DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 38 z 202
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 202
 #880538  autor: zoltan666
 02 sie 2016, 23:29
Wreszcie doczekałem się odpowiedzi na zgłoszenie dotyczące samo aktywacji (bez mojego udziału) usługi „10 GB gratis! Co tydzień i na tydzień.” dla Użytkowników opcji usługowej „Nielimitowane rozmowy do wszystkich”. Odpowiedź po zgłoszeniu bezpośrednio na adres e-mail, bo 3 zgłoszenia przez miBoa pozostały bez odpowiedzi. Oto co mi napisali:
"Uprzejmie informuję, iż nie ma możliwości wyłączenia tej usługi i włączenia jej w późniejszym terminie. Nie ma też możliwości zwrotu kosztów ponieważ skorzystał Pan z promocji."
Z promocji w żaden sposób nie skorzystałem. Nie wykorzystałem ani jednego MB z tych 10 GB, nie wykonałem ani jednego połączenia z tych nielimitowanych rozmów. No chyba, że chodzi o to, że oferta się sama aktywowała 26.07 o godzinie 11:10, a odpowiedź otrzymałem 02.08 o godzinie 11:15 (taka ciekawostka), czyli 5 minut po upłynięciu pierwszego 7 dniowego cyklu. Wchodzę teraz wieczorem do miBoa i teoretycznie powinno o 11:10 pobrać kolejne 7 zł. i wpaść kolejne 10 GB, a tam kasy tyle co wczoraj, tylko GB brakuje.
 #880540  autor: jarekt
 02 sie 2016, 23:54
nck2nck2 pisze:mogę podać ten cały jego sposób, wielkie mi co, ON NIE chce to ja to zrobie i sekret sie skonczy.Ma 4 karty na każdej ma 30zł do załączenia Darmowego Lte w RBM5. Zmienia taryfy co 2 tygodnie, dlatego używa tylu kart jedna leci a na drugiej zmienia taryfy i robi mu sie nowe 2 tygodnie darmowego LTE i tak w kółko, OTO CAŁY JEGO SEKRET.Dlatego używa 4 kart.Pozdrawiam tego pana co mówi WIEM ALE NIE POWIEM
Ja używam od 2 do 4 kart NARAZ (równocześnie/jednocześnie) w 2-4 modemach (a nie pojedynczo!) aby zwiększyć prędkość pobierania 2-4-krotnie!!! (2 modemy USB z kartami SIM są w hubie a 2 telefony udostępniają net poprzez WiFi 2 kartom WiFi włożonym również do tego samego huba - łącznie 4 urządzenia odbierające równocześnie internet z 4 różnych kart SIM a oprogramowanie na XP łączy je w jedno szybkie połączenie).
Po prostu nie mam 4 modemów, a po drugie skoro mam dostęp (czasami) do 2 dodatkowych telefonów z szybkim modemem to je w ten sposób wykorzystuję (mówię cały czas o tej instalacji która zarządzam, bo u siebie mam to trochę inaczej rozwiązane).

Wy chyba o loadbalncingu/multi-wanie nie słyszeliście.

Normalnie to używa się specjalnie zmodowanych routerów z kilkoma wejściami USB (albo z jednym wejściem USB + hub USB) ale ja wykorzystuję do tego normalnego Windowsa XP (można oczywiście i Win 7/10) na normalnym kompie.

Ma to też dodatkową (i jedną z podstawowych) zaletę, że jak padnie jedno połączenie (z jakiegokolwiek powodu) to użytkownik tego w ogóle nie odczuje bo działają pozostałe 3.

Nie chcę tu robić offtopu na ten temat. Napisałem tylko, że do tego konkretnego Nolimitu jaki daje w tej ofercie T-Mobile to ja nie miałbym zdrowia (z tego co tu wyczytuję) i wolę inne rozwiązania.
 #880541  autor: surface123
 03 sie 2016, 00:06
Od kiedy 2 lub wiecej modemow podlaczonych do tego samego BTSa zwieksza transfer ? Jesli BTS jest przeciazony i osiagasz max co moze dac w Twoja strone to uzywajac dwoch czy wiecej niz z max predkoscia nie zrobisz... Testowalem na Networks Orange + T-mobile
 #880543  autor: jarekt
 03 sie 2016, 00:19
Kolego surface123, umiesz liczyć? To policz ze mną.

