DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 4 z 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 16
 #863756  autor: cinkciarz
 28 kwie 2016, 10:35
Calm7 pisze: PS.
i tak jak wspominałem, potwierdza się moje zdanie o podwyżkach:

,,Paradoksalnie, za
zwiększenie tej kontroli zapłacą sami obywatele, m.in. w
wyższych rachunkach za telefon - dodaje Łukasz
Piechowiak, główny ekonomista Bankier.pl."
:-\
Ale bzdura. Obywatele to zapłacą sami przede wszystkim za ostatnią aukcję LTE i prawie 10 miliardów jakie Opy muszą wpłacić do budżetu za nowe pasma. Koszt uzupełniania danych prepaidowców po rozłożeniu per klient jest właściwie pomijalny.
 #863811  autor: DanielR
 28 kwie 2016, 15:46
Calm7, jak na razie jest to jedynie opinia (jednego) ekonomisty, a nie "prawda objawiona". :wink:

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #863817  autor: Kryniczanin
 28 kwie 2016, 16:13
Cinkciarz

Obowiązkowa rejestracja to masa ton papieru, masa ksera, masa wysyłania papierów do Warszawy jak i miejsce na ich magazynowanie, masa straconego czasu jak i masa straconych klientów abonamentowych - przez gorszą obsługę zajętą prepaidami.

Podwyżki są nieuniknione.
 #863823  autor: odkrywca1
 28 kwie 2016, 16:21
Władza zrobi wszystko w imię inwigilacji a koszty się nie liczą.
Być może rozwiązaniem będzie całkowicie internetowa rejestracja około 90% wszystkich
(pomijając koszt utrzymywania serverów).
Są też ludzie co nie korzystają z neta i tu papier będzie niezbędny ale wydaje mi się, że to nie więcej jak 10% ( dane zaciągnięte od wróżki ) :smt005
 #863825  autor: cyanoone
 28 kwie 2016, 16:28
odkrywca1 pisze:Władza zrobi wszystko w imię inwigilacji a koszty się nie liczą.
W innych krajach, w których rejestracja jest obowiązkowa ludzie nie mają problemu z zarejestrowaniem prepaid.

Nie rozumiem strachu. Obecnie wszyscy korzystamy z usług Google/Microsoft/Apple/Facebook, gdzie rząd USA może Nas szpiegować do woli i nikt nie robi większego szumu, a tu zwykła rejestracja prepaid robi ogromny problem.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #863826  autor: Kryniczanin
 28 kwie 2016, 16:40
cyanoone

Jak Ty widzisz rejestrację kart w pół roku plus potwierdzenie obecnych? Rozsądny czas na to to minimum 3 lata a taki już ok bezproblemowy to 5-10 lat.
 #863841  autor: DanielR
 28 kwie 2016, 17:47
I pewnie pod rozsądnym i umiejętnym "naciskiem" operatorów, rządowi "spece" od tej ustawki wymiękną, godząc się na dłuższy "okres przejściowy".

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #863867  autor: Kryniczanin
 28 kwie 2016, 19:24
Tia, jeden formularz A4...
Może pół kartki ha ha

Jeden formularz dla klienta, jeden do centrali x 20 milionów (z 9 odpadnie) = 40 mln kartek A4

Teraz jeśli będzie kserowanie dokumentu to mamy już 60mln kartek A4.

Wytniemy jakiś Park Narodowy i git.
 #863883  autor: Rebeliant
 28 kwie 2016, 19:54
Myślę, że dadzą sobie spokój z kopiowaniem dowodu, a cały proces uproszczą, zminimalizują i będzie gites.
Już dziś kurier jest weryfikatorem danych w Nju, a Klucz też chyba nie wymaga skanu DO.
 #863890  autor: Kryniczanin
 28 kwie 2016, 20:13
A co Ty chcesz uprościć? Nic się już nie da uprościć.

Jedna sztuka dla opa druga dla klienta to minimum 40mln kartek, a co z dowodami? To się okaże.

