DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 468 z 1158
  • 1
  • 466
  • 467
  • 468
  • 469
  • 470
  • 1158
 #874429  autor: njuken
 30 cze 2016, 09:51
Też mam ostatnio słabszy sygnał Orange/T-M LTE 1800 1/5. Często już zrzuca nawet na 3G, co jeszcze nie tak dawno nie zdarzało się. Czekam na LTE 800 i powinno być już 4/5, bo do nadajnika tylko 2,5 km. Oczywiście posiadam antenę, bo bez niej LTE 1800 nie złapie.
Taki play LTE 800 5 km do nadajnika daje nawet 3/5
Ostatnio zmieniony 30 cze 2016, 09:59 przez njuken, łącznie zmieniany 3 razy.
 #874434  autor: MaciejM
 30 cze 2016, 10:02
Mylisz się i to bardzo

Szczątkowy LTE800 -120 dBm
Obrazek

Mimo zasięgu U900 -95 dBm nie udało mi zrobić do końca speedtesu. Download do 0.5 mbps

Okolice Brańska
 #874436  autor: Kryniczanin
 30 cze 2016, 10:10
MaciejM

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja Ci mogę przedstawić speedtesty z tamtego roku gdzie LTE szczątkowe ma 1 mega a U900 7-8 na 3-4 kreskach. (Tyle, że dotyczy Play).

Także, nie jest to regułą, że LTE zawsze jest szybsze.
 #874439  autor: kozien70
 30 cze 2016, 10:21
@Kryniczanin - chodzi bardziej o to, że na LTE przy szczątkowym sygnale -120dBm da się jeszcze osiągnąć ciekawe transfery. W U900 przy sporo mocniejszym sygnale transfer najczęściej już nie istnieje.
Zakładając zatem grzanie tych dwóch technologii z tego samego masztu, na tych samych mocach, LTE800 pozwoli na skraju zasięgu na osiągnięcie lepszych transferów niż U900. W miejscach, gdzie obydwie technologie będą miały np. po -105dBm LTE będzie ładnie działać, a transfer w U900 będzie równy zero.
 #874440  autor: MaciejM
 30 cze 2016, 10:25
Az tego roku :) ? Wiemy jak LTE Playa było zapchane, że UMTS lepiej działał. Druga sprawa to sygnał umts900 przestaje działać przy -110 dBm gdzie dla LTE800 w paśmie 10 mhz można osiągnąć nawet 50 mb/s
 #874441  autor: Kryniczanin
 30 cze 2016, 10:26
Kozien

Wszystko ok, tylko, że sam T-Mobile twierdził, że na LTE ruch rośnie drastycznie co miesiąc a na U o kilka bądź kilkanaście procent. Tak pisali kilka miechów temu. Może liczba terminali z LTE już jest taka, że na LTE dalej rośnie a na U ustabilizowało się a może nawet minimalnie zaczyna spadać?

Wiem teoretyzuję.
Wiemy jak LTE Playa było zapchane, że UMTS lepiej działał
Zobaczymy w tym roku jak to będzie wyglądać przy jednej nośnej zabranej na LTE.
Druga sprawa to sygnał umts900 przestaje działać przy -110 dBm gdzie dla LTE800 w paśmie 10 mhz można osiągnąć nawet 50 mb/s
Powiedz to N gdzie do -118db trzyma się 2100 :-)

kiedyś -113 teraz -118.
 #874447  autor: Kryniczanin
 30 cze 2016, 10:44
MaciejM
Trafiłeś w sedno w tym momencie. Czemu?

T-Mobile wystartował z LTE na początku czerwca 2014 czyli minęły dwa lata - ludzie odchodzą bądź wala aneksy z wjazdem do LTE w tym momencie i wymianą SIM.

Bez wjazdu zostało jeszcze kilkaset tysięcy BC z 2012, ale to kwestia jednego kwartału

