DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 36 z 533
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 533
 #860691  autor: RicoExus
 07 kwie 2016, 22:43
A taka rzecz ciekawa co do działania sieci Play jaką dzisiaj zauważyłem w Gdyni Gł na dworcu, dokładnie przejście podziemne z ulicy Śląskiej prowadzące do peronów i dworca, jeśli mamy ustawianą na auto sieć Play a przechodzimy przez to przejście to nie można tam korzystać z telefonu rozmowy są przerywane telefon gubi zasięg nie przełącza się na roaming jednym słowem masakra. Jedno co można zrobić to przełączyć na stałe na t-mobil i wtedy niema żadnego problemu.
Nie wiem czy to może mieć związek z likwidacją stacji bazowej Play, która jest jeszcze na btsearch (Gdynia, Pl. Konstytucji 2 - budynek poczty ) anteny zostały zdemontowane a stacja przeniesiona na wyższy budynek Morskiego Instytutu Rybackiego
( Gdynia Kołłątaja 1 ). Jednak nie wiem jak wcześniej sieć tam działała.

Podobnie jest jeśli idzie się z Bulwaru Nadmorskiego plażą do Orłowa szczęście, że jest T-mobile i Plus bo inaczej było by się po za zasięgiem choć nie na całej plaży. I to przykład jak to się ma do mapek ich zasięgu gdzie pokazują, że działa tam nawet Internet 4G LTE :D
 #860696  autor: Halset
 07 kwie 2016, 23:24
RicoExus pisze:
Nie wiem czy to może mieć związek z likwidacją stacji bazowej Play, która jest jeszcze na btsearch (Gdynia, Pl. Konstytucji 2 - budynek poczty ) anteny zostały zdemontowane a stacja przeniesiona na wyższy budynek Morskiego Instytutu Rybackiego
A mnie właśnie zastanawiało ostatnio co tam robi Play. Wcześniej był TMobile tylko, później N! a teraz na jednym budynku jest N! i Play.
Jednak nie wiem jak wcześniej sieć tam działała.

Identycznie. Też był problem na dworcu.
Dlatego jak ostatnio pisałem z @zajadaczem o pokryciu Play w dużych miastach byłem bardzo zdziwiony, że w Szczecinie P4 ma pokrycie całego miasta.
W Trójmieście jest wiele miejsc gdzie P4 nie istnieje.
Między Gdynią a Sopotem w Kolibkach bez roamingu nie przejedziemy. Sopocka między Sopotem a Gdynią Karwinami to samo. Kwiatkowskiego przez las, Kielecka, Witomińska itd w Gdyni - bez roamingu zapomnij. Obwodnica Trójmiasta, gdzie kiedyś to była Obwodnica, dzisiaj raczej dwupasmówka przez Trójmiasto (mocno rozbudowane osiedla) - bez roamingu nie przejedziesz.
W Gdańsku Spacerowa (część leśna), Słowackiego w dół (część leśna), i jeszcze kilkanaście miejsc w Gdańsku - bez roamingu ani rusz. Rok temu nawet wejście od Grunwaldzkiej do Galerii Bałtyckiej kończyło się tym, że po przekroczeniu progu traciłeś zasięg P4 i wpadałeś w roaming. Dopiero później pikokomórki i wracałeś do Play. Teraz nie wiem.
Podobnie jest jeśli idzie się z Bulwaru Nadmorskiego plażą do Orłowa szczęście, że jest T-mobile i Plus bo inaczej było by się po za zasięgiem choć nie na całej plaży.
Nie tylko. Na skwerku kolega ma musztry na statku stojącego przy basenie i bez roamingu nie miałby zasięgu.
W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym od Oliwy do Pustek Cisowskiej wiele dziur. Na wszystkich sieciach możesz jechać spokojnie drogami rowerowymi lub szlakami i słuchać radia internetowego, już nie mówiąc o dzwonieniu (dosłownie na palcach jednej ręki można policzyć miejsca gdzie W3 ma dziury ale chwilowe) a P4 więcej dziur jak zasięgu.
Przykładów można wiele wymieniać. Słabo jak na sieć miastową. Niestety.....
RicoExus pisze: I to przykład jak to się ma do mapek ich zasięgu gdzie pokazują, że działa tam nawet Internet 4G LTE :D
Spokojnie. W tym aspekcie wszyscy kłamią, nie tylko Play :-)
Chociaż wg mnie P4 najbardziej.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #860700  autor: RicoExus
 08 kwie 2016, 00:26
No sieć Play jest ciężko nazwać miejską jak na Trójmiasto, dziur w zasięgu jest zdecydowanie za dużo nie ma przez to komfortu z korzystania, szczególnie jak telefon na siłę do upadłego próbuje trzymać zasięg. O ile ja mogę słyszeć rozmówcę to on mnie już niekoniecznie. I jeszcze te problemy z zasięgiem w budynkach inni nie mają problemów a play bardzo często ratuje się roamingiem.
Taki przykład jak wygląda sieć play Gdynia Al. Zwycięstwa 191

