowego podjęcia trudnych, ale koniecznych decyzji w sprawie restrukturyzacji spółki i optymalizacji kosztów jej działalności - głosi oświadczenie spółki.
Już nie wspomnę, że PiS analizuje, czy ZE PAK wykonuje zobowiązania inwestycyjne i pracownicze, ponieważ się do tego zobowiązał przy kupnie za "psie pieniądze"
Solorz się wtopił, bo koniunktura sektora energetycznego dostaje obecnie po gaciach.

Z Trójmiasta znam jednego biznesmena, który działał na różne fronty. Potem się okazało, że wtopił na kilku tematach i się jego imperium rozpadło. Rak ma to do siebie, że ma przerzuty.
Mnie ten pan ani nie chłodzi, ani nie grzeje, ale obiektywnie trzeba przyznać, że wie co robi.
Nikt mu tego nie odbiera. Ma łeb na karku do robienia biznesu ale tam też trzeba ryzykować. Czasami się ryzyko popłaca i są z tego kokosy a czasami jest wpadka
Orange musiało kupić. Mają deficyt pasma i to było dla nich być albo nie być.
Orange musiało kupić bo w przetargu na LTE1800 dali ciała. A potem się tłumaczyli jak obecnie Solorz, że im to nie potrzebne.
A Solorz pewnie i tak przedłuży LTE800 Sferii czy Midasa, bo musiałby nawalić wiele nadajników w Polsce aby pokryć Polskę LTE1800 i 2600. LTE900 to za mało.
To samo T-Mobile. Kupili, żeby być w grze. Afiszowali się na drugi blok, ale coś im pompka zmiękła.
Pompka im nie zmiękła. Chyba to coś Ci zmiękło. Dalej się truj bzdurami w komentarzach.
TMobile głównie chodziło aby mieć przewagę nad Orange w ilości pasma oraz zbliżyć się do Solorza.
Nie wydaje mi się, żeby operatorzy mieli takie samo podejście: Wywaliliśmy kilka mld na LTE800, wywalimy kilka na LTE700.
A tu Ci biznesmenie nie będę odpowiadać, bo temat wyczerpał cinkciarz
cinkciarz pisze:Zgadzam się. Gdyby dziś została ogłoszona aukcja na 700 MHz, to pewnie Solorz zgarnąłby większość i to po taniości. Sprzedaż po taniości nie jest jednak w interesie Państwa.
(.....)
W tym czasie sytuacja może się bardzo zmienić. Możliwe, że telekomy nabiorą apetytu na nowe częstotliwości i aukcja zakończy się podobnie jak ta na 800 MHz.
I tak będzie.
Bo znowu się naczytałeś komentarzy troli na portalach, że Solorz jest taki sprytny, bo obecni wydadzą miliardy a Solorz kupi za grosze LTE700.

Zygmunt inwestuje w innych branżach, szuka luk w rynku i kupuje i dalej działa na refinansowaniu kredytów.
Na LTE800 przegiął i dał ciała. Nie ma na to kasy. Za bardzo "jest umoczony" w inne inwestycje. Wiarygodność kredytowa też ma swoje granice. Ale może sobie pozwolić jak to gada, bo ma zasoby. Tak dzisiaj ma. Ale w czasie może to się zemścić jak się mści P4, który zrezygnował z jednego bloku 900 Mhz.
Dlatego umie liczyć. 2mld dzisiaj za pasmo LTE800, za 2-3lata kolejne 2mld za przedłużenie obecnego LTE800. Policzył - dzisiaj zmodernizuje sieć za 1mld (Zawsze 1miliardzik do przodu), a 2-3 lata zobaczymy. Stąd komunikat - "Możemy sobie pozwolić nie przedłużać koncesji na LTE800"
Jeśli do czasu wymaganej opłaty za koncesje okaże się, że sieć wyrabia, może nie przedłużyć i poczekać na LTE700. Ale jak widać, co się dzieje od dwóch lat i jak rośnie ruch na internecie mobilnym - wątpie w to. W każdym razie ma czas na "skombinowanie" kasy.
Myślisz, że gdyby Orange miało tyle pasma co Solorz, to by władowało 4 mld w LTE800?
Kwestia kondycji finansowej. Jeśli byłoby ich stać, to by to łyknęli. Dzisiaj mobilny net się w zastraszającym tempie rozwija i zanim ruszy LTE700, może się okazać, że pasma jest za mało i sieć się zapycha.
To jest właśnie myślenie długoterminowe, które mają korporacje. Oni myślą i liczą na wiele lat naprzód. Tak jak Chiny, której władze myślą na dekady do przodu. W Polsce - od wyborów do wyborów.

Więc - zanim wyskoczysz ze swoimi mądrościami, zorientuj się w temacie. Działania Solorza obserwuje od lat.
Skończyłem ten wątek/temat! Możesz bić pianę ile chcesz

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
  • Strona 27 z 39
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 39
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 39