DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 96 z 204
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 204
 #860153  autor: asffaf
 05 kwie 2016, 11:32
Są jakieś profity w Virgin za polecenie kogoś ?
 #860229  autor: dawadad
 05 kwie 2016, 18:07
Witajcie. Chciałem przenieść dwa numery do Virgin (dokładnie chodzi o pakiet #bezlimitu) i w związku z tym mam kilka pytań:

1. Pierwszy numer użytkuje ojciec w Plusie na kartę. Żeby mógł przenieść musi najpierw zarejestrować ten numer u operatora (jak w regulaminie) i po pozytywnym przejściu "zabiegu" można przenosić?
2. Drugi numer z kolei użytkuję ja, ale umowa jest spisana na ojca. Dokładniej to abonament w T-mobile. Chciałbym zachować numer, ale przepisać go na siebie. Można to zrobić zaraz po przeniesieniu? Poza tym czy nie będzie problemu ze zmianą taryfy na tańszą? Czy wystarczy wypełnić dokumenty otrzymane od Virgin, czy fakt przenosin należy zgłosić do T-mobile? Żeby kara była jak najmniejsza to numer mogę przenosić najwcześniej na miesiąc przed końcem umowy (która trwa do 26 maja)? Swego czasu, gdy siostra przenosiła numer to przyszło pismo z karą w wysokości kilkunastu groszy ;)

Czy przy przenoszeniu obu numerów wystarczy wysłać kopertę zwrotną tylko raz (zwłaszcza, że oba numery są na ojca)?
 #860292  autor: Gregrin
 05 kwie 2016, 21:54
1.Tak.
2. Tu chyba najlepiej zrobić cesje numeru na ciebie jeszcze w t-mobile z racji tego ze można to zrobić za darmo w salonie (tak mi się wydaje).
dawadad pisze:Poza tym czy nie będzie problemu ze zmianą taryfy na tańszą?
Jeśli mówisz o virgin to tam nie ma taryf (bo nie ma abonamentu) tylko są pakiety i możesz sobie zmieniać do woli (z tym ze pakiety są miesięczne i trzeba wyłączyć odnowienie i czekać aż się pakiet skończy).
dawadad pisze:czy fakt przenosin należy zgłosić do T-mobile?
Nie.
dawadad pisze: Żeby kara była jak najmniejsza to numer mogę przenosić najwcześniej na miesiąc przed końcem umowy (która trwa do 26 maja)?
We wniosku virgin możesz zaznaczyć ze z końcem umowy i wtedy t-mob powinien podac termin i nie naliczyć kary. Wniosek możesz już składać.
dawadad pisze:Czy przy przenoszeniu obu numerów wystarczy wysłać kopertę zwrotną tylko raz (zwłaszcza, że oba numery są na ojca)?
Możesz, ale nie widzę powodu po co, tym bardziej, ze dostaniesz 2 koperty z dwoma simkami i to pewnie w rożnym czasie.
 #860424  autor: dawadad
 06 kwie 2016, 14:10
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
2. Tu chyba najlepiej zrobić cesje numeru na ciebie jeszcze w t-mobile z racji tego ze można to zrobić za darmo w salonie (tak mi się wydaje).
Wróciłem z salonu t-mobile i usłyszałem, że koszt cesji to 60 zł. Jest możliwość obniżenia do 1 zł, ale trzeba pisać prośbę o obniżenie. No i mają 30 dni na jej rozpatrzenie, a mi zostało nieco ponad 30 dni do końca umowy. Szanse podobno to 90% na uznanie. Skontaktuję się z infolinią i zapytam u źródła czy jest możliwość cesji po przeniesieniu numeru bo zawsze mogę trafić do tych 10% :wink:
Jeśli mówisz o virgin to tam nie ma taryf (bo nie ma abonamentu) tylko są pakiety i możesz sobie zmieniać do woli (z tym ze pakiety są miesięczne i trzeba wyłączyć odnowienie i czekać aż się pakiet skończy).
Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem. Standardowo przy wyborze pakietu włączone jest odnowienie, czyli co miesiąc ten sam pakiet. Jak wyłączę tą opcję to mogę dowolnie skakać pomiędzy taryfami z miesiąca na miesiąc?
 #860438  autor: odkrywca1
 06 kwie 2016, 15:33
dawadad: wygląda to tak, że masz taryfy które możesz sobie wybrać na przykład #BEZLIMITU za 29 i ta taryfa odnawia się automatycznie co miesiąc.
w taryfie #FREEMIUM również taryfa się odnawia lecz jedynie podstawa czyli 30 min/sms 300mb.
Do tego możesz dokupić pakiety. Jeżeli nie chcesz to nic nie wykupujesz.
Te pakiety dodatkowe nie odnawiają się z automatu tylko trzeba wysłać kod ussd lub w klubie virgin potwierdzić.
 #860460  autor: Gregrin
 06 kwie 2016, 16:41
dawadad pisze:Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem. Standardowo przy wyborze pakietu włączone jest odnowienie, czyli co miesiąc ten sam pakiet. Jak wyłączę tą opcję to mogę dowolnie skakać pomiędzy taryfami z miesiąca na miesiąc?
Tak, można w dowolnym momencie wyłączyć odnowienie ale trzeba czekać aż się ważność pakietu skończy bo nie da się włączyć 2 naraz (tak to jest w systemie rozwiązane).
 #860465  autor: maniek89
 06 kwie 2016, 17:26
dawadad pisze:Wróciłem z salonu t-mobile i usłyszałem, że koszt cesji to 60 zł. Jest możliwość obniżenia do 1 zł, ale trzeba pisać prośbę o obniżenie. No i mają 30 dni na jej rozpatrzenie, a mi zostało nieco ponad 30 dni do końca umowy. Szanse podobno to 90% na uznanie. Skontaktuję się z infolinią i zapytam u źródła czy jest możliwość cesji po przeniesieniu numeru bo zawsze mogę trafić do tych 10% :wink:
Jeśli numer jest na Twojego tate, wypełnij wniosek o przeniesienie na jego dane - numer normalnie zostanie przeniesiony, później w klubie virgin spokojnie wprowadzisz swoje dane.
Ewentualnie jak umowa się już zaraz kończy, wysłać wypowiedzenie z przejściem na kartę i z poziomu karty przerejestrowac numer na siebie w T-mobile i przeniesć - to już zależy od ciebie, co wolisz.
 #860593  autor: Przemix
 07 kwie 2016, 09:44
Przenoś na ojca, potem zmiana danych w virgin to minuta na stronce. Nawet bym nie myslal o cesji - ciąganie ojca po salonach, opłaty, proszenie sie o umorzenie... Kabaret.
 #862002  autor: cyanoone
 15 kwie 2016, 20:44
Kupiłem dziś kartę i tam znalazłem taki cytat:
Słowa mają moc. Używaj rozważnie.
Cytatu się nie spodziewałem :D


