DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 15 z 193
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 193
 #870572  autor: radek04
 08 cze 2016, 18:39
Może faktycznie tak mało zużywam - mniej, niż myślałem. Od wyłączenia zużyłem 138MB, a play24 pokazuje, że zostało 563MB. Może miałem więcej, niż 600MB, a nie wiedziałem (poprzedni pakiet zużyłem, doładowałem 20 zł i aktywowałem pakiet 600MB). Tak, czy inaczej, pozostałe MB maleją, więc chyba jest OK (niestety). Dziękuję za pomoc.
 #870625  autor: reboot
 08 cze 2016, 22:20
Mam RBM7MNP - dostałem SMSa od Play, że wyłączyli mi DIL, więc 3.06 wprowadziłem kod (z regulaminu), otrzymałem wiadomość zwrotną sms, że zlecenie przyjęto do realizacji i... po 24h jak się okazuje jednak nie włączyli mi DIL, przez co stracilem ponad 20 GB.

Zgłosiłem to do Play, oddzwonił ktoś i na moją prośbę o włączenie DIL zgodnie z regulaminem i zgodnei z otrzymanym przeze mnie smsem o tym, że będzie to zrealizowane jak również o zwrot 20 GB odpowiedział, że może mi dać 20 zł rekompensaty :) Śmiech na sali.
Powiedział też, że oddzwoni w takim razie ktoś kolejny, do kogo zostanie przekazana sprawa.
Następnego dnia rano zgłoszenie magicznie zostało zakończone, a jak się okazuje nowe nie zostało wprowadzone do systemu - gdyby nie moja dociekliwość, to bym czekał do usranej śmierci na kontakt.
Ponowiona prośba przez infolinię o odsłuchanie rozmowy i kontakt - niestety telefon mi się rozładował, więc otrzymałem jedynie odpowiedź na Play24, że nie widzą podstaw, aby przychylić się do mojej prośby o to, abym miał uruchomiony DIL w RBM7MNP oraz odzsykał moje 20 GB.

Na moje pytania:
- skoro na stronie jest RBM5II, 9, 9II, free i specjalna, to którą taryfą jest moja RBM7MNP - czemu nie ma regulaminów, a jeśli przyjmujemy, że jest jedną z nich, to czemu dla np. taryfy 9 (bez II) wciąż jest dostępny stary regulamin z 22.10.2014?
- czemu po wprowadzeniu kodu na DIL otrzymałem smsa o tym, że zostanie to włączone w ciągu 24h, skoro przy wyłączonej usłudze dla mojej taryfy powinienem mieć komunikat "sorry gościu, ta usługa jest dla Ciebie niedostępna"?
- czemu Play twierdzi, że odwołał promocję skoro wg regulaminu DIL pkt VI.1 nie podał tego na stronie play.pl ani w żaden inny sposób do publicznej wiadomości? Jeśli zostało to ogłoszone, to prosiłem o informację gdzie tego szukać.

Na razie czekam aż kolejny kiep z Play zadzwoni do mnie i będzie pitolił o niczym, a nie odniesie się rzeczowo do moich pytań.