https://www.google.pl/maps/@54.4842649, ... 6656?hl=pl

Podczas gdy reszta operatorów ma stacje na Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej to przynajmniej mają porządne lokalizacje stąd zasięg i pokrycie.

https://www.google.pl/maps/@54.4878314, ... !1e1?hl=pl

Kolibki też trudno się dziwić Play takie tereny omija a Orange jednak kasy wydali w dodatku na wieże widokową z ochroną 24h nawet jak w zimnie jest zamknięta, więc koszty są cały rok wyższe niż na innych stacjach gdzie nie mają ochrony.

https://www.google.pl/maps/@54.467265,1 ... 3581?hl=pl
 #860703  autor: RicoExus
 08 kwie 2016, 00:53
Jeszcze jedno to nie temat NetWorkS ale np. oni mimo, że zasięg w okolicach Bulwaru Nadmorskiego mają dobry to jeszcze Orange chciał dostawić nową stację na Ejsmonda 3 obok Hotelu Nadmorskiego tzn. pewnie na działce Klubu Tenisowego "Arka" ale chyba nie dostali zgody na tą stację. I gdzie Play by tak zagęszczał ilość stacji przy tym ich zasięgu. Ciekaw jestem jak będzie z LTE 2600 w Play zasięg dla prawdziwych szczęściarzy :D
 #860704  autor: Halset
 08 kwie 2016, 01:20
RicoExus pisze: Kolibki też trudno się dziwić Play takie tereny omija a Orange jednak kasy wydali w dodatku na wieże widokową z ochroną 24h nawet jak w zimnie jest zamknięta, więc koszty są cały rok wyższe niż na innych stacjach gdzie nie mają ochrony.
Nie tylko tam jest stacja Orange jeśli chodzi o wieżę. Na górze Donas (Gdynia Dąbrowa), najwyższym punkcie Gdyni, jest również wieża Centka i również widokowa. Z tym, że na tej stacji wszyscy operatorzy mają swoje anteny, w tym P4.
Dlaczego zatem w Kolibkach P4 brak?
W sumie ciekawsze wieże i inwestycje w Trójmieście ostatnich lat to stacje Idei/Orange.
Choćby wielka wieża na Ujeścisku w Gdańsku przy ul. Królowej Bony
Jestem ciekaw, czy wieża przy Rivierze (ta wojskowa rozpadająca się i obecnie zamknięta) również pójdzie w jakiś interes operatora. Z tego co słyszałem, UM Gdynia rozmawiał z operatorami i na dzień dzisiejszy temat zamknięty. A szkoda... Z tej miejscówy prawie całe Wzgórze można pokryć.
Mam nadzieję, że N! się tym zajmie.
RicoExus pisze:Jeszcze jedno to nie temat NetWorkS ale np. oni mimo, że zasięg w okolicach Bulwaru Nadmorskiego mają dobry to jeszcze Orange chciał dostawić nową stację na Ejsmonda 3 obok Hotelu Nadmorskiego
Ale na hotelu z tego co się orientuje wszyscy mają swoje anteny....
Orange całe szczęście, że jest we wspólpracy z Tmobile. Swego czasu na Piłsudskiego, obok Domu Marynarza za czasów przed N! nie było Orange w ogóle w eterze. To był wstyd!!! Dopiero dzięki N! pojawił sie zasięg, dokładając do stacji TMobile swoje anteny.
Już nie wspomnę, że jadąc SKM w stronę Gdyni między Wrzeszczem a Zaspą Orange też nie miało zasięgu......czy też między Redą a Wejherowo Śmiechowo.
Przez N! w Trójmieście Orange bardzo dużo zyskało na zasięgu. Bardzo dużo.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2016, 01:27 przez Halset, łącznie zmieniany 1 raz.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #860705  autor: zajadacz