Na karcie Virgin (tej nowej) domyślnym partnerem roamingowym jest Plus.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #862042  autor: DanielR
 16 kwie 2016, 01:27
cyanoone pisze:Cytatu się nie spodziewałem :D
I ja także. A przyznaję, że lubię takie "smaczki". :toothy8:
Również zauważyłem taką kartę, gdy przeglądałem kilka dni temu katalog colnect.com, np. tutaj http://colnect.com/pl/phonecards/phonec ... and-Polska :wink:

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #862067  autor: mirzur
 16 kwie 2016, 10:45
[/quote]
Na karcie Virgin (tej nowej) domyślnym partnerem roamingowym jest Plus.[/quote]
A punkty dostępu /MMS i internet/ oraz centrum SMS są play czy plus?
 #862071  autor: odkrywca1
 16 kwie 2016, 11:10
DanielR pisze:
cyanoone pisze:Cytatu się nie spodziewałem :D
I ja także. A przyznaję, że lubię takie "smaczki". :toothy8:
Również zauważyłem taką kartę, gdy przeglądałem kilka dni temu katalog colnect.com, np. tutaj http://colnect.com/pl/phonecards/phonec ... and-Polska :wink:
Czy to rozsądne podawać numer telefonu i puk w internecie?
Każdy może do ciebie zadzwonić ( co jeszcze nie jest takie złe) lub przekazać numer jakimś spamerom
Czysta ciekawość :smt006
 #862074  autor: DanielR
 16 kwie 2016, 12:51
odkrywca1 pisze:Czysta ciekawość :smt006
Ale to nie jest moja karta SIM. Wrzucił ją pewnie jakiś gość z Polski. :D
Jego problem. Zresztą pewnie nie używa tego numeru na co dzień. Więc bez obaw wstawił go do katalogu. :wink:

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #862092  autor: forresty
 16 kwie 2016, 15:50
Każdy może do ciebie zadzwonić ( co jeszcze nie jest takie złe) lub przekazać numer jakimś spamerom
Abstrahując od tego przypadku. Nigdy nie próbuj być sprytniejszy od dobrego oszustnociągacza. Także weź poprawkę na to że możesz trafić na podobną niespodziankę wrzuconą do sieci nie przez hobbystę-frajera a przez oszusta i dodzwonisz się gdzieś do bayabongo w kosztach 200zł za minutę
 #862094  autor: odkrywca1
 16 kwie 2016, 15:57
Cenna rada
Czasami ciężko wczuć się w kombinatora i wymyślić co on może planować.
Swoją drogą teraz dopiero widzę jak często podawane są telefony na portalach aukcyjnych i olx
trzeba dzwonić z karty 5 pln
 #862111  autor: cyanoone
 16 kwie 2016, 17:19
mirzur pisze:
Na karcie Virgin (tej nowej) domyślnym partnerem roamingowym jest Plus.
A punkty dostępu /MMS i internet/ oraz centrum SMS są play czy plus?
Dalej jest Play, Plus to tylko raoming krajowy :)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #862261  autor: forresty
 18 kwie 2016, 08:18
'Czasami ciężko wczuć się w kombinatora i wymyślić co on może planować.'
oj może może. Może np podać nr telefonii stacjonarnej do Wawy gdy de facto bdzie to numer np na Szeszele. Senegal ma kierunkowy +221* a warszawa 22* osoba która łapie za telefon bez zastanowienia i nie wpisuje prefiksów lub oddzwania na nieodebrane telefony moze się zdziwić rachunkiem choć przyznajmy - samodzielne wybranie takiego numeru z klawiatury jest mało prawdopodobne. natomiast oddzwonienie jak najbardziej bo niewiele osób liczy cyferki numeru a może nieświadomie oddzwonić do takiego Senegalu myśląc ze to ktoś z Wwawy
 #862303  autor: qba84
 18 kwie 2016, 15:39
A załóżmy, że oddzwoniłem na taki numer. W abonamencie wiadomo - mega rachunek a w prepaid? Zje dostępne środki czy nabije minus?
 #862307  autor: DanielR
 18 kwie 2016, 15:57
Obecnie na nowych platformach obsługujących abonentów prepaid w zasadzie nie ma możliwości zminusownia konta. Po porostu system zużyje środki dostępne na na twoim koncie, a następne rozłączy połączenie.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #862309  autor: qba84
 18 kwie 2016, 16:05
Czyli kolejny plus dla prepaid. Obecnie nie wyobrażam już sobie powrotu do abonamentu.
  • Strona 96 z 204
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 204
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 204