DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 2 z 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16
 #863088  autor: Niezgodna7
 23 kwie 2016, 13:03
...a jeszcze później pobieranie DNA od każdego narodzonego i odciski palców od reszty społeczeństwa.
Tak widzę przyszłość, chyba, że jakaś ostra wojna wszystko wymiecie z tej planety.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #863101  autor: DanielR
 23 kwie 2016, 14:29
A według mnie przede wszystkim, w pierwszej kolejności operatorzy powinni powrócić do starych cen zestawów startowych. To znaczy, po prostu je podnieść. 50 zł za sztukę byłoby moim zdaniem rozwiązaniem optymalnym. Ani zbyt drogo, ani zbyt tanio.
I dla przykładu. 50 zł na wszystkie usługi oferowane przez sieć + na osłodę i złagodzenie wydatku na starter, kolejne 25 zł po pierwszym doładowaniu, również na konto główne.

Takie bezmyślne rozdawnictwo śmiesznie tanich starterów lub nawet darmowych dla jednorazowych promocji, stwarza możliwości do nadużyć. To było dobre tak gdzieś w 2004 roku, przy wejściu Heyah na rynek i ogólnej rewolucji w telekomunikacji mobilnej, spowodowanej wojną cenową w prepaid i chęcią udostępnienia (i oczywiście zarobku) telefonów i usług sieci jak najszerszej grupie społeczeństwa. Obecnie każdy kto rzeczywiście potrzebował i chciał posiadać komórkę już od dawna ją ma.

Zamiast promocji typu starter za 4 zł + 2 GB na start, niech operatorzy uatrakcyjniają swoją stałą ofertę oraz oferty MNP.

A tak swoją drogą, to w innych europejskich krajach (mam tu na myśli głównie tzw. Europę zachodnią), nie ma chyba zestawów startowych aż tak atrakcyjnych cenowo i jeśli chodzi o zawartość również, jak w Polsce?
Z reguły są droższe w przeliczeniu na złotówki i po aktywacji zawierają mniej środków, niż wartość samego startera przy jego zakupie.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #863105  autor: Marek_G
 23 kwie 2016, 15:16
Bez tej mapki trochę ciężko rozmawiać o sytuacji na świecie. Trochę nieaktualna (z września 2013) i nie wiem czy 100% pewna bo mi np. udało się w Polsce odpalić darmową kartę holenderskiej Lycamobile i wszystko działa.
Obrazek

Przyzwyczailiśmy się do rejestracji samochodów to i do tego się przyzwyczaimy.
Mnie martwią starsze osoby którym "wnusio" kupił kartę z RWK i dał im do korzystania. Jak wnusio interesuje się telekomunikacją to pomoże ale jeżeli nie interesuje się i ma telefon w abonamencie to będzie problem bo może nawet nie wiedzieć.
Miejmy nadzieję, że będzie dobrze, już parę lat temu było podobnie - cyfryzacja telewizji i ludzie lepiej sobie radzili z wymianą odbiorników niż państwo z uruchamianiem nadajników.
 #863123  autor: VIP-Card
 23 kwie 2016, 19:19
Kryniczanin pisze:Ciekawa przyszłość rysuje się przed pewnym dłużnikiem alimentacyjnym [...]
I że co, niby nagle Polska stanie się państwem prawa? Nie sądze...
Marek_G pisze:[...] będzie problem bo może nawet nie wiedzieć [...]
IMO problem będzie jak operatorzy będą musieli wyłączyć usługi realnie korzystającym klientom tylko dla tego, że nie udali się oni do punktu i nie zarejestrowali SIMki. Mam nadzieję, że opy pójdą sami po rozum i zorganizują akcję informacyjną
 #863124  autor: odkrywca1
 23 kwie 2016, 19:23
opy mogą zarejestrować na siebie tak jak kiedyś były rachunki techniczne w bankach dla karty prepaid
( w rozumieniu jako rejestracja na firmę a nie na osobę fizyczną)
PS nie czytałem ustawy bo nią gardzę tak jak obecnym rządem
 #863143  autor: Tomash
 23 kwie 2016, 23:49
Przyniesie większe możliwości kontroli poddanych. Terrorysta i tak użyje SIMki zarejestrowanej na Galla Anonima albo innego Zdzisława, który dostał w zamian butelkę taniego wina. Władza najwyraźniej źle się czuje z faktem, że w czasach telefonów stacjonarnych miała 100% kontrolę, a wraz z pre-paidami gawiedź się spod niej wymknęła (a przynajmniej ją utrudniła).
 #863148  autor: lukaszw
 24 kwie 2016, 01:36
Prawda jest taka że nieudolne państwo i nieudolne służby idą drogą na skróty utrudniając życie zwykłym obywatelom i zapewniając im pełną inwigilację w imię walki z terroryzmem a prawda jest taka że zwierzętami się nie potrafią nawet zając (sprawa koni).

