DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 411 z 1158
  • 1
  • 409
  • 410
  • 411
  • 412
  • 413
  • 1158
 #858447  autor: p2225
 26 mar 2016, 15:01
Niestety LTE2100 nie ma. Ma 800/900/1800/2600, czyli ewentualnie w Plusie również zadziała na ich przyszłym LTE900.

Wygląda to tak. Wymuszenie pasm LTE:
Obrazek

Wymuszenie 3G:
Obrazek

W 3G zauważ, że osobno ustawiasz dla obu kart SIM.

Włączenie VoLTE kończy się komunikatem, że aplikacja została zatrzymana.
Jak masz pytania to tutaj jest temat: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 60&t=84865

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #858449  autor: kozien70
 26 mar 2016, 15:12
p2225 pisze: Otóż sprawdziłem i w LG G4s HD Voice w 2G działa lecz niestety występują co jakiś czas szumy czy zniekształcenia. Czy wynikało to z przeniesionej transmisji danych z 3G na 2G, więc musiało podzielić prędkość na rozmowę i internet czy winą jest oprogramowanie telefonu - nie wiem, sprawdzę jeszcze.
Nie ma żadnego dzielenia na internet i rozmowę, bo w trakcie rozmowy 2G nie ma transmisji internetowej. Zakładam, że testowałeś w Orange. W Polsce jedyną siecią obsługującą jednoczesne rozmowy i transmisję w EDGE jest (a przynajmniej kiedyś był) T-mobile.
Problem jakości na 99% leży w oprogramowaniu telefonu. Zakładam, że zasięg OK. Najlepiej byłoby, gdybyś dorwał jakąkolwiek Lumię i przetestował na niej HD w 2G. Lumie mają bardzo dobrą jakość tych rozmów, miałbyś porównanie.
Ogólnie fajna wiadomość :-) Czy włączenie HD Voice w 2G w hidden menu działa również tylko do restartu telefonu? Czy zostaje na stałe?
 #858452  autor: p2225
 26 mar 2016, 15:30
Tak, testowałem w Orange. Czyli to wina telefonu, ale jak wspomniałem całościowo lepiej mieć taką jakość HDV w 2G niż starszy kodek nawet w 3G. Utrzymanie ustawień po restarcie sprawdzę pry najbliższej okazji.
Przed zakupem dopytałem LG o VoLTE i WiFi Calling to dostałem odpowiedź:
LG pisze:Uprzejmie informujemy, iż telefon LG G4s obsługuje VoLTE .
Obsługa WiFi Calling zależna jest od oprogramowania telefonu i kiedy usługa zacznie być wprowadzana na polski rynek na pewno pojawią się odpowiednie aktualizacje oprogramowania. Mimo to na tą chwilę nie dysponujemy informacjami o tym które modele telefonów otrzymają takie aktualizacje (Obecnie taka aktualizacja pojawiła się jedynie dla LG G4 w ramach testów usługi prowadzonych przez Play).

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #858454  autor: bed
 26 mar 2016, 15:34
p2225 pisze:Wygląda to tak. Wymuszenie pasm LTE:
Pokazuje Ci jakieś potwierdzenie wybrania konkretnego bandu LTE? Bo ja na G2 mogę wymusić każde pasmo poza tymi w LTE co dziwne.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #858456  autor: p2225
 26 mar 2016, 15:40
Jak nie obsługuje pasma to "failed", a jak obsługuje to "success". Kilka sekund później zasięg znika i zaczyna szukać zasięgu.
Niestety muszę poprawić jedno zdanie:
p2225 pisze:Mogę też wybierać pasma 3G i finalnie ustawić np. LTE800/U900/2G.
Pasma 3G i 2G są wypisane na jednej liście i mogę wybrać tylko jedno pasmo spośród wszystkich, czyli albo 2G albo 3G, ale dotyczy to tylko sytuacji jak wybiorę jakieś pasmo. Jak nie wybiorę to będzie dowolne LTE + 3G/2G.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2016, 16:03 przez p2225, łącznie zmieniany 2 razy.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #858458  autor: Kryniczanin
 26 mar 2016, 15:42
To nie wina telefonu. W całym N jakość na 2G HD Voice nie zawsze jest idealna. Dość często są problemy. Zaniki głosu, przestoje. Testowane na 4 słuchawkach z HD w 2G. Lumia 535, HP8, Nokia 301 i 515.

