DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    :thumbup:
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
:thumbup:
Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 48 z 102
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 102
 #879104  autor: jarekt
 26 lip 2016, 23:14
Jest to sytuacja bliźniaczo podobna do numeru jaki Play/RBM wywinął niedawno z DIL-em: usługę po cichu wyłączono z systemu bilingowego i nie poinformowano o tym, a potem zaczęły się różne dziwne zapewnienia ze strony Rzecznika Play, konsultantów i np. Krzyśka Sylwerskiego, potem zmiany i podmiany regulaminów, wsteczne daty itp, itd. aż po miesiącu w końcu jak gdyby nigdy nic ogłaszają, że od jutra koniec DILa w RBM7.

Tylko, że tym razem to jest większe przegięcie bo te pakiety to element oferty a nie jakaś promocja.

Liczą, że nikt się nie zorientuje a z pozostałych osób część przejdzie na nową ofertę (ważną od jutra), w której tych pakietów nie ma. Pozostała część napisze reklamacje - 80% Play odrzuci. Z tych 80%, 10% napisze odwołanie...

------
Edit:
------
A może również ktoś z Was zauważył, że około 15 czerwca zniknęły również darmowe startery PInK ze strony Play (w obydwu wariantach: 3w1 i 2w1) i z salonów? Przypadek?
Ostatnio zmieniony 27 lip 2016, 00:17 przez jarekt, łącznie zmieniany 2 razy.
 #879112  autor: jarekt
 27 lip 2016, 00:00
Takich akurat numerów Play nie robił nigdy do tej pory: usługa raz włączona działa przynajmniej do końca jej regulaminowego okresu. A ta usługa ma okres działania 11/12 miesięcy i potem się wyłączy. A jej działanie polega na comiesięcznym dodawaniu pakietu 250/500MB.
Także nie powinna się wyłączyć ale ja za Play nie ręczę...

Proponuję w dniu przyznania kolejnego pakietu to dokładnie sprawdzić i gdyby coś to ewentualnie awaryjnie zrobić doładowanie (choćby i za 5zł - 7 dni dodatkowej ważności - może wystarczy akurat na rozpatrzenie reklamacji) i oczywiście napisać reklamację.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2016, 00:04 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #879113  autor: reboot
 27 lip 2016, 00:02
jarekt pisze:usługa od 15 lipca nie aktywuje się (powinna się aktywować w ciągu 24h od aktywacji startera
Znajomy kupował starter 22 lipca (piątek), włączyło się normalnie 250 MB (jest na zielono), a 24 w niedzielę włączył 100 GB.
jarekt pisze:wyłączono cykliczne pakiety 250MB/500MB
Miałeś taką sytuację? Mam ciągle pilnować czy na pewno mam to na zielono? Bez przesady...
jarekt pisze:około 15 lipca zniknęły również darmowe startery PInK
Od bardzo dawna nie były dostępne na stronie www, jak również w salonach.

WKS
 #879115  autor: jarekt
 27 lip 2016, 00:15
Ja tutaj bardziej pisałem o darmowych starterach. W starterach płatnych byłoby to za duże przegięcie i w nich podejrzewam, ze ta usługa działa poprawnie.

W darmowych starterach należy zmienić taryfę PInK1 na PInK9 i tu być może Play upatruje furtkę na wytłumaczenie się z zaistniałeś sytuacji: że to były darmowe startery, a w cenniku w tabelce przy darmowym starterze nie ma pakietu cyklicznego i że np. możliwość zmiany taryfy to nie to samo co zakup od razu startera z taryfą PInK9 - tak sobie gdybam jak się będą z tego posunięcia tłumaczyć.

Aha, pomyliłem daty w postach powyżej: nie 15 lipca tylko 15 czerwca (już poprawiłem).

Ja aktywowałem między 10 czerwca a 10 lipca około 15 darmowych starterów PInK (sobie, w rodzinie i kilku znajomym) i od około 15 czerwca przestała się ta usługa aktywować (na około 10 starterach się już nie włączyła od tego dnia). O ile dobrze kojarzę to był dokładnie ten dzień kiedy internet zaczął się też rozliczać co 1kB zamiast co 100/500kB (w zależności od taryfy).

Oczywiście może to być jakiś błąd (jak to u Play) ale może być i celowe działanie (jak to u Play) :)
 #879120  autor: jarekt
 27 lip 2016, 00:42
Możliwe, że od jutra we wszystkich taryfach PInK (starych i tych nowych "jutrzejszych") pojawi się drugie konto MB (jak np. w RBM) i od kolejnego cyklu, MB z pakietów cyklicznych i np. z doładowań będą trafiać na to nowe konto nieprzedłużając tym samym tych "starych" 100GB. Albo nowe konto będzie pierwszym i głównym kontem na te MB z pakietów i doładowań a te 100GB obecne wyląduje na drugim koncie - tak tylko spekuluje. Jutro mam nadzieję się to wyjaśni.

No i dlatego tymczasowo (jako niby awarię) wyłączono pakiet cykliczny w darmowych starterach. Od jutra się pakiet włączy ale już nie będzie przedłużał tych 100GB z bonusu - tak jak ma to być w tej nowej taryfie i jak faktycznie powiedziano podczas konferencji.

W każdym razie ja na miejscu Play (gdybym się zorientował jaką gafę palnął jeden z moich pracowników) jak najszybciej bym coś wymyślił aby ludziom te 100GB nie przedłużało się przez rok w dodatku za darmo - bo straty są bardzo duże :)
 #879136  autor: adik
 27 lip 2016, 08:10
przez stronę play już się nie kupi tych starych starterów, może będą jeszcze stare w salonach i pewnie na allegro gdzie janusze biznesu znowu zarobią.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
 #879155  autor: sylwekZolkusza
 27 lip 2016, 10:12
Kto używał internetu bez limitu za 45 zł, może nieco ograniczyć skutki podwyżki, doładowując 5 x 100 zł, mamy 225 GB i 500 zł, możemy wykorzystać na 9 lub 10 miesięcy po 49 zł, pozostałe 3 lub 2 miesiące, wykorzystujemy z bonusów za doładowanie te 225 GB.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2016, 14:37 przez sylwekZolkusza, łącznie zmieniany 1 raz.
 #879169  autor: bartek07
 27 lip 2016, 11:54
o kurde to muszę zarejestrować numer Pink9 i włączyć to 100gb.
Po jakim czasie nieaktywny numer zostaje usunięty?

Mam już jeden numer prepaid zarejestrowany w play.
Dzwonić mogę z tego zarejestrowanego numeru żeby zarejestrować nowy czy muszę z tego nowego zadzwonić do nich żeby zarejestrować ten nowy numer?
 #879170  autor: jarekt
 27 lip 2016, 12:08
Te nowe taryfy nazywają się "Internet na Kartę w Play" więc proponuję je nazywać InKP z odpowiednim ewentualnie dopiskiem czyli InkP1, InKP9, InKP19 i InKP50 (taryfy starsze nazywają się "Play Internet na Kartę" czyli PInK, o tych jeszcze starszych to nawet nie wspominam).
  • Strona 48 z 102
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 102
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 102