 08 kwie 2016, 01:24
Czytając to co piszecie to faktycznie Szczecin do Trójmiasta nie ma porównania. Co prawda Wy rozpatrujecie całe trójmiasto, a ja mówię tylko o Szczecinie w jego granicach. Jakby wziąć Szczecin razem z przyległymi miastami (Police, Goleniów, Stargard, Gryfino), to też nie byłoby najlepiej. Ale sam Szczecin jest prawie wzorcowo pokryty (z 5-6 stacji brakuje do ideału). Zazwyczaj jak jest potrzeba i nie ma jakiś wielkich protestów, to dostawiają stację w miejscu, gdzie jest potrzebna.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #860707  autor: Halset
 08 kwie 2016, 01:38
zajadacz pisze:Czytając to co piszecie to faktycznie Szczecin do Trójmiasta nie ma porównania. Co prawda Wy rozpatrujecie całe trójmiasto, a ja mówię tylko o Szczecinie w jego granicach.
Kiedyś ktoś napisał, że Orange ma zasięg teoretyczny w wielu miejscach. Niby zasięg na telefonie a wystarczy zadzwonić i się okaże, że to tylko teoria.
Dlatego też mam takie wrażenie z Play. Niby jest zasięg ale pod obciążeniem (sama rozmowa) okazuje się, że tak kolorowo nie wygląda.
Dlaczego to napisałem? Ponieważ napisałeś, że z sieci P4 nie korzystasz i "mówisz" jak jest, gdy patrzysz na telefon.
Swoją drogą nie mieszkam w Szczecinie, jestem tam tylko od czasu do czasu gościem (sprawy biznesowe). Ale w Bydgoszczy czy też we Włocławku znajomi też narzekają na dziury P4. Stąd moja opinia (po uśrednieniu), że nie znam dużego miasta, gdzie bez roamingu P4 "istnieje".
RicoExus pisze:No sieć Play jest ciężko nazwać miejską jak na Trójmiasto, dziur w zasięgu jest zdecydowanie za dużo nie ma przez to komfortu z korzystania, szczególnie jak telefon na siłę do upadłego próbuje trzymać zasięg.
Jeszcze trzeba zwrócić uwagę na osiedla.
Osiedle Morskie Pogórze Górne przy pętli - brak zasięgu. Znajomi co kupili tam mieszkania ratują się roamingiem.
Osiedle Nowe Horyzony Semeko przy Chłodniczaku na Grabówku - Play dociero tylko do budynków (do wejścia do budynku) i ledwo. W domu nie idzie gadać. Tylko roaming, który innych sieci sięga nawet do podziemnych garaży.
Swego czasu na Sokółkach i Wiczlino Ogród - Play tak słaby że szkoda komentarza. Ogólnie na granicy zasięgu. Teraz powinno być lepiej, jeśli ta stacja na terenie Straży dostała zgodę na odpalenie.
W Gdańsku na osiedlach na Myśliwskiej - również z zasięgiem problem jak w czasie suszy z deszczem. Itd. Wiele można wymieniać
zajadacz pisze: Co prawda Wy rozpatrujecie całe trójmiasto, a ja mówię tylko o Szczecinie w jego granicach.
Wiesz - to nawet nie jest już Trójmiasto. Licząc od Pruszcza Gdańskiego przez Gdańsk, Sopot, Gdynię, Rumię, Rędę do Wejherowa - to już siedmiomiasto. Siedem dużych miast graniczące ze sobą (bez żadnych przerw), z czego oczywiście Gdynia i Gdańsk największe.

Jedno co Play ma lepsze niż N! (lepiej sieje w Trójmieście), to LTE. Jeśli już jest LTE Play, to zazwyczaj 3-4/4 kreski zasięgu, gdzie N! zazwyczaj solidne 2/4 kreski. Mam na myśli tereny na zewnątrz budynków.