A druga sprawa to czy czasem w 2017 nie będzie znoszony roaming w UE? I sprawa alarmów bombowych itp. jakoś do tej pory nie mieli problemów z łapaniem idiotów którzy sobie urządzają takie żarty i raczej rejestracja nic specjalnie nie zmieni chyba że jeszcze test na inteligencję trzeba będzie wypełnić :)

Pasjonat GSM

Załóż Dropboxa już dziś 2gb i więcej na twoje pliki za darmo.
 #863155  autor: ManiacGSM
 24 kwie 2016, 10:28
Taki mały smaczek ,trochę odbiegając od polskich kart. Dwa lata temu na aledrogo kupiłem kartę niemiecką (blauworld-epuls) o ile pamięć mnie nie myli i laska sprzedawała nieużywane karty ,w których koperty fabryczne były otwarte (a potem pakowane jeszcze raz w inne koperty do wysyłki) , a same karty sim były zarejestrowane na jakieś niemieckie słupy, ludzi którzy pewnie już są u Świętego Piotra -lub ludzi którzy już pewnie są odpowiednikami Jana Kowalskiego. Tyle w temacie ''zabezpieczeń'' przed terrorystami :banghead:


A tak całkiem poważniej -jeśli skończy mi się oferta Zetafon -to będę musiał po raz kolejny rejestrować ten sam numer? Bo słyszałem , a raczej gdzieś czytałem ,że po końcu zobowiązania numer ''znika'' z bazy Orange i już nie mają moich danych.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #863161  autor: DanielR
 24 kwie 2016, 11:45
ManiacGSM pisze:Dwa lata temu na aledrogo kupiłem kartę niemiecką (blauworld-epuls)
Niemcy? Tak praworządny, uczciwy naród, od lat przymyka oko na takie krętactwa...? :D :wink:

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #863172  autor: ManiacGSM
 24 kwie 2016, 12:52
Wiesz , nie chcę nikogo osądzać -może to były jakieś prawdziwe osoby. Potem tylko podałem jakiś mail do spamu i zarejestrowałem się on line z ciekawości. Szału tam nie było , a sama zaś karta SIM służyła mi tylko do celów testowych. Niestety , potem karta trafiła do szuflady i kiedy już sobie o niej przypomniałem to była de-aktywowana. na karcie było bodajże 1 lub 2 euro. A czas aktywności chyba 3 lub 6 miesięcy.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #863182  autor: lukaszw
 24 kwie 2016, 14:24
Ja rok temu kupowałem karte blau w niemieckim Media markt i nikt ode mnie dowodu tożsamości nie żądał.

Widać nie ma reguły na to, podobnie jest w UK niby obowiązek rejestracji jest ale karty można dostać wszędzie bez pokazywania dowodu.

Pasjonat GSM

Załóż Dropboxa już dziś 2gb i więcej na twoje pliki za darmo.
 #863190  autor: biala1991
 24 kwie 2016, 16:28
"jeśli skończy mi się oferta Zetafon -to będę musiał po raz kolejny rejestrować ten sam numer?"


