DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 415 z 1158
  • 1
  • 413
  • 414
  • 415
  • 416
  • 417
  • 1158
 #859046  autor: Halset
 30 mar 2016, 17:53
p2225 pisze: Ja nie trafiłem ani razu żeby mi w TM czy w Orange zerwało rozmowę. Ani nawet w Play na roamingu T-mobile. Co innego chwilowe szarpanie rozmowy poza miastem na skraju zasięgu, ale żeby zerwało rozmowę to trzeba przynajmniej z 10 sekund słyszeć ciszę w słuchawce.
Poza miastem nigdy w Orange nie zrywało połaczeń, jeśli był zasięg. Tu akurat TMobile sięgał swoimi zasobami trochę dalej, stąd troszkę więcej dziur w zasięgu Orange. O tym też pisałem dawno temu, że w O kończyła mi się rozmowa a w TM jeszcze gadałem.
Orange zawsze zrywał ( z rok temu to była masakra, średnio co druga trzecia rozmowa zerwana) i nadal zrywa ale już sporadycznie w miastach, gdzie jest większe obciążenie. I to najczęściej podczas przemieszczania się środkami komunikacji.
Przynajmniej w Trójmieście i we większych miastach na północy Polski.
Miałem na myśli -120dBm U900. Później jest tylko 2G.
To wtedy tak, bo innego wyjścia nie ma :P
Ani nawet w Play na roamingu T-mobile.
Jeśli Play nie dostanie kopniaka, bo zbyt duże obciążenie, to nie wywali. Przecież w tym momencie leci po sieci TMobile a nie po Play.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #859068  autor: f0ku5
 30 mar 2016, 18:54
Byłem w T-Mobile w abonamencie od jakiegoś czasu, zmieniłem tydzień temu na NJU. Co z tego, że zasięg w T-Mobile fajny, jak cały "back-end" sieci leży i kwiczy. BOA to śmiech na sali, najróżniejsze kody nie działają, poczty głosowej nie da się wyłączyć "normalnie", w systemie, można jedynie wykasować przekierowanie. W NJU przynajmniej WSZYSTKO działa i nie ma burdelu w systemach informatycznych.

Co do jakości sieci - poruszam się głównie po Warszawie. Zasięg wiadomo, taki sam. Natomiast transfery po LTE to już jest bajka po stronie Orange. W T-Mobile niezbyt często dane mi było przekroczyć 15-20 mbit, w Orange najczęściej mam między 30, a 40. Dodatkowo płacę 29 zł za wszystko nielimitowane i 10GB internetu, a w T-Mobile za to samo płaciłem 10x więcej. Dziękuję, postoję :D
 #859074  autor: p2225
 30 mar 2016, 18:59
Ja też byłem na Heyah Smart M (gdy było jeszcze 4GB danych) i zmieniłem na Orange za 28zł+14GB neta. Zmieniłem głównie z powodu większego zapotrzebowania na net. W tym miesiącu wykorzystałem 17GB, bo zostały mi jeszcze 3GB z zeszłego okresu, a ważność pakietów mam rok. 4 dni byłem na lejku do wczoraj. :D

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #859075  autor: Halset
 30 mar 2016, 19:01
f0ku5isko pisze:BOA to śmiech na sali, najróżniejsze kody nie działają, poczty głosowej nie da się wyłączyć "normalnie", w systemie, można jedynie wykasować przekierowanie.
Kody w abonamencie ? :shock: Do czego?
Natomiast transfery po LTE to już jest bajka po stronie Orange. W T-Mobile niezbyt często dane mi było przekroczyć 15-20 mbit, w Orange najczęściej mam między 30, a 40.

Czytacie to? :D Mógłbym przysiąc, że czytałem wypowiedzi, że w Wawie Orange jest mega zapchane i i powyżej 10mb/s to już jest dobrze. A ten tu ma prędkości 30-40 i to najczęściej.
Dodatkowo płacę 29 zł za wszystko nielimitowane i 10GB internetu, a w T-Mobile za to samo płaciłem 10x więcej. Dziękuję, postoję :D
Tak, tak tak. Zaraz się znajdzie oferta na rynku za 20zł i 20GB neta i też będzie to samo co u innych a net szybszy :D Lubię to!

