DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 55 z 72
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 72
 #866881  autor: Matsss
 18 maja 2016, 20:49
Witam, chce przenieść numer z abonamentu orange (zostało mi 37 dni) na kartę play. Abonament nie jest nie dla mnie, dlatego pytanie mam jak to najlepiej rozwiązać, aby było najmniej załatwiania? Oraz czy po przeniesieniu numeru już do play będę mógł przepisać numer na siebie nie mając żadnej umowy o pracę?
 #866905  autor: Gregrin
 18 maja 2016, 22:48
Trzeba iść (właściciel) do salonu play i wypełnić wniosek o przeniesienie z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Tam ci ze wszystkim pomogą. O cesje tez się można zapytać ale chyba będzie ona wymagała jeszcze jednej wizyty (z właścicielem) w salonie. Natomiast sama cesja numeru nie jest uwarunkowana dochodami bo to tylko oferta na kartę i tam nie da się "nabić rachunku" i zadłużyć u operatora. Przy przejściu na abo będą się interesować (albo i nie) zarobkami.

Druga opcja to wypowiedzenie z przejściem na kartę (tylko jedna wizyta z obecnym właścicielem w salonie). Później przejście do nju sms'em, uzupełnienie swoich danych na stronie i już jako nowy właściciel wizyta w play w celu przeniesienia.
 #866936  autor: Matsss
 19 maja 2016, 10:11
A można tak przejść z abonamentu na kartę? Pracownik w salonie play mi powiedział, że muszę najpierw złożyć wypowiedzenie w orange z zachowaniem numeru na kartę i dopiero wtedy przyjść.
 #867605  autor: artsky
 24 maja 2016, 15:56
Witam. Czy jak przeniosę numer do Play na kartę, to będę mógł uruchomić bez problemu taryfę Formuła Unlimited za 25 zł?
 #867619  autor: darkangel
 24 maja 2016, 16:34
Tak, jeśli przenosisz z innej sieci numer to proponuje po przeniesieniu zasilić za 5zł (poczekać na bonus 60zł) i dopiero zmienić na Formułe.
Co prawda bonusowe 60zł przy Unlimited nie jest potrzebne, ale możesz z tego pisać MMSy, bądź też po przeniesieniu numeru np dzwonić i pisać do innych sieci a dopiero po wyczerpaniu środków przejść na Formułe Unlimited :)
 #869476  autor: artsky
 05 cze 2016, 10:03
Mam jeszcze jedno pytanie. Okres rozliczeniowy kończy się za 13 dni, 18 czerwca 2016. Umowa kończy się za 34 dni, 9 lipca 2016. Kiedy najpóźniej muszę złożyć dyspozycję przeniesienia do Play, czy innej sieci żeby mi nie doliczyli kolejnego abonamentu?
 #869495  autor: Kryniczanin
 05 cze 2016, 11:36
Do 17 czerwca najpóźniej musisz złożyć i wszystko musi się zgadzać u starego opa.

ja bym koło 10 czerwca załatwiał bo 17 to piątek i może być różnie.
 #869496  autor: WellDone
 05 cze 2016, 11:41
Do 18 i nie ma znaczenia, ze to piątek :)

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #869499  autor: Gregrin
 05 cze 2016, 11:46
Standardowo umowę rozwiązuje się z zachowaniem okresu wypowiedzenia czyli w praktyce jeden pełny okres rozliczeniowy.
Jeśli jednak przenosisz numer to możesz spróbować wyznaczyć datę na dzień po zakończeniu umowy. Najlepiej zrobić to więcej niż 30 (31?) dni przed zakończeniem umowy (ale nie wiem czy to robi jakaś różnice ;)).
Nie wiem czy operator nie będzie chciał naliczyć sobie opłaty za pełny okres rozliczeniowy. Moze zadzwoń na infolinie i zapytaj jak to będzie wyglądać w takim przypadku a później podziel się z nami potwierdzonymi wiadomościami ;)
 #869534  autor: WellDone
 05 cze 2016, 13:11
Jeśli przeniesie na inny dzień niż okresu rozliczeniowego to dostanie dociążenie za niezachowanie okresu wypowiedzenia.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #870311  autor: artsky
 07 cze 2016, 16:53
Dziś byłem w Play i złożyłem dyspozycję przeniesienia numeru. Za około godzinę dostałem sms, że dotychczasowy operator wyznaczył datę oddania numeru na dzień 18-07-2016 roku. Czyli wygląda na to, że naliczyli sobie opłatę za pełny okres rozliczeniowy.
 #870409  autor: Gregrin
 08 cze 2016, 02:01
kuczka76 pisze:Czy ktoś może wyjaśnić na czym polega opcja migracji w 1 dzień ?
Jeśli nie złożyłeś jeszcze wypowiedzenia (w przeciwnym wypadku trzeba je anulować) to idziesz do operatora do którego chcesz się przenieść i składasz wniosek o przeniesienie numeru do nich z data na następny dzień.
Przeniesienie w takim trybie wiąże się z kara u dotychczasowego operatora. Można go zapytać ile to będzie kosztować albo samemu policzyć wczytując się w umowę i ustawę http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 09#p794609
artsky pisze: operator wyznaczył datę oddania numeru na dzień 18-07-2016 roku. Czyli wygląda na to, że naliczyli sobie opłatę za pełny okres rozliczeniowy.
Jeśli wybrałeś opcje "z zachowaniem okresu wypowiedzenie" to normalne ze operator wyznaczył datę po końcu pełnego okresu rozliczeniowego.
 #870628  autor: artsky
 08 cze 2016, 22:26
darkangel pisze:Tak, jeśli przenosisz z innej sieci numer to proponuje po przeniesieniu zasilić za 5zł (poczekać na bonus 60zł) i dopiero zmienić na Formułe.
Co prawda bonusowe 60zł przy Unlimited nie jest potrzebne, ale możesz z tego pisać MMSy, bądź też po przeniesieniu numeru np dzwonić i pisać do innych sieci a dopiero po wyczerpaniu środków przejść na Formułe Unlimited :)
A później da radę uruchomić te 100 zł i 10 GB?
 #871164  autor: hawana
 11 cze 2016, 13:46
Witam.
Chciałbym się od Was dowiedzieć czy mogę anulować przeniesienie numeru z abonamentu do innego operatora na kartę? Złożyłem wizytę w salonie ,podpisałem wnioski o przeniesienie numeru ,dostałem kartę sim . Jeśli zadzwonię do obecnego operatora z prośbą o anulowanie wypowiedzenia i podpisanie aneksu to jak zakończy się sprawa,czy będą jakieś konsekwencje np utrata oryginalnego numeru?
Pozdrawiam
 #871224  autor: WellDone
 12 cze 2016, 10:08
Masz prawo złożyć anulowanie przeNiesienia numeru na max 2 dni do przeniesienia. W praktyce co prawda nawet tego samego dnia jest to wykonalne. Bez żadnych konsekwencji. Nigdzie nie dzwonisz tylko piszesz pismo i wysyłasz skan najlepiej mailem i najlepiej do operatora biorcy. Tyle.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
  • Strona 55 z 72
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 72
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 72