DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 27 z 533
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 533
 #857958  autor: antekwars
 23 mar 2016, 18:59
Ja mam problem, że telefon mimo ręcznie ustawionego na sztywnego zasięgu nie trzymał mi i po kilku godzinach sam wracał na automat mieszkam na skraju zasięgu play więc ciągle nie miałem zasięgu bo nie chciało zwalać na roaming bo wiadomo mają ustawione uporczywy wybór swojej sieci. Przerobiłem wszystkie możliwe ustawienia i ciągle przez 2 tygodnie non stop co dzień analizowali wszystko w play i nic nie wyszło w końcu sam proponowałem co by mogli zrobić.

Mi to zrobili więc w razie czego wy także możecie to zrobić na kartach najpierw mówili, że nie ma takich możliwości ale w końcu robili to jak pisałem zgłoszenia po kilka razy na to samo.

1. Zmiana priorytetu wyboru operatora roamingowego to robią bez problemu
2. Wybór preferencji nie wiem jak to działa do końca ale jakoś preferuje jednego operatora podobne coś do priorytetu.
3. Włączyli mi zasięg orange.
4. Ustawienie sieci, że telefon jak zgubi zasięg nie muszę czekać parę sekund jak jest to standardowo że znika całkiem aż złapie innego partnera zasięg mi robi to od razu bez zaniku zasięgu nawet na sekundę nie znika zasięg tak mi przestawili.
5. Wyłączyłem odświeżanie karty sim czy to , że co jakiś czas play wysyła na kartę sim informację aby sama spróbowała wrócić na jej zasięg macierzysty jeśli jest dostępny mi wyłączyli to.
6. W końcu najważniejsze wyłączyli mi zasięg własnej sieci i nie mogę już logować się na własny zasięg sieci play mogę tylko korzystać z nadajników wszystkich partnerów roamingowych.

Teraz mam wybór ustawiony na automat i mam wszędzie zasięg znika plusa lub spada na 2 kreski od razu bez szukania telefon zalogowany w t-mobile lub orange ich spada na 2 wraca mi na plusa. Tak powinna działać prawidłowo sieć play z swoim roamingiem. Internet w 3g chodzi idealnie. Potwierdzam, że mam aktywne włączone wszystkie ustawienia 6 jakie opisałem wyżej. Na początki twierdzili że nie da się tego zrobić ale w końcu robili. Więc nie wierzcie w razie czego jakby mówili że takiego ustawienia nie ma tylko piszcie kolejne zgłoszenia o to aż ulegną.
 #857959  autor: marcinek243
 23 mar 2016, 19:00
Halset pisze:
Lepiej chyba żeby sieć działała dobrze choć w kilku miejscach niż jak krew z nosa w całym kraju :wink:
Moim zdaniem bezsensu. Ale każdy ma prawo do wyrażanie swojej opinii.
Mi się zdaje że lepiej mieć np 5 zadowolonych klientów niż 50 narzekających :wink:
 #857960  autor: Młody..
 23 mar 2016, 19:05
antekwars pisze: 6. W końcu najważniejsze wyłączyli mi zasięg własnej sieci i nie mogę już logować się na własny zasięg sieci play mogę tylko korzystać z nadajników wszystkich partnerów roamingowych.
To tak w ogóle się da? o_0
 #857975  autor: Kryniczanin
 23 mar 2016, 19:46
To tak w ogóle się da? o_0
Oczywiście, że tak - blokujesz dostęp do pasm - tak jak karty netowe nie mają wjazdu do 2G Play.
 #857979  autor: Młody..
 23 mar 2016, 19:54
Halset pisze:Dlatego.... lepiej by się wzięli już za rozbudowę LTE800 na wiochach jednocześnie z innym swoimi pasmami, niż bawili się w marketing w miastach i na siłę udowadniać, że Plus nie jest 3xszybszy.
Wystarczy aby postawili dla testu w takich newralgicznych lokalizacjach LTE800 i UMTS900. Niech 100% ruchu głosowego i internetowego przejmie taki nadajnik, w miejscach gdzie jest tylko roaming, i okaże się, że jeszcze im braknie pojemności, bo telefony masowo się przelogują na 260 06.

@Kryniczanin - Dzięki za odpowiedź. Pod względem internetu, to wiedziałem. Jednak dla przeciętnego użytkownika myślałem, że jest to nieosiągalne.
 #858009  autor: mn9
 23 mar 2016, 21:59
kozien70 pisze:No tak, S7 ma modem Cat9, czyli agregacja 3 częstotliwości. Wynik przyjemny, choć jak na w sumie 35MHz d... nie urywa ;-)
S7 ma LTE kategorii 12,podobno potwierdził to nawet Samsung Polska.
http://gsmonline.pl/artykuly/test-samsu ... 7-recenzja
Tutaj redaktor wytłumaczył(o ile to rzeczywiście prawda).

http://www.speedtest.net/android/2021729455.png
 #858056  autor: mtasior
 24 mar 2016, 08:16
No niby też czytałem że Cat 12, chociaż różne źródła, zarówno polskie jak i zagraniczne podają Cat 9. Niemniej redaktor z gsmonline.pl trochę się zagalopował:

"Kategoria 12 LTE zapewnia agregację do 6 pasm, co pozwala na pobieranie danych z prędkości do 600 Mbits. S7 jeszcze przez wiele miesięcy będzie jednym z najszybszych mobilnych modemów/hotspotów."