KONIEC OT :)
Wracajmy do tematu pierwotnego ;)

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #860712  autor: ja.michal
 08 kwie 2016, 06:26
zajadacz pisze:Zazwyczaj jak jest potrzeba i nie ma jakiś wielkich protestów, to dostawiają stację w miejscu, gdzie jest potrzebna.
Generalnie jak we wszystkich większych miastach. Nie licząc Krakowa. ;)
 #860779  autor: Halset
 08 kwie 2016, 13:45
Kolejne informacje
http://www.telko.in/play-wycofal-wniose ... al-bloku-a
a w nich
Po rezygnacji z objęcia bloku NetNet UKE rozważa inną, niż w pierwszej instancji aranżację pasma 800 MHz, z czego wynika, że blok A mógłby teoretycznie przypaść P4. Ten chce tego jednak uniknąć, ponieważ ten blok najbardziej jest narażony na zakłócenia ze strony systemu naziemnej telewizji cyfrowej. Dlatego przypadł Orange, który od początku miał dysponować dwoma blokami, a w takiej sytuacji łatwiej sobie poradzić z zakłóceniami. W ramach ostatecznej aranżacji pasma prawdopodobnie dwa bloki przypadną Orange, dwa T-Mobile, jeden Play.
Wygląda jednak na to, że mniej obawia się bloku E po NetNecie, niż bloku A, zakłócanego przez DVB-T. Z tego zaś można wnosić, że Play spodziewa sie jednak, że UKE pójdzie na rękę T-Mobile i zmieni aranżację zgodnie z jego oczekiwaniem.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #860797  autor: RicoExus
 08 kwie 2016, 14:57
zajadacz pisze:Czytając to co piszecie to faktycznie Szczecin do Trójmiasta nie ma porównania. Co prawda Wy rozpatrujecie całe trójmiasto, a ja mówię tylko o Szczecinie w jego granicach. Jakby wziąć Szczecin razem z przyległymi miastami (Police, Goleniów, Stargard, Gryfino), to też nie byłoby najlepiej. Ale sam Szczecin jest prawie wzorcowo pokryty (z 5-6 stacji brakuje do ideału). Zazwyczaj jak jest potrzeba i nie ma jakiś wielkich protestów, to dostawiają stację w miejscu, gdzie jest potrzebna.
Co do Szczecina to się nie wypowiem, może tam bardziej się postarali no i ukształtowanie terenu jest inne. W Trójmieście różnice wysokości są dosyć duże. Choćby to co Halset wymienił o czym zapomniałem tzn. stacja bazowa wybudowana na Górze Donas, góra jest spora jak na wybrzeże ma wysokość 205,7 m n.p.m. Ale poza trójmiastem jest kilka wyższych. A całe Kolibki za torami kolejki to też same wzgórza w stronę ulicy Sopockiej gdyby tej wieży w Kolibkach nie było to raczej trudno tam z zasięgiem.

A dla przykładu inne :

Kępa Oksywska
W Gdyni część wznoszącą się na wysokości od 40 m n.p.m. do 60 m n.p.m.
Kępa Redłowska 90 m n.p.m
Góra Johanna (Sopot) 106,4 m n.p.m.
Góra Głowica (122,2 m n.p.m.) (Gdańsk)
Dąbie (110m n.p.m.) (Gdańsk)

Więc takie tereny otaczają Trójmiasto, między dzielnicami są spore różnice wysokości terenu a Play stawia czasem stację byle gdzie i byle jak, reszta raczej wybiera wysokie lokalizację. Choć akurat to może świadczyć o tym jak play buduje stacje o ile na prędkość u siebie nie mogę narzekać, to na zasięg już bardzo. I wszystko to mimo faktu, że Play powiesił swoje anteny najwyżej, niżej plus a najniżej Networks efekt jest taki, że T-mobile, Orange zasięg wszędzie ideał nawet w piwnicy U2100 :D Plus troszkę gorzej ale daję radę, Play gubi U2100 przerywa połączenia obcina słowa a kiedy przełącza się z U2100 na U900 na 1 - 2 sek brak możliwości zrozumienia rozmówcy i odwrotnie :D No i są miejsca gdzie nawet na ulicy idąc zrzuca do roamingu bo 2 bloki przesłaniają nadajnik teraz sam dochodzę do wniosku, że im to nawet najwyższa lokalizacja nie pomaga. A za to z tego nadajnika można normalnie korzystać z U 2100 na plaży w Sopocie i na molo i gdzie to ma sens ? :D A tak to wygląda na zdjęciu, kiedyś zamieszczałem podobne zdjęcie jak Play z tego komina anteny prawie odpadły W Gdyni na ul. L.Cylkowskiego 7 - komin kotłowni.

