DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 34 z 94
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 94
 #865766  autor: ja.michal
 13 maja 2016, 02:22
Dobrze o tym wiem, ale chodzi mi o to "co z oczu to z serca". Z drugiej strony ciekawe do ilu, z naszych 0,2 W/m2, trzeba by było zmniejszyć normę, aby promieniowanie przy instalacji na elewacji spełniało obecną normę? Trochę zamotałem, ale chyba wiadomo o co chodzi. ;)
 #866347  autor: goral2099
 15 maja 2016, 22:09
Spacedust: Tak się właśnie zastanawiałem czytając informację zatytułowaną "Kraków: Analizatorem widma w operatorów " na Telko.in, czy wyniki pomiarów będą kłopotliwe dla operatorów, czy dla "ekologów". :)

Ale czytając fragment: "Rada Miasta wielokrotnie zwracała się do mnie z prośbą o pomiary wokół obiektów, na których stawiane są maszty telefonii komórkowej. Mamy kilkanaście podmiotów i musimy ustalić, kto przekroczył dopuszczalne normy. Dzięki temu urządzeniu będziemy mogli precyzyjnie ustalić, kto złamał przepisy – mówi Paweł Ciećko, Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska." widzę, że są pewni, że ktoś grzeje za mocno, tylko nie wiedzą kto.
 #866370  autor: ja.michal
 15 maja 2016, 23:59
Tak, tylko pytanie co z tych pomiarów? Prawdopodobnie nie będzie to żaden dowód w sprawie bo pomiar będzie zrobiony niezgodnie z przepisami, czyli operator nie będzie powiadomiony (pomijam głupotę tego przepisu), a w efekcie, jeśli faktycznie urządzenie tyle będzie kosztować, jakieś 200 tys. zł będzie wydane w błoto.
 #866473  autor: kozien70
 16 maja 2016, 17:11
Spacedust pisze:http://www.bielany.waw.pl/page/index.php?str=43&id=3935 - tymczasem kolejna stacja w Krakowie zablokowana
Nie Kraków, a Warszawa, a konkretnie Chomiczówka. Plan budowy tego masztu był od początku oprotestowany. Było nawet ponad rok temu spotkanie z mieszkańcami, w którym brał udział rzecznik Orange i człowiek odpowiedzialny u operatora za sieć radiową. Z tym ostatnim rozmawiałem, ogólnie na spotkaniu opór mieszkańców na zasadzie "nie bo nie" i "wybudujcie to gdzieś daleko od nas". Krzyki, zero merytorycznej dyskusji, straszenie sądem. Wobec tego operator zrezygnował z budowy.
 #866489  autor: PawlusG
 16 maja 2016, 17:52
kozien70 pisze:Wobec tego operator zrezygnował z budowy.
Nie dziwie się, ale najlepsza jest końcówka.
Nadal będziemy prowadzić negocjacje z operatorem, aby umieścić potrzebne odbiorcom urządzenia nadawcze. Nie będą one jednak miały już tak inwazyjnego charakteru, będą znacznie bardziej przyjazne, a przede wszystkim nie będą wpływały na zdrowie mieszkańców Chomiczówki dzięki ich właściwemu ekranowaniu – powiedział wiceburmistrz Wołczacki.
Po co ekranować, nie stawiać i wszystko.
Ludzie sobie nawet nie zdają sprawy jak sieją telefony, które pracują na skraju zasięgu.