Cat 12 tak samo jak Cat 9 w downlinku agreguje maksymalnie 3 nośne po 20 MHz, tyle że z możliwością wykorzystania modulacji 256QAM na podnośnych i stąd 600 Mbps (w Cat 9 jest modulacja 64QAM i jest 450 Mbps).
 #858152  autor: tomi81
 24 mar 2016, 19:04
Witajcie,

Jako początkujący user Play'a :D mam takie pytanko - czy podczas rozmowy, przy utracie zasięgu Playa powinien nastąpić płynny h/o na linii Play 3G - TMobile 3G? Miałem dziś taką sytuację kilkukrotnie (w Białymstoku) i za każdym razem kończyło się to przerwaniem rozmowy. Terminal to IPhone 6. Dzięki za pomoc :)
 #858153  autor: Kryniczanin
 24 mar 2016, 19:19
Płynny jest do 2G T-Mobile.
 #858154  autor: tomi81
 24 mar 2016, 19:35
Kryniczanin - dzięki. Czy nie powinno to tak zadziałać aby nastąpił h/o z 3G Playa na 2G TMobile, żeby utrzymało połączenie bez zerwania? Zwłaszcza jeśli h/o na linii 3G-3G nie zachodzi. Inaczej nie ma to większego sensu.
 #858155  autor: Kryniczanin
 24 mar 2016, 19:42
Tak to powinno zadziałać, jednak nie zawsze działa. Zrzuca różnie ja miałem zrzutkę przy -90db z EGSM do 2G T.
 #858159  autor: tomi81
 24 mar 2016, 20:00
Dzięki. W takim razie potestuję dalej, zobaczymy z jakim skutkiem ☺
 #858160  autor: Kryniczanin
 24 mar 2016, 20:01
P.s. Wiadomo wybór sieci 2 i 3G, Przy samym 3G bądź LTE/3G to nic nie będzie.
 #858164  autor: Mixiorek
 24 mar 2016, 20:21
Kryniczanin pisze:Tak to powinno zadziałać, jednak nie zawsze działa. Zrzuca różnie ja miałem zrzutkę przy -90db z EGSM do 2G T.
Chwilka, rozjaśnijcie mi laikowi od Play/ Virgin. Jestem w zasięgu 3G Play. Zasięg 3G Play zanika i zaraz go nie będzie, gdzie wyląduję? Telefon jest ustawiony w automatyczny wybór sieci i pasma.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #858165  autor: Kryniczanin
 24 mar 2016, 20:26
W 2G T-Mobile. Nie musisz mieć automatycznego wyboru sieci. Nawet być na ręcznie wybranym Play wtedy także odbywa się Handover do T tyle, że terminal zostaje już na wieki bo wybór ręczby utrwala się dla T.
 #858166  autor: Halset
 24 mar 2016, 20:42
Chwila chwila.
Przecież nie tak dawno ktoś pisał, że działa HO z Play do TM na linii 3G
To znaczy, że przez ponad rok, gdzie pisałem o przejściu z Play do TM 2G, nic nie zmienili? :shock:

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #858168  autor: Pawrzes
 24 mar 2016, 20:54
Przecież od dawna działa handover Play 3G > T-Mobile 3G (UMTS2100 i U900) więc Kryniczanin nie wprowadzaj w błąd :!:
Handover nie jest ustawiony do każdej stacji w miastach ale po zgłoszeniu do BOK można poprosić o handower do wybranego BTSa T-Mobile tam gdzie zrywa nam połączenie i bez problemu takie zmiany są w sieci wprowadzane.

Pozdrawiam
 #858170  autor: Halset
 24 mar 2016, 21:00
Pawrzes pisze:
Handover nie jest ustawiony do każdej stacji w miastach ale po zgłoszeniu do BOK można poprosić o handower do wybranego BTSa T-Mobile tam gdzie zrywa nam połączenie i bez problemu takie zmiany są w sieci wprowadzane.
Przepraszam ale tak się spytam bezpośrednio.
Telefon komórkowy od kiedy jest telefonem stacjonarnym?
Czyli można przypisać BTS TMobile pod domem w BOK Play ale w czasie poruszania się po mieście/województwie/Polsce - zapomnij. Super. Wygoda na miarę XXIw.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #858174  autor: Kryniczanin
 24 mar 2016, 21:08
Handover nie jest ustawiony do każdej stacji w miastach ale po zgłoszeniu do BOK można poprosić o handower do wybranego BTSa T-Mobile tam gdzie zrywa nam połączenie i bez problemu takie zmiany są w sieci wprowadzane.
U mnie działa tylko i wyłącznie do 2G. Ja mówię o swoich doświadczeniach. Do 3G raz mnie zrzuciło, tyle że to było 3G Aero2.
 #858184  autor: Pawrzes
 24 mar 2016, 21:30
Halset pisze:
Pawrzes pisze:
Handover nie jest ustawiony do każdej stacji w miastach ale po zgłoszeniu do BOK można poprosić o handower do wybranego BTSa T-Mobile tam gdzie zrywa nam połączenie i bez problemu takie zmiany są w sieci wprowadzane.
Przepraszam ale tak się spytam bezpośrednio.
Telefon komórkowy od kiedy jest telefonem stacjonarnym?
Czyli można przypisać BTS TMobile pod domem w BOK Play ale w czasie poruszania się po mieście/województwie/Polsce - zapomnij. Super. Wygoda na miarę XXIw.

Chodzi o to, że mogą być miejsca np. jakieś garaże podziemne gdzie ginie Play a T-Mobile jeszcze skądś dolatuje, przecież w P4 nie wiedzą skąd każdy telefon łapie zasięg T-Mobile w każdym mieszkaniu, pokoju, łazience czy piwnicy a może on dolatywać ze stacji dalszych niż tych najbliżej położonych. Można więc takie miejsce zgłosić aby po zdalnych pomiarach przypisano sąsiedztwa do takiej stacji T-Mobile która będzie w stanie kontynuować połączenie.

Pozdrawiam
  • Strona 27 z 533
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 533
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 533