Obrazek



Halset: A co Hotelu Nadmorskiego to jest dziwna sprawa obszedłem z trzech stron i nie znalazłem tam żadnej anteny nie wiem czy są ukryte czy może to pikokomórki ? No i po co Orange by się starało na działce obok stawiać maszt jak by mieli na Hotelu Nadmorskim ?
Tu jest o tym.

https://wykaz.ekoportal.pl/CardEdit.sea ... &cid=56183

A co do wieży przy Rivierze, byłem jakiś czas temu na górze mimo, że zamknięta trzeba uważać żeby nie zlecieć straszna ruina widok piękny i zasięg był by niezły , ale chyba raczej do rozbiórki bo koszty były by ogromne.

W Gdyni gdyby chcieli LTE 800 puścić to idealnie było by z Sea Towers zasięg wypasiony łącznie z zatoką.
Play za to ma komplet pozwoleń na wszystkie częstotliwości na Akwarium Gdyńskim na Skwerze, Gdynia Jana Pawła II 1, tam już ma stację T-mobile to chyba będą likwidować stację bliżej, Al. Jana Pawła II 11 tzn. widać będą przenosić stację na wyższy budynek, jak przy dworcu w Gdyni.
 #860842  autor: Pawrzes
 08 kwie 2016, 17:21
Trójmiasto jeśli chodzi o oprotestowane stacje P4 jest tuż za Krakowem... Stąd ta różnica między większością innych miast gdzie Play bez problemu poradziłby sobie bez roamingu krajowego.

Jeszcze więcej stacji w sieci 4G LTE ULTRA w PLAY – komunikat prasowy

Warszawa, 8.04.2016 r.

Po przyznaniu częstotliwości z zakresów 800 oraz 2600 MHz i opłaceniu do Skarbu Państwa ponad 1,7 mld zł PLAY konsekwentnie i szybko buduje nowoczesną sieć 4G LTE ULTRA.

Zgodnie z zapowiedziami z początku lutego br. trwa proces wdrażania nowych stacji LTE. Z dniem 8 kwietnia 2016 r. PLAY uruchomił już ponad 400 stacji w oparciu o uzyskane pasma przyznane zgodnie z wynikami postępowania aukcyjnego. Oznacza to, że w tym tempie bez trudu spełni swoją obietnicę uruchomienia 1000 stacji do końca czerwca 2016 roku.

Nowe stacje to przede wszystkim poprawa jakości sieci, zwiększenie jej przepustowości oraz lepszy zasięg na terenach nisko zurbanizowanych. Z perspektywy klientów Play przełoży się to na wyższy komfort korzystania z internetu i zwiększenie prędkości transmisji danych.

Oprócz wykorzystywanych nowych częstotliwości PLAY świadczy też swoje usługi dostępu do internetu nie tylko w oparciu o pasmo 1800, ale także 2100 MHz, którego rollout jest bardzo szybko realizowany. W efekcie obecnie zasięg sieci LTE w Play obejmuje ponad 81% populacji, a do ponad 40% populacji dociera zasięg sieci 4G LTE ULTRA. Przekłada się to na dostępność w 1406 miejscowościach, w tym 120 miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.

Pozdrawiam
 #860979  autor: Halset
 09 kwie 2016, 16:33
Pawrzes pisze:Trójmiasto jeśli chodzi o oprotestowane stacje P4 jest tuż za Krakowem... Stąd ta różnica między większością innych miast gdzie Play bez problemu poradziłby sobie bez roamingu krajowego.
Tak, wszyscy się uwzięli na P4 zwłaszcza w Trójmieście i w Krakowie :D
Dziwne, że inne sieci jakoś stawiają stację i nie mają w Trójmieście problemów.
Play jest sobie sam winny.
Oni wszędzie chcą postawić nie stację a wielkością budynek a potem się dziwią, że mieszkańcy protestują. Niech postawią ich więcej, gęściej ale mniejszych. A oni wyskakują zaraz z wieżą przez duże W.
Tu masz przykład.
Osiedle domków jednorodzinnych Gdynia Wiczlino
http://mapa.trojmiasto.pl/#/map/-388.53,-183.42,6,o

A Play chce postawić 46metrowy maszt!!!
Dziwne, że Orange Plus i TM mają w pobliżu maszt (Korsarz) i jest 3 krotnie niższy.
Orange poszedł po rozum do głowy i nadaje z góry Donas kilkaset metrów dalej. Maszt postawiony w lesie i do tego jako atrakcja turystyczna - wieża widokowa, z której można korzystać.