Na tych samych słuchawkach w Play 2G nie ma żadnych problemów.

535 sklepowa, HP8 też, 515 Orange 301 T-Mobile.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2016, 19:53 przez Kryniczanin, łącznie zmieniany 3 razy.
 #858460  autor: bed
 26 mar 2016, 15:44
Czyli to musi być jakiś błąd Andka 5.0 bo na LG F60 też nie działa tak jak na G2.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #858463  autor: kozien70
 26 mar 2016, 16:02
Kryniczanin pisze:To nie wina telefonu. .
Skąd wiesz? Testowałeś ten model?
Kryniczanin pisze: W całym N jakość na 2G HD Voice nie zawsze jest idealna. Dość często są problemy. Zaniki głosu, przestoje.
.
A ja w większości połączeń nie mam takich problemów. A mam na co dzień Dual Sima, w którym chcąc nie chcąc jedna karta jest cały czas 2G.
Kryniczanin pisze: Testowane na (.. )HP8,
Nokia 515
Huawei P8 ma wadliwą obsługę HD Voice w 2G. Miałem ten telefon, zwróciłem właśnie przez to.
Software poprawiający to ukazał się dopiero parę miesięcy temu, jednak problem nie jest do końca rozwiązany. Ludzie nadal skarżą się, że czasami głos ma problemy.
Nokia 515 ma ogólnie przeciętną jakość dźwięku w HD Voice. Nie mówię, że złą, ale wiele innych telefonów ma lepszy dźwięk HD. Mój ojciec ma 515, zawsze słyszę tę różnicę.
Kryniczanin pisze: Na tych samych słuchawkach w Play nie ma żadnych problemów.
A nie no oczywiście. To było do przewidzenia :-D Zwłaszcza jeśli jest się szczęściarzem i trafi się gdzieś na DCS Play, bo większość połączeń 2G w tej sieci jest na roamingu, gdzie HD Voice brak. ;-)
 #858464  autor: Kryniczanin
 26 mar 2016, 16:23
Skąd wiesz? Testowałeś ten model?
Ten nie, ale inne tak choćby Lumię 735 która w 2G Orange też miała identyczne przypadłości jak 515
A ja w większości połączeń nie mam takich problemów. A mam na co dzień Dual Sima, w którym chcąc nie chcąc jedna karta jest cały czas 2G.
Ja nie mówię o większości o 20-30%.
Huawei P8 ma wadliwą obsługę HD Voice w 2G. Miałem ten telefon, zwróciłem właśnie przez to.
Wyobraź sobie, że ja nie mam żadnych problemów z HD Voice w HP8. Może dlatego, że korzystam głównie w lokalizacjach które są blisko stacji jak wczoraj...

Nie testowałem jeszcze działanie w EGSM HD Voice w tym modelu więc co do tego nie wypowiem się.
A nie no oczywiście. To było do przewidzenia :-D Zwłaszcza jeśli jest się szczęściarzem i trafi się gdzieś na DCS Play, bo większość połączeń 2G w tej sieci jest na roamingu, gdzie HD Voice brak. ;-)
A no jasne nie ma DCS Play wcale :mrgreen: . Kozien wczoraj przegadałem około 90min w DCS będąc 100m od stacji i około 1km. Kolejka do cukierni plus kolejka do mięsnego w obu spędziłem ponad 2 godziny. Sąsiedzi z kolejki w tym czasie gadali o czymś a ja dzwoniłem z życzeniami. Z godzinę to były połączenia do Play w HD Voice. Miałem 30% baterii więc chciałem zaoszczędzić, żeby dotrzeć do gniazdka zamiast wydoić się na 3G.
 #858468  autor: kozien70
 26 mar 2016, 16:38
Kryniczanin pisze:
Skąd wiesz? Testowałeś ten model?
Ten nie
No właśnie. Dlatego napisałem, by p2225 przetestował np. jakąś Lumię i będzie wiadomo, czy sieć czy telefon. Teraz nie możesz mieć pewności.