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #859076  autor: f0ku5
 30 mar 2016, 19:03
Ja byłem w Heyah XL, kiedy net był nielimitowany :P Już wtedy widziałem, że systemy informatyczne T-Mobile to śmiech na sali, ale potem byłem głupi i podpisałem umowę na abonament. Nigdy więcej T-Mobile, przynajmniej póki nie zrobią coś z systemami, bo to parodia. Aż dziwne, że Asseco się pod czymś takim podpisuje, nigdy nie widziałem takiego bubla przez nich wypuszczonego.

Generalnie u mnie z sieciami w Polsce jest łatwo. Plus odpada, bo mają wy&^$(*@# na iPhone'y (brak umowy z Apple), Play odpada (zasięg), T-Mobile odpada (burdel w systemach).
Zostaje Orange i nie muszę niczego szukać... :D
 #859077  autor: f0ku5
 30 mar 2016, 19:05
Halset pisze:Kody w abonamencie ? Do czego?
Nie mówie o abonamencie, mówię ogólnie o T-Mobile.
Halset pisze:Czytacie to? Mógłbym przysiąc, że czytałem wypowiedzi, że w Wawie Orange jest mega zapchane i i powyżej 10mb/s to już jest dobrze. A ten tu ma prędkości 30-40 i to najczęściej.
Ja nie wnikam w to co jest napisane, korzystam i wiem, jakie mam prędkości. W każdym razie lepsze, niż w T-Mobile.
 #859081  autor: Halset
 30 mar 2016, 19:31
f0ku5isko pisze:Nie mówie o abonamencie, mówię ogólnie o T-Mobile.
Wszędzie jest burdel, bez wyjątku.
Ja nie wnikam w to co jest napisane, korzystam i wiem, jakie mam prędkości. W każdym razie lepsze, niż w T-Mobile.
Napisałem ironię. Są miejsca gdzie Orange chodzi lepiej ale jest ich znacznie mniej.
Na pewno w całej Wawie O nie jest szybsze.
I czy na pewno nie lecisz już na LTE-A, skoro masz Iphone6s? Sprawdzałeś?

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #859085  autor: f0ku5
 30 mar 2016, 19:40
Halset pisze:Wszędzie jest burdel, bez wyjątku.
Nie, takiego burdelu w systemach, jak w T-Mobile, gdzie naprawdę nic nie działa, nie ma nigdzie.
Halset pisze:Napisałem ironię. Są miejsca gdzie Orange chodzi lepiej ale jest ich znacznie mniej.
Na pewno w całej Wawie O nie jest szybsze.
I czy na pewno nie lecisz już na LTE-A, skoro masz Iphone6s? Sprawdzałeś?
Słuchaj, ja nie z tych, co chcą się kłócić :) Wiem, że dla Ciebie T-Mobile > wszystkie inne sieci.
Ja poruszam się po całej Warszawie i WSZĘDZIE widzę lepsze transfery, niż w T-Mobile. Nie wiem, jak jest w Poznaniu, Wrocławiu, czy Pcimiu Dolnym.
Co do LTE-A - nie mam pojęcia, na iPhone tego się nie da sprawdzić.
 #859088  autor: kozien70
 30 mar 2016, 19:50
U mnie (Warszawa, Nowoursynowska 161) transfery w Orange są od zawsze lepsze, niż w T-mobile. Wyniki prezentowałem nieraz.
W Warszawie nie ma jeszcze ogólnodostępnego LTE-A Orange.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2016, 19:54 przez kozien70, łącznie zmieniany 1 raz.
 #859090  autor: Halset
 30 mar 2016, 19:53
f0ku5isko pisze:Nie, takiego burdelu w systemach, jak w T-Mobile, gdzie naprawdę nic nie działa, nie ma nigdzie.
Mówię, Ci że wszędzie jest burdel. Mniejszy lub większy Nie chce sypać przykładami bo przez różne historię przechodziłem u różnych opów. Wypowiadam się jako klient na abonament.

