DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 424 z 1158
  • 1
  • 422
  • 423
  • 424
  • 425
  • 426
  • 1158
 #860368  autor: Mixiorek
 06 kwie 2016, 10:23
zajadacz pisze:Nie pociągną. Będą wymieniać. W Szczecinie na tej stacji: http://bts-gsm.eu/zdjecia/zachodniopomo ... oboznego_5 po modernizacji N! był komplet Powerweve + Kathrein. Te Kathrein były bardzo stare i niedawno, żeby odpalić LTE 2600, wymienili na coś nowego. Niestety nie mam fotek nowych anten po ostatniej modernizacji.
Taki zestaw Powerweve + Kathrein (wizualnie) to standard Orange w Warszawie. Czy tam gdzie w Szczecinie działa 2600 Orange była wymiana anten?
W takim razie to może tłumaczyć czemu tak szeroko nie mogą od razu odpalić 2600 w aglomeracjach a przynajmniej w warszawskiej. Wymaga to po prostu kolejnej "mini modernizacji" anten na nowe. A mogli zrobić jak TMobile i wymienić podczas poprzedniej...
W takim razie podtrzymuję pytanie o to jak wyglądają anteny tam gdzie w Warszawie działa 2600 ;)

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #860374  autor: zajadacz
 06 kwie 2016, 10:35
micial pisze:i 1900MHz w TDD (jak w UK)
To pasmo obsłużą obecne anteny. Obsługiwany zakres jest od nieco ponad 1700 do nieco ponad 2600.
@Mixiorek: Jak będę mieć czas, to może wreszcie zrobię foty tej stacji w Szczecinie. W każdym razie najpewniej są to takie same anteny, jak te wrzucone w wątku o Play na jednej z ich warszawskich stacji. Tyko, że jak jest nowa stacja, z nowymi antenami, to puszczają ze standardowego kompletu dwóch anten. Różnica jest tylko taka, ze to co kiedyś miało GSM 900 i UMTS 900 ma jeszcze dodatkowo LTE 800, a pozostałe sekcje anten, które obsługiwały 1800 i 2100, dodatkowo mogą mieć 2600.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #860441  autor: kozien70
 06 kwie 2016, 15:48
Mixiorek pisze:[Kozien70
Czy na stacjach z 2600 zauważyłeś nowe anteny itp.? Wydaje mi się, że w Józefosławiu nadają z tego co mieli po modernizacji?
No właśnie w tym sęk, że pomiary robię wieczorem, po zmroku i nie mam jak wtedy zrobić zdjęć stacji.
zajadacz pisze:
Mixiorek pisze:Stąd zastanawiam się cały czas czy anteny, które wiszą w Warszawie na stacjach Orange pociągną bez wymiany 2600 i 800? To mogą być anteny np: sprzed 5-6 lat.
Nie pociągną. Będą wymieniać.
Niekoniecznie. Nie uogólniałbym. W Warszawie na Keniga 5 z tego, co pamiętam stacja wygląda jak na zdjęciu z Google sprzed dwóch lat i raczej nic specjalnie dla 2600 nie wymieniali/nie dokładali. Na Jerozolimskich byłem o północy, ale anteny na stacji też nie wyglądały na dopiero co wymieniane. Stacja wyglądała typowo: dwie "nie błyszczące nowością" anteny na sektor.
Do Józefosławia podjadę dziś po drodze z pracy. Powinno być jeszcze jasno, to zrobię parę zdjęć i porównamy np. z tym, co jest w goglach.
 #860472  autor: Halset
 06 kwie 2016, 17:50
Jako, że mam jeszcze nielimitowany internet (1TB) dzisiaj będąc w Inowrocławiu zrobiłem kilka testów (kurczę, w tym miesiącu ponad 9GB wywaliłem na sam SPEEDTEST :) )
Wszystko na LTE1800 15Mhz

Inowrocław (-101 dBm)
http://www.speedtest.net/my-result/a/1853755615
Inowrocław (-88 dBm)
http://www.speedtest.net/my-result/a/1853837940
Kruszwica (starówka) ( -97dBm)
http://www.speedtest.net/my-result/a/1853892353

To tak dla porównania przed agregacją :)
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2016, 18:20 przez Halset, łącznie zmieniany 1 raz.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #860477  autor: ja.michal
 06 kwie 2016, 18:12
MaciejM pisze:@ja.michal jak najbardziej się da. Test z wczoraj między dwoma urządzeniami po LTE w Orange.
Czyli jak dobrze rozumiem, jeśli zrobić sobie na łączu mobilnym Orange np. prywatną chmurę tylko po IPv6 to teoretycznie nie potrzebny nam będzie APN vpn bo i tak IPv6 mamy zewnętrzny?
 #860479  autor: PawlusG
 06 kwie 2016, 18:17
U mnie dla odmiany Orange coś skopało z siecią.
Mieszkam w zasięgu dwóch stacji i ostatnio telefon łączy mi się tylko z tą dalszą, a z tą co jest bliżej tylko okazjonalnie (jest ona też raczej mniej obciążona, bo bliższa jest na uboczu, a dalsza prawie w centrum).
Kiedyś już było to samo, ale wtedy wcale nie dawało się korzystać z telefonu.