Wyobraź sobie, że ja nie mam żadnych problemów z HD Voice w HP8. Może dlatego, że korzystam głównie w lokalizacjach które są blisko stacji jak wczoraj...
Problemy z HD Voice w P8/P8 Lite są tylko w 2G, niezależnie od sieci. W 3G jest bez zarzutu. Użytkownicy wszystkich sieci (Play też) się skarżą - na forum androida jest o tym specjalny wątek na kilkadziesiąt stron. Podobnie fb Huawei Polska. W końcu producent wypuścił soft eliminujący problem, ale nie stuprocentowo. Naprawdę idealny dźwięk HD Voice, zarówno w 2G jak i 3G ma dopiero Huawei Mate 8. Miałem 2 tygodnie, działał super.
A no jasne nie ma DCS Play wcale :mrgreen:
Tego nie napisałem. Sam mieszkam zasięgu DCS Play. Owszem Play ma swój DCS, o zasięgu takim, jak Idea w 2002 roku ;-)
Skoro ten DCS taki duży, to cały czas nie wiem, po co im roaming pozostałych sieci... ;-) Dobra, nie śmiećmy tu o zasięgu 2G Play, obaj dobrze wiemy jak on wygląda :-)
 #858471  autor: Kryniczanin
 26 mar 2016, 16:57
No właśnie. Dlatego napisałem, by p2225 przetestował np. jakąś Lumię i będzie wiadomo, czy sieć czy telefon. Teraz nie możesz mieć pewności.
Tyle, że ja dwie lumie tak testowałem:-)
Problemy z HD Voice w P8/P8 Lite są tylko w 2G, niezależnie od sieci. W 3G jest bez zarzutu. Użytkownicy wszystkich sieci (Play też) się skarżą - na forum androida jest o tym specjalny wątek na kilkadziesiąt stron. Podobnie fb Huawei Polska. W końcu producent wypuścił soft eliminujący problem, ale nie stuprocentowo. Naprawdę idealny dźwięk HD Voice, zarówno w 2G jak i 3G ma dopiero Huawei Mate 8. Miałem 2 tygodnie, działał super.
Ja mam od 4 miesięcy i nie spotkałem się z problemem. Może dobrze trafiłem z czasem zakupu.
Tego nie napisałem. Sam mieszkam zasięgu DCS Play. Owszem Play ma swój DCS, o zasięgu takim, jak Idea w 2002 roku
Mniejszym :D Idea miała już wtedy zasięg bliski Erze i Plusowi.
Skoro ten DCS taki duży, to cały czas nie wiem, po co im roaming pozostałych sieci... ;-) Dobra, nie śmiećmy tu o zasięgu 2G Play, obaj dobrze wiemy jak on wygląda :-)
W mieście jak wczoraj mogę swobodnie korzystać z 2G. Nie potrzebowałem netu więc po co zajmować zasoby 3G jak od stacji było 100m i 1km.