WKS
 #870631  autor: Andrzej311
 08 cze 2016, 22:34
Szkoda, że nie ma nikogo kto ma rbm7 bez MNP i skończył mu sie pakiet. Wtedy byśmy już wiedzieli czy oprócz rbm 7 MNP w którym już nie można uruchomić jest jeszcze rbm 7. Ale to nic już napewno wiemy że rbm 5 (II) można uruchomić, a rbm 7 MNP NIE można. Więc zostaje jeszcze jedna taryfa, a raczej ta sama co rbm 7 MNP tylko bez przenosin z innej sieci czyli Rbm 7 - ciekawe czy na niej można uruchomić. A może ktoś już to sprawdził???? U mnie wyjdzie pod koniec czerwca więc dopiero wtedy sprawdze. Zostaje jeszcze nadzieja w rbm 7 to wszystko.
 #870635  autor: Gregrin
 08 cze 2016, 22:45
reboot pisze:specjalna, to którą taryfą jest moja RBM7MNP
Na 99% procent ta. Z dwóch powodów.
1. To stara taryfa (bo nie ma II) jak RBM I bo ma pakiet 25MB za 3zl.
2. Tylko w śród jej jest regulaminów jest regulamin przeniesienia do RBM.
 #870637  autor: Gregrin
 08 cze 2016, 22:48
Andrzej311 pisze:Szkoda, że nie ma nikogo kto ma rbm7 bez MNP i skończył mu sie pakiet. Wtedy byśmy już wiedzieli czy oprócz rbm 7 MNP w którym już nie można uruchomić jest jeszcze rbm 7
Ja mam i mam możliwość włączenia tam DIL. Na drugiej karcie z 7MNP nie mam DIL. Obie karty leżą nieużywane bo przeznaczone były do testów.
Harrrd pisze:nie tyklo rbm 5
Juz dawno potwierdzone ze DIL zniknął tylko z RBM7MNP. Za to dostał RWK z bonusu dla rejestrujących.
Bonus RWK nie trafił tylko do 2 taryf RBM I(7) i RBMII(5) właśnie dlatego ze jest tam darmowe LTE.

Na dowód:
Testowa1 7MNP (brak LTE)
http://i.imgur.com/ynGH0qi.jpg
Testowa 2 RBM na kartę (jest LTE)
http://i.imgur.com/IJ8Me9E.jpg
Ostatnio zmieniony 08 cze 2016, 23:08 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #870643  autor: reboot
 08 cze 2016, 23:06
Gregrin, być może.
Nie zmienia to faktu, że regulamin DIL ma jeden link wspólny dla wszystkich taryf :)

Andrzej311 mam podgląd Play24 dla takiej taryfy.
Normalnie jest tam DIL :)

Obrazek

WKS
 #870644  autor: Andrzej311
 08 cze 2016, 23:07
Gregrin pisze:
Andrzej311 pisze:Szkoda, że nie ma nikogo kto ma rbm7 bez MNP i skończył mu sie pakiet. Wtedy byśmy już wiedzieli czy oprócz rbm 7 MNP w którym już nie można uruchomić jest jeszcze rbm 7
Ja mam i mam możliwość włączenia tam DIL. Na drugiej karcie z 7MNP nie mam DIL. Obie karty leżą nieużywane bo przeznaczone były do testów.
Harrrd pisze:nie tyklo rbm 5
Juz dawno potwierdzone ze DIL zniknął tylko z RBM7MNP. Za to dostał RWK z bonusu dla rejestrujących.
Bonus RWK nie trafił tylko do 2 taryf RBM I(7) i RBMII(5) właśnie dlatego ze jest tam darmowe LTE.
No to gitara. :mrgreen: Tylko usunęli DIL z RBM 7 MNP czyli z przenosin. Więc nie mam sie co martwić :D A osoby które mają RBM 7 MNP to mają 2 wyjścia:
1. Przejść na RBM 5 kodem.
2. Znaleźć starą granatową kartę z 2011r.
 #870645  autor: Andrzej311
 08 cze 2016, 23:09
reboot pisze:Gregrin, być może.
Nie zmienia to faktu, że regulamin DIL ma jeden link wspólny dla wszystkich taryf :)

Andrzej311 mam podgląd Play24 dla takiej taryfy.
Normalnie jest tam DIL :)