:)
 #860513  autor: Mixiorek
 06 kwie 2016, 20:34
Byłem dziś po 16:00 w okolicach Hlonda 1, nadal brak 2600.

P.s.
Dziś odbyła się premiera nowego flagowca Huawei, model P9. Jakim cudem oni chcą walczyć w topowych modelach jeżeli ten model ma cat6...?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #860514  autor: zajadacz
 06 kwie 2016, 20:36
Mixiorek pisze:Jakim cudem oni chcą walczyć w topowych modelach jeżeli ten model ma cat6...?
Pokaż mi kogoś, poza nami, kto w ogóle wie co to jest cat 6 i zwraca na to uwagę...

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #860520  autor: Mixiorek
 06 kwie 2016, 20:45
zajadacz pisze:Pokaż mi kogoś, poza nami, kto w ogóle wie co to jest cat 6 i zwraca na to uwagę...
Wiem, jesteśmy zboczeni :lol: dlatego piszę to w tym wątku ;)
W zasadzie wybór ogranicza się do S7, S7 EDGE i iPhonów. Ze względu na system, szybkość działania i brak scen wybór ogranicza się tylko do jednego producenta :) ze względu na cenę w zasadzie nie ma żadnego wyboru. Jak żyć? :-D

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #860524  autor: west
 06 kwie 2016, 20:54
Ja mam zamiar kupić sobie w Chinach NETGEARA z cat.9:) tzn. sprowadzę go sobie za pół ceny:):) Zastanawiam się czy nie pohandlować routerami bo rynek będzie zaraz zasypany routerami z LTE-A :)
 #860532  autor: kozien70
 06 kwie 2016, 21:27
zajadacz pisze:
Mixiorek pisze:Jakim cudem oni chcą walczyć w topowych modelach jeżeli ten model ma cat6...?
Pokaż mi kogoś, poza nami, kto w ogóle wie co to jest cat 6 i zwraca na to uwagę...
Dokładnie. Kto normalny wie, co to LTE Cat9? ;-) @Mixiorek - jak chcą walczyć? Odpowiedź prosta: ceną. Jeżeli podstawowa wersja P9 z 3GB RAM i 32GB ROM ma kosztować na starcie 2399, to jest to sporo mniej, niż za Galaxy S7, nie mówiąc już o iPhone 6s. A P9 będzie bardzo dobrym telefonem - miałem P8, byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. I ja poważnie rozważam zakup P9.
Samsunga Galaxy S7 nie kupię, bo:
- cena
- brak HD Voice w 2G
- obleśny, jarmarczny, pstrokaty interfejs z odpustowymi kolorkami - oczy mnie od niego bolą
- dodatkowo wersja Edge to jakiś absurd. Mam go od kilku dni i nienawidzę już całym sercem. Co chwilę biorąc go solidnie w dłoń coś niechcący wciskam i uruchamiam na tym zafajdanym zagiętym ekranie. I za to płacić taki kawał forsy? Durny gadżet.

iPhone nie kupię, bo:
- brak dual sim (mam kartę służbową i prywatną i bardzo cenię dual)
- brak HD Voice w 2G
- mała pamięć w wersji podstawowej (16GB to śmiech)
- cena (a wersji 64GB wręcz absurdalna)

Flagowce Huawei lubię, bo mają zalety obydwu powyższych telefonów, a nie mają ich wyżej wymienionych wad. Zalety:
- jest wersja Dual Sim
- jest HD Voice w 2G
- telefon z androidem, ale interfejs zerżnięty z iOS, co dla mnie jest dużą zaletą :-D
- 32GB pamięci w standardzie w P9
- OS EMUI na Huawei działa bardzo płynnie i szybko
- cena

Nie ma Cat.9, tylko Cat.6 ale w telefonie z tym przeżyję ;-) Do codziennego użytku dla mnie idealny.

Tyle offtop-a ;-)
Mixiorek pisze:Koniec! Niech ktoś inny ruszy teraz dupę :lol:
Jeszcze tylko test w Józefowie, agregacja LTE800 i 1800 :-D
Mixiorek pisze: Czy na stacjach z 2600 zauważyłeś nowe anteny itp.? Wydaje mi się, że w Józefosławiu nadają z tego co mieli po modernizacji?
https://www.google.pl/maps/@52.0994994, ... 312!8i6656
Byłem tam dziś, na stacji dokładnie ten sam zestaw anten jak na powyższym starym zdjęciu z Google. Taki sam zestaw anten jest w Ursusie na Keniga 5 i nie daję głowy, ale na Jerozolimskich chyba też. Podobny zestaw anten zastosowano też (o ile dobrze pamiętam) na nowych stacjach Orange na Belgradzkiej i Madalińskiego i mam przeczucie graniczące z pewnością, że tam w niedługim czasie też doczekamy się L2600.
Mixiorek pisze: Tak na marginesie to ciekawe czy na tej stacji jest Plus?
Myślę, że nie. Sprzęt wskazuje na obecnośc tylko N! btsearch też nie wykazuje tam nikogo poza N! Pozwolenie Plusa może być tam wirtualne, niezrealizowane.
 #860555  autor: Halset
 06 kwie 2016, 22:31
Mixiorek pisze: W zasadzie wybór ogranicza się do S7, S7 EDGE i iPhonów.
IPhone ma Cat 9??