W maju i czerwcu patrząc na kalendarz ruch mógł wzrosnąć lawinowo w LTE.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2016, 10:50 przez Kryniczanin, łącznie zmieniany 2 razy.
 #874448  autor: kozien70
 30 cze 2016, 10:45
@Kryniczanin
Na pewno ruch LTE ma większą dynamikę wzrostu niż 3G i to będzie się nasilało. Coraz więcej urządzeń jest z LTE, nawet chińczyki po 300 zeta, a część starych 3G only idzie w odstawkę.
Ogólnie jednak jestem za powiększeniem zasobów U900 w N!
Najfajniej byłoby, gdyby odpalili drugą nośną U900 na reszcie zasobów 900ki Orange, zaś GSM900 zrobili wspólny dla O i Tm w trybie MOCN na pozostałych zasobach 900ki Tm. A w miejscach o większym ruchu 2G wspierać się GSM1800. Tak moja fantazja ;-)
Nie wiem tylko, czy ruch GSM zmalał na tyle, że można byłoby już to zrobić. No i czy obie firmy, pod nowymi rządami są w stanie znów tak się dogadać.
MaciejM pisze:Ruch w t-mobile w LTE rośnie znacznie wolniej niż u innych operatorów wszystko przez politykę wpuszczania nie wszystkich kart do LTE
True. Absurdalna polityka wpuszczania do LTE w T-mobile zastanawia mnie od początku. Przykładem moja firma, klient T-m od kilkunastu lat, kontrakt na kilkaset kart SIM przedłużony miesiąc przed uruchomieniem LTE1800 w T-mobile. Oczywiście po odpaleniu LTE nasze karty nadal w max 3G. Pismo do opiekuna T-m i jaka odpowiedź? Przykro nam, ale Wasza umowa nie obejmuje dostępu do LTE. Za dwa lata przy kolejnym kontrakcie postaramy się Wam ten dostęp dać. Naprawdę nie dziwię się, że wyniki T-m są tak marne.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2016, 10:48 przez kozien70, łącznie zmieniany 1 raz.
 #874452  autor: kozien70
 30 cze 2016, 10:54
@Kryniczanin
Standardowo, na dwa lata - właśnie z początkiem maja się skończyła. W nowej umowie, którą Tm próbuje przygotować już drugi miesiąc podobno dostęp do LTE mamy mieć, ha ha ha. Ale hola hola, nie tak łatwo. Trzeba będzie wymienić wszystkie kilkaset kart SIM by LTE zadziałało :shock:
I nie chodzi tu tylko o stare karty. Takie wymieniane kilka miesięcy temu podobno również trzeba znów wymienić. Gdyby to ode mnie zależało, bylibyśmy już dawno u innego operatora. Niestety tutaj w grę wchodzi decyzja zarządu pt. ma być T-mobile i już. Nie mamy za wiele do gadania.
 #874500  autor: kwasek66
 30 cze 2016, 13:41
@Kryniczanin
@kozien70,
Standardowo, na dwa lata - właśnie z początkiem maja się skończyła. W nowej umowie, którą Tm próbuje przygotować już drugi miesiąc podobno dostęp do LTE mamy mieć, ha ha ha. Ale hola hola, nie tak łatwo. Trzeba będzie wymienić wszystkie kilkaset kart SIM by LTE zadziałało :shock:
I nie chodzi tu tylko o stare karty. Takie wymieniane kilka miesięcy temu podobno również trzeba znów wymienić. Gdyby to ode mnie zależało, bylibyśmy już dawno u innego operatora. Niestety tutaj w grę wchodzi decyzja zarządu pt. ma być T-mobile i już. Nie mamy za wiele do gadania.

Yyyy o drogę czy o drobne pytasz? :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
To utwierdza w przekonaniu iż T to jednak :smt006
Aż taka presja na przychody że są zdolni doprowadzić do utraty Klienta? Po LTE lata tylko data, a pakiety masowe dla firm wychodzą ok 9-15zł/szt. za pełen no-limit z paczką GB wspólną dla bazy kart SIM. Rozumiem iż maci API do SMS wewnątrz firmy i pełną skalowalność rozwiązań, czy za wszystko T sobie życzy $?