Tyle na zakończenie.
 #858473  autor: kozien70
 26 mar 2016, 17:27
Nie potrzebowałem netu więc po co zajmować zasoby 3G jak od stacji było 100m i 1km
To niezbyt słuszne podejście, bo 3G daje efektywniejsze wykorzystanie pasma: na takim samym bloku w 3G można upchnąć więcej rozmów, niż w 2G. 3G ma większą pojemność i operator wolałby, żeby wszyscy rozmawiali w 3G, a tak, przez Ciebie Kryniczanin musi utrzymywać nieefektywne 2G, hehehe ;-)
 #858475  autor: ja.michal
 26 mar 2016, 17:40
Mixiorek pisze:Oby wspólne udostępnienie się ziściło.
Oby tak bo jest nadzieja, że pojawi się LTE800 w innych, nieco dalszych od mojej, lokalizacjach, ale za to z szansą łapania sygnału z anteną.
p2225 pisze:Przed zakupem dopytałem LG o VoLTE i WiFi Calling to dostałem odpowiedź:
Kiedyś miałem telefon LG i nie miałem żadnego powodu do narzekań. Widzę, że trzeba będzie przełknąć Androida i po wrócić do LG po latach. Tak w ogóle to ile G4 trzyma na baterii i czy orientujesz się czy będzie Android 6.0 na niego?
 #858478  autor: p2225
 26 mar 2016, 17:49
Niestety bateria to jego baaardzo slaby punkt. W nocy przez 8h weźmie lub nawet nie max. 1% baterii, ale podczas używania bierze nawet 1% co 2 minuty przy korzystaniu tylko z przeglądarki. Może to tylko tak na początku, bo telefon mam od tygodnia.
O Androidzie 6 dla LG G4s nic konkretnego nie wiem. Tylko tyle, że miał się pojawić w lutym, ale jest opóźnienie. W każdym razie będzie.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2016, 18:04 przez p2225, łącznie zmieniany 1 raz.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #858502  autor: Halset
 26 mar 2016, 19:47
kozien70 pisze: Najlepiej byłoby, gdybyś dorwał jakąkolwiek Lumię i przetestował na niej HD w 2G. Lumie mają bardzo dobrą jakość tych rozmów, miałbyś porównanie.
Dokładnie. Nie jestem zwolennikiem Microsoftu (coraz mniejsze wsparcie, nawet z podłączeniem z TV Smartem są problemy) ale jeśli chodzi o jakość połączeń, głosu oraz mocy anteny - żaden telefon na Andku nie ma nawet startu.
kozien70 pisze: Tego nie napisałem. Sam mieszkam zasięgu DCS Play. Owszem Play ma swój DCS, o zasięgu takim, jak Idea w 2002 roku ;-)
Jest tak świetny ten DCS w Play, że NIGDY w Trójmieście go nie widziałem na słuchawce, chyba, że wymuszę. I tak jest wtedy bardzo słaby z malusim pokryciem. Na automacie jesteś albo w Play 3G/LTE albo w roamingu.
Kryniczanin pisze: Mniejszym :D Idea miała już wtedy zasięg bliski Erze i Plusowi.
No nie pisz herezji :twisted: Pierwszą rzeczą, która ucieszyła użytkowników Orange podczas modernizacji N!, było to, że do każdej stacji dokładali GSM900. Wcześniej to była rzeźba i same dziury. Poza miastami większość only GSM1800 i z gadaniem jak z grą w ruletkę.
Kryniczanin pisze:Play w Krynicy 800/2100/2600 do najnowszej stacji.
Najważniejszy news z ostatnich 24h w wątku o N! :mrgreen:
Mixiorek pisze: - Doczekamy się chyba nowych pasm przy siedzibie Orange, stacja w Al. Jerozolimskich przy Renault o której dyskutowaliście ma je zyskać
Jestem bardzo ciekawy tego punktu :-)
Mixiorek pisze: Sporo rezygnacji Orange i TMobile z pozwoleń na GSM i UMTS 900
A w jakim celu się pozbywają pozwoleń na GSM i UMTS900? Na czym będą zatem voice ciągnąć?
Chyba, że w tym roku już komercyjnie poleci VoLTE....
Mixiorek pisze: Sporo rezygnacji Orange i TMobile z pozwoleń na GSM i UMTS 900
W porównaniu z Networks Play zaszalał z pozwoleniami jeszcze bardziej i idzie po całości.
A to teraz nie wychodzi prawie równo? W ostatnich to Play prawie że nie miał nic....
Druga sprawa - Play musi, bo im zasoby puchną najszybciej.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #858520  autor: kozien70
 26 mar 2016, 21:09
Sporo rezygnacji Orange i TMobile z pozwoleń na GSM i UMTS 900
Trzeba byłoby sprawdzić dokładniej. Możliwa jest taka sytuacja, że wygasło ileś pozwoleń "GSM/UMTS900 only", a w przyszłym miesiącu pojawią się odnowienia typu MNET, na komplet pasm. Były nieraz takie historie.
 #858521  autor: p2225
 26 mar 2016, 21:12
Halset pisze: A w jakim celu się pozbywają pozwoleń na GSM i UMTS900? Na czym będą zatem voice ciągnąć?
Chyba, że w tym roku już komercyjnie poleci VoLTE....
T-mobile zapowiadał uruchomienie VoLTE (i WiFi Caling) już w pierwszym półroczu, ale dodał, że najprawdopodobniej będzie to już w pierwszym kwartale. Póki co - cisza w temacie.

@ja.michal zainstalowałem apkę Battery Doctor, której używałem w poprzednim fonie i o dziwo dzisiaj bateria dość dobrze trzyma. Tryb mieszany - średnio długo przeglądarka (z 1h), 15 minut rozmowy, internet po pakiecie i wi-fi, 5 aktualizacji aplikacji, 20 minut zabawy hidden menu, 3 ponowne uruchomienia, 3 testy na LTE z lokalizacją i od godziny 10:00 (100% baterii) do teraz ma jeszcze 40%.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
  • Strona 411 z 1158
  • 1
  • 409
  • 410
  • 411
  • 412
  • 413
  • 1158
  • 1
  • 409
  • 410
  • 411
  • 412
  • 413
  • 1158