Załóżmy hipotetycznie, że w danym mieście czy ogólnie w danej lokalizacji jest kilka stacji (czy nawet tylko jedna stacja), które w danym momencie obsługują 100 klientów, którzy non-stop (24h/dobę/7dni w tygodniu)ściągają czy transferują pliki ze średnią prędkością 10Mbit/s.

Szybciej się już nie da bo łączna maksymalna przepustowość tej lokalizacji to 1000Mbit/s (1000/100=10).

Co się stanie jak jakiś bałwan (jak ja) z multiwanem z 10 modemami (bo che mieć np. 100Mbit bo 10Mbit mu nie wystarcza) podepnie dodatkowe 10 modemów?
"Klientów" będzie wtedy 110. Ponieważ max w tej przykładowej lokalizacji to 1000Mbit/s to teraz średnia prędkość dla każdego spadnie do 1000/110 czyli 9Mbit/s.

Ale ponieważ ten bałwan ma 10 połączeń (10 modemów) to efektywnie (jeśli wie jak je połączyć w jedno duże połączenie za pomocą rozwiązań sprzętowych czy programowych) ma 10*9Mbit/s=90Mbit/s. Dodam, że uzyskuję znacznie większe prędkości, bo w mojej lokalizacji spokojnie jedno połączenie wyciska średnio 20-35Mbit/s. To tyle kolejnego offtopu o loadbalancingu/multi-wanie ale sam mnie sprowokowałeś.
 #880545  autor: jarekt
 03 sie 2016, 00:47
Przy 2 działa najlepiej, przy każdym kolejnym zysk jest coraz mniejszy ale jeśli chcesz jak największej prędkości to im więcej tym szybciej (w którymś momencie dodawanie kolejnych modemów nie przynosi już zauważalnych korzyści, bo gdy masz 300Mbit/s i dodajesz kolejne 15 Mbit to jest to kropla z morzu...).

I to rozwiązanie, które odkryłem jakiś czas temu nie wymaga kupowania pakietów, nie wymaga doładowywania, kosztuje 0zł miesięcznie i 0zł na rok (koszty całkowite to 0zł na rok). I o ile wiem startery do tego można uzyskać całkowicie gratis (ale też nie napiszę przecież w jaki sposób bo to może zasugerować operatora i ofertę).
Nie napisałem od czego trzeba zacząć (od czegoś przecież trzeba), w szczególności jaka to to sieć (ale podałem listę sieci w której jest ta możliwość), jaka taryfa, jaka promocja i co trzeba zrobić na start (np. w takiej a takiej ofercie, takiej a takiej sieci, włącz tylko raz aby "zainicjować" proces taki a taki pakiet, mając jednocześnie włączoną taką a taką usługę).
Nie napisałem też niczego w stylu np. że na rok potrzebne są 4 karty (które można gratis dostać) bo bym za wiele zdradził (że jedna karta wystarcza na 3 miesiące). Nie napisałem również, że np. połączenie z internetem działa przy nieaktywnych połączeniach wychodzących bo to też by już wiele podpowiadało.
I w tym wszystkim chodzi tylko o to aby publicznie taka informacja się nie pojawiła, bo operator z miejsca się zorientuje, że to o jego ofertę chodzi i z miejsca lukę załata.
 #880717  autor: kaspeed
 03 sie 2016, 17:17
Kusisz sposobem.Masz rację uzywam karty za 1zł dziennie problemy miewam ale mi to wisi.To net dodatkowy choć i zarazem głowny na dziś.( powód 35mega 24/7 a nie 10 jak moja radiowka)
Gdyby faktycznie dało się ze 2-4 takie sim spiac w jeden net to by było fajnie ale chyba to tak nie działa.Nie spotkałem się z łączeniem kilku łącz w 1dno które pobierało by z prędkoscią ssumowaną. :mrgreen: jako backup łącza owszem większosc routerów umożliwia.Nawet te od neostrady takie białe nowsze z usb.Pada neo przepina z automatu na LTE/3g jak modem na usb wrzucony.Ale nie sumuje obu łącz...

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #880723  autor: jarekt
 03 sie 2016, 17:45
@kaspeed:
https://en.wikipedia.org/wiki/Network_Load_Balancing
http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?pid=28759#p28759
http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?pid=38926#p38926

Cytat z pierwszego linka:
"Network load balancing (commonly referred to as dual-WAN routing or multihoming) is the ability to balance traffic across two WAN links without using complex routing protocols like BGP.

