DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 13 z 193
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 193
 #870281  autor: detmax
 07 cze 2016, 15:29
Owszem, ale to musi być oznaczenie tej pierwszej taryfy, jeśli masz taką możliwość to zaloguj się do Play24 i sprawdź czy masz tam widoczny pakiet 25MB za 3zł - jeśli tak to masz tą pierwszą taryfę :)
 #870283  autor: Gregrin
 07 cze 2016, 15:37
surface123 pisze:Chyba chodzi o nazwę taryfy RBM na kartę - też takie mam i tam jest DIL ale tez brak RWK
surface123 pisze:Ale przeciez ta taryfa nie nazywa sie w systemie RBM7 :) tylko RBM na kartę
Tak w play24 pisze "RBM na kartę" ale kodem *111*49*1# pisze "RBM na kartę 7"
Natomiast w 7MNP w p24 jest "RBM na kartę 7 MNP".
Na zwykłej 7 można uruchomić DIL a na 7MNP opcja zniknęła ale można włączyć bonus za rejestracje który daje RWK. Przy przejściu na RBM5 podobno przechodzi (nieregulaminowo) a tam już można włączyć DIL ale po roku będzie 50zl za 100dni.
PS jadę rejestrować kartę :D

Podsumowując nazewnictwo. Jest: (w [] jest nazwa z p24)
RBM (I) [RBM na kartę] Stara taryfa z DIL i pakietem 25MB za 3zl. (tu nie dają bonusu RWK za rejestracje) Nazywana tez RBM7 bo krotki kod zwraca nazwę "RBM na kartę 7"
RBM7 MNP (I) [RBM na kartę 7 MNP] Stara taryfa z pakietem 25MB za 3zl ale wycieli DIL i dali RWK za rejestracje.
RBM5 (II) [RBM na Karte 5] Nowa taryfa (aktualna).

Nowa od starej rożni się 2 zasadniczymi rzeczami:
Stara (I) ma 150dni za 50zl i najtańszy pakiet za 3zl (25MB) (w MNP7 zniknęła możliwość aktywacji DIL)
Nowa (II) ma 100dni za 50zl i najtańszy pakiet za 5zl.

Na stronie RBM w regulaminach https://www.redbullmobile.pl/obsluga-kl ... egulaminy/ stare taryfy są nazywane:
(RBM I)
Regulaminy "Red Bull MOBILE na kartę 9 zł" Nazwa 7 bo na koncie było 7zl +2 na bonusowym.
Regulaminy "Red Bull MOBILE na kartę (edycja specjalna)" (MNP7) Te chyba są na aukcji bo właśnie tam wspominano o "edycji specjalnej"

(RBM II lub nazywana RBM5 (II)) Miedzy sobą różnią się pewnie tylko rodzajem kwoty na starterze 5/9.
Regulaminy "Red Bull MOBILE na kartę 9 zł NEW (II)"
Regulaminy "Red Bull MOBILE na kartę 5 zł (II)"
Regulaminy "Red Bull MOBILE na kartę FREE" (jakaś wersja z zawieszka, pewnie promocyjna)
Ostatnio zmieniony 12 cze 2016, 10:34 przez Gregrin, łącznie zmieniany 5 razy.
 #870285  autor: jarekt
 07 cze 2016, 15:38
Ludziska nie mieszajcie!

Nie ma i nie było (raczej) taryfy "RBM 7 czystej".

Taryfa z "7" w nazwie była tylko jedna wg terminologii z regulaminów Play/RBM.

Być może krótki kod zwraca niektórym RBM7 a innym RBM7 MNP ale to raczej błąd, tzn. RBM7 z krótkiego kodu to tak naprawdę po prostu RBM albo RBM1 (albo RBM I) albo pisane tak: Red Bull Mobile Na Kartę.

RBM 7 MNP, albo w skrócie RBM 7 (albo pisane bez spacji RBM7) była/jest taryfą która powstawała tylko i wyłącznie przy przenoszeniu numeru do RBM, a 7 wzięło się najprawdopodobniej z tego że kiedyś dawali 7zł przenoszącym.

Potem powstało kilka taryf drugiej generacji (RBM II, albo RBM2) i była wśród nich popularna taryfa z 5zł na koncie nazywana "RBMII 5" albo w skrócie RBM2 albo RBM5 - ale były taryfy RBM1 z 5zł i 9zł dlatego jest tyle zamieszania teraz.

No i jest trzecia generacja taryf nazywana na szczęście Energy (na szczęście, bo trochę wprowadziła porządku a nie dodatkowego zamieszania) ale i ona potrafi wystąpić w wariancie niby "5" i "9" ale się tego nazewnictwa nie stosuje (nie przyjęło się).