Też jestem ciekawa, w T Mobile po przejściu na prepaid dane są kasowane. Miejmy nadzieję że operatorzy zmienią dotychczasowe zasady, wystarczy że władza utrudnia nam życie wprowadzając bzdurny przepis.
Walka z terroryzmem, śmiechu warte:) Już widzę jak nasze dzielne służby kroczą od sukcesu do sukcesu łapiąc terrorystów pokroju Brunona K:)
 #863193  autor: Pawrzes
 24 kwie 2016, 17:16
Takie pomysły są po prostu głupie gdy: mamy roaming a niedługo będzie kosztował w EU tyle samo jak krajowe rozmowy (w nie każdym kraju trzeba się rejestrować a tych co trzeba to jest wiele luk jak np. słaba weryfikacja danych) a na aukcjach można kupić aktywne prepaidy zagranicznych operatorów. A przecież telefonia mobilna to tylko jeden z wielu sposobów anonimowej komunikacji, idąc dalej powinniśmy np. usługowcom e-mail podać dane z dowodu zakładając konto bo przecież na dzień dzisiejszy administratorzy nie weryfikują podanych danych... Tak samo adminom komunikatorów głosowych i tak dalej... Może też wprowadzić zakaz korzystania z publicznych WiFi? Takie pomysły to tylko utrudnienie życia normalnym obywatelom ale zupełnie nie wpływające na poprawę bezpieczeństwa. Do czasu wprowadzenia przenośności numerów operatorzy nie wymagali nr PESEL więc te dawniej zarejestrowane karty klienci musieli by ponownie rejestrować... Z drugiej strony od rządu słyszymy, że nie ma zagrożenia terrorystycznego w naszym kraju więc po co teraz wyskoczyło ministerstwo z tym chorym pomysłem?

Pozdrawiam
 #863199  autor: biala1991
 24 kwie 2016, 17:56
Dokładnie tak, terroryści znajdą sposób żeby to obejść, choćby wykorzystując słupy. Ten bezsensowny przepis uderza w zwykłych uczciwych ludzi.
Ja np przy zmianie operatora zmieniam karte, jest to wygodniejsze niż wymagające rejestracji przenoszenie nr. Teraz za każdym razem będę musiała biegać po salonach. I to dlaczego? Z powodu jakiegoś iluzorycznego poczucia bezpieczeństwa, które nam próbuje zapewnić paru oszołomów:)
 #863217  autor: cyanoone
 24 kwie 2016, 21:09
Może wielcy przestępcy znajdą sposób na obejście, ale tacy drobniejsi nie. Już widzę gimbaze, która kupuje starter za granicą do robienia żartów.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #863257  autor: Rebeliant
 25 kwie 2016, 12:07
biala1991 pisze:Ja np przy zmianie operatora zmieniam karte, jest to wygodniejsze niż wymagające rejestracji przenoszenie nr. Teraz za każdym razem będę musiała biegać po salonach.
Jeżeli będzie to działało jak na zachodzie, to nie będziesz musiała nigdzie biegać. Rejestracja będzie dokonywana od razu przy zakupie karty.
 #863267  autor: DanielR
 25 kwie 2016, 13:29
biala1991 pisze:Ja np przy zmianie operatora zmieniam karte, jest to wygodniejsze niż wymagające rejestracji przenoszenie nr. Teraz za każdym razem będę musiała biegać po salonach. I to dlaczego?
Nie żebym miał coś osobiście do Ciebie. Nie bierz tego do siebie. :) :wink:
Ale właśnie takie postępowanie bardzo mnie irytuje. Fakt, że uważam je za niepoważne, wręcz dziecinnie, to jedno. Ale wyobraź sobie takiego "gagatka", który co chwilę wymienia numer na nowy. Mam takiego jednego w swoich kontaktach. Pięć, czy więcej różnych numerów i nigdy tak do końca nie wiadomo na który zadzwonić, który jest wciąż aktualny i czy może już nie ma jakiegoś kolejnego nowego, a jeszcze nie raczył mnie o tym poinformować. Pół biedy, gdy rzadko się z takim kontaktujesz, to można jeszcze machnąć na to ręką. No, ale przecież "jemu jest wygodniej" zmieniać sieć i ofertę w ten sposób, kontaktujący się z nim już się dla niego nie liczą.
Tak jakby MNP robiło się co najmniej co miesiąc i zajmowało to kilka godzin. :x

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
  • Strona 2 z 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16