Kolejny maszt to Gdańsk Myśliwska. Tam również ograniczenie zabudowy do 12m a Play chce postawić wielką Wieże przez duże W.
A potem się dziwią, zwłaszcza zwolennicy Play, że im zakazują stacje budować.
NIE. Nie zakazują. Inne sieci stawiają mniejsze, gęściej a Play chce iść na łatwiznę stawiając jeden wielki maszt z zasięgiem na pół miasta i siać aż do Księżyca.
To są tylko dwa przykłady a można ich wymienić bardzo dużo.

Więc jak nie mieszkasz w Trójmieście, nie pisz taki zdań "Stąd ta różnica między większością innych miast gdzie Play bez problemu poradziłby sobie bez roamingu krajowego"
Oni nigdy sobie nie poradzą bez roamingu jeśli będą tak do tematu podchodzić czyli na łatwiznę z jednym wielkim masztem.
No i po co Orange by się starało na działce obok stawiać maszt jak by mieli na Hotelu Nadmorskim ?
Nie mam zielonego pojęcia. To też nie musi być tylko maszt Orange, a całkiem możliwe - całego N!. Może z powodu większego obciążenia. Na Polance Redłowskiej budują od lat hotel, do tego pod lasem powstało kilka budynków mieszkalnych, łącznie z tym wyglądającym jak latarnia morska.
A co do wieży przy Rivierze, byłem jakiś czas temu na górze mimo, że zamknięta trzeba uważać żeby nie zlecieć straszna ruina widok piękny i zasięg był by niezły , ale chyba raczej do rozbiórki bo koszty były by ogromne.
Szkoda niestety. Za dzieciak często na nią wchodziłem ;)
Na to nie wpadłem, że mogli im dać blok A zamiast D i problem rozwiązany, bo nie siedzą na bloku E z wadą prawną po NetNet
@zajadacz
Nie tak dawno napisałem
Zawsze mogą wszystkich przesunąć aby było sprawiedliwie i Play wepchnąć na A, BC dla Orange i DE na TMobile. Ale Play się nie zgodzi na A, wiadomo dlaczego
I patrz, wykrakałem :mrgreen:
Play gubi U2100 przerywa połączenia obcina słowa a kiedy przełącza się z U2100 na U900 na 1 - 2 sek brak możliwości zrozumienia rozmówcy i odwrotnie :D No i są miejsca gdzie nawet na ulicy idąc zrzuca do roamingu bo 2 bloki przesłaniają nadajnik teraz sam dochodzę do wniosku, że im to nawet najwyższa lokalizacja nie pomaga. A za to z tego nadajnika można normalnie korzystać z U 2100 na plaży w Sopocie i na molo i gdzie to ma sens ?
Dlatego jak pisałem. Play w Trójmieście działa jeszcze gorzej jak Orange/Idea przed modernizacją NetWorks.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #860983  autor: kwistas
 09 kwie 2016, 17:20
Tylko, że W3 modernizuje sieć na masztach, które stawiali przynajmniej 10-15 lat temu, Play akurat stawiał stacje kiedy nagle zrobił się szum nawiedzonych rakiem od promieniowania. U mnie mimo protestów Playowi udało się dobrze pokryć zasięgiem Lublin często w podziemiach Play jest w LTE, a Plusa tylko EDGE.
 #861003  autor: ja.michal
 09 kwie 2016, 20:35
W Polsce estetyka budowy sieci komórkowej generalnie leży. Tylko w niektórych miejscach jest to estetycznie zrobione.
 #861014  autor: Halset
 09 kwie 2016, 21:39
kwistas pisze:Tylko, że W3 modernizuje sieć na masztach, które stawiali przynajmniej 10-15 lat temu
Nie do końca. Podczas modernizacji N! kilkanaście stacji Orange czy TM zniknęło w Trójmieście i powstało całkowicie nowych. Play również wiele stacji od wejścia na rynek postawił.
Ostatnio pamiętam sytuację w Gdyni, gdzie N! chciało postawić stację ale społeczeństwo protestowało. I co zrobili? Postawili dwie mniejsze w okolicy aby pokryć zasięgiem a nie jedną wielką, która wyglądała jak nowy budynek. Można? Pewnie że można tylko trzeba chcieć. A nie iść na łatwiznę jedną wielką stacją, która "szpeci" krajobraz a tak nie pokryje wszystkiego.
I kolejna sprawa - i tak P4 ma wiele anten na stacjach N! czy Plusa. Problem z dostawieniem anten do kolejnej?
Play akurat stawiał stacje kiedy nagle zrobił się szum nawiedzonych rakiem od promieniowania.
Co do protestów - były, są i będą. Sam kiedyś pracowałem w firmie wykonawczej na zlecenie operatorów i też był problem ze znalezieniem miejsca na stację, bo ludność protestowała. A było to przed rokiem 2007.
U mnie mimo protestów Playowi udało się dobrze pokryć zasięgiem Lublin często w podziemiach Play jest w LTE, a Plusa tylko EDGE.
Plusa nie ma co w ogóle porównywać jak oni od lat ze swoją siecią nie robią prawie,że nic.
Nie mieszkam w Lublinie ale moja firma ma tam centralę. I Play ogólnie zasięgiem też nie błyszczy i brakuje mu pokrycia na miarę Plusa czy N!.