I teraz tak: RBM1 i RBM2/5 mają w tej chwili DIL-a ale nie mają RWK w tej promocji "rejestracyjnej" a RBM7 i Energy i nie mają (Energy nigdy nie miała) DIL-a ale mają RWK w tej promocji.

Zupełnie inną sprawą jest jaką nazwę zwraca krótki kod na sprawdzenie aktualnej taryfy a jak taryfa jest nazywana w Play24 a jaką nazwę ma w regulaminach bo jak ktoś dobrze się temu przyjrzy to niektóre taryfy mają 3 różne nazwy.

Tak samo jak sprawa "Pakiet Złotówek" w Play24 i "Pakiet Złotówek" w regulaminach - brzmią tak samo i pisze się je tak samo a oznaczają zupełnie inne złotówki, co Play jest na ręke - ale to opowieść na inny wątek.

------
Edit:
------

Taryfy RBM1 i RBM7 (w dowolnych wariantach nazewniczych) dają 150 dni ważności za 50zł i mają np. pakiet 25MB za 3zł i np. pakiety setek darmowych SMSów do wszystkich sieci i kilka innych bajerów (niektóre są NAPRAWDĘ niezłe) niewidocznych w Play24, o których nie będę pisał ze względu na Januszy :)

Proponuję nie zwracać uwagi na nazwę taryfy zwracaną przez krótki kod w przypadku taryfy RBM1 (kod zwraca, że jest to RBM7 ale nazwy takiej taryfy nie ma w żadnym dokumencie Play/RBM) i nazywać ją RBM1 w odróżnieniu od "prawdziwej" taryfy RBM7 (RBM 7 MNP) która straciła DIL-a ale dostała RWK (RBM1 nie straciła DIL-a ale nie dostała RWK).

------
Edit:
------

Tym sposobem tytuł wątku jest dalej poprawny a nam będzie się żyło lepiej :)
 #870306  autor: Gregrin
 07 cze 2016, 16:32
Umówmy się na nazwę
RBM I (RBM1 jak kto woli)
RBM7 MNP (koniecznie z tym dopiskiem żeby nikt nie pomyślał o RBM1)
no i RBM5 lub RBM II tu się nikomu nie myli.
Wtedy będzie nam się łatwiej zrozumieć :-)
 #870309  autor: odkrywca1
 07 cze 2016, 16:46
jak rozpoznać taryfę RBM I od RBM7 MNP bo jak rozumiem kodem ussd zwraca tylko RBM7 w obu przypadkach?
Czy w 24.play widać tylko bonus 100zł i 10GB a w drugiej 100zł + 10GB + RWK?
Już sam nie wiem jaką mam taryfę ( DIN jest włączony i działa jednak nie wiem co będzie przy próbie odnowienia
 #870310  autor: jarekt
 07 cze 2016, 16:51
Akurat kodem zwraca: "RBM 7 MNP" dla RBM7 MNP ale łatwo jest nie zauważyć tego dopisku MNP i pomylić obydwie taryfy jeśli chcesz je rozróżnić po nazwie zwróconej kodem.

Najłatwiej jest w Play24: dla RBM7MNP pokazuje "RBM 7 MNP" a dla RBM1 ("RBM7" z kodu) pokazuje "RBM na kartę" (bez żadnych cyfr).

-----
Edit:
-----

Generalnie przez to pomieszane nazewnictwo technicy/programiści Play (i firm z nimi współpracujących) się gubią dzięki czemu dostajemy czasami dziwne możliwości (dawny RWK przez Fakt w RBM7mnp i DIL gratis przez rok dzięki pakietowi MB również ważnemu rok - obecnie żadnej z tej luki nie da się zrobić/wykorzystać) ale i dziwne problemy - to obecne zniknięcie DIL-a w RBM7mnp może być zarówno celowym zabiegiem ustalonym na "wysokim" szczeblu w Play (o czym nawet Marcin G. nie wie i robi wielkie oczy i informuje kilkukrotnie publicznie, ze żaden Darmowy Internet LTE w RBM7mnp nie został odwołany) ale i może być jakimś dziwnym "bugiem" w systemach informatycznych (może miał zostać DIL bo przecież promocji nie odwołano i regulaminu nie zmieniono ale ktoś coś źle zrozumiał, pomieszał pisma/regulaminy i błędnie usunął DILa z RBM7mnp i dał RWK do tej taryfy w tej promocji a tak faktycznie to miało tak nie być w tej taryfie).
Ostatnio zmieniony 07 cze 2016, 17:04 przez jarekt, łącznie zmieniany 2 razy.
 #870312  autor: odkrywca1
 07 cze 2016, 16:57
@jarekt dzięki z tego wynika, że mam RBM1 :)

