DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 491 z 1158
  • 1
  • 489
  • 490
  • 491
  • 492
  • 493
  • 1158
 #877793  autor: Pawel1945
 18 lip 2016, 16:52
mixiorek-problem jest taki,że średnio chcą wychodzić poza duże miasta(rachunek ekonomiczny oczywiście,lecz w dużych miastach siedzą już kablówki z którymi ciężko się rywalizuje) a w miasteczkach np.moim 21tys. ,infrastruktura hmm...84 rok jak w Orwellu :) a tutaj każdy by im kwiaty pod stopy sypał
 #877799  autor: kozien70
 18 lip 2016, 18:19
Mixiorek pisze:[ W aglomeracjach chcą odwrócić hegemonię kablówek ale to będzie bardzo trudne i z tego co wiem Orange wiedziało, że będzie ciężko konkurować ale tak trudnej walki się nie spodziewali. Są poniżej planów sprzedażowych i to tak zdrowo a nie symbolicznie. Teraz tłumaczą i nagle się obudzili, że klienci mają umowy terminowe itp.
Taaacy zaskoczeni...No nie może być ;-) Czego się spodziewali? Wchodzą na tereny gdzie od paru lat ugruntowaną pozycję w jako dostawca szybkiego netu i TV mają kablówki i myślą, że ludzie nagle się do nich rzucą, bo co? Bo w Orange nazywa się to światłowód? 99% ludzi ma gdzieś, czym ten internet się do nich dostarcza. Może to być nawet durszlakiem i siatką na motyle, byleby działało stabilnie, szybko, bez limitów, bez kłopotów, w dobrej cenie. To wszystko klienci mają u aktualnych dostawców, to po co mają ich zmieniać?
Tutaj może zadziałać tylko to, co zadziałało w przypadku wejścia na rynek mobile Play: cena. I to bardzo atrakcyjna cena. Jak jest silna konkurencja, to wyrwać jej klientów można tylko ceną. Zwłaszcza na polskim rynku. Jakość, technologia ma drugorzędne znaczenie. Play przez pierwsze lata był maksymalnie kulawą siecią, miał szczątkową infrastrukturę i kulawy zasięg, a jak targał do siebie klientów? Cena czyni cuda. A póki co, ta cena FTTH Orange nie jest rewelacyjna - mam na myśli gołe usługi FTTH/TV, bez pakietyzacji z mobile.
Bo w pakietach z mobile faktycznie robi się ciekawie. I pakiety to może być drugi element poprawiający sprzedaż.
Ale i tak robra zrobi tylko ostra promocja cenowa. Aktualnie jej brak.
Mixiorek pisze:
kozien70 pisze:Wczorajsze pomiary agregacji Orange LTE1800+LTE2600 Warszawa, karta abo, godziny 15-17, odległość od stacji ok 100m w bezpośredniej widoczności anten.

Warszawa, Czerniakowska 18:
Dzisiaj przez około 5 minut starałem się i czekałem około 350m od tej lokalizacji by terminal zalogował się do 2600 na tej stacji... nie zalogował się :(
Trzeba na wszelki wypadek stać blisko stacji, bo inaczej jest duża szansa, że wskoczysz w zasięg LTE1800 jakiejś sąsiedniej i nici z pomiaru agregacji.
Mixiorek pisze: Chyba trzeba kupić Orange Neva 80 :mrgreen: Ikonka LTE+ czyli CA jest aktywna tylko przy aktywnej transmisji w danej chwili czy również w momencie gdy terminal "czuwa" ale widzi dostępne więcej niż jedno pasmo LTE? HD Voice jak mniemam obsługuje? Bateria starcza na dłużej niż 24h?
Ikonka zachowuje się podobnie jak w przypadku 3G i ikonki H/H+. LTE+ pojawia się tylko w momencie gdy telefon odbiera dane. W stanie czuwania jest samo LTE. Tak działa ogólnie agregacja - włącza się tylko w momencie przesyłania danych, w trybie czuwania telefony z CA siedzą tylko w jednym bandzie. HD Voice ma, w 3G. Na ile wystarcza baterii niestety nie jestem w stanie obiektywnie powiedzieć, bo korzystam z tego telefonu jako dodatkowego, a więc nie za dużo.
Patryk7588 pisze:
kozien70 pisze: Ja w piątek poszedłem zarejestrować swojego prepaida z Plusa, żeby odebrać bonus i potestować tym razem tę sieć.
Bonusowym 50GB to raczej sieci nie potestujesz.
Z moich obserwacji wynika że ma on bardzo nisko priorytet.
Gdy tylko rośnie ruch w sieci to zasoby dla tego pakietu są maksymalnie ograniczane.
No świetnie, coraz lepiej...Na razie to i tak ten pakiet od włączenia w piątek nadal u mnie nie działa. Dziś dostałem sms-a z potwierdzeniem złożenia reklamacji, którą złożyłem w piątek. Hahahaha.
Genialny jest ten operator, coraz bardziej mi się podoba :lol:
Klient, który nie zdecydował się wyrzucić ich prepaida do kosza, nie przeszedł do konkurencji, tylko zarejestrował u nich kartę ma gorszy priorytet niż pozostali. Rozumiem, że to taka zachęta na pozostanie w sieci. Brawo ZSZ :lol:
 #877857  autor: 3G
 18 lip 2016, 22:29
zwariowany.kurczak pisze:W LTE masz stabilniej, 3G jest zbyt zapychane głosem aby traktować je jako pasmo do Internetu
Zdarzały mi się speedtesty wyraźnie lepsze na 3G niż na LTE z tej samej stacji w tym samym miejscu i czasie. Widocznie są miejsca, gdzie dużo ludzi ma ten net jako domowy czy coś w tym rodzaju.