Obrazek
Rozumiem, że w RBM 7 MNP już nie widnieje DIL??? Czy widnieje, a nie można go aktywować?
 #870649  autor: Gregrin
 08 cze 2016, 23:16
Andrzej311 pisze:2. Znaleźć starą granatową kartę z 2011r.
Poczytaj watek stronę wcześniej. Z faktu tez dało się przejść do RBM I wiec rodzaj karty nie ma znaczenia. Karta musi być w taryfie według play24 "RBM na kartę", według krótkiego kodu "RBM na kartę 7" no i posiadać pakiet 25MB za 3zl.
Andrzej311 pisze:Rozumiem, że w RBM 7 MNP już nie widnieje DIL??? Czy widnieje, a nie można go aktywować?
Nie widnieje. Zobacz sobie mój pierwszy post na tej stronie.
 #870651  autor: Andrzej311
 08 cze 2016, 23:22
Gregrin pisze:
Andrzej311 pisze:2. Znaleźć starą granatową kartę z 2011r.
Poczytaj watek stronę wcześniej. Z faktu tez dało się przejść do RBM I wiec rodzaj karty nie ma znaczenia. Karta musi być w taryfie według play24 "RBM na kartę", według krótkiego kodu "RBM na kartę 7" no i posiadać pakiet 25MB za 3zl.
Andrzej311 pisze:Rozumiem, że w RBM 7 MNP już nie widnieje DIL??? Czy widnieje, a nie można go aktywować?
Nie widnieje. Zobacz sobie mój pierwszy post na tej stronie.
To był pewnie jeden przypadek na milion. A i tak nie ma pewności czy kiedyś system nie rozpozna, że ona była z przenosin i zniknie LTE. Tak myśle.
Czytałem wątek jak i wszystko od początku śledze ten temat.
 #870652  autor: Gregrin
 08 cze 2016, 23:37
Andrzej311 pisze: czy kiedyś system nie rozpozna, że ona była z przenosin i zniknie LTE. Tak myśle.
Ja przenosiłem przez kod ale nie jak podawali na forum do rbm7 tylko do zwykłego RBM dla testu co to za taryfa. Właśnie na to próbuję ci zwrócić uwagę ze nie ważne jaka jest karta sim i skąd ale jaka jest na niej taryfa. Z DIL byly 3.
RBM (I czy 7 jak kto nazywa), RBM 7MNP, i aktualna RBMII (5).

Dalej przenosząc się do RB trafia się do RBM7MNP a ta taryfa ma 150dni za doładowanie tak samo jak wycofany RBM I (z tego właśnie powodu zastąpiony wersja II).
Po wyłączeniu DIL w 7MNP nie jest już możliwe uzyskanie 150dni i DIL.

Dlaczego wyłączyli DIL na taryfie MNP7 zamiast przenosić np od razu do RBM5 ?? Moim zdaniem pewnie dla tego ze to niewiele by dało z racji ilości starterów dostępnych na allegro które aktywują się w RBM7MNP.
Tyle moich teorii.
 #870658  autor: Gregrin
 09 cze 2016, 00:01
goldenmen pisze:jutro kończy mi sie 30 dniowy DIL dlatego zobacze czy daa rade go uruchomić na karcie z przeniesienia z faktu
Jeśli to taryfa RBM7MNP to po prostu nie.
 #870662  autor: Andrzej311
 09 cze 2016, 00:12
Gregrin pisze:
Andrzej311 pisze: czy kiedyś system nie rozpozna, że ona była z przenosin i zniknie LTE. Tak myśle.
Ja przenosiłem przez kod ale nie jak podawali na forum do rbm7 tylko do zwykłego RBM dla testu co to za taryfa. Właśnie na to próbuję ci zwrócić uwagę ze nie ważne jaka jest karta sim i skąd ale jaka jest na niej taryfa. Z DIL byly 3.
RBM (I czy 7 jak kto nazywa), RBM 7MNP, i aktualna RBMII (5).

Dalej przenosząc się do RB trafia się do RBM7MNP a ta taryfa ma 150dni za doładowanie tak samo jak wycofany RBM I (z tego właśnie powodu zastąpiony wersja II).
Po wyłączeniu DIL w 7MNP nie jest już możliwe uzyskanie 150dni i DIL.

Dlaczego wyłączyli DIL na taryfie MNP7 zamiast przenosić np od razu do RBM5 ?? Moim zdaniem pewnie dla tego ze to niewiele by dało z racji ilości starterów dostępnych na allegro które aktywują się w RBM7MNP.
Tyle moich teorii.
No ja wiem że były trzy taryfy te co podałeś. Ale że już nie można mieć 150 dni z przenosin z innej sieci to nie wiedziałem. Więc do jakiej od razu przenosi??? Rbm 5 czy nadal rbm 7 MNP tyle tylko że ze 100 dniami waż. konta? Czy w ogóle nie ma już tej taryfy rbm 7 MNP?
 #870665  autor: Gregrin
 09 cze 2016, 00:20
Zle mnie zrozumiałeś. Nie ma tylko DIL. 150dni jest. Ale nie ma już możliwości korzystać z DIL i 150dni dla nowych czyli przechodzących do 7MNP bo tam wyliczyli DIL (dodatkowo oprócz nowych to spora grupa starych straciła możliwość ze 150dni i DIL). 150dni nadal jest a nawet dali RWK dzięki promocji dla rejestrujących.