EDIT: Co do taryf RBM to mogliby nadawać nazwy taryfą typu Energy a nie RBM 1 2 itd

Powinni też ujednolicić nazwy względem regulaminów np w play24
 #870313  autor: detmax
 07 cze 2016, 17:05
Panowie, nazwy nazwami :) a nadal na blogu Play nic nie ma o sytuacji związanej z DIL-em w RBM ( I i II ) , miał być wpis i cisza ...
EDIT : Jest nowy wpis na blogu ... ale nie ten, na który większość osób czeka .
 #870316  autor: odkrywca1
 07 cze 2016, 17:49
detmax pisze:Panowie, nazwy nazwami :) a nadal na blogu Play nic nie ma o sytuacji związanej z DIL-em w RBM ( I i II ) , miał być wpis i cisza ...
EDIT : Jest wpis na blogu ... ale nie ten, na który większość osób czeka .
1. Może to wskazywać że to błąd w systemie bo jeżeli nikt nic nie wie to może to nie planowana decyzja, bo w przeciwnym razie były by ustalenia co do strategi marketingowej.
2. Badanie jak zareagują użytkownicy na wyłączenie usługi ?? ( takie ciche wyłączenie do którego się nie przyznajemy ale w razie czego to przywrócimy jak będzie lipa i podniesie się krzyk)
 #870318  autor: pauvre
 07 cze 2016, 18:03
Panowie, chciałbym dopytać, zwłaszcza tych, którzy znają odpowiedź z praktyki, ponieważ nie jestem do końca pewien, a teoretyczną odpowiedź znam. Korzystałem z DIL w taryfie RBM na kartę 7 MNP, w której nie ma już możliwości jego aktywacji. Ponieważ dalej chciałbym korzystać z DIL, to przejdę do RBM na Karte 5. I tu moje pytanie: czy po aktywacji pakietu 100zł/10GB/RWK w obecnej taryfie, a następnie przejściu na RBM 5 konto będzie ważne rok czy skróci się do 14 dni?
 #870322  autor: radek04
 07 cze 2016, 18:28
U mnie w RBM7 MNP skończył się DIL kilka dni temu, ale chwilę przed tym wykupiłem pakiet 600 MB i wciąż mam 590 MB, a korzystamy sporo. Co to może być? Dlaczego nie ściąga z pakietu?
 #870325  autor: jarekt
 07 cze 2016, 18:35
Jeśli od tych paru dni rozłączasz sesje (i/lub wyłączasz kompa/telefon/router) i dalej Ci się pakiet nie zmniejsza to jest to bardzo ciekawe info (jakiś błąd w systemie bilingowym, który dalej nie zlicza transferu po LTE mimo nieaktywnej usługi DIL - byłaby to rewelka :) ).

Ale jeśli dużo korzystasz ale przez te parę dni np. połączenie się jeszcze ani razu nie rozłączyło to po prostu jeszcze te MB nie zostały rozliczone.

I sprecyzuj "sporo": kilkanaście GB?
 #870331  autor: radek04
 07 cze 2016, 19:07
Rozłączałem sesje, nawet celowo. No może moje sporo to niewiele dla innych. Raczej często w niewielkich ilościach. Ale po transferze wychodzi mi jakieś 200 MB od czasu wyłączenia DIL. Mam to w "Promocyjne MB".
Ostatnio zmieniony 07 cze 2016, 19:16 przez radek04, łącznie zmieniany 1 raz.
 #870336  autor: detmax
 07 cze 2016, 19:21
Radek04 podejrzewam, że możesz mieć MB w " Promocyjne MB w strefie taniego internetu " , jeśli możesz to zaloguj się na Play24 i sprawdź to lub w menu na *111#
 #870337  autor: jarekt
 07 cze 2016, 19:23
Tak jak pisze detmax, w RBM7 są dwa konta z MB i na tym drugim (nigdy nieużywanym gdy byłeś w zasięgu LTE i miałeś aktywną opcję DIL) możesz mieć (miałeś) 1024MB pochodzące z innej promocji, które schodzi w pierwszej kolejności przed tymi MB z wykupionych pakietów (i z doładowań).

To drugie konto (schodzące jako pierwsze) sprawdzisz *108# a to pierwsze (schodzące jako drugie) czyli MB z pakietów/doładowań sprawdzasz *107#
  • Strona 13 z 193
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 193
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 193