Co do priorytetyzacji, czasem wątpię czy w ogóle istnieje. Mam służbowy abo, na którym czasem też jest padaka. No chyba, że stacja po prostu tak zapchana, że priorytety nie mają już znaczenia.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #877869  autor: MaciejM
 18 lip 2016, 22:45
3G pisze:Zdarzały mi się speedtesty wyraźnie lepsze na 3G niż na LTE z tej samej stacji w tym samym miejscu i czasie. Widocznie są miejsca, gdzie dużo ludzi ma ten net jako domowy czy coś w tym rodzaju.
Prawdopodobnie masz coś z telefonem, lub korzystasz z Plusa :D

LTE będzie szybciej działać nawet przy -120 dBm z prędkością 5-10 mb/s przy takim sygnale GSM,UMTS nie nadaje się do użycia.
 #877876  autor: zajadacz
 18 lip 2016, 23:47
Niekoniecznie. N!, a zwłaszcza Orange, potrafi być tak zapchane w centrach miast, że UL większy niż DL to norma. A korzystający intensywnie z transmisji mają najczęściej dobre telefony/modemy z LTE, więc okupują LTE nawet jak na HSPA+ jest więcej wolnych zasobów. Generalnie to sieć zrzuca z LTE do HSPA+ jak sygnał jest za słaby, albo jak jest się w ruchu. W innych przypadkach się to nie zdarza.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #877935  autor: 3G
 19 lip 2016, 16:49
Ale ja nie pisałem, że korzystam z 3G przy -120 dBm. O 2G w ogóle nie było mowy. Zresztą LTE też słabnie przy tak słabym sygnale, choć fakt, że porównując do 3G, a zwłaszcza 2G to ogólnie może działać przy dużo niższych poziomach.
zajadacz pisze:okupują LTE nawet jak na HSPA+ jest więcej wolnych zasobów.
Właśnie o to mi chodziło. Jak jest LTE mocno zapchane to lepsze prędkości można osiągnąć na 3G. Oczywiście nie twierdzę, że tak jest zawsze, ale może być.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #877960  autor: RicoExus
 19 lip 2016, 18:20
W Gdyni na Akwarium Morskim al. Zjednoczenia 1 jest zmodernizowana stacja NetWorkS, to robią tak samo jak w Play wymieniają jedną z dwóch anten, w dodatku zastosowali takie same anteny jak w Play z tym, że wymieniają anteny na wszystkie sektory a nie jak Play czasem na jeden.

Nowe anteny po prawej.

Obrazek
 #877976  autor: zajadacz
 19 lip 2016, 20:00
Widzę, że na bogato, każde pasmo osobny promiennik. I Nawet RCU dla LTE 1800 jest, w Szczecinie się tego nie uświadczy. Dobrze pamiętam, ze Trójmiasto jest na NSN, a nie Huawei? I możesz powiedzieć co i czy wisiało zamiast tej anteny po prawej? Bo w Szczecinie jak były tribandy, to LTE 1800 podpinali tam gdzie U2100, żeby nie dokładać nic nowego i nie wymieniać anten.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #878002  autor: RicoExus
 19 lip 2016, 22:46
zajadacz pisze:Widzę, że na bogato, każde pasmo osobny promiennik. I Nawet RCU dla LTE 1800 jest, w Szczecinie się tego nie uświadczy. Dobrze pamiętam, ze Trójmiasto jest na NSN, a nie Huawei? I możesz powiedzieć co i czy wisiało zamiast tej anteny po prawej? Bo w Szczecinie jak były tribandy, to LTE 1800 podpinali tam gdzie U2100, żeby nie dokładać nic nowego i nie wymieniać anten.
Mam nawet zdjęcie poprzedniej anteny, która wisiała niestety zrobione z boku ale w miarę widać :)
Dokładnie to ja się na antenach nie znam jakie wieszają w T-mobile, akurat te nowe anteny to mi wyglądają na Huawei. Play raczej takie same wiesza gdzieniegdzie ale 100% pewności nie mam.