Uważam ze szybko wyłączyli RBM I i włączyli RBM II bo w kalkulacjach im te 150dni nie pasowało (albo było tylko zachętą do rozreklamowanie tej oferty). 7MNP było luką o której zapomnieli (albo nie docenili) i przez którą DIL i 150dni dostała większa niż planowana (przy wyłączeniu RBMI) grupa użytkowników która przez startery z allegro mogla w ostatnim czasie znacząco wzrosnąć.
Wyłączając DIL w RBM7MNP naprawili za jednam razem 2 problemy. To oczywiście taka moja teoria ale w sumie ciężko wyjaśnić wprowadzenie nowej taryfy (żeby nie korzystać ze starej która miała 150dni i DIL) a zostawić 7MNP która dalej to miała.
 #870674  autor: detmax
 09 cze 2016, 00:53
Bardzo sensowne i ciekawe przemyślenia Gregrin :) , dodam od siebie, że były osoby, które miały DIL w RBM 7 MNP za dosłownie 30zł ! na rok ! ( czyli wystarczyło tylko 1 doładowanie za 30zł ), jak łatwo obliczyć to zaledwie 2,5zł na miesiąc , zamiast 10zł / miesiąc w opcji 150 / 50 i około 15zł / miesiąc w opcji 100 / 50 .
Także RBM 7 MNP to był prawdziwy killer :) jeśli chodzi o minimalizację kosztów dla pewnej grupy osób, czytałem, że niektórzy kupowali po kilka kart, a nawet 10 i więcej , co w ostatnim przypadku dla liczby ich 10 dawało prawie aż 1 TB na miesiąc za zaledwie 25zł na miesiąc ! , dlatego też próbowano w RBM znaleźć przyczynę tak niskich przychodów i tak dużego obciążenia sieci i po skrupulatnej analizie znaleźli winowajcę - RBM 7 MNP ...
 #870679  autor: goldenmen
 09 cze 2016, 01:22
detmax pisze:Bardzo sensowne i ciekawe przemyślenia Gregrin :) , dodam od siebie, że były osoby, które miały DIL w RBM 7 MNP za dosłownie 30zł ! na rok ! ( czyli wystarczyło tylko 1 doładowanie za 30zł ), jak łatwo obliczyć to zaledwie 2,5zł na miesiąc , zamiast 10zł / miesiąc w opcji 150 / 50 i około 15zł / miesiąc w opcji 100 / 50 .
Także RBM 7 MNP to był prawdziwy killer :) jeśli chodzi o minimalizację kosztów dla pewnej grupy osób, czytałem, że niektórzy kupowali po kilka kart, a nawet 10 i więcej , co w ostatnim przypadku dla liczby ich 10 dawało prawie aż 1 TB na miesiąc za zaledwie 25zł na miesiąc ! , dlatego też próbowano w RBM znaleźć przyczynę tak niskich przychodów i tak dużego obciążenia sieci i po skrupulatnej analizie znaleźli winowajcę - RBM 7 MNP ...

był to HIT od roku z tego korzystam i włąśnie pod koniec miesiaca konczy mi sie roczna ważnosc i zastanawiałem sie co dalej czy cos kombinowac czy dołądowywać liczyłem ze za 50zł 150dni bedzie i uruchomie DIL jak nic taniej nie wyczytam i liczyłem że jeszcze miesiac pocisne na LTE ale nie da rady uruchomić już DIL. licze na jakiś bug systemowy i że uruchomi mi darmowe LTE
  • Strona 15 z 193
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 193
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 193