Swoją drogą. Operatorzy łacznie z UKE powinni jakąś kampanię przeprowadzić i uświadomić "ciemny lud" o "ryzyku" promieniowania sieci komórkowej. To by ułatwiło sprawę z protestami.
W Trójmieście zazwyczaj problem nie polega ze szkodliwością ale szpeceniu krajobrazu. Co innego mała stacja na budynku a co innego wielka wieża, jako najwyższy obiekt w okolicy.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #861017  autor: kozien70
 09 kwie 2016, 22:10
Halset pisze: Swoją drogą. Operatorzy łacznie z UKE powinni jakąś kampanię przeprowadzić i uświadomić "ciemny lud" o "ryzyku" promieniowania sieci komórkowej. To by ułatwiło sprawę z protestami.
Taka akcja przyniosłaby więcej szkody, niż pożytku. Wbrew pozorom multum ludzi nie ma zielonego pojęcia o jakimś promieniowaniu, szkodliwości itp. Po prostu o tym nie myślą, nie zastanawiają się itp. i z punktu widzenia budowy nowych stacji są neutralni. Gdyby pojawiła się taka globalna akcja uświadamiania, to na pewno przynajmniej część z nich pomyślałaby " a może jednak jest coś na rzeczy? Szkodzi-nie szkodzi, lepiej będę przeciwny".
Jeśli już, to prowadzić akcje uświadamiania tam, gdzie są protesty. Ale z doświadczenia wiem, że tacy ludzie są jak fanatycy i uświadamiać ich nie ma sensu, bo i tak wiedzą swoje.
 #861024  autor: RicoExus
 10 kwie 2016, 00:16
Lecz co do Play i protestów oraz zasięgu w mieście to dwie różne sprawy na zdjęciu, które wyżej zamieściłem pokazałem różnice, szczególnie widoczną miedzy Play a NetWorks jeśli chodzi o anteny i ich ustawienie. Nie jestem fachowcem ale chodzi o to, że jeżeli NetWorks z tej samej lokalizacji mając najniżej anteny ma idealny zasięg w budynkach, to czemu Play tego nie potrafi zrobić ?
I takich przykładów w Trójmieście jest wiele.
Halset pisze: Dlatego jak pisałem. Play w Trójmieście działa jeszcze gorzej jak Orange/Idea przed modernizacją NetWorks.
I tu się zgadazam w 100%

A co do tych o, których jest głośno jak protestują jakie to promieniowanie jest szkodliwe to taki przykład stacji Orange na Szkole Podstawowej nr 23 w Gdyni Artura Grottgera 19. Straszne anteny na budynku szkoły w dodatku skierowane na boisko i plac zabaw przy szkole, dzieci pewnie w nocy świecą :D

https://www.google.pl/maps/@54.5025181, ... 6656?hl=pl

https://www.google.pl/maps/@54.5033861, ... 6656?hl=pl
  • Strona 36 z 533
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 533
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 533