Obrazek


A tu np. anteny [NetWorkS!] na wieży widokowej w Gdyni Kolibach ale tam według pozwoleń jest tylko LTE1800? I co to za anteny nie wiem, szczególnie ta mała ?
Obrazek
 #878004  autor: zajadacz
 19 lip 2016, 23:06
Czyli NSN i osobny promiennik dla UMTS Orange i T-Mobile.
Te nowe anteny to właśnie Huawei, choć trochę do dziwne, że je montują do sprzętu NSN ;) Wszystkie stare anteny były Kathrein. To co jest na tej ostatniej wieży, to Typowy dla Orange zestaw anten Powerwave. Ta mała to LTE1800 i UMTS 2100, ta duża to GSM 1800, GSM 900 I UMTS 900, przy czym te 2 ostatnie pasma mają wspólny promiennik. Na tej ostatniej stacji będą musieli zmienić przynajmniej jedną z tych anten, żeby dołożyć LTE 800 i 2600.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #878011  autor: Spacedust
 19 lip 2016, 23:35
To jest Huawei, nawet jest logo na dole ;)

Czy nadal u Was widać osobno 260-34 nawet na nowych terminalach ?

Czy ta stacja ma także LTE800 ?

A co w sytuacji, gdy na obecnej stacji full wypas wiszą tylko 3 anteny sektorowe triband ?
 #878017  autor: RicoExus
 20 lip 2016, 00:20
Spacedust pisze:To jest Huawei, nawet jest logo na dole ;)

Czy nadal u Was widać osobno 260-34 nawet na nowych terminalach ?

Czy ta stacja ma także LTE800 ?
Jest dalej 26034.
Stacja ma LTE800 jako jedyna, która należała akurat do T-mobile w Gdyni, na razie mało modernizują z tego co się orientuję to Plus mocno modernizuje sieć w Gdyni szczególnie ostatnie 2mc.

Obrazek

Przy okazji uświadomiłem sobie jak dużo mam zdjęć różnych anten, uzbierało mi się tak od zeszłego roku a najfajniejsze dwa to pewnie NetWorks bo właśnie Kathrein między innymi, oby wszystkie można było tak robić :) Ale to zdjęcie poza Trójmiastem.
Obrazek
Obrazek
 #878020  autor: RicoExus
 20 lip 2016, 00:35
zajadacz pisze: To co jest na tej ostatniej wieży, to Typowy dla Orange zestaw anten Powerwave. Ta mała to LTE1800 i UMTS 2100, ta duża to GSM 1800, GSM 900 I UMTS 900, przy czym te 2 ostatnie pasma mają wspólny promiennik. Na tej ostatniej stacji będą musieli zmienić przynajmniej jedną z tych anten, żeby dołożyć LTE 800 i 2600.
Zapomniałem dodać to fakt wieża została postawiana przez Orange, więc pewnie dla tego ich anteny jeszcze zostały.
 #878021  autor: Spacedust
 20 lip 2016, 01:19
RicoExus pisze:Jest dalej 26034.
I co się dzieje po jego wybraniu ? Trzyma sztywno UMTS900 ?

W Poznaniu ani w Wielkopolsce nigdzie nie widziałem 260-34, bo mamy sprzęt Huawei...
 #878022  autor: Kryniczanin
 20 lip 2016, 06:33
I co się dzieje po jego wybraniu ? Trzyma sztywno UMTS900 ?

W Poznaniu ani w Wielkopolsce nigdzie nie widziałem 260-34, bo mamy sprzęt Huawei...
W Kostrzynie nad Odrą jest 260-34 tak w okolicach Wielkopolski. Gdzie jeszcze widziałem - wschód Zamość i okolice, Gawrolin.
 #878067  autor: zajadacz
 20 lip 2016, 11:28
Kostrzyn jest na Huawei, więc nie powinno być. Chyba, że na Wodstock postawili jakieś stacje mobilne na NSN. Jak weźmiesz starą Nokię z Symbianem i U900, to w całej Polsce będziesz mieć 260-34 ;)

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #878080  autor: RicoExus
 20 lip 2016, 12:48
Ja mam S4 mini LTE pokazuje 26034 Android 4.4.2. Po wybraniu 26034 próbuje się zalogować, po chwili przełącza i tak na T-mobile, ale to niema znaczenia bo U900 płynnie wskakuje jak trzeba.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 #878094  autor: Fmobile
 20 lip 2016, 16:01
Fmobile pisze: Ta stacja w Bestwince widać że jest przeciążona
Obrazek

Z innej stacji LTE 1/5 -110dBm dochodziło czasami do 18 Mb/s

Antena w pokoju - godz: 17.42 LTE 3/5 -101 dBm
Obrazek
Obrazek
Inny nadajnik, lokalizacja to chyba Miedźna, maszt PTK Centertel.
Gorszy sygnał, ale jakie ma osiągi :) Zostaje na nim.
Obrazek

LTE 1800 -90dBm 2.5 km do stacji
Obrazek
  • Strona 491 z 1158
  • 1
  • 489
  • 490
  • 491
  • 492
  • 493
  • 1158
  • 1
  • 489
  • 490
  • 491
  • 492
  • 493
  • 1158