DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 6 z 16
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 16
 #864227  autor: Rebeliant
 30 kwie 2016, 22:28
Pawel1945 pisze:(numer jest nowy) i dostałem już 50 sms-,,prosimy o kontakt pilny w sprawie długu(sic!)",dzwonią itp.
To jest właśnie efekt tanich starterów, które każdy może kupić w kiosku na rogu przed podpisaniem jakiegoś zobowiązania.
ja.michal pisze:Przecież nadal działa, ale za "skromne" 3 zł miesięcznie i bez opcji włączenia niektórych ofert na koncie.
No i właśnie ta skromna opłata jest abonamentem zwalczającym leżaki szufladowe.
 #864972  autor: anna34
 07 maja 2016, 21:45
Ciekawe kto będzie odpowiadał, gdy terrorysta lub przestępca ukradnie telefon komuś w kolejce w sklepie, w tłumie ludzi lub w tłocznym autobusie, a ta się nie zorientuje, że już nie ma telefonu.

Z drugiej strony jeżeli będzie można zastrzec taki telefon po czasie, to terrorysta też będzie mógł to zrobić po wykonaniu swojej roboty. Po głosie mogą nie rozpoznać, bo osoby mogą na czas przestępstwa wymienić się telefonami.
 #864984  autor: odkrywca1
 07 maja 2016, 23:00
Rogi pisze:A teraz to nie może ukraść?
Może i może ale teraz poza zarobkiem z kradzieży nie ma powodu bo może kupić starter w sklepie jak potrzebuje do swojej przestępczej działalności.
Po wprowadzeniu ustawy dochodzi kolejny powód do kradzieży telefonów dla numerów.
Od teraz podczas narady co komu zajumać dochodzi kolejny punkt organizacja lewych telefonów.
 #865295  autor: Remington
 09 maja 2016, 22:32
Obawiam się, że za mało mówi się w dyskusjach nad obowiązkiem rejestracji, o ryzyku jakim będzie to dla konkurencji na rynku - mam na myśli MVNO.

Mali operatorzy poniosą duży koszt logistyczny wymuszonej rejestracji, a wielu z nich zapewne upadnie mając mało zarejestrowanych numerów. Virgin, Vikingi czy Lajt mają kasę i aktywnych klientów, więc sobie poradzą. Najbardziej ucierpią zapewne ci kierujący swoją ofertę do obcokrajowców. Np. Klucz skutecznie konkuruje z Lycą często traktującą klientów nieczysto. I co? Wielka Lyca ma doświadczenie i kasę z zagranicy, jakoś sobie poradzi, a jej konkurent niekoniecznie. Obawiam się, że w ogóle projektodawcy nie wzięli pod uwagę tego, że mogą dorżnąć małych operatorów. Oby nie.
 #865309  autor: Rebeliant
 10 maja 2016, 00:21
Dlaczego Klucz miałby sobie nie poradzić? Już teraz na fejsie zachęcają do rejestracji, a do tych, którzy przeoczyli (nie mają fejsa) wyślą SMS-y. Skoro z reklamą sobie radzą pocztą pantoflową, to z rejestracją sobie poradzą. W Kluczu można rejestrować numer on-line.
 #865318  autor: Remington
 10 maja 2016, 08:57
Oby, niemniej niespecjalnie wierzę w sumienność gastarbeiterów. Problem mieć będą wszyscy MVNO, a trochę ich jest, tutaj wskazałem konkretny przypadek obcokrajowców. Analogicznie będzie z numerami osób niepełnoletnich, które często kupują je sobie bez udziału rodziców, a tu rejestracji będzie musiał dokonać opiekun, a nie w każdej rodzinie będzie pod tym względem kolorowo.

Co do formy rejestracji, to nie wiadomo ani jakiej będzie wymagać finalna ustawa, ani czy dotychczasowa rejestracja zostanie w ogóle uznana. Tyczy się to wszystkich operatorów rzecz jasna. Jednak im większy operator (W4, Virgin itd.), tym więcej ma kasy na ewentualne koszty spełnienia takich pomysłów rządzących.
 #865397  autor: goral2099
 10 maja 2016, 19:23
Trzeba zmienić tytuł wątku na "02.01.2017 - graniczna data rejestracji prepaidów". ;)