This capability balances network sessions like Web, email, etc. over multiple connections in order to spread out the amount of bandwidth used by each LAN user, thus increasing the total amount of bandwidth available. For example, a user has a single WAN connection to the Internet operating at 1.5Mbit/s. They wish to add a second broadband (cable, DSL, wireless, etc.) connection operating at 2.5Mbit/s. This would provide them with a total of 4Mbit/s of bandwidth when balancing sessions.
"

Dodam, że możesz połączyć wszystkie swoje "łącza" internetowe w jedno, czyli np. 1xneostrada, 1xradiówka, i np. 2xT-Mobile"Masz złotówkę". Możesz oczywiście mieć więcej łącz.

-----
Edit
-----

Tak jak w tym artykule na wikipedii napisano, połączone 2 łącza to Dual-WAN (można to też nazwać multi-WAN, bo 2 to więcej niż 1), a 3 łącza i więcej to już oczywiście typowy Multi-WAN.

Masz tam nawet info, że już w Windowsie NT (serwer) była taka funkcjonalność. W XP i nowszych również ona jest ale wymaga ręcznej konfiguracji ale można też skorzystać z gotowego oprogramowania.

Na koniec dodam: to, że nie widziałeś jeszcze 100-calowego telewizora to nie znaczy że nie istnieją :) To samo można napisać np. o krokodylu i np. o multi-WAN'ie i LoadBalancing'u - musisz mi uwierzyć - one istnieją :)
 #880742  autor: kaspeed
 03 sie 2016, 19:59
Sorki za offtop pracuje przy realizacjach tv więc tv po 120cali nie są mi obce;)

Co do tematu zarejetrowałem numer w koncu:] :mrgreen: a na dziś zero problemów;)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #880761  autor: odkrywca1
 03 sie 2016, 21:09
Koledzy karta już działa ale pozostaje kwesta rekompensaty za zjedzone 43 złote i 8 dni bez neta w jednym ciągu

Dodam tylko że nikt przez te 8 dni nic w mojej sprawie nie zrobił a karta się naprawiła bo przyjęła sms TAK na wiadomy numer

Jak myślicie jaka kwota jest osiągalna żebym nie przycisnął za mocno działu reklamacji ??

Ja wstępnie myślałem o (43) + 20 złotych ?? Czy nie za mało lub za dużo?
 #880800  autor: kaspeed
 03 sie 2016, 23:21
No i grunt ze działa;) mi wydaje sie ze czytali meile i cos zrobili tak naprawdę.Dzwon powiedz jak to wygląda i napewno oddadzą kase.Mi zawsze oddawali co był problem.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #880803  autor: zoltan666
 04 sie 2016, 00:04
W moim przypadku samowolnej aktywacji usługi „10 GB gratis! Co tydzień i na tydzień.” ze strony T-Mobile po mojej odpowiedzi na ich odpowiedź na moja reklamację w końcu oddali 7 zł. za pierwszy tydzień działania usługi (z której nie korzystałem) i usługa przestała działać po tym tygodniu, tak jak tego oczekiwałem. Więc z problemami, ale sprawa załatwiona pozytywnie.
 #881449  autor: kaspeed
 06 sie 2016, 16:39
Grunt to pozytywne załatwienie tematu.U mnie mam wszystko na dziś cacy odpukac;) ale jak coś darmowe gsm i leci zgłoszenie do BOK. W Lipcu 721gb przesłano.( realnie było okolo 300gb reszta to na siłe pobierane pliki testowe.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #881482  autor: odkrywca1
 06 sie 2016, 19:43
zoltan666 pisze:Dzis podobno daja darmo 10 GB, a mnie zezarlo 3 zl.
Pobrało na złotówka nolimit czy na tej opcji co masz 10GB na tydzień ??

EDIT: u mnie działa wszystko bez problemów
 #881506  autor: zoltan666
 06 sie 2016, 23:05
Pobrało na starterze "Masz złotówkę...", ale na starterze nie miałem aktywnej tej opcji. Wcześniej korzystałem z GB za gole. Ostatnio korzystałem z internetu na tym starterze 1.08 i dziś pierwszy raz od tamtego czasu. Od razu jak się połączyłem z internetem przyszedł sms (Bezpieczny internet) i zeżarło 3 zł.
  • Strona 38 z 202
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 202
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 202