Klucz chce ksero dowodu, kiedyś wRodzinie nie wymagało bo kurier weryfikował, zrezygnowali z tego.
 #863895  autor: Rebeliant
 28 kwie 2016, 20:42
Kryniczanin pisze:A co Ty chcesz uprościć? Nic się już nie da uprościć.
Kupowałeś kiedyś kartę na Słowacji lub we Włoszech? Tam jest prosto.
Rejestrowałeś kartę Nju lub Virgin? Proces do maksimum uproszczony.
 #863902  autor: cyanoone
 28 kwie 2016, 21:23
Kryniczanin pisze:cyanoone

Jak Ty widzisz rejestrację kart w pół roku plus potwierdzenie obecnych?
Nie oszukujmy się. Prawie wszyscy będą rejestrować pod koniec terminu, niezależnie czy będzie to pół roku czy kilka lat.

Dyskusja zainspirowała mnie do krótkiego wpisu ;)
http://blogpolityka.y0.pl/index.php/11- ... ntrowersje
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2016, 22:07 przez cyanoone, łącznie zmieniany 1 raz.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #863906  autor: cinkciarz
 28 kwie 2016, 22:04
Rebeliant pisze:Myślę, że dadzą sobie spokój z kopiowaniem dowodu, a cały proces uproszczą, zminimalizują i będzie gites.
Już sobie dali z tym spokój. W Orange dowód osobisty jest tylko do wglądu. Wystarczy proces inicjować przez Internet, poprzez wpisanie danych, a potem przynieść dowód do wglądu do salonu i całą naszą "interakcję" z konsultantem można ograniczyć do 30 sekund. Nie trzeba przy tym też i nic drukować. Kto nie korzysta z netu przynosi wypełniony formularz z dowodem (jak w urzędzie skarbowym ;) ), konsultant sam wypełnia dane i proces trwa 1,5 minuty.
 #863907  autor: ja.michal
 28 kwie 2016, 22:05
Kryniczanin, podpisywałeś kiedyś jako nowy klient umowę przez kuriera? Jeśli nie to wiedz, że nie chcą ksera dowodu, a dane weryfikuje kurier czy są zgodne z okazanym przez klienta dowodem.

Inna sprawa to zapewne uproszczenie procedury - raz zarejestrujesz swoje dane, a kolejne numery, które bierzesz nie wymagają całej procedury. Ot kolejny SIM do koszyka klienta.
 #863912  autor: Rebeliant
 28 kwie 2016, 22:20
Kryniczanin pisze:Ile razy trzeba powtarzać - netowej rejestracji nie będzie. Tylko papier.
Virgin, Nju. Ile razy trzeba podawać te przykłady?!

A tak poza tym, to napisałem na [f] do TM z zapytaniem o zdalną rejestrację. Odpisali mi, żebym odesłał skan wypełnionej karty rejestracyjnej na maila. Spytałem czy skan dowodu również, na co dostałem odpowiedź, że nie jest im potrzebny.
 #863937  autor: Kryniczanin
 29 kwie 2016, 05:46
Ile razy Wam trzeba podstawy wyjaśniać. Rejestracja przez neta zniknie, a obecnie "zarejestrowane" karty będą musiały przejść weryfikację. Nie po to wymyślono obowiązkową rejestrację by podawać w necie dane na Alibabę i 40 rozbójników.

Papier i twardy papier jeśli nie wycofają się.

A co dowodów jak wyobrażacie sobie rejestrację i weryfikację kart choćby Virgina? Tylko poczta z kserem dowodu.
 #863955  autor: cinkciarz
 29 kwie 2016, 09:03
Kryniczanin pisze:Ile razy Wam trzeba podstawy wyjaśniać. Rejestracja przez neta zniknie, a obecnie "zarejestrowane" karty będą musiały przejść weryfikację.
Prorok jaki czy co? ;) Przypomnę tylko, że na dzień dzisiejszy ustawa jest w fazie projektu...

Cytat rzecznika Orange: "Stąd sądzimy, że wszystkim zainteresowanym będzie zależeć, aby rejestracja i weryfikacja odbywała się w najprostszy możliwy sposób, w szczególności z wykorzystaniem kanałów online" (źródło: http://blog.orange.pl/wojciechjabczynsk ... rozsadnie/)
  • Strona 4 z 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 16