Pre paid mnie nie interesuje.
Jeśli o to Ci chodzi, możesz mieć rację.
Słuchaj, ja nie z tych, co chcą się kłócić :)
Ja poruszam się po całej Warszawie i WSZĘDZIE widzę lepsze transfery, niż w T-Mobile. Nie wiem, jak jest w Poznaniu, Wrocławiu, czy Pcimiu Dolnym.
Ja się nie kłócę. Przecież czytam tu mądrzejszym ode mnie (to nie ironia, to prawda), którzy testują sieci, latają z telefonami, aplikacjami itd i wiem co piszą o transferach w Wawie jeśli chodzi o Orange (inne sieci też ale to nie ten temat)
Zajadacz pisał np o Szczecinie, że N! jest zapchany. Pojechałem, odpaliłem kilkanaście razy TM na speedteście i się okazało, że zapchany jest N! ale ze strony Orange.
Po prostu praw fizyki nie da się oszukać. Więcej ludzi, większe obciążenie. Proste. Play nie lata na LTE TM poza Vipami, więc ich nie liczę. Dlatego, mogą być części Wawy, gdzie ma TM większe obciążenie niż Orange ale nie cała Wawa.
Gdybym miał tak w Trójmięście, to nie płaciłbym w TMobile, tylko dawno nr wylądowałby w nju ;)

Dobra koniec tego OT. Wracamy do tematu właściwego.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #859094  autor: f0ku5
 30 mar 2016, 20:04
Halset pisze:Mówię, Ci że wszędzie jest burdel. Mniejszy lub większy Nie chce sypać przykładami bo przez różne historię przechodziłem u różnych opów. Wypowiadam się jako klient na abonament.

Pre paid mnie nie interesuje.
Jeśli o to Ci chodzi, możesz mieć rację.
Nie chodzi mi o pre-paid, nie chodziło mi też o abonament. Chodzi mi o BOA, o systemy informatyczne. Działa Ci coś w BOA? Mi nie działało, zawsze wyskakiwał jakiś błąd :D Od znajomych wiem, że zadziałanie jakiegoś kodu USSD w T-Mobile graniczy z cudem. I również wiem, jak jest u innych operatorów, ponieważ byłem klientem wszystkich dostępnych w Polsce, łącznie z najróżniejszymi wirtualnymi. Nie znam się od strony technicznej na tym wszystkim tak, jak większość tutaj osób, ale naprawdę - systemy informatyczne T-Mobile są na dnie w porównaniu z innymi opami.
Halset pisze:Dlatego, mogą być części Wawy, gdzie ma TM większe obciążenie niż Orange ale nie cała Wawa.
Jeżdzę naprawdę po całej Warszawie, często robie speedtesty. Nie znalazłem miejsca, gdzie bym miał wolniej, niż miałem w T-Mobile. No co ja poradzę :)
 #859095  autor: silvercrest
 30 mar 2016, 20:08
Również potwierdzam, 2 karty prepaid jedna Heyah druga T-Mobile, nic nie można było zmienić
w BOA, ani kodami USSD ciągle błędy, jedynie można było to sprawdzić stan konta i tyle. Te 2 numery już zostały przeniesione do Play, tam jakoś wszystko działa.
 #859096  autor: f0ku5
 30 mar 2016, 20:11
Te 2 numery już zostały przeniesione do Play, tam jakoś wszystko działa.
W mojej opinii Play ma najlepsze systemy do obsługi konta, no ale ten zasięg... :(
Z drugiej strony u mnie w NJU również wszystko działa i nie sypie błędami, miła odskocznia po pół roku w T-Mobile.
 #859097  autor: Halset
 30 mar 2016, 20:16
f0ku5isko pisze:Nie chodzi mi o pre-paid, nie chodziło mi też o abonament. Chodzi mi o BOA, o systemy informatyczne. Działa Ci coś w BOA? Mi nie działało, zawsze wyskakiwał jakiś błąd
Rzadko wchodzę bo nie mam po co (no limit poza netem) i Cię zdziwię - nie miałem nigdy problemów. To mój Ojciec miał ciągle z mój orange, zanim teraz platformy nie zmienili.
Do karty znam faktycznie opinie, że doładowanie konta czy kody USSD to czasami jak czekanie na śnieg latem.
Jeżdzę naprawdę po całej Warszawie, często robie speedtesty. Nie znalazłem miejsca, gdzie bym miał wolniej, niż miałem w T-Mobile. No co ja poradzę :)
Ani jednego miejsca w całej Warszawie :)? Testy robiłeś na Iphone6s w tym samym momencie? :) Przekładałeś karty SIM ?
Dla ciekawostki. Sprawdziłem ostatnio sobie bilingi za poprzedni rok. Około 85-90% numerów moich znajomych jest w Orange i Play :) I mimo wszystko - w Trójmieście znam kilkanaście miejsc gdzie Orange chodzi szybciej, mimo że uważają mnie za wyznawcę Niemców :)
Tylko, że net to nie wszystko, bo poruszam się po Polsce a nie po jednym mieście i voice dla mnie też jest ważny.
W mojej opinii Play ma najlepsze systemy do obsługi konta
Może i działa bo to jedna z najnowszych platform wszystkich sieci ale z czytelnością ma tyle wspólnego co łysy z grzebieniem. (wystarczy jak u matki na konto wejdę i już mam dość)