Kopany w tyłek 3G nie umiera, zaczyna przejmować ruch głosowy, LTE800 musi przejąc ruch data, wtedy GSM pójdzie w odstawkę. Obecnie jedyne co można zrobić to druga nośna UMTS900, albo przemęczyć się do pojawienia zasięgu LTE800.
 #874555  autor: Mixiorek
 30 cze 2016, 16:47
Kryniczanin pisze:Zadowolny? Miłego Dnia.
Dzięki, doceniam!
Pawrzes pisze:W 4 miejscach z powodu ginącego LTE nastąpił zrzut do HSPA+ a na Estakadach Bielańskich do EDGE :!:
Tam jest granica LA? Estakady są w specyficznym miejscu, zasięg na nich powinien być z okolic Żerania lub Tarchomina. Jest stacja na seminarium na Dewajtis ale ona może nie dać rady przez las i ukształtowanie terenu.
kozien70 pisze:Przykładem moja firma, klient T-m od kilkunastu lat, kontrakt na kilkaset kart SIM przedłużony miesiąc przed uruchomieniem LTE1800 w T-mobile. Oczywiście po odpaleniu LTE nasze karty nadal w max 3G. Pismo do opiekuna T-m i jaka odpowiedź? Przykro nam, ale Wasza umowa nie obejmuje dostępu do LTE. Za dwa lata przy kolejnym kontrakcie postaramy się Wam ten dostęp dać. Naprawdę nie dziwię się, że wyniki T-m są tak marne.
Negocjowałem z TMobile numery firmowe, a w zasadzie próbowałem ale opiekun to była taka d@@a, że aż żal. Moja rada - Orange da Wam od ręki to czego TMobile nie może dać, a potem jeszcze więcej do tego sądzę, że za zauważalnie mniejszą kasę.
Nie wiem co trapi TMobile ale firma to ludzie a ja w tej firmie nie mam z kim rozmawiać od około 3-4 lat. Ostatnio miałem temat obok telco ale że przejęli GTS więc mają data center i rozmowy oraz negocjacje z ich accountem to była żenada. Koleś oczywiście w swojej stopce miał dużo angielskich słów w stanowisku ale czajenie tematu i rozmowy jak z kosmitą. Atman przy nich w tym temacie to profesorska obsługa.
Dla mnie jakościowo jeżeli chodzi o technikę i sieć jest wsio równo czy będę w TMobile czy Orange. Natomiast oferta, sprzedaż usług, obsługa posprzedażna w TMobile leży i kwiczy. Muł osiągnęli już dawno a teraz zamiast z niego wychodzić szorują o rdzeń ziemi.... Moja opinia dotyczy oferty biznesowej dla średnich i dużych firm.
To co napisał Kozien70 o LTE, simach itp to dla mnie rzecz nie do pomyślenia w biznesie. Sami się zaorają.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #874636  autor: ja.michal
 01 lip 2016, 01:10
Kryniczanin pisze:Może liczba terminali z LTE już jest taka, że na LTE dalej rośnie a na U ustabilizowało się a może nawet minimalnie zaczyna spadać?
Albo zmienili konfigurację U2100 i "zbiera" więcej klientów. U mnie niedawno pojawiło się U2100, zmienili konfigurację, że bliżej stacji wreszcie U2100 ma priorytet i na U900 prędkości z 1-2 Mbps skoczyły do 6-8 Mbps w godzinach szczytu. Co ciekawe U2100 jest wyłącznie od Orange, T-Mobile cisza w eterze.
 #874642  autor: MaciejM
 01 lip 2016, 06:58
@Kryniczanin w przypadku U2100 -118 dBm jeszcze nadaje się do użycia, U900 całkowicie dyskwalifikuje.
Co do zmniejszenia mocy LTE. Wasilków, Grabówka czy ul Suraska, Branickiego, Boboli, Bacieczki, Niemeńska w Białymstoku zostają praktycznie bez zasięgu LTE od N! bądź ten zasięg jest szczątkowy.
Na LTE800 w niedługim czasie nie ma co liczyć. Szkoda bo sieć naprawdę działała bardzo dobrze.
Teraz ? Pojedyncze stacje LTE1800 od N! mają gorszy zasięg od LTE2600 Playa !

Było dobrze teraz zmniejszają zasięg i w żaden logiczny sposób tej decyzji nie można uzasadnić.
 #874643  autor: Kryniczanin
 01 lip 2016, 07:39
Było dobrze teraz zmniejszają zasięg i w żaden logiczny sposób tej decyzji nie można uzasadnić.
To tylko informacje z jednej stacji, jednak dające do myślenia.

Tylicz góra Horb jedna stacja na niej wszyscy w LTE 1800. U mnie w domu LTE Grupy Plusa = brak kończyło się na podwójnych plastikowych oknach, Play to samo - by mieć LTE trzeba było wywiesić za okno modem, a N który pojawił się ostatni? Przechodził przez te okna, w domu była przy oknie jedna kreska i prędkości do 5mb/s.

To sugeruje tylko jedno - N drastycznie przekraczał normy nadawania - przynajmniej na tej stacji.
 #874645  autor: tomi81
 01 lip 2016, 08:01
Potwierdzam to co pisze Maciej - wspomniane przez niego rejony do dla LTE pustynia, do ogródka dodam całe osiedle przemysłowe (Baranowicka/Ciołkowskiego/Ciesielska) - tu LTE nie ma nawet outdoor. Dokładnie na LTE800 nie ma co liczyć w krótkim czasie więc zostaje jedna wielka pustka i powrót do korzystania z sieci 3G. Nie napawa to optymizmem. Pocieszeniem jest tylko to, że w terenie powstają coraz to nowe stacje (praktycznie tylko Orange) poprawiające zasięg i zagęszczające sieć, czego nie można powiedzieć o konkurencji, zwłaszcza spod koloru zielonego....
 #874647  autor: MaciejM
 01 lip 2016, 08:04
Z tej samej stacji każdy z operatorów nie będzie miał identycznego zasięgu. Może miałeś antenę skierowaną bezpośrednio w dom akurat z N! ?

Skoro inni operatorzy mimo mniejszej siatki stacji bazowych mają obecnie lepszy zasięg LTE też przekraczają normy ?

Chyba, że normy są tak drastyczne iż w odległości 300 m od stacji mamy sygnał -95 dBm, które dotyczą tylko N!
  • Strona 468 z 1158
  • 1
  • 466
  • 467
  • 468
  • 469
  • 470
  • 1158
  • 1
  • 466
  • 467
  • 468
  • 469
  • 470
  • 1158