:)
 #866494  autor: - - -asf- - -
 16 maja 2016, 18:32
Gdyby operatorzy bali się i słuchali tępego motłochu to Polska byłaby cała białą plamą bez zasięgu telefonii. Wiceburmistrz to jak wiadomo zna się na tym;-) ekranizator:-D inaczej by nie był wiceburmistrzem. Protestujący motłoch pierwszy będzie darł ryja że ma słabą jakość połączenia, że internet wolny. Gdyby im ktoś płacił to pewnie siedzieliby cicho, takie kołtuństwo z nich wyłazi. Normy emisji PEM w takich Stanach są znacznie wyższe i ludzie żyją...
 #866884  autor: plk. Mortimer
 18 maja 2016, 21:00
Z jednej strony szkoda, bo tam zadnego operatora nie ma w poblizu, a zawieszenie sprawy prawie na rok oznacza dla mnie koniec tej inwestycji. Z drugiej strony przypuszczam, ze chodzi o lokalizacje - obok cmentarza, Naprawde Plus nie potrafi znalezc mniej kontrowersyjnych miejsc?
http://www.bip.bialystok.pl/resource/fi ... w/id.12044
 #866909  autor: DanielR
 18 maja 2016, 23:02
Może wyszli z założenia, że skoro żywym tak bardzo wadzą nadajniki, to z trupami problemu raczej nie będzie. Taki czarny humor. :wink:

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #866910  autor: plk. Mortimer
 18 maja 2016, 23:13
DanielR pisze:Może wyszli z założenia, że skoro żywym tak bardzo wadzą nadajniki, to z trupami problemu raczej nie będzie. Taki czarny humor. :wink:
Wschodnia 4, a wiec jednak nie cmentarz
 #866966  autor: Spacedust
 19 maja 2016, 13:16
http://krakow.tvp.pl/25405761/stacja-ba ... s-tlumaczy i znowu Kraków tym razem normy są przekroczone, a stacja nie ma zezwolenia na budowę tylko zgłoszenie ;) Co ciekawe urzędnicy testowali na poziomie gruntu, a na balkonach mają piekło.

Stacja T-Mobile czyli N! Obok kościół, a na nim oczywiście PLAY ;) Po cichutku i bez protestów, a N! jak zwykle wielkie maszty na najniższych budynkach musi stawiać.
 #867062  autor: MaciejM
 20 maja 2016, 06:58
Skoro przebywanie w okolicach promieniowania elektromagnetycznego stanowi takie zagrożenie dla zdrowia i życia niech mieszkańcy wyrzucą routery z WiFi, telefony komórkowe. W Białymstoku była walka o maszt Plusa na terenie Carrefoura. Ludzie przychodzili ze skargą do spółdzielni mieszkaniowej skarżąc się na skutki uboczne wtedy kiedy nawet maszt nie był włączony.

W spółdzielni mieszkaniowej powiedzieli wprost, że jak się komuś nie podoba to mogą się przeprowadzić, wyrzucić telefony komórkowe. :)

W Krakowie ludzie powinni się wziąć za zanieczyszczone powietrze, które bezpośrednio wpływa na ich zdrowie, a nie za stacje komórkowe.
 #867066  autor: plk. Mortimer
 20 maja 2016, 07:57
Nie jest to pierwsza stacja Ery "zlapana" na braku pozwolen, a musimy pamietac, ze kilkanascie lat temu przepisy byly bardziej restrykcyjne - m.in. konieczna byla zgoda srodowiskowa. Zgloszenie budowlane z tego co wiem jest dopiero od kilku lat i dot. masztow do 3 metrow. Bielany, Krowoderskich Zuchow teraz Teligi. Ile jeszcze jest takich stacji? Przed laty mowilo sie "na miescie", ze Era stawia stacje bez zezwolen, ale jak zwykle oprocz austriackiego gadania nic z tego nie wyniklo. Teraz to dopiero powoli wychodzi. Tu nie chodzi o idiotyzmy artykulowane przez bogobojne rzesze Krakusow, napeczniale od dulszczyzny. Chodzi o przepisy.
 #867125  autor: muddy
 20 maja 2016, 14:41
W tej sytuacji stacja powstała WCZEŚNIEJ niż bloki, na które antena jest skierowana! Developerowi to nie przeszkadzało, urzędnikom wydającym zezwolenie na budowę też nie, mieszkańcy widzieli co kupują - a teraz nagle się obudzili.

MM
  • Strona 34 z 94
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 94
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 94