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #859101  autor: f0ku5
 30 mar 2016, 20:53
Halset pisze:Ani jednego miejsca w całej Warszawie ? Testy robiłeś na Iphone6s w tym samym momencie? Przekładałeś karty SIM ?
O rety, chodziło mi o porównanie do testów w T-Mobile, które robiłem jakieś dwa tygodnie temu...
Zarówno ja, jak i Ty wiemy, że przez te dwa tygodnie nie mogło się nic zmienić.
 #859115  autor: Rogi
 30 mar 2016, 21:56
p2225 pisze:Ja też byłem na Heyah Smart M (gdy było jeszcze 4GB danych) i zmieniłem na Orange za 28zł+14GB neta. Zmieniłem głównie z powodu większego zapotrzebowania na net. W tym miesiącu wykorzystałem 17GB, bo zostały mi jeszcze 3GB z zeszłego okresu, a ważność pakietów mam rok. 4 dni byłem na lejku do wczoraj. :D
Pytanie, pytanie!

Przeszedłem do Orange w tym miesiącu na ten pakiet za 28 zł i zgłupiałem trochę. Standardowy pakiet oczywiście dostałem 8 GB (dopiero przez BOK udało się w tej niższej cenie). Potem po doładowaniu niby 6 GB, ale znowu dopiero po zgłoszeniu, bo coś nie pykło. Jak to wygląda u Ciebie? Bo ja nie wiem o co tu chodzi. Pakiet bonusowy miał schodzić pierwszy, a u mnie jest inaczej. Ile w końcu tego mam i skąd taka ważność?

https://pbs.twimg.com/media/CeKBNBlWEAE666O.jpg:large
 #859117  autor: p2225
 30 mar 2016, 22:08
Z tą wyższą ceną też miałem problem, bo zmieniłem taryfę z Orange Smart na Free na Kartę i system jeszcze nie złapał, że przysługuje mi pakiet za 28zł. Napisałem na czacie Orange i konsultant natychmiastowo mi go włączył. Pakietu 6GB po doładowaniu za pierwszym razem też nie dostałem z tego samego powodu, bo doładowałem chwilę po zmianie taryfy, ale za to w ramach reklamacji przedłużyli mi ważność pakietu o 2 miesiące. Teraz już nie ma żadnego problemu z przyznawaniem pakietu i bonusu. Pierwszy schodzi pakiet GB z pakietu, a nie z bonusu z doładowania i w sumie tak jest lepiej, bo bonus ma dłuższą ważność i się sumuje. Masz 6GB z bonusu i 7.32 GB z pakietu. Skąd taka ważność? Nie wiem i w sumie średnio mnie to interesuje dopóki jest to korzystne dla mnie. :D

Obecnie w spisie pakietów pakiet za 28zł widnieje u mnie jako za 35zł, ale i tak pobiera 28zł. I mam jeden błąd, bo nie pokazuje się u mnie w posiadanych pakietach GB część "Pakiet Internet" tak jak u Ciebie i nie wiem ile GB mi zostało. Jedynie aplikacja mi to pokazuje.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania - pisz na priv. :)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #859131  autor: Halset
 30 mar 2016, 22:49
Zatem ostatnie pytanie w tym OT
Czy na Heyah jest przycięta prędkość, jak to ma zwyczaj robić TM np w przypadku prepaid o czym nie raz tutaj na forum czytaliśmy, czego np Orange nie robi?

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
  • Strona 415 z 1158
  • 1
  • 413
  • 414
  • 415
  • 416
  • 417
  • 1158
  • 1
  • 413
  • 414
  • 415
  • 416
  • 417
  • 1158