http://www.telko.in/rejestracja-pre-pai ... -bankowosc

Coraz więcej konkretów. Wygląda na to, że nie będzie to aż tak uciążliwe, jeżeli to dobrze wykonają. Ale tak poza tym, to i tak nie sądzę, aby rejestracja w czymkolwiek pomogła.
 #865400  autor: Rebeliant
 10 maja 2016, 19:31
O właśnie i tu bardzo ważna kwestia: "Odpowiedni wpis w systemie teleinformatycznym dostawcy, jeżeli realizuje już dla klienta inne usługi i zweryfikował w związku z nimi jego tożsamość". Czyli jak ktoś przenosił numer lub przy rejestracji dawał ksero swojego dowodu, to może być spokojny bo jest zweryfikowany. Poza tym weryfikacja przelewem jak na Allegro, to bardzo dobry pomysł zwłaszcza dla MVNO.
 #865418  autor: Remington
 10 maja 2016, 20:55
Rebeliant pisze:Poza tym weryfikacja przelewem jak na Allegro, to bardzo dobry pomysł zwłaszcza dla MVNO.
To nie o weryfikację przelewem chodzi, tylko rejestrację numeru w banku. Tak jak wnioski 500+ można składać w banku. Jeżeli rejestracja będzie tak jak dotąd per operator, a nie globalna w jednej bazie dla wszystkich operatorów (na co się nie zanosi, a daje idealne możliwości inwigilacji, więc kto wie), to bank będzie obsługiwać rejestrację tylko tych operatorów, z którymi się dogada (co znów preferuje dużych).

Istotny jest zapis o zlecaniu rejestracji podmiotom trzecim, czyli jakby to sprzedawca mógł wykonywać rejestrację, to szansa dla mniejszych operatorów.
 #865428  autor: detmax
 10 maja 2016, 21:16
" Projekt zakłada, że karty telefoniczne pre-paid od 1 lipca 2016 r. mają być rejestrowane, a ich dotychczasowi posiadacze będą musieli przekazać operatorowi w ciągu kilku miesięcy swoje dane. "Chodzi o to, aby osoby korzystające z kart pre-paid nie były anonimowe, co ułatwi ich identyfikację w sytuacji podejrzenia o terroryzm" - zaznaczyło CIR. "

na podstawie - http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... ystycznych

a dotychczasowe osoby posługujące się numerem mają czas do 2 stycznia 2017r.

Co w przypadku gdy osoba ma już zakupiony numer prepaid, ale nie dokonała jego aktywacji po dacie 1 lipca 2016r. ? zostanie wyłączony ? czy też będzie miała na to czas do 2 stycznia 2017r. ?

Prośba do redakcji telepolis o stworzenie stosownego newsa odnośnie tego tematu ... bo jak widać są istotne zmiany, które prawdopodobnie wejdą w życie.
 #865665  autor: goral2099
 12 maja 2016, 15:30
Nie wiadomo na co się zanosi. Nie wiedzą tego operatorzy, a co najgorsze, prawdopodobnie nawet pomysłodawcy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... aidow.html

Oby z tego nie wyszedł podobnie nieżyciowy bubel jak aukcja LTE...bo w jej przypadku zlekcewarzono opinie rynkowych graczy i ekspertów. I wiadomo czym...a nie - nie wiadomo, bo się jeszcze nie skończyło. ;)
 #867806  autor: Wulo
 25 maja 2016, 14:52
Taka ciekawostka - w ubiegłym tygodniu byłem w salonie Play, żeby zarejestrować numer na kartę mojej Mamy i od razu wymienić kartę SIM na nowszą (poprzednia jeszcze z czasów 2009 r.). Numer postanowiłem zarejestrować na siebie, podałem konsultantce dowód osobisty (oczywiście nie robiła kserokopii, bo to podobno jest już zakazane). Kiedy zaczęła wpisywać dane (imię, nazwisko) to w w tym momencie nic dalej nie wpisywała, spojrzała tylko na resztę dowodu. Kiedy wydrukowała formularz do podpisu zwróciłem uwagę, że wszystkie dane były wpisane, ale dodatkowo mój adres korespondencyjny, o który pracownica nie zapytała :!: Zapytałem skąd dodatkowo te dane, jeśli nie pytała? Okazało się, że moje dane były w systemie, tylko zaakceptowała, a zostały w systemie, bo ponad 1,5 roku temu byłem jeszcze w Play i te dane "siedziały sobie po cichu" (obecnie Virgin Mobile, dodam że nie mam żadnych innych numerów w Play).
  • Strona 6 z 16
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 16
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 16