Jeszcze w tym roku na polskim rynku LG G5, Sony Xperia X, nowy flagowiec od HTC. Wszystko z Cat 9

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #860565  autor: Mixiorek
 06 kwie 2016, 23:02
kozien70 pisze:jak chcą walczyć? Odpowiedź prosta: ceną.
Byle cena miała odpowiedni stosunek do jakości ;)

W skrócie:
- dual sim -> nie korzystam. Wersja dual chyba nie będzie oficjalnie w dystrybucji na naszym rynku (?)
- HD voice w 2G by się teoretycznie przydało ale 95% rozmów prowadzę w 3G a spadki do 2G mam po wjechaniu do garażu :) tak jak już pisałem spory % rozmów idzie u mnie po facetime (głos) i po whatsapp. Rośnie ten udział z każdym kwartałem
- ceny produktów Apple są absurdalne, fakt. Cena wersji 64GB nie jest absurdalna, jest bardzo wysoka. Cena 128GB jest absurdalna :-D

Jednak IOS, jego architektura, "eko system urządzeń Apple" i ich rozwiązania rekompensują powyższe z nawiązką.

Z pewną dozą nieśmiałości patrzę od pewnego czasu na Huawei i chciałbym coś, kiedyś wypróbować. Tym bardziej, że zgadzam się z Tobą, że widać u nich fascynację Apple lub jak kto woli "próbą zerżnięcia interfejsu oraz designu" :)
na nowych stacjach Orange na Belgradzkiej i Madalińskiego i mam przeczucie graniczące z pewnością, że tam w niedługim czasie też doczekamy się L2600.
No tak ale to stacje postawione ostatnio. Także to jasne, że anteny będą na 99% na wszystkie pasma. Cóż, pozostaje czekać na to aż w znanych mi lokalizacjach zacznie się coś dziać.
Pozwolenie Plusa może być tam wirtualne, niezrealizowane.
Kto bogatemu zabroni? :-D
Halset pisze:IPhone ma Cat 9??
Nie.
Jeszcze w tym roku na polskim rynku LG G5, Sony Xperia X, nowy flagowiec od HTC. Wszystko z Cat 9
LG - nie używałem ani jednego modelu, nie mogę nic powiedzieć
Sony - cenię sobie serię compact. Pozostałych cegieł, które nie mają za grosz ergonomii nie tykam. Znaczy się mają ergonomię - cegły ;)
HTC - używałem lata temu w początkach tej firmy na naszym rynku. Moim zdaniem oni od lat nie mają pomysłu na siebie, choć moim zdaniem potencjał jest i życzę im od dawna dobrze

I wszystkie powyższe mają jedną wadę - android i producenckie zabagnione nakładki :-D

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #860640  autor: kozien70
 07 kwie 2016, 18:18
http://blog.orange.pl/wojciechjabczynsk ... -w-orange/
Póki co taka laboratoryjna ciekawostka przyrodnicza, ale w całym komunikacie istotne jest jedno info: widać, jakie częstotliwości Orange planuje wykorzystywać do LTE. Zakładają całkowity refarming 2100. W sumie nic odkrywczego, ale jest to kolejne potwierdzenie. Myślę, że w ciągu paru najbliższych lat do tego dojdzie. Na 3G zostanie tylko U900, które jeszcze później tez pewnie przerobią na LTE900.
 #860642  autor: p2225
 07 kwie 2016, 18:26
No chyba, że LTE2100 wspólne z T-mobile. Ciekawsze jest to, że nie planują LTE900, a tym bardziej LTE450, LTE700 i LTE1500.

LTE900 jeszcze zrozumiem, bo mają ogrom pasma LTE800 i być może pojawi się druga nośna U900 lub w ogóle zrezygnują ze współdzielenia tego pasma z T-mobile i tym zapewnią pojemność po wyłączeniu/częściowym wyłączeniu U2100.

Teraz to się nie dziwię po co im światłowody do każdej stacji.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #860653  autor: Spacedust
 07 kwie 2016, 19:50
kozien70 pisze:Zakładają całkowity refarming 2100. W sumie nic odkrywczego, ale jest to kolejne potwierdzenie. Myślę, że w ciągu paru najbliższych lat do tego dojdzie. Na 3G zostanie tylko U900, które jeszcze później tez pewnie przerobią na LTE900.
UMTS900 to jest cudo - zasięg wszędzie, o wiele niższe promieniowanie, dłuższy czas pracy baterii i całkiem znośne transfery. W końcu przestanie trzymać UMTS2100 do upadłego.
  • Strona 424 z 1158
  • 1
  • 422
  • 423
  • 424
  • 425
  • 426
  • 1158
  • 1
  • 422
  • 423
  • 424
  • 425
  • 426
  • 1158